02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

مقالات آموزشی

مجله دندان پزشکی کلینیک دکتر شهاب محمدی

بهترین کامپوزیت دندان برای کدام کشور است؟
بهترین کامپوزیت دندان برای کدام کشور است؟

در بین خدمات دندانپزشکی، کامپوزیت دندان یکی از بهترین راه ها برای ایجاد زیبایی دندان است که شما می توانید از آن استفاده کنید. اما برای این امر لازم است حتما اطلاعاتی را در خصوص کامپوزیت دندان به دست بیاورید. یکی از مهمترین این سلسله ی اطلاعات، کسب آگاهی در مورد برند کامپوزیت دندان است. به راستی بهترین کامپوزیت دندان برای کدام کشور است؟

رفع زردی کامپوزیت دندان در خانه
رفع زردی کامپوزیت دندان در خانه

کامپوزیت ونیرها روکش هایی با کیفیت هستند که روی دندان ‌های واقعی شما قرار گرفته و لبخندی درخشان به شما می بخشند. اما متاسفانه، این درخشندگی می تواند با گذشت زمان تا حدودی کاهش یابد، زیرا روکش های شما، مانند دندان های معمولی، می توانند به دلایل مختلفی زرد شوند. اما آیا می دانید رفع زردی کامپوزیت دندان در خانه چگونه است؟

روکش دندان چیست؟
روکش دندان چیست؟

روکش های دندانی یک راه حل ایده آل برای کمک به شما برای دستیابی به ظاهری است که می خواهید. در واقع، آن یک انتخاب محبوب برای کسانی هستند که دندان های نامرتبی دارند. روکش ‌های دندانی روکش‌ های نازکی هستند که به دندان ‌ها می ‌چسبند تا ظاهری کلاسیک ‌تر به دندان‌ ها بدهند. کلینیک های دندانپزشکی انواع گزینه های روکش دندان را برای انتخاب ارائه می دهند. با دندانپزشک خود در مورد اینکه چه چیزی برای شما بهتر است صحبت کنید. روکش های دندانی می تواند گزینه ای برای هر کسی باشد که در مورد زیبایی ظاهری دندان ها یا لبخند خود نگران است.

ترمیم دندان شکسته جلو با کامپوزیت
ترمیم دندان شکسته جلو با کامپوزیت

ترمیم دندان شکسته جلو با کامپوزیت می تواند یکی موثرترین گزینه های بازیابی ظاهر دندان آسیب دیده باشد. به طور معمول، دندان های جلو در معرض حوادث مختلفی همچون تصادف، مصرف زیاد تخمه و تنقلات، جویدن یخ، شکستن آجیل با دندان، یا حوادث زمان کودکی هستند. ترمیم دندان شکسته جلو را می توان با دو روش اصلی، ترمیم با کامپوزیت یا استفاده از ونیرهای دندانی انجام داد. لازم به ذکر است که امروزه زیبایی برای ترمیم دندان به اندازه ماندگاری درمان اهمیت دارد. ترمیم های کامپوزیت ایمن ترین، زیست سازگارترین و محافظه کارانه ترین راه برای ترمیم دندان های پوسیده، شکسته و یا فرسوده به شمار می روند.

کامپوزیت دندان طبیعی تر است یا لمینت دندان؟
کامپوزیت دندان طبیعی تر است یا لمینت دندان؟

کامپوزیت دندان طبیعی تر است یا لمینت دندان؟ این یکی از سوالات رایجی است که افراد برای پوشش دندان های خود و انتخاب بهترین گزینه از دندانپزشک سوال می کنند. به عبارتی، افرادی که برای اصلاح طرح لبخند و برطرف نمودن ناهنجاری های دندان، قصد استفاده از ونیرها را دارند، معمولا بین این دو گزینه مردد می باشند. انتخاب ونیرهای دندان اولین قدم برای بهبود زیبایی دندان ها و به دست آوردن یک لبخند طبیعی است. برای پاسخ به سوال بالا نیز باید ویژگی های مثبت هر یک را بررسی نماییم تا بتوانیم بهترین پاسخ را بدهیم. رزین کامپوزیت و پرسلین رایج ترین مواد مورد استفاده در فرآیند ساخت روکش هستند. هر دوی آنها در دستان یک دندانپزشک زیبایی مجرب می توانند لبخند شما را قطعا متحول کنند.

