02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

ایمپلنت دندان دیجیتال چیست؟ - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

زمان مطالعه : 10 دقیقه | منتشر شده در: 1398/04/19

ایمپلنت دیجیتال یکی از تکنولوژی های پیشرفته مورد استفاده در طراح دندانپزشکی است. اگر پس از کشیدن دندان ، از ظاهر لبخند خود راضی نیستید باید بدانید که جای خالی دندان نه‌ تنها اعتماد به نفس شما را کاهش می دهد بل که می‌تواند روی سلامت دهان و دندان شما تاثیر قابل توجهی داشته باشد.
در سال های اخیر دندانپزشکان نظر سنجی های متعددی از بیماران در رابطه با مزایای عمل کاشت ایمپلنت دندان دیجیتال انجام داده اند؛ نتایج این نظرسنجی ها نشان می دهد که میزان رضایت بیماران از ایمپلنت دیجیتال حدود دو برابر بیشتر از ایمپلنت سنتی بوده است.
برای اینکه بدانید آیا عمل جراحی ایمپلنت دیجیتال برای شما مناسب است یا خیر پیشنهاد میکنیم که مطلب امروزه سایت را دنبال کنید و اگر پاسخ مناسب خود را دریافت نکردید می‌توانید با کلینیک دندانپزشکی تماس گرفته و سوالات خود را در زمینه ایمپلنت دیجیتال بپرسید.

عمل کاشت ایمپلنت دیجیتال چیست؟

ایمپلنت دیجیتال از مدل سازی کامپیوتر سه بعدی برای بررسی شرایط استخوان فک و موقعیت قرار گیری رشته های عصبی استفاده می کند. دندانپزشک با داشتن این اطلاعات معتبر می‌تواند عمل کاشت ایمپلنت را با کمترین شکاف در فک طراحی کند.
چون عمل جراحی ایمپلنت دیجیتال به منظور ایجاد کمترین شکاف ممکن طراحی شده است؛ درد به طور قابل توجهی نسبت به عمل جراحی ایمپلنت سنتی کاهش پیدا می‌کند.
 حین انجام مراحل کاشت دندان راهنمایی کاملا دقیقی با توجه به محل قرارگیری دندان های شما در اختیار پزشک قرار می گیرد که با استفاده از آن جراح می تواند مطمئن باشد که عمل جراحی کمترین آسیب را به اعصاب اطراف یا دندانهای مجاور وارد می کند. این راهنما همچنین به دندانپزشک کمک می کند تا دقیق ترین و کوچکترین شکاف های ممکن را برای کاشت ایمپلنت دندان ایجاد کند.
 
 
ایمپلنت دیجیتال
 

عمل جراحی با حداقل شکاف حین کاشت ایمپلنت دندان چگونه انجام می گیرد؟

عمل جراحی با حداقل شکاف در ایمپلنت دندان ایده ای است که حین جراحی تنها شکاف کوچکی در فک بیمار ایجاد شده و موجب کاهش قابل توجه درد و ناراحتی و زمان ریکاوری بیمار می شود. این روش در ایمپلنت دندان به معنی ایجاد شکاف هایی به اندازه کافی کوچک است که نیاز به بخیه زدن ندارد.
عمل جراحی با حداقل شکاف در کاهش قابل توجه خونریزی و تورم بعد از کاشت ایمپلنت نیز بسیار موثر است. از طرف دیگر در عمل جراحی کاشت ایمپبنت سنتی با شکاف زیاد، جراح باید تمام لثه را بریده تا به استخوان فک برسد و محل قرار گیری رشته های عصبی را تعیین کرده و شرایط استخوان را ارزیابی کند.

