02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

مقالات آموزشی

مجله دندان پزشکی کلینیک دکتر شهاب محمدی

لمینت دندان ترمیم دارد؟
لمینت دندان ترمیم دارد؟

اگر لمینت دندان شما ترک خورد، یا شکسته و افتاد می‌توانید دوباره آن را ترمیم کنید. این سوالی است که بیشتر بیماران از ما می‌پرسند.

لمینت دندان پوسیده
لمینت دندان پوسیده

دندان‌های پوسیده و کرم خورده را می‌توان با لمینت دندان سرامیکی یا با ونیرهای کامپوزیتی درمان کرد و دندان‌های پوسیده را تبدیل به دندان‌های سالمی کرد که مثل روز اولشان باشند.

روش نگهداری لمینت دندان
روش نگهداری لمینت دندان

لمینت‌های دندان که به عنوان روکش نیز شناخته می‌شوند، دائمی نیستند. آنها پوسته‌های سفارشی و نازکی هستند که به جلوی دندان‌ها چسبانده می‌شوند تا ظاهر آنها را بهبود بخشند، اما طول عمر بالایی دارند. طول عمر لمینت‌های دندان بسته به بهداشت دهان و دندان افراد و کیفیت لمینت‌ها می‌تواند متفاوت باشد. با مراقبت و نگهداری مناسب، لمینت‌های دندان می‌توانند بین 5 تا 15 سال دوام بیاورند.

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است
لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است

برای تعیین مناسب بودن لمینت ونیر، توصیه می‌شود با دندانپزشک‌تان مشورت کنید. آنها می‌توانند سلامت دهان و دندان شما را ارزیابی کنند، اهداف شما را مورد بحث و بررسی قرار دهند و مناسب‌ترین برنامه درمانی را برای دستیابی به لبخند دلخواه شما توصیه کنند.

لمینت دندان افتاده
لمینت دندان افتاده

لمینت‌های دندانی که برای دندان افتاده استفاده می‌شود، لمینت‌هایی با کیفیت بالا و مقرون به صرفه برای رفع شکاف‌های لبخند شما به دلیل از دست دادن دندان‌ها یا مشکلات تراز است.

لمینت دندان بالا
لمینت دندان بالا

لمینت دندان می‌تواند مشکلات مربوط به دندان‌های فک بالا را ترمیم و اصلاح کند. معمولا افراد از طرح لبخند خود رضایت ندارند و دنبال راه‌حلی هستند که لبخندی زیباتر داشته باشند و عیب‌های هنگام لبخند زدن را که بیشتر در دندان‌های فک بالا نمایان می‌شوند را برطرف کنند. بهترین روش برای برطرف کردن این مشکلات لمینت دندان بالا است.

لمینت دندان با فاصله زیاد
لمینت دندان با فاصله زیاد

مشکل شکاف دندان یا فاصله زیاد در دندان‌ها یکی از مشکلاتی است که روی لبخند افراد تاثیر منفی می‌گذارد. بنابراین فاصله زیاد دندان‌ها باعث می‌شود فرد دچار اضطراب زیبایی شود و بر این اساس اعتماد به نفس خود را از دست بدهد.

بهترین دکتر لمینت دندان در تهران
بهترین دکتر لمینت دندان در تهران

دکتر لمینت دندان باید هم در زمینه کاری خود متبحر و ماهر باشد و همچنین ذوق هنری خاصی داشته باشد تا بتواند لمینت دندان را با زیبایی و مهارت خود جایگزین مشکلات دندان‌های طبیعی شما قرار بدهد.

لمینت دندان کج
لمینت دندان کج

لمینت دندان یکی از بهترین و رایج‌ترین درمان‌های زیبایی دندان است. به طور کلی این درمان شامل یک پوشش بسیار نازک است که روی دندان‌ها قرار می‌گیرد. در این مطلب قصد داریم در مورد لمینت دندان کج توضیحاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

انواع لمینت سرامیکی دندان
انواع لمینت سرامیکی دندان

لمینت‌های دندانی پوسته‌های فوق‌العاده‌ای هستند که از دندان‌های شما در برابر آسیب محافظت می‌کنند و همچنین لبخندی زیبا به شما می‌دهند. بسیاری از مردم در سرتاسر جهان گذاشتن لمینت را به عنوان یک درمان موثر برای از بین بردن شکاف، ترک، تراشه یا لکه‌های تیره می‌دانند.

لمینت سرامیکی بهتره یا کامپوزیت
لمینت سرامیکی بهتره یا کامپوزیت

برای اینکه بتوانید از مشکلات مرتبط با دندنان‌ها جلوگیری کنید بهتر است به فکر لمینت باشید. حال سوال مهم این است که لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت؟ کدامیک گزینه خوبی برای اصلاح و ترمیم دندان‌های ما است.

لمینت سرامیکی بدون تراش دندان
لمینت سرامیکی بدون تراش دندان

استفاده از روکش‌ها و لمینت‌ها برای دندان‌ها یکی از پرطرفدارترین عمل‌های دندانپزشکی زیبایی است. رویه‌ای که نمای بی‌نقصی روی دندان‌ها ایجاد می‌کند تا مشکلات ناگوار دندان را اصلاح و ترمیم کند.