02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

مقالات آموزشی

مجله دندان پزشکی کلینیک دکتر شهاب محمدی

قیمت لمینت دندان
قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت دندان در زمانی که به فکر تهیه روکش دندان برای پوشاندن دندان های آسیب دیده، لکه دار یا بدشکل هستید، بسیار مورد توجه قرار می گیرد. بسیاری از مردم دوست دارند لبخندی زیبا و دندان هایی خوش فرم و مروارید گونه ای داشته باشند. اما دندان های طبیعی آنها ممکن است شکلی نا مرتب یا فاصله داشته باشند.

از شایعات تا واقعیت سفید کردن دندان با لیزر
از شایعات تا واقعیت سفید کردن دندان با لیزر

حث در مورد شایعات تا واقعیت سفید کردن دندان ها با لیزر مدتی است که رواج بیشتری یافته است. گفته می شود سفید کردن دندان با لیزر در حال حاضر موثرترین و امیدوار کننده ترین روش برای داشتن دندان هایی درخشان و سفید است، اما از سویی دیگر، شایعاتی نیز در مورد آن وجود دارد. یک لبخند سفید و خیره کننده نه تنها می تواند عزت نفس و اعتماد به نفس کلی شما را افزایش دهد بلکه نشانه ای از عملکرد خوب دهان و دندان های شما نیز می باشد. به همین خاطر است که تقریبا در تمامی کلینیک های دندانپزشکی، روش های سفید کردن دندان بسیار مورد توجه قرار می گیرند. سفید کردن دندان با لیزر نیز در از بین بردن لکه ها و تغییر رنگ دندان ها بسیار موثر واقع شده و استفاده از این روش اخیر رواج یافته است.

بهترین نوع ارتودنسی کدام است؟
بهترین نوع ارتودنسی کدام است؟

بهترین نوع ارتودنسی، عمدتا از نوعی روش درمانی بهره می گیرد که عوارض ناهنجاری های دهان و دندان را به حداقل برساند. به نظر می رسد بریس ها رایج ترین راه حل برای صاف کردن دندان های شما هستند، اما انتخاب نوع مناسب برای شما می تواند بسیار دشوار باشد. همچنین، زمانی که نوبت به یافتن بهترین راه حل ارتودنسی می رسد، دو موردی که مردم معمولا به آن نگاه می کنند، قیمت و سرعت پروسه است.

بهترین نوع پروتز دندان
بهترین نوع پروتز دندان

بهترین نوع پروتز دندان کدام است؟ این یکی از سوالات پرتکراری است که توسط بسیاری از مراجعین به دندانپزشکی پرسیده می شود. پروتز دندان وسیله ای است که به منظور جایگزین دندان از دست رفته یا پوشاندن عیوب آن مورد استفاده قرار می گیرد. آنها می توانند شامل ایمپلنت، تاج، بریج، دندان مصنوعی یا روکش شوند و برخی از آنها را می‌توان متحرک یا به‌طور دائم در دهان قرار داد.

دندان درد کودکان نشانه چیست و چه زمانی نیاز به درمان دارد؟
دندان درد کودکان نشانه چیست و چه زمانی نیاز به درمان دارد؟

دندان درد کودکان می تواند برای والدین تا حد زیادی آزاردهنده باشد و آنها برای درمان این مشکل روش های متعددی را در پیش بگیرند. به طور کلی، حدود 43 درصد از کودکان بین 2 تا 19 سال در یک سال معین دچار پوسیدگی دندان می شوند. در حالی که این یک پیشرفت نسبت به سال های اخیر است، اما هنوز یک مشکل بزرگ وجود دارد. حتی اگر فرزندتان را تشویق کنید که بهداشت دهان و دندان را رعایت کند، با وجود خوردن مواد غذای خاصی مانند آنبات ها، آنها ممکن است دچار پوسیدگی دندان و دندان درد شوند.

اثرات تغییرات هورمون های خانم ها بر دهان و دندان
اثرات تغییرات هورمون های خانم ها بر دهان و دندان

احتمالا تا حدی در مورد اثرات تغییرات هورمون های خانم ها بر دهان و دندان آشنایی دارید. هورمون ها می توانند وزن، خلق و خوی، میل جنسی و سلامت دندان ها را تحت تأثیر قرار دهند. شاید تعجب کنید اگر بدانید افزایش هورمون ممکن است شما را در برابر بیماری لثه آسیب پذیرتر کند. دلیل این امر این است: هورمون های زنانه بیشتر (استروژن و پروژسترون) باعث می شود خون بیشتری به لثه های شما جریان یابد، و در نتیجه لثه ها حساس تر شده و به هر چیزی که ممکن است آنها را تحریک کند واکنش بیش از حد نشان دهند.