آیا عمل جراحی ایمپلنت دندان دیجیتال نسبت به سایر روش های ایمپلنت دندان درد کمتری دارد؟

با عمل جراحی ایمپلنت دندان سنتی، لثه باید تا رسیدن به استخوان به صورت عمودی بریده شود تا بتوان محل کاشت ایمپلنت ها را مشخص کرد. یکی از دلایلی که بیماران تمایل دارند از روش عمل جراحی ایمپلنت دیجیتال استفاده کنند؛ همین است. در این روش، شکاف با استفاده از عکس های سیتی تی سه بعدی که به منظور بررسی شرایط استخوان و محل قرارگیری رشته های عصبی گرفته می شود؛ به حداقل می رسد اما در روش کاشت ایمپلنت سنتی باید شکاف  بزرگی در طول لثه به سمت پایین تا رسیدن به استخوان فک ایجاد شود. سوراخ ایجاد شده که برای کاشت پایه های ایمپلنت در نظر گرفته شده در روش عمل جراحی ایمپلنت دیجیتال آنقدر کوچک است که حتی نیاز به بخیه زدن نیز ندارد.
کاشت ایمپلنت دندان دیجیتال نه تنها زمان ریکاوری را کوتاه می کند؛ بلکه خطر ایجاد تورم را نیز به حداقل رسانده و خونریزی و عفونت را نیز کمتر می کند. معمولاً کل عمل جراحی ایمپلنت دیجیتال برای یک یا دو ایمپلنت دندان حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه زمان می برد.

ایمپلنت دیجیتال فوری یا یک روزه

ایمپلنت دندانی دیجیتال یکی از شگفتی های دندانپزشکی مدرن هستند. آنها برای جایگزین کردن دندان هایی که توسط استخوان فک شما ساپورت می‌شدند؛ طراحی شده اند تا شما را قادر سازند که مانند قبل از خوردن غذا های دلخواه خود لذت ببرید. ایمپلنت های دندانی دیجیتال نیاز به مراقبت خاصی ندارند و تا پایان عمر عملکرد خود را حفظ می کنند.
دندانپزشکی طی سال های اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته است و ایمپلنتولوژی به عنوان یکی از شاخه‌ های آن، توسعه گسترده ای پیدا کرده است. با تکنولوژی امروزی استفاده از ایمپلنتهای دندانی دیجیتال که جایگزین تاج دندان مصنوعی پروتزی سنتی شده اند؛ زیبایی و عملکرد به مراتب بهتری دارند.
 هر چند به سبب تکنولوژی مدرن مورد استفاده در روش ایمپلنت دندان دیجیتال، هزینه آن نسبت به ایمپلنت دندان سنتی کمی بیشتر است اما مزیت هایی مانند سرعت در انجام فرایند کاشت ایمپلنت دندان، عوارض جانبی حداقل و ایجاد لبخندی بی نقص و زیبا با بهترین کیفیت ممکن ارزش پرداخت هزینه آن را دارد.
 

چطور لبخندی بی نقص و زیبا با ایمپلنت دندان دیجیتال داشته باشید؟

با ابداع مهندسی دیجیتال و کامپیوترهای پیشرفته که در طراحی ایمپلنت های دندانی به کار می روند؛ یک مهندس کامپیوتر می ‌تواند به کمک ایمپلنتولوژیست جراحی ایمپلنت دندان دیجیتال را انجام دهد. عکس های تولید شده در روش ایمپلنت دندان بر مبنای خصوصیات هر فرد را می توان با تنظیمات خاصی ارتقا بخشید تا نتیجه مطلوب و کاملی برای کاشت ایمپلنت و سوار کردن پروتز دندانی روی آن برای بیمار به دست آید.

