02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

مقالات آموزشی

مجله دندان پزشکی کلینیک دکتر شهاب محمدی

معرفی بهترین مرکز ایمپلنت دندان در تهران
معرفی بهترین مرکز ایمپلنت دندان در تهران

معرفی بهترین مرکز ایمپلنت دندان در تهران را برای شما در نظر گرفته‌ایم. بهترین مرکز ایمپلنت دندان در تهران باید فاکتورهای مهمی مانند تخصص، تجربه و سابقه‌ی درخشان، تکنولوژی‌های پیشرفته و مواد باکیفیت، محیطی آسوده و پرسنلی دلسوز، هزینه‌های منطقی و شفافیت مالی، توصیه‌های ارزشمند و همراهی تا انتهای مسیر را در اختیار داشته باشد.

چند دندان را می توان ایمپلنت کرد؟
چند دندان را می توان ایمپلنت کرد؟

چند دندان را می توان ایمپلنت کرد؟ تعداد ایمپلنت کردن دندان‌ها به شرایط فک و استخوان بیمار بستگی دارد. به‌طورکلی جراح و یا دندان‌پزشک تصمیم نهایی را برای تعداد دندان‌های ایمپلنت شده می‌گیرد. در این مقاله از بهترین کلینیک‌دندانپزشکی غرب تهران باهم به دنیای هیجان‌انگیز ایمپلنت سفر می‌کنیم و به این سؤال به‌طور کامل پاسخ می‌دهیم.

هزینه و مدت زمان قالب گیری ایمپلنت
هزینه و مدت زمان قالب گیری ایمپلنت

مدت زمان قالبگیری ایمپلنت دندان 3 الی 15 دقیقه خواهد بود. این مرحله جز مهم‌ترین مراحل قالب‌گیری ایمپلنت به شمار می‌رود که کیفیت و اندازه ایمپلنت را مشخص می‌سازد. هزینه قالب‌گیری ایمپلنت دندان با توجه به جنس قالب، تخصص دندان‌پزشک و موقعیت جغرافیایی متفاوت خواهد بود.

مرحله بعد از قالبگیری ایمپلنت چیست و چقدر زمان می‌برد؟
مرحله بعد از قالبگیری ایمپلنت چیست و چقدر زمان می‌برد؟

مرحله بعد از قالبگیری ایمپلنت چیست و چقدر زمان می‌برد؟ مرحله بعد از قالب‌گیری، ساخت ایمپلنت دندان سفارشی برای شماست. بعد از قالب‌گیری، باید 4 تا 8 هفته منتظر بمانید تا لابراتوار باهنر و دقت مثال‌زدنی، روکش‌های سفارشی‌تان را بسازد. متریال‌های باکیفیت و تکنولوژی‌های مدرن به کمک آن‌ها می‌آیند تا دندان‌هایی زیبا و محکم برایتان خلق کنند. درنهایت، روز موعود فرامی‌رسد، پروسه‌ی تحویل ایمپلنت و روکش انجام می‌شود و گوهرهای جدید لبخندتان را چیده و محکم می‌کنند.

سخت ترین مرحله ایمپلنت چیست و چرا؟
سخت ترین مرحله ایمپلنت چیست و چرا؟

سخت ترین مرحله ایمپلنت چیست و چرا؟ سخت ترین مرحله ایمپلنت دندان کاشت فیکسچر است. کاشت فیکسچر مرحله‌ی حساسی است. دندانپزشک باید بامهارت و دقت بالایی، لثه را برش دهد، فیکسچر را در استخوان فک جای‌گذاری کند و سپس همه‌چیز را به‌خوبی بخیه بزند. حساسیت این مرحله نه‌تنها به دلیل اهمیت بالای کار، بلکه به خاطر عواملی مثل تراکم استخوان و رگ‌های خونی اطراف لثه هم است. اما نگران نباشید! دندانپزشک در این مواقع در کنار شماست.

مرحله آخر ایمپلنت
مرحله آخر ایمپلنت

مرحله آخر ایمپلنت دندان، قرار دادن پروتز و سرتاج است. در مرحله آخر ایمپلنت، وقتی ایمپلنت در استخوان فک قرار گرفت، دندان‌پزشک دهان و دندان را بررسی خواهد کرد و پروتز و سر تاج را روی ایمپلنت قرار می‌دهد. این مرحله با توجه به شرایط سنی متقاضی ممکن است 3 تا 5 ماه به طول بیانجامد.

