02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

مقالات آموزشی

مجله دندان پزشکی کلینیک دکتر شهاب محمدی

معرفی بهترین مرکز ایمپلنت دندان در تهران
معرفی بهترین مرکز ایمپلنت دندان در تهران

معرفی بهترین مرکز ایمپلنت دندان در تهران را برای شما در نظر گرفته‌ایم. بهترین مرکز ایمپلنت دندان در تهران باید فاکتورهای مهمی مانند تخصص، تجربه و سابقه‌ی درخشان، تکنولوژی‌های پیشرفته و مواد باکیفیت، محیطی آسوده و پرسنلی دلسوز، هزینه‌های منطقی و شفافیت مالی، توصیه‌های ارزشمند و همراهی تا انتهای مسیر را در اختیار داشته باشد.

چند دندان را می توان ایمپلنت کرد؟
چند دندان را می توان ایمپلنت کرد؟

چند دندان را می توان ایمپلنت کرد؟ تعداد ایمپلنت کردن دندان‌ها به شرایط فک و استخوان بیمار بستگی دارد. به‌طورکلی جراح و یا دندان‌پزشک تصمیم نهایی را برای تعداد دندان‌های ایمپلنت شده می‌گیرد. در این مقاله از بهترین کلینیک‌دندانپزشکی غرب تهران باهم به دنیای هیجان‌انگیز ایمپلنت سفر می‌کنیم و به این سؤال به‌طور کامل پاسخ می‌دهیم.

آیا روکش دندان بهتر است یا ایمپلنت؟
آیا روکش دندان بهتر است یا ایمپلنت؟

آیا روکش دندان بهتر است یا ایمپلنت؟ روکش دندان نسبت به ایمپلنت از مزایایی چون کوتاه‌تر بودن دوره درمان، عدم نیاز به انجام جراحی، هزینه کمتر، حفظ ریشه دندان، درمان راحت‌تر و طبیعی‌تر بودن برخوردار خواهد بود. چنانچه دوست دارید آیا روکش دندان بهتر است یا ایمپلنت؟ به‌طور کامل آشنا شوید، تا انتهای مطلب با کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی همراه باشید.

هزینه و مدت زمان قالب گیری ایمپلنت
هزینه و مدت زمان قالب گیری ایمپلنت

مدت زمان قالبگیری ایمپلنت دندان 3 الی 15 دقیقه خواهد بود. این مرحله جز مهم‌ترین مراحل قالب‌گیری ایمپلنت به شمار می‌رود که کیفیت و اندازه ایمپلنت را مشخص می‌سازد. هزینه قالب‌گیری ایمپلنت دندان با توجه به جنس قالب، تخصص دندان‌پزشک و موقعیت جغرافیایی متفاوت خواهد بود.

مرحله بعد از قالبگیری ایمپلنت چیست و چقدر زمان می‌برد؟
مرحله بعد از قالبگیری ایمپلنت چیست و چقدر زمان می‌برد؟

مرحله بعد از قالبگیری ایمپلنت چیست و چقدر زمان می‌برد؟ مرحله بعد از قالب‌گیری، ساخت ایمپلنت دندان سفارشی برای شماست. بعد از قالب‌گیری، باید 4 تا 8 هفته منتظر بمانید تا لابراتوار باهنر و دقت مثال‌زدنی، روکش‌های سفارشی‌تان را بسازد. متریال‌های باکیفیت و تکنولوژی‌های مدرن به کمک آن‌ها می‌آیند تا دندان‌هایی زیبا و محکم برایتان خلق کنند. درنهایت، روز موعود فرامی‌رسد، پروسه‌ی تحویل ایمپلنت و روکش انجام می‌شود و گوهرهای جدید لبخندتان را چیده و محکم می‌کنند.