ایمپلنت دیجیتال چطور ساخته می شود؟

یکی از بزرگ‌ترین مزایای ایمپلنت دندان دیجیتال این است که بر مبنای اثر دندان هر فرد طراحی می شود. زمانی که اثر دندان از بیمار گرفته شد؛ تمام تغییراتی که می تواند به بهبود کاشت ایمپلنت و ظاهر پروتز دندان مصنوعی کمک کند؛ توسط کامپیوتر طراحی می شود. این طراحی تنها مزیت استفاده از تکنولوژی پیشرفته در ایمپلنتولوژی نیست بلکه دندانپزشک می‌تواند به طور کامل، پروتز دندان مصنوعی را در زمان مورد نیاز طراحی کند. در نتیجه می توان گفت کاشت ایمپلنت دیجیتال می تواند حتی برای موارد و نمونه های بسیار پیچیده طوری عمل کند که نتیجه نهایی دقیقا شبیه دندان طبیعی فرد باشد. 
از دیگر مزیت های ایمپلنت دندان دیجیتال ساخته شدن آن بر اساس داده های ورودی به کامپیوتر برمبنای جای دندان بیمار است. زمانی که جای دندان از بیمار گرفته می‌شود، نتایج به کامپیوتری منتقل شده و در آن مدلهای مختلفی از این که دندان تکی یا چند دندان کنار هم در دهان بیمار به چه شکل قرار می گیرند؛ ظاهر می شود سپس دندانپزشک می تواند از برنامه های طراحی پروتز دندان مصنوعی پیشرفته در صورت نیاز برای موارد پیچیده تر استفاده کرده، و نحوه قرار گیری پایه های ایمپلنت در استخوان فک بیمار را طراحی کند. با تکمیل طراحی نحوه قرار گیری پایه های ایمپلنت، طراحی پروتز دندانی با استفاده از جای دندان بیمار به راحتی و با بهترین موقعیت قرار گیری در فک بیمار انجام می گیرد.
 
 
ایمپلنت فوری
 

انتخاب ایمپلنت دیجیتال به جای به ایمپلنت سنتی

معمولا اولین انتخاب بیماران به علت هزینه بالا، ایمپلنت دندان سنتی است اما ایمپلنت دیجیتال با وجود اینکه گران است پروتز دندانی مدرنی است که ظریف ترین نوع پروتز موجود با توجه به تکنولوژی روز دنیا است.
ایمپلنتولوژی دیجیتال به معنی استانداردهای بسیار ظریف، داشتن ظاهر کاملاً طبیعی، عملکرد و احساس راحتی دندان های مصنوعی و مدت عمل جراحی بسیار کوتاه تر است. مهمترین مزیت ایمپلنت دندان دیجیتال مدت زمانیست که صرف انجام کاشت ایمپلنت و سوار کردن پروتز دندان مصنوعی می شود. برای مقایسه این دو روش می توان گفت کاشت ایمپلنت سنتی بیش از ۱۰۰ دقیقه زمان می برد در صورتیکه کاشت ایمپلنت دیجیتال به کمتر از ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد. ایمپلنت دیجیتال به معنای راحتی بیشتر برای بیمار، مدت زمان ریکاوری کوتاهتر و هزینه های کمتر در بلند مدت است.
ایمپلنت های دندانی دیجیتال یک روند درمانی بدون درد و راحت را به بیمار پیشنهاد می دهد تا بتواند در کوتا‌ترین زمان ممکن، زیبایی لبخند و عملکرد طبیعی دندان های خود را باز گرداند.
چون  ایمپلنت دندان دیجیتال با دقت و ظرافت خاصی در استخوان فک کاشته می شود؛ صحبت کردن، خوردن و جویدن را به مراتب برای بیمار راحت‌تر کرده و پروتز دندانی قرار گرفته روی پایه های ایمپلنت دیجیتال که به بهترین شکل ممکن به استخوان فک جوش خورده اند؛ بسیار مستحکم و بادوام می شود.
برخی از انواع ایمپلنت های دیجیتال در سطح میکرو و پیچی شکل خود حاوی موادی هستند که جوش خوردن استخوان را تسریع می بخشند. این نوع ایمپلنت ها می‌توانند در سطوحی از فک که تراکم استخوان در آن بسیار کم است نیز کاشته شوند و در نتیجه دوام ایمپلنت دندان و طول عمر آن را چندین برابر افزایش می دهند. بعلاوه، این مواد تحریک کننده رشد استخوا،ن زمان ریکاوری پس از کاشت ایمپلنت دندان دیجیتال را به طور قابل توجهی کوتاهتر می کنند.

