02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

مقالات آموزشی

مجله دندان پزشکی کلینیک دکتر شهاب محمدی

پالیش کامپوزیت چیست؟
پالیش کامپوزیت چیست؟

فرض کنید تابلویی زیبا و هنرمندانه نقاشی کرده‌اید. برای اینکه تمام ظرافت‌ها و جزئیات نقاشی به چشم بیاید، نیاز به مرحله نهایی به نام قاب کردن و برق انداختن آن دارید. پالیش کامپوزیت نیز دقیقا همین نقش را در ترمیم‌های دندانی ایفا می‌کند. پالیش، مرحله نهایی و تکمیلی ترمیم با کامپوزیت است که به درخشندگی، براقی و زیبایی نهایی دندان ترمیم شده کمک می‌کند. برای اطلاعات بیشتر با پالیش کامپوزیت با بهترین کلینیک دندانپزشکی در غرب تهران با ما همراه باشید.

کامپوزیت بهتر است یا لمینت؟
کامپوزیت بهتر است یا لمینت؟

کامپوزیت بهتر است یا لمینت؟ اگر به دنبال راهکارهای سریع برای رفع ایرادات کوچک در دندان‌های خود هستید، کامپوزیت گزینه مناسب‌تری نسبت به لمینت دندان است. در کامپوزیت دندان نیازی به برداشتن مینای دندان نیست. اما اگر می‌خواهید به‌طور اساسی فاصله بین دندان‌ها، اندازه و شکل آن‌ها را تغییر دهید، لمینت نسبت به کامپوزیت گزینه مناسب‌تری خواهد بود.

آیا کامپوزیت دندان برای کودکان انجام می شود؟
آیا کامپوزیت دندان برای کودکان انجام می شود؟

آیا کامپوزیت دندان برای کودکان انجام می شود؟ برای اینکه کامپوزیت انجام شود محدودیت سنی وجود ندارد. اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که معمولاً توصیه نمی‌شود که کامپوزیت برای کودکان و نوجوانان در سنین پایین اجرا شود. قبل از هر اقدامی، حتماً با دندانپزشک کودک خود مشورت کنید و بهترین روش را برای ترمیم و زیبایی دندان‌های او انتخاب کنید.

چرا دندان روکش شده درد میکند
چرا دندان روکش شده درد میکند

چرا دندان روکش شده درد می کند؟ پوسیدگی دندان زیر روکش، شکستگی یا ترک‌خوردگی دندان، تحریک و التهاب لثه، لبه‌های نامناسب روکش، دندان‌قروچه، پرکردگی معیوب و عفونت سینوس از مهم‌ترین علائم درد در دندان روکش شده هستند. برای اطلاعات بیشتر دراین‌باره با ما در ادامه این مطلب از سایت دکتر محمدی همراه باشید. در این مقاله با رایج‌ترین علل درد دندان روکش شده و راه‌های حل آن آشنا می‌شوید.

انواع روکش دندان برای زیبایی
انواع روکش دندان برای زیبایی

از انواع روکش دندان برای زیبایی می‌توان به روکش تمام فلزی، روکش سرامیکی و روکش دندان ترکیب سرامیک و فلز نام برد. لبخند زیبا تأثیر بسزایی در اعتمادبه‌نفس و روابط اجتماعی افراد دارد. اما متأسفانه عوامل مختلفی مانند شکستگی، لب‌پریدگی، تغییر رنگ و پوسیدگی دندان‌ها می‌توانند مانع داشتن لبخندی زیبا شوند. در ادامه به بررسی انواع روکش دندان برای زیبایی بیشتر خواهیم پرداخت. با ما در این مطلب از کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی همراه باشید.

تفاوت روکش‌های دندان و ونیرهای دندانی چیست؟
تفاوت روکش‌های دندان و ونیرهای دندانی چیست؟

تفاوت روکش‌های دندان و ونیرهای دندانی چیست؟ ونیر و روکش دندان هر دو برای زیبایی دندان‌ها و بهبود عملکرد آن‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند. مهم‌ترین واصلی‌ترین تفاوتی که بین ونیر و روکش دندان وجود دارد این است که ونیر فقط بخش جلویی هر دندان به کار خواهد رفت و این در حالی است که روکش به‌طور کامل روی دندان را می‌پوشاند. با ادامه این مقاله از سایت دکتر محمدی همراه باشید تا به پاسخ این سؤال دست پیدا کنید.

