02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

مقالات آموزشی

مجله دندان پزشکی کلینیک دکتر شهاب محمدی

از شایعات تا واقعیت سفید کردن دندان با لیزر
از شایعات تا واقعیت سفید کردن دندان با لیزر

حث در مورد شایعات تا واقعیت سفید کردن دندان ها با لیزر مدتی است که رواج بیشتری یافته است. گفته می شود سفید کردن دندان با لیزر در حال حاضر موثرترین و امیدوار کننده ترین روش برای داشتن دندان هایی درخشان و سفید است، اما از سویی دیگر، شایعاتی نیز در مورد آن وجود دارد. یک لبخند سفید و خیره کننده نه تنها می تواند عزت نفس و اعتماد به نفس کلی شما را افزایش دهد بلکه نشانه ای از عملکرد خوب دهان و دندان های شما نیز می باشد. به همین خاطر است که تقریبا در تمامی کلینیک های دندانپزشکی، روش های سفید کردن دندان بسیار مورد توجه قرار می گیرند. سفید کردن دندان با لیزر نیز در از بین بردن لکه ها و تغییر رنگ دندان ها بسیار موثر واقع شده و استفاده از این روش اخیر رواج یافته است.

بهترین نوع ارتودنسی کدام است؟
بهترین نوع ارتودنسی کدام است؟

بهترین نوع ارتودنسی، عمدتا از نوعی روش درمانی بهره می گیرد که عوارض ناهنجاری های دهان و دندان را به حداقل برساند. به نظر می رسد بریس ها رایج ترین راه حل برای صاف کردن دندان های شما هستند، اما انتخاب نوع مناسب برای شما می تواند بسیار دشوار باشد. همچنین، زمانی که نوبت به یافتن بهترین راه حل ارتودنسی می رسد، دو موردی که مردم معمولا به آن نگاه می کنند، قیمت و سرعت پروسه است.

بهترین نوع پروتز دندان
بهترین نوع پروتز دندان

بهترین نوع پروتز دندان کدام است؟ این یکی از سوالات پرتکراری است که توسط بسیاری از مراجعین به دندانپزشکی پرسیده می شود. پروتز دندان وسیله ای است که به منظور جایگزین دندان از دست رفته یا پوشاندن عیوب آن مورد استفاده قرار می گیرد. آنها می توانند شامل ایمپلنت، تاج، بریج، دندان مصنوعی یا روکش شوند و برخی از آنها را می‌توان متحرک یا به‌طور دائم در دهان قرار داد.

دندان درد کودکان نشانه چیست و چه زمانی نیاز به درمان دارد؟
دندان درد کودکان نشانه چیست و چه زمانی نیاز به درمان دارد؟

دندان درد کودکان می تواند برای والدین تا حد زیادی آزاردهنده باشد و آنها برای درمان این مشکل روش های متعددی را در پیش بگیرند. به طور کلی، حدود 43 درصد از کودکان بین 2 تا 19 سال در یک سال معین دچار پوسیدگی دندان می شوند. در حالی که این یک پیشرفت نسبت به سال های اخیر است، اما هنوز یک مشکل بزرگ وجود دارد. حتی اگر فرزندتان را تشویق کنید که بهداشت دهان و دندان را رعایت کند، با وجود خوردن مواد غذای خاصی مانند آنبات ها، آنها ممکن است دچار پوسیدگی دندان و دندان درد شوند.

مواردی که باید به دندانپزشک خود بگویید
مواردی که باید به دندانپزشک خود بگویید

زمانی که برای اولین بار با دندانپزشک جدید خود ملاقات می کنید، باید برخی از موارد مهم را مورد خود به او بگویید تا تصمیم گیری بهتری در مورد درمان مورد نیاز داشته باشد. البته در نظر داشته باید که دندانپزشکان تنها با نگاه کردن به دهان و دندان های شما شما می توانند سرنخ های زیادی را جمع آوری کنند. اما اگر وقتی روی صندلی نشسته‌اید از شما سوال می‌پرسند، خوب برخی چیزها وجود دارد که واقعاً نمی‌توانید در مورد آنها دروغ بگویید زیرا می‌توانند خودشان به راحتی بررسی کنند.

تاثیر جویدن ناخن بر دندان، راهکارهای درمان ناخن جویدن
تاثیر جویدن ناخن بر دندان، راهکارهای درمان ناخن جویدن

ممکن است فکر کنید افرادی که ناخن ‌هایشان را می‌جوند غیرجذاب هستند، اما جویدن ناخن در واقع نه تنها می‌تواند به سلامت و سلامت کلی شما آسیب برساند، بلکه می‌تواند آسیب جدی به دندان‌های شما وارد کند. برخی هم گمان می کنند جویدن ناخن عادتی بی ضرر به نظر می رسد، اما با واقعیت فاصله زیادی دارد. این عادتی است که ارزش ترک آن را دارد، زیرا با ترک آن، هم سلامتی کلی خود و هم دندان ها را از خطر نجات داده اید.

