مزایای ایمپلنت دندان چیست؟ - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

تاریخ انتشار - ۱۲ مهر ۱۳۹۷

چرا ایمپلنت دندانی پرطرفدار است؟

با بیشتر شدن شناخت مردم نسبت به مزایای دائمی ایمپلنت دندانی و پیدا شدن روشی مطمئن برای جایگزینی دندان های کشیده شده و از دست رفته، محبوبیت ایمپلنت دندان و تقاضای بیماران برای استفاده از این روش درمانی به طور چشم گیری رشد یافته است. اولین مرحله در روش ایمپلنت دندانی جایگزینی ریشه دندان با یک پیچ ظریف از جنس تیتانیوم مخصوص است. این ریشه ی تیانیومی یک پایه ی محکم و ثابت برای قرار دادن تاج دندان در دهان برای ما فراهم می کند. این ریشه ی تیتانیوم در دهان هم چون یک ریشه واقعی رفتار می کند و یک ارتباط همزیستی با استخوان فک برقرار کرده و هم چون ریشه ی واقعی به استخوان فک متصل شده و در فک به صورت ثابت و بدون هیچ گونه جابجایی مانند ریشه سایر دندان ها محکم و بدون هرگونه جابجایی قرار می گیرد. ایمپلنت مطمئن ترین روش درمانی دندان های از دست رفته است.
در نظر داشته باشید که هدف ایمپلنت دندانی صرفاً  پرکردن جای خالی دندان های از دست رفته و کشیده شده ی شما نیست و واحدهای ایمپلنت به علت تشابه ظاهری و عملکردی کامل با دندان طبیعی، هیچ محدودیتی برای شما ایجاد نخواهد کرد و کیفیت سلامت و زندگی شما را افزایش خواهد داد. این ها دلایل اصلی گرایش بیماران به استفاده از ایمپلنت دندانی به جای استفاده از پل های دندانی و پروتز های دندانی است.

ویزیت و مشاوره رایگان دندان پزشکی

آیا ایمپلنت های دندانی فقط برای زیبایی استفاده می شوند؟

از آن جایی که ایمپلنت دندانی در شرکت های بیمه در دسته ی عمل های زیبایی قرار می گیرد، شرکت های بیمه ای از پرداخت هزینه های درمانی بیمارانی که ایمپلنت دندانی انجام می دهند، اجتناب می کنند. البته این تصور که ایمپلنت دندانی، یک عمل زیبایی است هم چنان بین مردم وجود دارد و کاملاً این مسئله برای ما قابل درک است. چرا که در گذشته مردم افرادی را مشاهده می کردند که بعد از عمل ایمپلنت دندانی با یک طرح لبخند بسیار زیبا و فوق العاده از مطب دندانپزشکی یا کلینیک دندان خارج می شوند. حقیقت این است که عمل ایمپلنت دندانی فارغ از عملکرد طبیعی و عالی در جویدن، به افرادی که دندان های خود را از دست داده اند امکان داشتن یک طرح لبخند زیبا را هدیه می دهد.
بازگرداندن لبخند مردم، بالا بردن استاندارد زندگی آن ها و حس تندرستی و سلامت آن ها بخش مهمی از مزایای ایمپلنت دندانی است. در همین شرایط آمارها نیز از رشد روز افزون عمل ایمپلنت های دندانی خبر می دهند. ایمپلنت دندانی به استخوان فک کمک می کند که از جویدن مجدد غذا (به علت کمبود دندان) بی نیاز شود و کارکرد آن را بهبود می بخشد. ایمپلنت دندانی به فک کمک می کند که ساختار صورت را حفظ کند و از به هم ریختن صورت و آسیب دیدن زیبایی شما جلوگیری می کند. ایمپلنت به عمل بلع غذا و افرادی که در جویدن و گاز زدن مواد غذایی مشکل دارند کمک می کند. ماهیت تمامی این اثرات و فواید ایمپلنت به هیچ وجه ماهیت زیبایی نیست و در بهبود گوارش و سلامت فرد تاثیر مستقیم دارد. با این حال شرکت های بیمه برای رهایی از پرداخت هزینه ایمپلنت، آن را به عنوان عمل زیبایی مطرح می کنند که اصلاً این طور نیست. برای آگاهی از هزینه های ایمپلنت می توانید با مطب دندانپزشکی شهرک غرب ما تماس بگیرید.

هر چه مردم نسبت به ایمپلنت دندانی و فواید و مزایای آن آگاهی بیشتری پیدا کنند، استقبال آن ها از این روش درمانی به طور چشم گیری افزایش خواهد یافت. طبق آماری که انجمن دندان پزشکی و جراحی فک و صورت امریکا  اعلام کرده است، 69 در صد افراد بین 35 تا 44 حد اقل یک دندان از دست رفته دارند و می توانند از ایمپلنت دندانی برای جایگزینی این دندان ها استفاده کنند. از سن 70 سال به بالا حداقل 26 درصد افراد تمامی دندان های خود را به علت پوسیدگی، تصادف و ضربه یا بیماری های لثه از دست داده اند. تمامی این افراد می توانند با بازگرداندن دندان هایی مانند دندان های طبیعی خود، زندگی پر امیدتر و شادتری داشته باشند. چرا که نرخ موفقیت در عمل های ایمپلنت دندانی 95 درصد است. با استناد به این آمار موفقیت 95 درصدی شما در هر سنی می توانید با اطمینان از داشتن جایگزینی کاملاً مشابه دندان طبیعی با قابلیت اطمینان بالا و بدون هرگونه محدودیتی بعد از آن، عمل ایمپلنت دندانی را انجام دهید. (ایمپلنت دندان برای سالمندان) در ضمن اگر قصد انجام ایمپلنت دندانی را دارید با خیال راحت می توانید از عمل های ایمپلنت استفاده کنید و تا مدت ها (حداقل 25سال) هیچ نگرانی از بابت سلامت و پایداری آن ها نداشته باشید. البته درصد بالایی از ایمپلنت های دندانی تا پایان عمر به هیچ وجه آسیب نمی بینند و تا پایان عمر بدون نیاز به ترمیم یا تعویض ایمپلنت، کار خواهند کرد. تا به امروز قطعی ترین و قابل اطمینان ترین روش جایگزینی دندان های از دست رفته، روش ایمپلنت دندانی است.

ویزیت و مشاوره رایگان دندان پزشکی

نظرات کاربران

 • 1399/03/09
  0 0

  سلام اقای دکتر تو رو خدا کمکم کنین دختری هفت ساله دارم در دو سالگی به خاطر اینکه چهار تا از دندانهای جلویی بالا ساییده شده بود وچیزی ازش باقی نمانده بود با توصیه پزشک کشیده شد اما تا به حال هیچ دندانی رشد نکرده اما لثه هاش ورم داردچیکار باید کنیم

  • 1399/03/12
   0 0

   سلام نیاز به عکس رادیولوژی و ویزیت دارین

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید