02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

مقالات آموزشی

مجله دندان پزشکی کلینیک دکتر شهاب محمدی

جایگزین های ایمپلنت دندان
جایگزین های ایمپلنت دندان

در حالی که امروزه کاشت دندان به طور گسترده ای در دندانپزشکی کاربرد دارد، اما برخی از بیماران بنا به دلایلی هنوز به دنبال جایگزین های ایمپلنت دندان هستند. از دست دادن دندان‌ها نه تنها از نظر بصری جذاب نیستند، بلکه می‌توانند مشکلاتی را برای سلامت دهان و دندان ایجاد کنند که بر کیفیت زندگی شما تاثیر منفی می‌گذارد، از مشکل در صحبت کردن گرفته تا چالش‌های جویدن و هضم غذا.

فلیپر دندان چیست؟
فلیپر دندان چیست؟

فلیپر دندان که تحت عنوان باله دندانی (Dental Flipper) نیز شناخته می شود، یک پروتز جزئی متحرک بوده که معمولا به عنوان جایگزینی موقت دندان استفاده می شود. اگر دندانی را از دست داده اید و نیاز به یک جایگزین موقت دارید تا زمانی که بتوانید یک روش دائمی مانند ایمپلنت را انجام دهید، می توانید فلیپر دندان را در نظر بگیرید.

نارسائی ایمپلنت دندان
نارسائی ایمپلنت دندان

آیا می دانید علت یا دلائل شکست یا نارسائی ایمپلنت دندان چیست؟ به طور کلی، دلیل این وضعیت بسته به فرد، می تواند متفاوت باشد. برای بسیاری از بیماران، این بستگی به عادات بد آنها، وضعیت سلامتی و تجربه و تخصص دندانپزشکی دارد که ایمپلنت های آنها را نصب نموده است. به همین دلیل، ایمپلنت دندان یک جراحی بسیار مهم است که باید به دقت در مورد آن فکر کنید. دلیل آن هم این است که در صورت عدم موفقیت این درمان، دندان ها و دهان شما که بخش ظریفی از بدن شما است، ممکن است با شرایط بدی مواجه شوند.

ایمپلنت ساب پریوستئال
ایمپلنت ساب پریوستئال

آیا می دانستید که دو نوع ایمپلنت دندان وجود دارد؟ ایمپلنت های ساب پریوستئال و اندوستئال. بسیاری از مردم با ایمپلنت های اندوستئال آشنا هستند، زیرا این ایمپلنت ها بیشترین کاربرد را دارند. اندوستئال یا Endosteal به معنای "در استخوان" است، بنابراین ایمپلنت های اندوستئال در استخوان فک کاشته می شوند. انواع مختلفی از ایمپلنت های اندوستئال وجود دارد که بر اساس اندازه، شکل و لوازم جانبی مورد استفاده طبقه بندی می شوند. از سوی دیگر، ایمپلنت های ساب پریوستئال در زیر لثه، اما بالای استخوان فک قرار می گیرند. به همین دلیل، گاهی اوقات آنها را به عنوان ایمپلنت های زیر سطحی نیز می نامند.

درمان خانگی عفونت ایمپلنت
درمان خانگی عفونت ایمپلنت

عملکرد ایمپلنت دندان مانند دندان های طبیعی بوده و شما به راحتی می توانید صحبت کرده و غذا بخورید. از طرفی ایمپلنت مانند دندان های واقعی مستعد عفونت می باشد. برای همین ممکن است بسیاری از بیماران این سوال را بپرسند که روش های درمان خانگی عفونت ایمپلنت کدامند؟ توجه داشته باشید که اگر این عفونت توسط یک متخصص دندانپزشک درمان نشود، ایمپلنت های آلوده می توانند باعث بیماری یا شکست آن شوند. در واقع، در دراز مدت، هدف حفظ ایمپلنت دندان و توقف پیشرفت عفونت خواهد بود.

ایمپلنت دندان جلو
ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو یک انتخاب عالی برای جایگزینی دندان های جلویی از دست رفته می باشد. کاشت دندان در مقایسه با سایر گزینه های دیگر به هیچ وجه روی دندان‌ های دیگر شما تاثیر نمی گذارد. آن همچنین قدرت و ثبات جویدن بسیار بیشتری نسبت به پروتزها ارائه داده و مزیت بیشتری در حفظ استخوان فک دارد.

روکش دندان چیست؟
روکش دندان چیست؟

روکش های دندانی یک راه حل ایده آل برای کمک به شما برای دستیابی به ظاهری است که می خواهید. در واقع، آن یک انتخاب محبوب برای کسانی هستند که دندان های نامرتبی دارند. روکش ‌های دندانی روکش‌ های نازکی هستند که به دندان ‌ها می ‌چسبند تا ظاهری کلاسیک ‌تر به دندان‌ ها بدهند. کلینیک های دندانپزشکی انواع گزینه های روکش دندان را برای انتخاب ارائه می دهند. با دندانپزشک خود در مورد اینکه چه چیزی برای شما بهتر است صحبت کنید. روکش های دندانی می تواند گزینه ای برای هر کسی باشد که در مورد زیبایی ظاهری دندان ها یا لبخند خود نگران است.