همه چیز درباره سن کامپوزیت دندان
همه چیز درباره سن کامپوزیت دندان

سن کامپوزیت دندان یکی از دغدغه های کسانی است که تمایل دارند با کامپوزیت دندان، صاحب یک لبخند زیبا شوند. می توان گفت که برای کامپوزیت دندان محدودیت سنی وجود ندارد. با این حال، دندانپزشکان این درمان های زیبایی را برای بیماران زیر 18 سال توصیه نمی کنند. اما اگر مشکل ساختاری برای بیماران وجود داشته باشد سن کامپوزیت دندان ملاک نبوده و باید آن را در برخی موارد یا موارد نادر مورد توجه قرار داد. اکثر افرادی که کامپوزیت دندان دریافت می کنند، بین 30 تا 65 سال سن دارند، با این حال کسانی نیز هستند که با سن 65 تا 75 سال تحت درمان قرار گرفته اند. در ادامه مقاله درباره سن کامپوزیت دندان و اینکه نصب آن در چه سنی می تواند بهترین نتیجه مطلوب را به همراه داشته باشد صحبت خواهیم کرد.

آیا کامپوزیت ونیر می تواند باعث بوی بد دهان شود؟
آیا کامپوزیت ونیر می تواند باعث بوی بد دهان شود؟

آیا کامپوزیت ونیر می تواند باعث بوی بد دهان شود؟  این یکی از سوالاتی است که افراد پس از انجام کامپوزیت ونیر یا قبل از اقدام به درمان با آن از دندانپزشک سوال می کنند. روکش های دندان اخیرا به یکی از محبوب ترین درمان زیبایی دندان تبدیل شده اند. آنها می توانند طیف وسیعی از مشکلات مرتبط با دندان ها را برطرف نمایند. از طرفی برخی ادعا می کنند که کامپوزیت ونیر می تواند باعث بوی بد دهان شود. اما در واقع این روکش ها نیستند که این بوی نامطبوع را ایجاد می کنند. از همه مهمتر اینکه این دهان ناسالم است که می تواند بوی بد دهان را به همراه داشته باشد. در همین راستا قصد داریم در این مقاله از کینیک دندانپزشکی دکتر محمدی در مورد اینکه چرا و چگونه این اتفاق می افتد صحبت کنیم.

پرکردن دندان با کامپوزیت بهتر است یا آمالگام
پرکردن دندان با کامپوزیت بهتر است یا آمالگام

پرکردن دندان با کامپوزیت بهتر است یا آمالگام یکی از سوالات شایعی است که بیماران هنگام ترمیم دندان های خود سوال می کنند. زمانی که دندانپزشک متوجه یک حفره یا ترک در دندان شما شود، ابتدا سعی در ترمیم آن دارد. در بیشتر موارد، پرکردگی یا همان مهر و موم کردن دندان به منظور محافظت از سطح آن برای نفوذ و آسیب توصیه می شود. پر کردن دندان به طور معمول با آمالگام یا رزین کامپوزیت انجام می شود. برای روشن شدن پاسخ این سوال که پر کردن دندان با کامپوزیت بهتر است یا آمالگام، باید مزایا و معایب هر یک از این دو گزینه بیان شود. به طور کلی دندانپزشکان بر این باورند که بیماران باید بدانند گزینه های پرکردگی دندان چیست و این مواد چگونه ممکن است در طولانی مدت بر لبخند آنها تأثیر بگذارد.

مقایسه قیمت لمینت دندان ۹۹ و کامپوزیت دندان ۹۹ - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی
مقایسه قیمت لمینت دندان ۹۹ و کامپوزیت دندان ۹۹ - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

قیمت لمینت دندان 99 و کامپوزیت دندان در سال 99 به عوامل متعددی بستگی دارد

مقایسه ترمیم لب پریدگی دندان جلو با کامپوزیت نسبت به سایر روش ها - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی
مقایسه ترمیم لب پریدگی دندان جلو با کامپوزیت نسبت به سایر روش ها - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

ترمیم لب پریدگی با کامپوزیت روشی سریع و مقرون به صرفه است که این روزها جایگزین لمینت دندان پرهزینه شده است.

کامپوزیت ونیر Edelweiss - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی
کامپوزیت ونیر Edelweiss - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

کامپوزیت ونیر Edelweiss یکی از پیشرفته ترین سیستم های کامپوزیت ونیر است که با استفاده از آخرین فناوری های مدرن در ژنو و اتریش تولید شده است.

پاسخ همه سوالات خود را در مورد اصلاح طرح لبخند در اینجا بخوانید - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی
پاسخ همه سوالات خود را در مورد اصلاح طرح لبخند در اینجا بخوانید - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

اصلاح طرح لبخند به منظور زیبایی دندان ها و برطرف نمودن معایب و نقایص دندان ها و لثه ها با بهره گیری از متدها و روش های جدید توسط دندانپزشکان انجام می شود.