چرا ایمپلنت دندان دیجیتال؟

ایمپلنت های دندان دارای انواع مختلفی هستند اما ایمپلنت دندان دیجیتال درصد موفقیت بالاتری نسبت به ایمپلنت دندان سنتی دارد به طوریکه آمار نشان می دهد حدود ۹۸ درصد از آن تا پایان عمر در فک بیمار بدون ایجاد مشکل باقی مانده است. ایمپلنت دندان دیجیتال در قسمت پیچ خود حاوی مواد مخصوصی مانند کلسیم فسفات اسپری شده است که به فرایند جوش خوردن استخوان فک کمک می کند. به علاوه حالت مخروطی شکل پیچ ایمپلنت دیجیتال با طراحی خاص، کاشت ایمپلنت را در فک بسیار دقیق و ظریف امکان پذیر می سازد و تضمین می کند که پروتز دندان‌مصنوعی در نهایت بسیار راحت و با کمترین فشار روی پایه‌های ایمپلنت سوار شود.

مزایای ایمپلنت دندان دیجیتال

1. حفظ بهداشت دهان و دندان بهتر
1. درصد موفقیت بالاتر
2. بهبود اعتماد به نفس
3. نتایج طولانی مدت تر 
4. امکان کاشت چند پایه ایمپلنت طی یک جلسه
5. ایمپلنت های دندانی با ظاهری کاملا طبیعی
6. عدم نیاز به چسب یا هرگونه ماده اضافه ای هنگام کاشت
7. جلوگیری از تحلیل استخوان و تحلیل لثه حفظ پایداری و عملکرد پروتز دندان مصنوعی در بهترین حالت

کاشت ایمپلنت دندان  دیجیتال چگونه است؟

نحوه کاشت ایمپلنت های دیجیتال تقریبا با ایمپلنت سنتی مشابه است. مراحل آن نیز مثل ایمپلنت استاندارد در دو مرحله انجام می گیرد. جلسه اول حدود یک ساعت و جلسه دوم حدوداً ۳۰ دقیقه وقت نیاز دارد. 
پس از اینکه دندانپزشک عکس های اشعه ایکس را بررسی کرده و نتایج مورد نظر را تشخیص داد؛ پایه ایمپلنت دیجیتال با بی حسی موضعی بدون نیاز به هیچ گونه ماده بیهوشی در استخوان فک بیمار کاشته می شود.
شکافی در بافت لثه ایجاد می شود تا استخوان فک بیرون آید.
یک سوراخ کوچک داخل استخوان فک ایجاد می‌شود تا پایه ایمپلنت کاشته شود.
ایمپلنت در آن سوراخ پیچ شده و در محل طراحی شده محکم می شود.
یک stop-cap برای پوشش دادن ایمپلنت روی آن قرار گرفته و محل عمل با بخیه بسته می شود.
بعد از حدود ۱۰ روز بخیه ها کشیده شده و دندانپزشک بهبودی محل کاشت ایمپلنت را ارزیابی می کند.
معمولاً ایمپلنت های دیجیتال فرآیند بهبود را تسریع کرده و به این معنی است که درمان ثانویه حدوداً بعد از ۱۰ تا ۱۲ هفته پس از جلسه اول می‌تواند انجام گیرد.
در مرحله دوم یک بی حسی موضعی استفاده شده و یک شکاف  کوچک برای بیرون آمدن پایه ایمپلنت ایجاد می شود.
stop-cap موقتی برداشته شده و یک اباتمنت به ایمپلنت متصل می شود.
پس از اینکه فرآیند بهبودی کامل شد؛ پروتز دندان دیجیتال جدید یا همان تاج دندانی دیجیتال که از طریق جای گاز زدن بیمار ساخته شده؛ روی ایمپلنت ها سوار می شود.
از یک پیچ کوچک برای محکم کردن پروتز دندان دیجیتال روی اباتمنت استفاده می شود.
اتصالات تنظیم شده تا راحت بودن پروتز دندان در دهان بیمار تضمین شود.
پس از تکمیل کاشت ایمپلنت دندان دیجیتال، استفاده از پروتز دندان دیجیتال تقریباً تا پایان عمر بدون هیچ مشکلی برای بیمار امکان پذیر است.
 

مشاوره رایگان دندانپزشکی

داستان های مشتریان ما

گالری لبخند

ایجاد یک لبخند زیبا می تواند اعتماد به نفس و ظاهر کلی افراد را افزایش دهد.