فرق ایمپلنت با دندان ثابت
فرق ایمپلنت با دندان ثابت

تفاوت بین این دو گزینه در این است که پروتزهای متحرک با تکیه‌گاه ایمپلنت را می‌توان هر زمان که نیاز به برداشتن اباتمنت‌ها داشته باشید، سوا و جدا کرد، در حالی که پروتزهای ثابت دائمی هستند و فقط توسط دندانپزشک قابل برداشتن هستند.

ایمپلنت دندان برای افراد مسن
ایمپلنت دندان برای افراد مسن

صرف نظر از علل، ایمپلنت دندان برای سالمندان یک راه‌حل واقع‌بینانه است. پیش از این، گزینه‌های محدودی برای جایگزینی دندان مانند پروتز یا بریج برای افراد مسن داشتیم. اما پیشرفت‌های دندانپزشکی و فناوری، امکان ایمپلنت دندان برای افراد مسن را نیز فراهم کرده است. بنابراین هر کسی بپرسد آیا ایمپلنت دندان برای سالمندان بی‌خطر است؟ پاسخ یک بله‌ی بزرگ است.

ایمپلنت دندان جلو
ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو یک انتخاب عالی برای جایگزینی دندان های جلویی از دست رفته می باشد. کاشت دندان در مقایسه با سایر گزینه های دیگر به هیچ وجه روی دندان‌ های دیگر شما تاثیر نمی گذارد. آن همچنین قدرت و ثبات جویدن بسیار بیشتری نسبت به پروتزها ارائه داده و مزیت بیشتری در حفظ استخوان فک دارد.

مزیت بیهوشی بیمار در زمان ایمپلنت دندان
مزیت بیهوشی بیمار در زمان ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان امروزه به یکی از بهترین و رایج ترین خدمات دندانپزشکی تبدیل شده است. افراد زیادی علاقه دارند تا ایمپلنت دندان را جایگزین دندانهای از دست رفته خود کنند. اگر شما نیز قصد دارید تا زیبایی دهان و دندان خود را مجددا به دست آورید، پیشنهاد می کنیم این روش را انتخاب کنید. اما همواره قبل از اجرای هر کاری لازم است اطلاعاتی را در آن زمینه به دست آورید. اجرای ایمپلنت با بیهوشی یکی از جدیدترین متدها در اجرای فرایند ایمپلنت است. اغلب افراد از این متد برای کاهش درد و بی حسی نسبت به دردهای ناشی از ایمپلنت استفاده می کنند. به نظر شما اجرای ایمپلنت با بیهوشی چه مزایای برای بیماران به همراه دارد؟ در این مطلب از وبسایت دکتر محمدی قصد داریم تا در مورد مزیت بیهوشی بیمار در ایمپلنت دندان با شما صحبت کنیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا با بیهوشی در ایمپلنت آشنا شوید.

پودر استخوان bottis چه تاثیری در موفقیت کاشت ایمپلنت دندان دارد؟ - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی
پودر استخوان bottis چه تاثیری در موفقیت کاشت ایمپلنت دندان دارد؟ - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

پودر استخوان bottis با نام تجاری Cerabon در ایران شناخته می شود که توسط شرکت bottis متریال تحت شرایط بسیار خاص با اطمینان از خالص بودن آن تولید می شود.

با روش‌های طراحی لبخند فانتزی در کلینیک های دندانپزشکی زیبایی آشنا شوید - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی
با روش‌های طراحی لبخند فانتزی در کلینیک های دندانپزشکی زیبایی آشنا شوید - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

روش‌های طراحی لبخند فانتزی تکنیکهای پیشرفته و متنوعی هستند که به ترمیم دندان های بیمار و کامل شدن لبخند او کمک می‌کنند. طراحی طرح لبخند فانتزی با روش های مختلفی مانند کامپوزیت، لمینت، ایمپلنت، بلیچینگ و غیره انجام می گیرد.