برای سفید شدن دندان چیکار کنیم؟
برای سفید شدن دندان چیکار کنیم؟

برای سفید شدن دندان چیکار کنیم؟ برای سفید کردن دندان‌ها می‌توانید از دو روش خانگی و مراجعه به کلینیک دندانپزشکی استفاده کنید. درروش های خانگی از مواردی چون مسواک زدن، استفاده از دهان‌شویه و خمیردندان سفیدکننده، استفاده از زردچوبه که کاملاً طبیعی هستند استفاده خواهید کرد. در کلینیک‌های دندانپزشکی با استفاده از انواع روکش دندان مانند کامپوزیت و لمینت دندان، سفید شدن دندان‌ها را انجام می‌دهید. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

آیا روکش دندان با کامپوزیت فرق دارد؟
آیا روکش دندان با کامپوزیت فرق دارد؟

آیا روکش دندان با کامپوزیت فرق دارد؟ به‌طورقطع تفاوت‌های بسیاری بین روکش و کامپوزیت وجود دارد. روکش‌ها تمامی دندان‌ها در برمی‌گیرند و از آن‌ها محافظت می‌نمایند. این در حالی است که با انتخاب کامپوزیت شما فقط بخشی از کامپوزیت را خواهید پوشاند. کامپوزیت جنبه زیبایی دارد، اما روکش‌ها برای دندان‌های پوسیده به کار می‌رود. کامپوزیت‌ها نسبت به روکش‌ها نیاز به زمان کمتری برای اجرا دارند. همچنین کامپوزیت‌ها هزینه کم‌تری را نیز در بر خواهند داشت. برای اطلاعات بیشتر با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

طول عمر روکش دندان چقدر است؟
طول عمر روکش دندان چقدر است؟

طول عمر روکش دندان چقدر است؟ طول عمر روکش دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد. جنس روکش بسیار مهم است. روکش‌های سرامیکی مثل سپرهای سبک و ظریف هستند، ظاهری طبیعی دارند و حدود 10 تا 15 سال دوام می‌آورند، البته به شرطی که خوب از آن‌ها مراقبت شود. روکش‌های زیرکونیا کمی سنگین‌ترند، مثل سپرهای فولادی محکم‌اند و تا 15 تا 20 سال عمر می‌کنند. روکش‌های PFM ترکیبی از فلز و سرامیک هستند، دوامی 12 تا 15 ساله دارند و مثل سپرهای چرمی، هم استحکام قابل قبولی دارند و  هم ظاهری نسبتا طبیعی. البته یک نوع روکش فلزی هم وجود دارد که مثل سپرهای آهنی، بسیار مقاوم است و تا 20 تا 25 سال عمر می‌کند، اما ظاهری طبیعی ندارد.

بررسی روش های اصلاح فرم دندان ها
بررسی روش های اصلاح فرم دندان ها

روش‌های اصلاح فرم دندان ها بسیار زیاد هستند. ازجمله این روش‌ها می‌توان به کامپوزیت، روکش دندان، تراش مینای دندان و لمینت اشاره کرد. در این مقاله، به بررسی روش‌های اصلاح فرم دندان ها   خواهیم پرداخت و نگاهی به محبوب‌ترین روش‌های اصلاح فرم دندان‌ها می‌اندازیم تا باهم بهترین گزینه را برای لبخند رؤیایی‌مان انتخاب کنیم. برای اطلاعات بیشتر در این مطلب از سایت دکتر محمدی با ما همراه باشید.

بستن فاصله میان دندان ها با کامپوزیت
بستن فاصله میان دندان ها با کامپوزیت

بستن فاصله میان دندان ها با کامپوزیت امکان پذیر است؟ کامپوزیت که از تركيب رزين، فيلر و رنگ ساخته‌شده، مثل خميري نرم روی دندان قرار مي‌گيرد و شکل مي‌گيرد. بعد با تاباندن نور مخصوص، سفت و محکم مي‌شود. يعني در يک جلسه بدون درد و تراش دندان، فاصله‌ها پر مي‌شوند و دندان‌هاي شما ظاهري مرتب و زيبا پيدا مي‌کنند.

درد بعد از تراشیدن دندان برای روکش
درد بعد از تراشیدن دندان برای روکش

درد بعد از تراشیدن دندان برای روکش جز چالش‌هایی است که متقاضیان در هنگام روکش دندان با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند. نگران نباشید، این درد موقتی است و راه‌هایی برای تسکین آن وجود دارد. داروهای مسکن، کمپرس سرد، رژیم غذایی نرم،  حفظ آرامش، بهداشت دهان و دندان جز راه‌هایی است که می‌تواند درد بعد از تراشیدن دندان برای روکش را کم و یا از بین ببرد.