نظرات کاربران

مینا

سلام وقت شما بخیر. آیا ایمپلنت یک روزه که همزمان با کشیدن دندان صورت میگیره همون ایمپلنت دیجیتال هست یا فرق داره . ایمپلنت لیزری چی هست و در کل کدوم روش بهتر هست

دکتر شهاب محمدی

سلام بله همون ایمپلنت دیجیتال هستش ایمپلنت لیزری رایج نیست

بهنام

سلام، من چهار دندان رو میخوام ایمپلنت انجام ببدم. میشه قیمتها رو بفرمائید. با سپاس

دکتر شهاب محمدی

سلام برای قیمت ها لطفا با مطب تماس بگیرید

متین طلایی

ایا ایمپلنت دیجیتال برای کدکان هم قابل اجراست؟

دکتر شهاب محمدی

سلام وقتتون بخیر فرقی نمی کند توصیه می کنیم برای کودکان ایمپلنت نذارید

مریم غفاری

من دندان پایین سمت راست چند روز است درد گرفته و روکش است دکتر رفتم و گفتن باید جراحی شود ‌کشیده شود ولی احساس میکنم بدون جراحی شاید ترمیم شود

فرخی

سلام لثه ای که تحلیل رفته چند مرحله برای ایمپانت کار دارد؟وبعد از تزریق میشودبه روش دیجیتال کار کرد؟

دکتر شهاب محمدی

سلام در مرحله دوم می شود به روش دیجیتال کار کرد

صالح

سلام ممکنه بعد از کاشت ایمپلنت دیجیتال و به مرور زمان استخوان فک تحلیل بره و باعث ایجاد مشکل بشه؟

ربیعی

با سلام و خسته نباشید من دندونم چرک کرده آیا امکانش هست که در آن واحد کشیده و ایمپنت شود یا خیر

دکتر شهاب محمدی

سلام بله ولی قبلش باید چرک خشک کن مصرف بشه تشریف بیارید معاینه لطفا

سلنا معزز

باسلام..بنده درسن۱۸سالگی دندان شیری ام افتاد دندان دومی بالا سمت راست.الان۱۴سال گذشته..آیا میتوانم بدون ارتودنسی از مینی ایمپلنت دیجیتال استفاده کنم.چون جای خالی کمی دارد البته دندان سمت چپ هم خیلی کوچیکه.ممنون میشم راهنمایی کنید

سلنا معزز

باسلام..بنده درسن۱۸سالگی دندان شیری ام افتاد دندان دومی بالا سمت راست.الان۱۴سال گذشته..آیا میتوانم بدون ارتودنسی از مینی ایمپلنت دیجیتال استفاده کنم.چون جای خالی کمی دارد البته دندان سمت چپ هم خیلی کوچیکه.ممنون میشم راهنمایی کنید

مصطفی محمدی (استودیو بهتاش)

چه خوب که توی سایت شما اینقدر به تکنیهای سئو و بهینه سازی توجه شده واقعا لذت بردم و بابت این دقت نظر و کار حرفه ای تون تبریک میگم

حسین راد

سلام عرض ادب احترام سوال بنده ..ایا برای افرادیکه تماما دندان های فک بالا وپایین را از دست دادند برای بستن روکش دندان به اباتمنت نظر حضرتعالی چسب را پیشنهاد میکنید یا پیچ مزید برامتنان

دکتر شهاب محمدی

سلام چسب

صمصامی

سلام اقای دکتر خسته نباشید ارزوی موفقیت دارم برای حضرتعالی فک پایینم دندان نداره تا الان از پروتز استفاد ه کردم استخوان فکم خوب است بر اساس cvcبه دندانپزشک مراجعه کردم 8 واحد فک پایین و 6 واحد فک بالا نیاز به ایمپلنت دارد هزینه ایمپنت جنس عالی چقدر میشود ممنونم

دکتر شهاب محمدی

سلام هزینه های ایمپلنت تو قسمت تعرفه ی ایمپلنت هست

پرستو

سلام خسته نباشید ازنظرقیمت ایمپلنت دیجیتالی با سنتی چقدرتفاوت داره

دکتر شهاب محمدی

سلام بستگی به نوع ایمپلنتی داره که میخواید بزارید. هزینه ی کل ایمپلنت ها رو میتونید تو قسمت تعرفه ی ایمپلنت ببینید.