سخت ترین مرحله ایمپلنت چیست و چرا؟
سخت ترین مرحله ایمپلنت چیست و چرا؟

سخت ترین مرحله ایمپلنت چیست و چرا؟ سخت ترین مرحله ایمپلنت دندان کاشت فیکسچر است. کاشت فیکسچر مرحله‌ی حساسی است. دندانپزشک باید بامهارت و دقت بالایی، لثه را برش دهد، فیکسچر را در استخوان فک جای‌گذاری کند و سپس همه‌چیز را به‌خوبی بخیه بزند. حساسیت این مرحله نه‌تنها به دلیل اهمیت بالای کار، بلکه به خاطر عواملی مثل تراکم استخوان و رگ‌های خونی اطراف لثه هم است. اما نگران نباشید! دندانپزشک در این مواقع در کنار شماست.

مرحله آخر ایمپلنت
مرحله آخر ایمپلنت

مرحله آخر ایمپلنت دندان، قرار دادن پروتز و سرتاج است. در مرحله آخر ایمپلنت، وقتی ایمپلنت در استخوان فک قرار گرفت، دندان‌پزشک دهان و دندان را بررسی خواهد کرد و پروتز و سر تاج را روی ایمپلنت قرار می‌دهد. این مرحله با توجه به شرایط سنی متقاضی ممکن است 3 تا 5 ماه به طول بیانجامد.

لیست داروهای مناسب بعد از کاشت ایمپلنت
لیست داروهای مناسب بعد از کاشت ایمپلنت

ایبوپروفن، ادویل، هیدروکدون، استامینوفن، اکسی کدون و ژل Sockit همراه با سرنگ لیست داروهای مناسب بعد از کاشت ایمپلنت هستند که می‌توانید از آن‌ها طبق دستور دندان‌پزشک استفاده کنید.

ایمپلنت SiC
ایمپلنت SiC

ایمپلنت های SiC یا ایمپلنت‌ های کربید سیلیکون یکی از بی نظیرترین برندهای ایمپلنت دندان به شمار می رود.  همانطور که از نام این ایمپلنت پیداست از جنس کربید سیلیکون تشکیل شده‌ است. ایمپلنت SiC شرایطی را فراهم می‌آورد تا ایمپلنت دندان کارایی بیشتری برای مخاطب داشته باشد. علاوه بر کارایی بیشتر این ایمپلنت‌ها عمر طولانی‌تری را نیز نسبت به سایر برندها خواهند داشت. تکنولوژی جذاب و بی نظیر نه تنها در دندانپزشکی بلکه در زمینه‌ های مختلف مانند هوافضا، خودروسازی بسیاری از گزینه‌های دیگر به کار می‌رود.

فرق ایمپلنت فوری با معمولی
فرق ایمپلنت فوری با معمولی

ایمپلنت معمولی، ایمپلنت فوری و بارگذاری فوری انواع مختلفی از کاشت ایمپلنت دندانی هستند که هر کدام شرایط و مدت زمان متفاوتی را با هم دارند. در ایمپلنت فوری مدت زمان لازم برای اتمام درمان در مقایسه با ایمپلنت‌های معمولی 2 تا 6 ماه کاهش می‌یابد.

ایمپلنت فوری با لیزر
ایمپلنت فوری با لیزر

ایمپلنت‌های دندانی یک انتخاب عالی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته هستند و لیزر دندانپزشکی یک انتخاب هوشمندانه برای قرار دادن ایمپلنت است. لیزر درمانی مزایای بالینی زیادی در مقایسه با چاقوی جراحی و تیغه‌ها دارد، از جمله کنترل دقیق‌تر پزشک و راحتی بیشتر برای بیمار.

شرایط ایمپلنت یک روزه چیست
شرایط ایمپلنت یک روزه چیست

راحتی ایمپلنت‌های دندانی بک روزه، یا بارگذاری فوری، بسیار خیره‌کننده است. کاری که در کاشت‌های سنتی ایمپلنت چندین ماه طول می‌کشد را می‌توان تنها در یک جلسه با دندانپزشک انجام داد.