02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

مقالات آموزشی

مجله دندان پزشکی کلینیک دکتر شهاب محمدی

روکش دندان چیست؟
روکش دندان چیست؟

روکش های دندانی یک راه حل ایده آل برای کمک به شما برای دستیابی به ظاهری است که می خواهید. در واقع، آن یک انتخاب محبوب برای کسانی هستند که دندان های نامرتبی دارند. روکش ‌های دندانی روکش‌ های نازکی هستند که به دندان ‌ها می ‌چسبند تا ظاهری کلاسیک ‌تر به دندان‌ ها بدهند. کلینیک های دندانپزشکی انواع گزینه های روکش دندان را برای انتخاب ارائه می دهند. با دندانپزشک خود در مورد اینکه چه چیزی برای شما بهتر است صحبت کنید. روکش های دندانی می تواند گزینه ای برای هر کسی باشد که در مورد زیبایی ظاهری دندان ها یا لبخند خود نگران است.

مراقبت های بعد از عمل جراحی ایمپلنت - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی
مراقبت های بعد از عمل جراحی ایمپلنت - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

مراقبت های بعد از عمل جراحی ایمپلنت باید بلافاصله پس از درمان و با دقت اعمال شوند تا درصد موفقیت عمل بالا رفته و زمان دوره نقاهت به حداقل برسد. ایمپلنت یک درمان نسبتا تهاجمی بوده و متخصصین با تجربه در این زمینه بر این باور هستند که قبل از جراحی هر دو طرف یعنی بیمار و دندانپزشک باید آمادگی کامل و لازم را داشته باشند. عوارض پس از جراحی نیز باید در نظر گرفته شود و البته این موارد در افراد مختلف متفاوت می باشد. بدون مراقبت های صحیح بعد از جراحی ایمپلنت، ممکن است بهبودی به تأخیر بیفتد. برای مثال لازم است که به مدت چندین هفته غذاها را نرم تر بخورید و در ناحیه ای به غیر از ایمپلنت بجوید.

علت تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان
علت تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان

علت تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان و اینکه هزینه آن به چه عواملی بستگی دارد، یکی از اولین سوالاتی است که بیماران برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته خود می پرسند. چه یک دندان از دست داده باشید و چه یک قوس کامل، احتمالا در مورد ایمپلنت فکر کرده اید. اما ممکن است چیزی که شما را متوقف کند قیمت ایمپلنت باشد.در حالی که ایمپلنت دندان نیاز به هزینه بالایی دارد اما نتیجه نهایی ماندگار، پایدار و زیبا می باشد. در مقایسه با سایر گزینه های جایگزینی دندان که فقط قسمت های قابل مشاهده دندان های از دست رفته را بازیابی می کنند، ایمپلنت دندان که هم ریشه و هم تاج را جایگزین می نماید ایده آل می باشد. در ادامه مقاله در مورد علت تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان و عواملی که بر هزینه آن تأثیرگذار هستند صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

پیوند استخوان در ایمپلنت چه زمانی و به چه منظور انجام می شود؟
پیوند استخوان در ایمپلنت چه زمانی و به چه منظور انجام می شود؟

پیوند استخوان در ایمپلنت ممکن است گاهی به عنوان یک بخش ضروری برای فرآیند قرار دادن ایمپلنت باشد. زمانی که فردی با سلامت عمومی خوب، دندان های خود را به دلیل بیماری پریودنتال، آسیب یا عفونت از دست می دهد، ایمپلنت دندان می تواند یک راه حل عالی، ایمن و طولانی مدت برای او باشد. ایمپلنت یک ریشه مصنوعی است که متخصص در پریودنتولوژی یا جراح در فک قرار می دهد تا دندان یا بریج جایگزین را در محل خود نگه دارد. ایمپلنت های دندانی ظاهری طبیعی داشته و دقیقا مانند دندان های طبیعی عمل می کنند. این روش همچنین می تواند به نجات سایر دندان ها نیز کمک کند.

ایمپلنت دندان در سالمندان
ایمپلنت دندان در سالمندان

ایمپلنت دندان در سالمندان یک گزینه بسیار مناسب برای افراد مسن است تا ظاهر طبیعی و قابلیت جویدن غذا در دهان را بازیابند. با این روش ظاهر و کیفیت کلی زندگی تا حد زیادی بهبود پیدا می کند. برای بیماران بالای 50 سال، از دست رفتن چندین دندان امری غیر عادی نیست. در واقع، دندان های از دست رفته، پوسیده، بیماری های لثه و ... می توانند بر شدت توانایی افراد در تعامل و معاشرت با دوستان و خانواده تأثیر بگذارد و منجر به انزوای اجتماعی و اضطراب شود.

اول ارتودنسی انجام دهیم یا عمل بینی؟
اول ارتودنسی انجام دهیم یا عمل بینی؟

اول ارتودنسی انجام دهیم یا عمل بینی؟ این سوالی است که بسیاری از بیماران از دندانپزشک یا جراح زیبایی می پرسند. ارتودنسی و عمل بینی دو تغییر مهم هستند که افراد برای زیبایی صورت خود انجام می دهند. اما اینکه کدام یک از این دو بر دیگری ارجحیت دارد بستگی به شرایط فرد و نیز تخصص و مشورت پزشک متخصص دارد.

مزایای واترپیک چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟
مزایای واترپیک چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

واترپیک (Waterpik) یک دستگاه برای بهداشت دهان و دندان است که پلاک، رسوبات غذایی و میکروب ها را از میان دندان ها و زیر خطوط لثه از بین می برد. در واقع جریان آب با فشار ذرات غذایی را به راحتی از بین برده و لثه ها را به سمت سلامتی سوق می دهد. در ادامه با مزایای واترپیک و چگونگی عملکرد آن آشنا خواهیم شد.

