02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

مقالات آموزشی

مجله دندان پزشکی کلینیک دکتر شهاب محمدی

لمینت دندان ترمیم دارد؟
لمینت دندان ترمیم دارد؟

اگر لمینت دندان شما ترک خورد، یا شکسته و افتاد می‌توانید دوباره آن را ترمیم کنید. این سوالی است که بیشتر بیماران از ما می‌پرسند.

لمینت دندان پوسیده
لمینت دندان پوسیده

دندان‌های پوسیده و کرم خورده را می‌توان با لمینت دندان سرامیکی یا با ونیرهای کامپوزیتی درمان کرد و دندان‌های پوسیده را تبدیل به دندان‌های سالمی کرد که مثل روز اولشان باشند.

روش نگهداری لمینت دندان
روش نگهداری لمینت دندان

لمینت‌های دندان که به عنوان روکش نیز شناخته می‌شوند، دائمی نیستند. آنها پوسته‌های سفارشی و نازکی هستند که به جلوی دندان‌ها چسبانده می‌شوند تا ظاهر آنها را بهبود بخشند، اما طول عمر بالایی دارند. طول عمر لمینت‌های دندان بسته به بهداشت دهان و دندان افراد و کیفیت لمینت‌ها می‌تواند متفاوت باشد. با مراقبت و نگهداری مناسب، لمینت‌های دندان می‌توانند بین 5 تا 15 سال دوام بیاورند.

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است
لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است

برای تعیین مناسب بودن لمینت ونیر، توصیه می‌شود با دندانپزشک‌تان مشورت کنید. آنها می‌توانند سلامت دهان و دندان شما را ارزیابی کنند، اهداف شما را مورد بحث و بررسی قرار دهند و مناسب‌ترین برنامه درمانی را برای دستیابی به لبخند دلخواه شما توصیه کنند.

لمینت دندان افتاده
لمینت دندان افتاده

لمینت‌های دندانی که برای دندان افتاده استفاده می‌شود، لمینت‌هایی با کیفیت بالا و مقرون به صرفه برای رفع شکاف‌های لبخند شما به دلیل از دست دادن دندان‌ها یا مشکلات تراز است.

برای جا افتادن دندان مصنوعی چه کنیم؟
برای جا افتادن دندان مصنوعی چه کنیم؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که برای جا افتادن دندان مصنوعی چه کنیم؟ اگر چنین است، مطمئنا شما تنها نیستید. بر اساس اطلاعات و آماری که منتشر شده، یکی از بزرگترین شکایاتی که بیماران در مورد دندان مصنوعی خود دارند، جا نیفتادن آنها است.

جایگزین های ایمپلنت دندان
جایگزین های ایمپلنت دندان

در حالی که امروزه کاشت دندان به طور گسترده ای در دندانپزشکی کاربرد دارد، اما برخی از بیماران بنا به دلایلی هنوز به دنبال جایگزین های ایمپلنت دندان هستند. از دست دادن دندان‌ها نه تنها از نظر بصری جذاب نیستند، بلکه می‌توانند مشکلاتی را برای سلامت دهان و دندان ایجاد کنند که بر کیفیت زندگی شما تاثیر منفی می‌گذارد، از مشکل در صحبت کردن گرفته تا چالش‌های جویدن و هضم غذا.

راه های جایگزینی دندان از دست رفته
راه های جایگزینی دندان از دست رفته

آیا می دانید راه های جایگزینی دندان از دست رفته کدامند؟ به طور کلی، بزرگترین نگرانی بسیاری از افرادی که دندان یا دندان های خود از دست می دهند، ظاهر لبخند آنهاست. به جز این، چنین وضعیتی همچنین می ‌تواند روی هم ‌ترازی دندان‌ های دیگر، گفتار، توانایی جویدن و ظاهر استخوان فک شما تاثیر بگذارد.

علائم و درمان کیست دندان
علائم و درمان کیست دندان

کیست دندان یک مسئله جدی بوده و در صورت عدم کنترل می تواند منجر به عوارض شدیدتر، همراه با درد و ناراحتی شدید شود. چنانچه مشکل کیست پیشرفته تر شود، ممکن است که آن به طور دائمی دندان های سالم و لبخند زیبای شما را  نیز تحت تاثیر قرار دهد.

فلیپر دندان چیست؟
فلیپر دندان چیست؟

فلیپر دندان که تحت عنوان باله دندانی (Dental Flipper) نیز شناخته می شود، یک پروتز جزئی متحرک بوده که معمولا به عنوان جایگزینی موقت دندان استفاده می شود. اگر دندانی را از دست داده اید و نیاز به یک جایگزین موقت دارید تا زمانی که بتوانید یک روش دائمی مانند ایمپلنت را انجام دهید، می توانید فلیپر دندان را در نظر بگیرید.

نارسائی ایمپلنت دندان
نارسائی ایمپلنت دندان

آیا می دانید علت یا دلائل شکست یا نارسائی ایمپلنت دندان چیست؟ به طور کلی، دلیل این وضعیت بسته به فرد، می تواند متفاوت باشد. برای بسیاری از بیماران، این بستگی به عادات بد آنها، وضعیت سلامتی و تجربه و تخصص دندانپزشکی دارد که ایمپلنت های آنها را نصب نموده است. به همین دلیل، ایمپلنت دندان یک جراحی بسیار مهم است که باید به دقت در مورد آن فکر کنید. دلیل آن هم این است که در صورت عدم موفقیت این درمان، دندان ها و دهان شما که بخش ظریفی از بدن شما است، ممکن است با شرایط بدی مواجه شوند.

انواع چسب روکش دندان
انواع چسب روکش دندان

به لطف پیشرفت ‌های تکنیکی جدید از جمله انواع چسب روکش دندان، امروزه قرار دادن ونیرها از یک فرآیند زمان ‌بر به فرآیندی تبدیل شده دندان‌پزشکان به راحتی می‌توانند نتایج طولانی‌ مدت و از نظر زیبایی دلپذیری را ارائه دهند. آماده‌ سازی دندان ‌ها و ترمیم ‌ها برای سمان کردن، علاوه بر حذف دقیق و اغلب خسته‌کننده سمان اضافی و نیز پاک ‌سازی نواحی حاشیه ‌ای، شامل چندین مرحله می شود. دندانپزشکان با استفاده از این سمان یا انواع چسب روکش دندان که به راحتی اعمال می شود، نتایج بهتری را به ارمغان می آورند.