02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

مقالات آموزشی

مجله دندان پزشکی کلینیک دکتر شهاب محمدی

برای جا افتادن دندان مصنوعی چه کنیم؟
برای جا افتادن دندان مصنوعی چه کنیم؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که برای جا افتادن دندان مصنوعی چه کنیم؟ اگر چنین است، مطمئنا شما تنها نیستید. بر اساس اطلاعات و آماری که منتشر شده، یکی از بزرگترین شکایاتی که بیماران در مورد دندان مصنوعی خود دارند، جا نیفتادن آنها است.

درمان خانگی دندان شکسته
درمان خانگی دندان شکسته

هنگامی که برای اولین بار متوجه می شوید که یک دندان ترک خورده یا شکسته دارید، ممکن است تا حد زیادی مضطرب نباشید. اما لازم نیست نگران نباشید زیرا دندان و لبخند شما با برخی از روش های درمان خانگی دندان شکسته قابل ترمیم است. زمانی که دندان شما شکسته یا ترک می خورد، ناگهان نسبت به غذاها و نوشیدنی های سرد یا گرم و همچنین مواد چسبنده، ترش یا شیرین حساسیت پیدا می کنید. خود ترک ممکن است عملاً نامرئی باشد، اما بسیار مهم است بفهمید که آیا دندان شما ترک خورده است یا خیر.

درمان فوری درد دندان
درمان فوری درد دندان

دندان درد به معنای واقعی کلمه می تواند یک وضعیت دشوار و طاقت فرسا باشد، بخصوص زمانی که این فرصت را ندارید که مستقیما به دندانپزشک مراجعه کنید تا بررسی نماید که چه چیزی باعث آسیب دندان شما در وهله اول شده است. در اینجاست که درمان فوری درد دندان با کمک برخی از تاکتیک های تسکین درد اورژانسی در خانه می‌توانند به شما کمک کنند.

رفع زردی کامپوزیت دندان در خانه
رفع زردی کامپوزیت دندان در خانه

کامپوزیت ونیرها روکش هایی با کیفیت هستند که روی دندان ‌های واقعی شما قرار گرفته و لبخندی درخشان به شما می بخشند. اما متاسفانه، این درخشندگی می تواند با گذشت زمان تا حدودی کاهش یابد، زیرا روکش های شما، مانند دندان های معمولی، می توانند به دلایل مختلفی زرد شوند. اما آیا می دانید رفع زردی کامپوزیت دندان در خانه چگونه است؟

قرص برای دندان درد و عفونت
قرص برای دندان درد و عفونت

شاید یکی از سوالات رایج بیماران از دندانپزشکان این باشد که بهترین قرص برای دندان درد و عفونت کدام است. به طور کلی برای مدیریت دندان درد و کاهش تورم، شما می توانید طبق نظر متخصص از داروهایی مانند مسکن ها، آنتی بیوتیک ها یا جایگزین های غیر دارویی استفاده نمایید.

زردچوبه و عفونت دندان
زردچوبه و عفونت دندان

اخیرا مطالعات متعددی در مورد اثربخشی زردچوبه و عفونت دندان و همچنین درمان مشکلات دندانی و کمک به نگهداری آنها انجام شده است. زردچوبه معمولا به عنوان یک ادویه رایج در پخت و پز و یک ماده دارویی در بسیاری از سنت های درمانی طبیعی استفاده می شود.

برای عفونت دندان چه قرصی بخوریم؟
برای عفونت دندان چه قرصی بخوریم؟

اکثر مردم می دانند که عفونت دندان می تواند مشکلات زیادی را برای آنها به وجود آورد و همواره این سوال در ذهن آنهاست که برای عفونت دندان چه قرصی بخوریم؟ این وضعیت دردناک بوده و می تواند تا کشیدن دندان هم پیش برود. بدتر از آن، این مشکل می تواند عوارض سلامتی بسیار جدی تری را ایجاد کند که در واقع بسیار فراتر از دهان گسترش می یابد.

قرص متروماکس برای دندان
قرص متروماکس برای دندان

یکی از رایج ترین آنتی بیوتیک ها قرص متروماکس برای دندان و عفونت رخ داده در آن است. متروماکس یا همان مترونیدازول علیرغم مزایای ویژه ای که دارد نباید خودسرانه مصرف گردد و حتما باید طبق دستور دندانپزشک تجویز شود.

آموکسی سیلین ۵۰۰ هر چند ساعت برای عفونت دندان
آموکسی سیلین ۵۰۰ هر چند ساعت برای عفونت دندان

عفونت دندان بسته به شدت آن می تواند به روش های مختلفی درمان شود و البته بسیار مهم است که با دقت به توصیه دندانپزشک عمل شود. یکی از درمان هایی که دندانپزشکان از آن استفاده می کنند، تجویز آنتی بیوتیک آموکسی سیلین است. اما آیا می دانید که آموکسی سیلین ۵۰۰ هر چند ساعت برای عفونت دندان کارایی دارد؟ آنتی بیوتیک ها نوعی داروی هستند که رشد باکتری ها را متوقف کرده و متناسب با شرایط شما در دوره های مختلفی باید مصرف شوند.

کپسول کلیندامایسین 300 برای عفونت دندان
کپسول کلیندامایسین 300 برای عفونت دندان

اگر دندان شما عفونت کرده باشد ممکن است که دندانپزشک یک درمان آنتی بیوتیکی نظیر کپسول کلیندامایسین 300 برای عفونت دندان را برای شما در نظر بگیرد. این کپسول در دسته آنتی بیوتیک های لینکوزامید (lincosamide) قرار داشته و عفونت های ناشی از باکتری ها از جمله عفونت دندان را درمان می نماید.

بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت لثه کودکان
بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت لثه کودکان

استفاده از بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت لثه کودکان در دندانپزشکی همیشه یکی از اهداف مهم دندانپزشکان است. دلیل آن هم این است که برای از بین بردن ناراحتی کودکان و اطمینان از عدم بازگشت عفونت  فوریت بیشتری وجود دارد. در واقع این مشکل و تجویز بهترین دارو برای عفونت لثه به ویژه زمانی که صحبت از دندانپزشکی کودکان می شود، اهمیت بیشتری می یابد. به عبارتی دندانپزشکان کودکان باید مطمئن شوند که آنتی بیوتیک ها را به عنوان یک ابزار قدرتمند و تنها در صورت لزوم استفاده نمایند.

درمان تحلیل لثه با زردچوبه
درمان تحلیل لثه با زردچوبه

زردچوبه معمولا به عنوان یک ادویه پخت و پز و یک ماده دارویی در بسیاری از درمان های طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد. اخیرا مطالعاتی در مورد اثربخشی زردچوبه در درمان مشکلات دندانی و کمک به نگهداری دندان ها انجام شده است. یکی از این موارد درمان تحلیل لثه با زردچوبه است. در حقیقت شواهدی وجود دارد که نشان می دهند استفاده از زردچوبه می تواند به طور قابل توجهی برای دندان های شما مفید باشد.