کاربرد مسواک مخصوص ایمپلنت
کاربرد مسواک مخصوص ایمپلنت

کاربرد مسواک مخصوص ایمپلنت برای مراقبت از ایمپلنت دندان از اهمیت ویژه ای حائز است. اگر شما هم اخیرا ایمپلنت انجام داده اید یا تصمیم به انجام این کار دارید، پس قطعا بسیار هیجان زده هستید. زیرا کاشت دندان می تواند به شما در داشتن یک اعتماد به نفس بالاتر کمک زیادی کند. اما برای اینکه این لبخند زیبای خود را حفظ کرده و از مزایای ایمپلنت به خوبی بهره مند شوید، باید اطمینان حاصل نمایید که پس از درمان از آن به خوبی مراقبت می کنید. اما آیا می دانید یکی از گزینه های مهم مراقبت، کاربرد مسواک مخصوص ایمپلنت است؟ برای آگاهی بیشتر با ما همراه باشید.

فیکسچر چیست؟
فیکسچر چیست؟

فیکسچر مهمترین جزء ایمپلنت است که انواع مختلفی داشته و در این درمان، در زیر خط لثه و داخل استخوان فک قرار می گیرد. در ایمپلنت، به کمک پایه هایی که در لثه قرار می گیرند، چیزی مشابه با دندان طبیعی را در دهان می کارند. ایمپلنت جزء مواردی از بازسازی دندان است که پیشرفت زیادی داشته و تمامی بخش های آن می توانند مطابق با نظر دندانپزشک و بر حسب نیازهای بیمار، شخصی سازی شوند. با کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی در ادامه مطلب همراه باشید.

 جراحی سینوس لیفت را بیشتر بشناسید
جراحی سینوس لیفت را بیشتر بشناسید

جراحی لیفت سینوس یک روش درمانی است که دندانپزشک شما ممکن است برای ایمپلنت دندان و زمانی که استخوان فک کافی برای ایمن سازی ایمپلنت وجود ندارد توصیه نماید. نام های دیگر این روش عبارتند از پیوند سینوس یا sinus augmentation. انواع مختلفی از متخصصین دندانپزشکی از جمله جراحان دهان یا پریودنتیست ها ممکن است این جراحی را انجام دهند. آنها با تکنیک های مختلفی اقدام به این جراحی می نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش و چگونگی کمک به ایمن سازی ایمپلنت های دندانی تا پایان مقاله با ما بمانید.

اضافه بار یا اورلود اکلوزالی و تحلیل استخوان/ایمپلنت
اضافه بار یا اورلود اکلوزالی و تحلیل استخوان/ایمپلنت

هدف از این پژوهش ارزیابی عواقب بیولوژیکی است که اورلود احتمالا بر ایمپلنت پیوند استخوان از طریق غربالگری ادبیات علمی دارند. (نوعي از ايمپلنت اندوستئال كه داراي روزنه‌ هايي است و استئوبلاست ها و بافت همبند حمایت کننده مي ‌توانند در آن وارد شوند). روش: جستجوهای دقیقی در پایگاه داده­های PUBMED, OVID, EMBASE و LILACS انجام شدند. مقالاتی که تا دسامبر 2011 منتشر شدند و آنهایی که در مورد نتایج بالینی، رادیوگرافی و یا بافت شناسی ایمپلنت­های دهانی در معرض اورلود گزارشاتی را دادند، واجد شرایط در نظر گرفته شدند. مطالعات شناسایی شده توسط یک معیار ورود و خروج ارزیابی شدند. در نهایت با همکاری و مشورت نویسندگان این سوال مطرح شد که "تأثیر اورلود در مقابل عدم اورلود بر تحلیل استخوان در ایمپلنت های پایدار بالینی چیست؟"

بریج و ایمپلنت چه تفاوت هایی با هم دارند
بریج و ایمپلنت چه تفاوت هایی با هم دارند

تفاوت بریج و ایمپلنت چیست؟ کدام یک را باید انتخاب کنم؟ این یک سوال رایج است که بسیاری از مردم زمانی که تصمیم می­ گیرند دندان های جدیدی را در دهان خود جایگزین نمایند می پرسند. دندان های از دست رفته می توانند با خطر عفونت همراه باشند اما یک گزینه مناسب برای جایگزین آنها به جز رفع این خطر، لبخندی سالم و زیبا نیز به آنها می بخشد. از دست دادن دندان امروزه بسیار رایج است. تخمین زده شده که 69 درصد از بزرگسالان در سنین 35 تا 44 سالگی حداقل یکی از دندان های خود را از دست داده اند. در سن 74 سالگی نیز در حدود یک چهارم افراد تمام دندان های خود را از دست می دهند. از این رو تهیه یک جایگزین مناسب و برای اینکه بقیه دندان ها در یک راستا قرار گیرند، ضروری است. علاوه بر این، دندان های جدید می توانند به حفظ فرم صورت کمک کرده و از مشکلات احتمالی در غذا خوردن یا صحبت کردن جلوگیری نمایند. دو مورد از رایج ترین گزینه ها، بریج و ایمپلنت دندان هستند. بریج های دندانی، دندان های کاذبی می باشند که توسط دندان های اطراف دندانی که از دست رفته است در جای خود نگاه داشته می شوند. جنس آنها معمولا از موادی مانند پرسلن است تا با رنگ طبیعی دندان های شما مطابقت داشته باشند. آنها می توانند یک یا چند دندان از دست رفته را بپوشانند.