مراقبت های بعد از عمل جراحی ایمپلنت - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی
مراقبت های بعد از عمل جراحی ایمپلنت - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

مراقبت های بعد از عمل جراحی ایمپلنت باید بلافاصله پس از درمان و با دقت اعمال شوند تا درصد موفقیت عمل بالا رفته و زمان دوره نقاهت به حداقل برسد. ایمپلنت یک درمان نسبتا تهاجمی بوده و متخصصین با تجربه در این زمینه بر این باور هستند که قبل از جراحی هر دو طرف یعنی بیمار و دندانپزشک باید آمادگی کامل و لازم را داشته باشند. عوارض پس از جراحی نیز باید در نظر گرفته شود و البته این موارد در افراد مختلف متفاوت می باشد. بدون مراقبت های صحیح بعد از جراحی ایمپلنت، ممکن است بهبودی به تأخیر بیفتد. برای مثال لازم است که به مدت چندین هفته غذاها را نرم تر بخورید و در ناحیه ای به غیر از ایمپلنت بجوید.

علت تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان
علت تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان

علت تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان و اینکه هزینه آن به چه عواملی بستگی دارد، یکی از اولین سوالاتی است که بیماران برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته خود می پرسند. چه یک دندان از دست داده باشید و چه یک قوس کامل، احتمالا در مورد ایمپلنت فکر کرده اید. اما ممکن است چیزی که شما را متوقف کند قیمت ایمپلنت باشد.در حالی که ایمپلنت دندان نیاز به هزینه بالایی دارد اما نتیجه نهایی ماندگار، پایدار و زیبا می باشد. در مقایسه با سایر گزینه های جایگزینی دندان که فقط قسمت های قابل مشاهده دندان های از دست رفته را بازیابی می کنند، ایمپلنت دندان که هم ریشه و هم تاج را جایگزین می نماید ایده آل می باشد. در ادامه مقاله در مورد علت تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان و عواملی که بر هزینه آن تأثیرگذار هستند صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

پیوند استخوان در ایمپلنت چه زمانی و به چه منظور انجام می شود؟
پیوند استخوان در ایمپلنت چه زمانی و به چه منظور انجام می شود؟

پیوند استخوان در ایمپلنت ممکن است گاهی به عنوان یک بخش ضروری برای فرآیند قرار دادن ایمپلنت باشد. زمانی که فردی با سلامت عمومی خوب، دندان های خود را به دلیل بیماری پریودنتال، آسیب یا عفونت از دست می دهد، ایمپلنت دندان می تواند یک راه حل عالی، ایمن و طولانی مدت برای او باشد. ایمپلنت یک ریشه مصنوعی است که متخصص در پریودنتولوژی یا جراح در فک قرار می دهد تا دندان یا بریج جایگزین را در محل خود نگه دارد. ایمپلنت های دندانی ظاهری طبیعی داشته و دقیقا مانند دندان های طبیعی عمل می کنند. این روش همچنین می تواند به نجات سایر دندان ها نیز کمک کند.

ایمپلنت دندان در سالمندان
ایمپلنت دندان در سالمندان

ایمپلنت دندان در سالمندان یک گزینه بسیار مناسب برای افراد مسن است تا ظاهر طبیعی و قابلیت جویدن غذا در دهان را بازیابند. با این روش ظاهر و کیفیت کلی زندگی تا حد زیادی بهبود پیدا می کند. برای بیماران بالای 50 سال، از دست رفتن چندین دندان امری غیر عادی نیست. در واقع، دندان های از دست رفته، پوسیده، بیماری های لثه و ... می توانند بر شدت توانایی افراد در تعامل و معاشرت با دوستان و خانواده تأثیر بگذارد و منجر به انزوای اجتماعی و اضطراب شود.

اول ارتودنسی انجام دهیم یا عمل بینی؟
اول ارتودنسی انجام دهیم یا عمل بینی؟

اول ارتودنسی انجام دهیم یا عمل بینی؟ این سوالی است که بسیاری از بیماران از دندانپزشک یا جراح زیبایی می پرسند. ارتودنسی و عمل بینی دو تغییر مهم هستند که افراد برای زیبایی صورت خود انجام می دهند. اما اینکه کدام یک از این دو بر دیگری ارجحیت دارد بستگی به شرایط فرد و نیز تخصص و مشورت پزشک متخصص دارد.