اثرات تغییرات هورمون های خانم ها بر دهان و دندان
اثرات تغییرات هورمون های خانم ها بر دهان و دندان

احتمالا تا حدی در مورد اثرات تغییرات هورمون های خانم ها بر دهان و دندان آشنایی دارید. هورمون ها می توانند وزن، خلق و خوی، میل جنسی و سلامت دندان ها را تحت تأثیر قرار دهند. شاید تعجب کنید اگر بدانید افزایش هورمون ممکن است شما را در برابر بیماری لثه آسیب پذیرتر کند. دلیل این امر این است: هورمون های زنانه بیشتر (استروژن و پروژسترون) باعث می شود خون بیشتری به لثه های شما جریان یابد، و در نتیجه لثه ها حساس تر شده و به هر چیزی که ممکن است آنها را تحریک کند واکنش بیش از حد نشان دهند.

درمان آبسه دندان در کودکان با چه روش هایی انجام می شود؟
درمان آبسه دندان در کودکان با چه روش هایی انجام می شود؟

درمان آبسه دندان در کودکان با روش های مختلفی در خانه و در مطب دندانپزشک انجام می شود. آبسه دندان، نوعی چرک است که می تواند اثر عفونت باکتریایی، در داخل دندان، لثه یا استخوان فک ایجاد شود. متأسفانه، آبسه تنها بزرگسالان را تحت تأثیر قرار نداده و کودکان نیز به همان اندازه در سال های اولیه زندگی خود دچار آبسه دندانی می شوند.

اهمیت رعایت بهداشت دهان و دندان در دوران کرونا چیست؟
اهمیت رعایت بهداشت دهان و دندان در دوران کرونا چیست؟

همه گیری COVID-19 به معنای تاخیر در مراقبت های دندانی برای بسیاری از خانواده ها است و همین مسئله اهمیت رعایت بهداشت دهان و دندان را در دوران کرونا نشان می دهد. افرادی که مشکلاتی در ارتباط با دندان های خود دارند، ممکن است مجبور باشند برای ملاقات با دندانپزشک صبر کنند. و از آنجایی که دندان ها به خودی خود بهتر نمی شوند، این مشکلات بدتر شده و نیاز به درمان بیشتری دارند. صرف کمی زمان در خانه برای انجام عادات خوب دندانپزشکی یک راه عالی برای محافظت از دندان های شما و فرزندانتان در طول این پاندمی بزرگ است.

پوسیدگی دندان در زمان ارتودنسی چگونه درمان می شود؟
پوسیدگی دندان در زمان ارتودنسی چگونه درمان می شود؟

آیا می دانید پوسیدگی دندان در زمان ارتودنسی چگونه درمان می شود؟ به طور کلی، همیشه بهتر است قبل از شروع درمان ارتودنسی، هرگونه پوسیدگی در دهان خود را ابتدا درمان کنید. این امر به دندانپزشک شما اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به براکت‌ ها و سیم ‌هایی که مانع از کار می ‌شوند، به نواحی پوسیده دسترسی کامل داشته باشد. همچنین بهتر است از بهداشت دهان و دندان خود در بهترین حالت خود مطمئن شوید تا در وهله اول از ایجاد پوسیدگی جلوگیری کنید. زمانی که که بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت کنید، پس از برداشتن بریس ها ، سلامت دندان ها با شما خواهد بود. زمان استفاده از ارتودنسی، ایجاد حفره ها خیلی سریع اتفاق می افتد، زیرا تمیز کردن دندان ها سخت تر است.

توصیه های دندانپزشکی برای دوران تعطیلات
توصیه های دندانپزشکی برای دوران تعطیلات

رعایت توصیه های دندانپزشکی برای دوران تعطیلات به منظور سلامت دندان ها بسیار مهم است. به نظر می رسد که حفظ سلامتی دهان و دندان در تعطیلات کار آسانی نیست. فصل تعطیلات معمولاً مقدار زیادی غذا و خوراکی های خوشمزه سرو می شود. این زمان از سال همه حتی آنهایی که در بیشتر اوقات سال به شدت مراقب مواد غذایی هستند که در دهان خود می گذارند وسوسه می شوند که مراقبت خود را کنار بگذارند و از خوردن غذاهای  مورد علاقه خود لذت ببرند. برخی قادر به مقاومت در برابر این وسوسه هستند، در حالی که برخی دیگر نمی توانند.

نکات مهم در دندانپزشکی کودکان
نکات مهم در دندانپزشکی کودکان

با آگاهی از نکات مهم در دندانپزشکی کودکان یا اطفال بهتر می توانید از دندان های فرزندان خود محافظت نمایید. به عبارتی، برخی از حقایق در مورد دندانپزشکی کودکان وجود دارند و به شما کمک می کنند تا کار خود را در این زمینه بهتر انجام دهید. آیا می دانستید که دندان های نوزادان حتی قبل از تولد شروع به رشد می کنند؟ با این حال، دندان های شیری تا حداقل 6 ماهگی قابل مشاهده نیستند. همانطور که نوزاد بالغ می شود، تا زمانی که کودک مجموعه کاملی از دندان های شیری (معمولاً در حدود 3 سالگی) داشته باشد، دندان های بیشتری رشد خواهند کرد.