آیا می توان بعد از کشیدن دندان، بلافاصله ایمپلنت فوری انجام داد؟

تاریخ انتشار - ۱۸ اسفند ۱۳۹۷

ایمپلنت فوری

اگر شما دندان های پوسیده ای دارید که وضعشان خراب است و می دانید دیگر نمی توان آن دندان های خراب را ترمیم کرد، یا این که به طور ناگهانی و در اثر تروما یا آسیب و ضربه شدید دندان طبیعی تان که سالم بوده، شکسته شده است و می خواهید برای این دندان های از دست رفته جایگزینی مناسب پیدا کنید، می توانید به ایمپلنت دندان فکر کنید. 
در صورتی که بخواهید فوراً و بلافاصله پس از کشیدن دندان، ایمپلنت کنید، می توانید از روش ایمپلنت فوری استفاده کنید.البته در صورتی که استخوان فک دندان کشیده شده سالم باشد و همینطور لثه در آن ناحیه فاقد هرگونه عفونت باشد.

قرار گیری تاج ایمپلنت موقت

یک پرتونگاری و عکس برداری سه بعدی کامپیوتری به متخصص ایمپلنت ما در تهران این امکان را می دهدکه درست در همان روزی که دندان خود را کشیده اید، تاج موقت دندان شما را بسازد و زمانی که ریشه تیتانیومی ایمپلنت در جای خود به طور ثابت و محکم مستقر شد، تاج موقتی ایمپلنت شما را بر روی ریشه ایمپلنت تان قرار دهد.
درست است که ایمپلنت دایمی شما فوراً بر روی ریشه تیتانیومی قرار داده نمی شود، اما هیچ کس قادر به تشخیص تاج موقت شما نخواهد شد و این ایمپلنت با دندان طبیعی شما تفاوتی نخواهد کرد و به راحتی می توانید بدون خجالت و بدون استرس در جمع های خانوادگی و دوستان خود شرکت کنید و با اعتماد بنفس کامل لبخند زده و زیبایی خود را مجدداً به دست آورید.
آن ایمپلنت فوری می تواند برای چندین ماه بدون دردسر  و مشکل کارکند و زمان کافی را به تیم دندانپزشکی زیبایی و ایمپلنت ما در شهرک غرب و سعادت آباد می دهد تا دندان دایمی شما را طراحی کرده و بسازند؛ همچنین در طول این مدت ریشه ایمپلنتیوم شما که از جنس تیانیوم خالص است با استخوان فک جوش خورده و به طور کامل ثابت شده و آماده نگهداری تاج ایمپلنت دندان شما خواهد شد.

مزایای تاج ایمپلنت موقت

در نظر داشته باشید که این ایمپلنت موقتی تعداد دفعات ویزیت شما برای عمل جراحی ایمپلنت را کاهش داده و باعث صرفه جویی در هزینه و زمان شما خواهد شد؛ بر خلاف حالتی که شما ریشه تیانیوم ایمپلنت را کاشته اید، اما از تاج دندان موقت استفاده نکرده اید. در این حالت شما مجدداً باید چندین ماه صبر کنید تا به حالت اولیه بازگردید و دهان شما آماده قرار دادن ایمپلنت شود.
زمانی که دوران نقاهت عمل جراحی ایمپلنت دندان را پشت سر گذاشتید و لثه شما به طور کامل بهبود یافت، ما می توانیم تاج ایمپلنتی که در مطب شهرک غرب دکتر محمدی آماده کرده ایم را بر روی ریشه ایمپلنت و اباتمنت قرار دهیم. 

تفاوت ایمپلنت دندان موقت و دایمی

به عنوان نکته آخر یاد آور می شویم که تاج ایمپلنت موقتی و تاج دندان ثابت از نظر ساختار و همین طور رنگ واحد ایمپلنت، کاملاً مشابه یکدیگر هستند و هیچ تفاوتی بین آن دو وجود ندارد؛ اما تفاوت اصلی در دوام و استحکام آن دو است و ایمپلنت دایمی شما ایمن تر بوده و طول عمر آن به مراتب بیشتر از تاج دندان موقتی شما است. 
به طوری که اگر از عفونت لثه ها جلوگیری کنید و همواره بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید، می توانید تا پایان عمر خود از این واحد ایمپلنت بدون هیچ نگرانی استفاده کنید. نگهداری و مراقبت از ایمپلنت نیز کاملاً مشابه سایر دندان های طبیعی است و شما تنها باید به طور مرتب از مسواک استفاده کنید و برای اینکه از گیر کردن غذا بین ایمپلنت و دندان طبیعی خود جلوگیری کنید باید از نخ دندان استفاده کنید تا این گیر غذا بین دندان ها باعث عفونت لثه اطراف ایمپلنت دندان شما نشود. (ایمپلنت دندان و حفظ استخوان فک در دوران سالمندی)
در ضمن برای اطمینان بیشتر از سلامت دهان و دندان های خود می توانید از دهان شویه های آنتی باکتریال استفاده کنید تا میزان باکتری های موجود در دهان شما به طور چشم گیر کاهش پیدا کرده و عمر مفید دندان های طبیعی و همین طور ایمپلنت دندان شما کاهش پیدا کند.
برای هر گونه مشاوره و هر سوالی درباره ایمپلنت، لمینت و کامپوزیت دندان دارید، می توانید با مطب دکتر محمدی واقع در شهرک غرب تماس گرفته و به طور رایگان در جلسه ویزیت و مشاوره رایگان ما حاضر شده و با مشورت دکتر شهاب محمدی بهترین و کم هزینه ترین روش را برای ترمیم و زیبایی دندان های خود پیدا کنید.

مشاوره رایگان دندانپزشکی

نظرات کاربران

 • 1398/07/01
  0 0

  باسلام چند روز بعداز کشیدن دندان میتوان ایمپلنت انجام داد

  • 1398/07/05
   0 0

   بستگی به شرایط استخوان فک شما داره در بهترین موارد در همان روز کشیدن دندان، کاشت پایه ایمپلنت انجام میشه

 • 1398/08/09
  0 0

  جراحی دندان وهم زمان گذاشتن ایمپلنت ک خود یک جراحی دیگریست سخت است یعنی دو جراحی با هم و من ک خیلی می ترسم راهنمایی فرمایید با تشکر و سپاس فراوان

  • 1398/08/10
   0 0

   با دکتر با تجربه هیچ دردی را برای ایمپلنت احساس نخواهید کرد

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید