02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

مقالات آموزشی

مجله دندان پزشکی کلینیک دکتر شهاب محمدی

چند دندان را میتوان با هم کشید؟
چند دندان را میتوان با هم کشید؟

چند دندان را میتوان با هم کشید؟ پاسخ این سؤال به شرایط مختلفی بستگی دارد. به‌طورکلی کشیدن هم‌زمان دو یا حتی چند دندان در یک جلسه امکان‌پذیر است، اما این تصمیم نهایی را دندان‌پزشک متخصص با بررسی دقیق شرایط بیمار و وضعیت دندان‌ها می‌گیرد. درصورتی‌که فرد از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشد، دندان‌های موردنظر برای کشیدن از استحکام کافی برخوردار باشند و نیاز به جراحی خاصی برای خارج کردنشان نباشد، امکان کشیدن هم‌زمان آن‌ها بیشتر است. در ادامه مطلب با ما در بهترین کلینیک دندانپزشکی غرب تهران همراه باشید.

جراحی دندون عقل | جراحی دندان عقل نهفته در تهران
جراحی دندون عقل | جراحی دندان عقل نهفته در تهران

جراحی دندان عقل در مواقعی که بیمار در دندان خود احساس درد و یا خرابی می‌کند پیشنهاد می‌شود.  دندان عقل، آخرین دندان آسیابمان است که معمولاً بین 17 تا 25 سالگی سر از لثه بیرون می‌آورد. اما ازآنجایی‌که تکامل دندان‌هایمان، هنوز با عادات غذایی مدرن هماهنگ نشده، فضایی برای این سرباز آخرِ صف باقی نمانده است. دندان عقلِ جامانده، کج و معوج رشد می‌کند و به ریشه‌های همسایگانش فشار می‌آورد. نتیجه‌ی این شلوغیِ بی‌جا، درد، تورم، عفونت و حتی لق شدن دندان‌های دیگر است. در این مواقع جراحی دندان عقل بهترین گزینه است.

6 علت اصلی قفل شدن فک
6 علت اصلی قفل شدن فک

قفل شدن فک 6 علت اصلی  دارد. 6 علت اصلی قفل شدن فک شامل مواردی چون  قفل شدن فک بعد از انجام اقدامات دندانپزشکی، وارد شدن ضربات سنگین، اختلال مفصل گیجگاهی فک (TMJ)، مصرف داروها بروی عملکرد عصب تأثیرگذار خواهند بود، انواع عفونت‌ها و سرطان گلو می‌شود. هر یک از عوامل گفته‌شده به عوامل دیگری تقسیم‌بندی خواهد شد که در ادامه مطلب به بررسی دقیق آن خواهیم پرداخت.

مفصل فکی گیجگاهی و مشکلات آن
مفصل فکی گیجگاهی و مشکلات آن

اختلالات مفصل فکی گیجگاهی می توانند روی مفصل فک و عضلات کنترل کننده آن بسیار تأثیرگذار باشند. این مشکلات عمدتا ناشی از ضربه، بایت نامناسب، آرتریت یا ساییدگی هستند. علائم شایع آن نیز عبارتند از: حساسیت فک، سردرد، گوش درد و درد صورت. در واقع، به دلیل پیچیده بودن این مفصل، تشخیص و درمان آن‌ها می‌توانند چالش برانگیز باشد. به طور کلی زنان بیشتر از مردان به این مشکلات مبتلا می شوند، به طوری که از هر یک مرد، 9 زن درد شدید و محدودیت حرکت فک را تجربه می کنند. درک علل، علائم و گزینه های درمانی موجود برای اختلالات مفصل فکی گیجگاهی یا  TMJ برای بیماران و پزشکان به طور یکسان ضروری است. برای اطلاعات بیشتر با کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی همراه باشید.

 جراحی سینوس لیفت را بیشتر بشناسید
جراحی سینوس لیفت را بیشتر بشناسید

جراحی لیفت سینوس یک روش درمانی است که دندانپزشک شما ممکن است برای ایمپلنت دندان و زمانی که استخوان فک کافی برای ایمن سازی ایمپلنت وجود ندارد توصیه نماید. نام های دیگر این روش عبارتند از پیوند سینوس یا sinus augmentation. انواع مختلفی از متخصصین دندانپزشکی از جمله جراحان دهان یا پریودنتیست ها ممکن است این جراحی را انجام دهند. آنها با تکنیک های مختلفی اقدام به این جراحی می نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش و چگونگی کمک به ایمن سازی ایمپلنت های دندانی تا پایان مقاله با ما بمانید.

تومور در دهان و یا استخوان‌های فک چگونه است؟
تومور در دهان و یا استخوان‌های فک چگونه است؟

آیا می دانید تومور در دهان و یا استخوان های فک چگونه است؟ آیا با روش های درمان آن آشنایی دارید؟ و یا اینکه این نوع توده ها سرطانی هستند؟ تومورها هر نوع رشد غیر طبیعی در داخل و اطراف فک و دهان است که می توانند هم خوش خیم باشند و هم بدخیم و به سایر نقاط گسترش پیدا کنند. در این مقاله قصد داریم توضیح جامعی در مورد تومور در دهان یا استخوان های فک ارائه دهیم. پس تا پایان با  سایت دکتر محمدی همراه بمانید.

همه چیز در مورد پیوند استخوان
همه چیز در مورد پیوند استخوان

خوانی به استخوان دیگر پیوند زده می شود. در حوزه دندانپزشکی، پیوند استخوان برای افزایش مقدار استخوان در قسمتی از فک که استخوان آن تحلیل رفته است انجام می شود. این استخوان ممکن است از جایی از بدن و یا از مواد مصنوعی شبیه پودر استخوان گرفته شود. پیوند استخوان همچنین برای ایمپلنت دندان و یا اگر تحلیل استخوان بر سلامت لثه ها و دندان های اطراف تأثیر بگذارد لازم می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیوند استخوان، نحوه انجام آن و ... تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

بهبودی دندان عقل پس از جراحی چقدر زمان می برد؟
بهبودی دندان عقل پس از جراحی چقدر زمان می برد؟

بهبودی یا ریکاوری دندان عقل پس از جراحی ممکن است تا دو هفته طول بکشد. مراقبت مناسب از زخم ایجاد شده می تواند به فرد کمک کند تا در اسرع وقت بهبود یابد. جراحی دندان عقل یکی از رایج ترین جراحی های دندانپزشکی است و اگر این اتفاق برای شما نیز پیش آید معمولا دندانپزشک جراحی را برای برداشتن دندان های عقل شما توصیه می نماید. 

چه کسانی لیفت لثه انجام داده اند؟ - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی
چه کسانی لیفت لثه انجام داده اند؟ - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

نظر کسانی که لیفت لثه انجام داده اند، جزء سوالات بسیار رایجی است که افراد برای انجام این جراحی مایل هستند قبل از اصلاح لبخند لثه ای بدانند.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت لثه - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی
مراقبت های بعد از جراحی لیفت لثه - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

مراقبت های بعد از جراحی لیفت لثه در جلوگیری از عفونت لثه و بهبود سریعتر بافت آن تاثیر زیادی دارد.

فیلم جراحی لبخند لثه ای - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی
فیلم جراحی لبخند لثه ای - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

فیلم جراحی لبخند لثه ای روش اصلاح طرح لبخند افرادی را نشان می دهد که لثه های آنها بیش از حد روی دندان ها، به خصوص دندان های جلویی را پوشانده است یا به اصطلاح لبخند لثه ای دارند.

جزئیات کامل فیلم جراحی لیفت لثه با لیزر - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی
جزئیات کامل فیلم جراحی لیفت لثه با لیزر - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

فیلم جراحی لیفت لثه تمامی مراحل لیفت لثه را با جزئیات کامل به همراه موارد مهمی که در این جراحی لازم است با آن آشنا شوید، به شما نشان می دهد.