پوسیدگی دندان در زمان ارتودنسی چگونه درمان می شود؟
پوسیدگی دندان در زمان ارتودنسی چگونه درمان می شود؟

آیا می دانید پوسیدگی دندان در زمان ارتودنسی چگونه درمان می شود؟ به طور کلی، همیشه بهتر است قبل از شروع درمان ارتودنسی، هرگونه پوسیدگی در دهان خود را ابتدا درمان کنید. این امر به دندانپزشک شما اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به براکت‌ ها و سیم ‌هایی که مانع از کار می ‌شوند، به نواحی پوسیده دسترسی کامل داشته باشد. همچنین بهتر است از بهداشت دهان و دندان خود در بهترین حالت خود مطمئن شوید تا در وهله اول از ایجاد پوسیدگی جلوگیری کنید. زمانی که که بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت کنید، پس از برداشتن بریس ها ، سلامت دندان ها با شما خواهد بود. زمان استفاده از ارتودنسی، ایجاد حفره ها خیلی سریع اتفاق می افتد، زیرا تمیز کردن دندان ها سخت تر است.

نکات مهم در دندانپزشکی کودکان
نکات مهم در دندانپزشکی کودکان

با آگاهی از نکات مهم در دندانپزشکی کودکان یا اطفال بهتر می توانید از دندان های فرزندان خود محافظت نمایید. به عبارتی، برخی از حقایق در مورد دندانپزشکی کودکان وجود دارند و به شما کمک می کنند تا کار خود را در این زمینه بهتر انجام دهید. آیا می دانستید که دندان های نوزادان حتی قبل از تولد شروع به رشد می کنند؟ با این حال، دندان های شیری تا حداقل 6 ماهگی قابل مشاهده نیستند. همانطور که نوزاد بالغ می شود، تا زمانی که کودک مجموعه کاملی از دندان های شیری (معمولاً در حدود 3 سالگی) داشته باشد، دندان های بیشتری رشد خواهند کرد.

لبخند هالیوودی چیست؟
لبخند هالیوودی چیست؟

امروزه جلوه خیره کننده و چشمگیر لبخند هالیوودی روی فرش قرمز به یکی از خصوصیات برجسته هالیوود تبدیل شده است. سلبریتی ها با پیشینه ها و سنین مختلف، با دندان های سفید مرواریدی و لبخندهای پر زرق و برق خود بر صحنه ها و صحنه های فیلم ها تسلط دارند. زمانی که رسانه ها روی لبخند هالیوودی تمرکز می کنند، توجه شدیدی به تاثیر دندان ها جلب می شود. اهمیت لبخند در به تصویر کشیدن شخصیت و برجسته کردن جذابیت شما بسیار مهم است.

کاربرد لیزر در دندانپزشکی ، انواع و هزینه لیزر دندانپزشکی
کاربرد لیزر در دندانپزشکی ، انواع و هزینه لیزر دندانپزشکی

لیزر دندانپزشکی یک روش دقیق و موثر برای انجام بسیاری از اقدامات دندانپزشکی می باشد. اگر شما به عنوان بیمار خود را تا حدی مضطرب می‌دانید و به دنبال ایمنی و آسایش شدید هستید، ممکن است به دنبال دندانپزشکی باشید که تکنیک‌های لیزر را در اقدامات و درمان‌های خود گنجانده باشند. امروزه برآورده شده است که در حدود 6 درصد از دندانپزشکان عمومی دارای لیزر برای کاربردهای بافت نرم هستند که انتظار می رود این تعداد در طول زمان افزایش یابد.

فلورایدتراپی
فلورایدتراپی

فلورایدتراپی یکی از روش های مفید برای حفظ سلامت دندان ها است که از ایجاد حفره جلوگیری می کند.  فلوراید حامی مینای دندان بوده و با باکتری هایی به آن آسیب می رسانند مبارزه می کند. مینای دندان لایه محافظ بیرونی هر دندان است. به جای مراجعه به دندانپزشک و استفاده از مته دندانپزشکی، تصور کنید که برای درمان سریع و بدون درد اقدام کنید که به جلوگیری از پوسیدگی نیز کمک می کند. خیلی عالی به نظر می رسد، نه؟ از دندانپزشک خود بخواهید که برای دندان هایتان فلوراید تراپی را انجام دهد تا به محافظت و بازسازی مجدد مینای دندان کمک کرده و به کاهش احتمال ایجاد حفره کمک کند.

روکش دندان چیست؟
روکش دندان چیست؟

روکش های دندانی یک راه حل ایده آل برای کمک به شما برای دستیابی به ظاهری است که می خواهید. در واقع، آن یک انتخاب محبوب برای کسانی هستند که دندان های نامرتبی دارند. روکش ‌های دندانی روکش‌ های نازکی هستند که به دندان ‌ها می ‌چسبند تا ظاهری کلاسیک ‌تر به دندان‌ ها بدهند. کلینیک های دندانپزشکی انواع گزینه های روکش دندان را برای انتخاب ارائه می دهند. با دندانپزشک خود در مورد اینکه چه چیزی برای شما بهتر است صحبت کنید. روکش های دندانی می تواند گزینه ای برای هر کسی باشد که در مورد زیبایی ظاهری دندان ها یا لبخند خود نگران است.