آیدین کاظمیان

سلام ببخشید برای کسی که نزدیک ۱۰ یا ۱۵ سال دندان های خودشو کشیده و استخوان فکش تحلیل رفته و بعدش پیوند استخوان انجام داده ایمپلنت دیجیتال قابل اجراست؟

دکتر شهاب محمدی

سلام نه باید پودر استخوان تزریق بشه

با سلام و عرض احترام

تو چه مواردی ایمپلنت دیجیتال توصیه نمیشود

دکتر شهاب محمدی

سلام در مواردی که استخوان فک تحلیل رفته باشه.

معصومه

پس چرا هنوز بسیاری از دکترها سنتی انجام میدن؟ ممکنه بلد نباشن؟ یعنی تخصص خاصی می خواد.

دکتر شهاب محمدی

شاید شرایط مورد نیاز برای تهیه دستگاه مخصوص ایمپلنت دیجیتال را نداشته باشند. و همچنین بنا بر صلاحدید دندانپزشک، ممکن است بعضی از افراد واجد شرایط ایمپلنت دیجیتال نباشند.

پروین الهی

آیا برای کسی که دیابت کنترل شده وفشار خون کنترل شده. میشود استفاده شود ۲_آیا دندانپزشکان شهرستان هم این امکانات رو دارند که انجام دهند اینپلنت دیجیتال رو. متشکرم. از اطلاعاتتون هم متشکرم.

دکتر محمدی

در مورد سوال اول بله در مورد سوال دوم هم اگه تخصص لازم و تجهیزاتش رو داشته باشن حتما میتونن

بهزوز بنده زاده

فک پایین کامل ایپلنت شود پولش چقدر میشه

دکتر محمدی

هزینه ها توی ویزیت مشخص میشه ویزیت رایگانه

م

من ازاین روش دیجیتال انجام دادم وخیلی راحت وراضی هستم فقط باید جای دندون عفونت نداشته باشه

لیلا

دردش تا چه حده

دکتر محمدی

دردی نداره واقعا

لیلا

دردش تا چه حده

علی قانچی

سلام میخواستم بدونم ایمپلنت دیجیتال دردنداره یا اینپلنت لیزری؟

دکتر محمدی

سلام واقعا اصلا دردی احساس نمیکنین

محسن

من اصلا قبول ندارم ایمپلنت دیجیتال زیرا بلافاصله بعد از گذاشتن تاج روی ریشه ایمپلنت در اثر غذا خوردن بارهای دینامیکی به ریشه وارد شده و از جوش خوردن ان جلوگیری میکند فقط تبلیغات الکی همون روش سنتی خیلی مطمئن تر و بهتره

دکتر محمدی

من نگرانی شمارو متوجه میشم ولی این روش توی دنیا رو به گسترشه و معایبش در حال برطرف شدنه البته ایمپلنت های سنتی هم هنوز کاربرد زیادی دارن

اکبر محمدی

من فک پایین دندان ندارم هزینه حدودی برای ایمپلنت فوری و غیر فوری چقدر می باشد.( کل فک پایین ) با تشکر

دکتر محمدی

قیمت ها در لینک پایین موجود می باشد http://www.drmohammadi.com/pricing ضمنا میتونین با مطب تماس بگیرین

مهناز لقمانی

سلام لطفا آدرس کلینیک خود را میفرمایید

دکتر محمدی

شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲ 02188695864

مقدم

سلام دکتر این ایمپلنت برای سنین ۵۰سال به بالا هم کاربرد دارد یا خیر ممنون

دکتر محمدی

سلام بله دارد

مهرناز

آیافک بادستگاهی ماننددرل سوراخ میشود

 دکتر محمدی

بله مته خیلی ریزی دارد

سيران

ايمپلنت ديجيتال چند نوع و برند دارد يعني ساخت چه كشور هايي موجود هست و كدام بهتره

دکتر محمدی

برند های مختلفی از کشورهای مختلفی وجود داره در کلینیک ما فعلا برند کره ای وجود داره

شهین مولودی

عالی و کامل بود .

دکتر محمدی

خواهش می کنم