02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

قیمت ایمپلنت - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

تعداد سوالاتی که در مورد قیمت ایمپلنت دندان از دندانپزشک پرسیده می شود، معمولا از سوالات مربوط به درد بعد از عمل یا حتی میزان موفقیت این نوع جراحی بیشتر است. همه ما می دانیم که رفع نیازهای روزمره زندگی تا چه حد می تواند دشوار باشد و شاید زمانی که قیمت های ایمپلنت را از دندانپزشک بپرسیم شوکه شویم.

با این حال، ایمپلنت مقرون به صرفه تر از آن چیزی است که فکر می کنید. پس قبل از اینکه در این مقاله، اعداد و ارقام ایمپلنت دندان را برای شما آشکار کنیم، سعی کنید به هزینه آن به عنوان یک سرمایه‌گذاری نگاه کنید. به طور کلی، هزینه این نوع جراحی نسبت به سایر ترمیم های دندان می تواند کمی متفاوت باشد. در واقع، زمانی که شروع به تحقیق در مورد قیمت ایمپلنت دندان می کنید، به سرعت متوجه می شوید که هزینه یک ایمپلنت منفرد می تواند از ایمپلنت های چند دندانی بسیار متغیر باشد.

با خواندن این مطلب قطعا درک بهتری از هزینه های مورد انتظار خواهید داشت و متوجه می شوید که چرا این درمان، ارزش هزینه کردن دارد.

تعرفه های ایمپلنت به شرح زیر می باشد:

سازنده

قیمت

 

ایمپلنت کره ای

 6 میلیون تومان

در ۳ قسط

ایمپلنت آلمانی

 7 میلیون تومان

در ۳ قسط

ایمپلنت آمریکایی

7.5  میلیون تومان

در ۳ قسط

ایمپلنت سوئیسی

10 میلیون تومان - معمولی

در ۳ قسط

ایمپلنت سوئیسی

 12 میلیون تومان - تیتانیوم

در ۳ قسط

ایمپلنت سوئیسی برند اشترومن Strauman

10 میلیون تومان 
12 میلیون تومان 

در ۳ قسط

ایمپلنت یک روزه و فوری (ایمپلنت دیجیتال) کره ای

7  میلیون تومان

در ۳ قسط

ایمپلنت یک روزه و فوری (ایمپلنت دیجیتال) سوئیسی

 11 میلیون تومان

در ۳ قسط

 

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401

قیمت صفر تا صد ایمپلنت دندان در سال 1401 چقدر است؟ چرا ایمپلنت، قیمت های مختلفی دارد؟ اینها سوالات رایجی است که ذهن مراجعین را به خود مشغول کرده است. کاشت دندان یا همان ایمپلنت یکی از روش های بسیار کاربردی برای پر کردن جای خالی دندان می باشد. هر بخشی از این نوع جراحی از کاشت گرفته تا پروتز توسط متخصص انجام شده و قطعا به دلیل فرآیندهای مختلف، هزینه های متغیری نیز خواهد داشت.

به جز مورد بالا، برندهای ایمپلنت نیز بسته به کشور تولید کننده نیز قیمت های مختلفی دارند.  برخی نیز ممکن است بخشی از دندان های خود را از دست داده باشند و از این رو، نیازمند درمان های متفاوتی مانند ایمپلنت کامل، اوردنچر و .. باشند که اینها نیز از نظر هزینه و کیفیت با یکدیگر فرق دارند. به طور کلی، هزینه ایمپلنت دندان، به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه آنها را مورد بررسی خواهیم داد.

عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان

عوامل مختلفی وجود دارند که می توانند بر هزینه ایمپلنت دندان تأثیر بگذارند. از برند، جنس مورد استفاده و کشور سازنده گرفته تا تعداد ایمپلنت های مورد نیاز، یا صرفاً ناحیه ای که ایمپلنت در آن قرار می گیرد. پس مهم است که قبل از عمل، از این فاکتورها باخبر باشید.

1. جنس ایمپلنت دندان

ایمپلنت‌های دندانی معمولاً از تیتانیوم و روکش سرامیکی ساخته می‌شوند. استخوان فک به خوبی با تیتانیوم پیوند می خورد. همچنین زیست سازگار است، به این معنی که وجود آن در بدن ما بی خطر می باشد. تیتانیوم یا آلیاژهای تیتانیوم مواد استاندارد ایمپلنت هستند. اما گاهی اوقات ممکن است بیمار به فلز حساسیت داشته و دندانپزشک جنس متفاوتی را در نظر بگیرد. همین مسئله بر هزینه ایمپلنت دندان تا حد زیادی تأثیرگذار است.

قیمت ایمپلنت دندان

2. کشور سازنده ایمپلنت دندان

امروزه برندهای متنوعی از ایمپلنت دندان با قیمت های گوناگونی در دسترس هستند، برخی از آنها ارزان و بعضی دیگر گرانقیمت. توجه داشته باشید که یک برند معتبر و شناخته شده از ایمپلنت در درمان آن بسیار تأثیرگذار است. برای مثال، کشورهای سوئیس، آمریکا، کره، آلمان و سوئد، حرفه ای ترین و بهترین برندهای ایمپلنت را تولید می کنند.

3. تعداد ایمپلنت های دندانی

تعداد ایمپلنت های دندان مورد نیاز نیز یکی از بزرگترین عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت است. اگر یک دندان از دست رفته باشد، یک ایمپلنت ساده و تک دندانی کافی است. اما چندین ایمپلنت به ‌طور اجتناب ‌ناپذیری هزینه را افزایش می دهند.

4. پیوند استخوان

زمانی که دندان ها از دست می روند، استخوان آن ناحیه به آرامی تحلیل می‌رود. در موارد شدید، این وضعیت می تواند باعث بی ثباتی شده و منجر به از دست دادن دندان اضافی شود. در نتیجه، برای کاشت ایمپلنت، باید تراکم استخوان کافی برای حمایت از این فرآیند وجود داشته باشد.

قیمت ایمپلنت دندان

5. پزشک متخصص کاشت دندان

تجربه و مهارت متخصص کاشت دندان نیز می تواند یکی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت باشد. بدیهی است که یک متخصص مجرب به دلیل اطلاعات بروز و بهره گیری از برترین تکنولوژی های روز، کاشت دندان را با درصد موفقیت بسیار بالایی به اتمام می رساند. پس مراجعه به یک دندانپزشک متخصص در این زمینه، با وجود هزینه بالاتر، قطعا ارزش سرمایه گذاری داشته و ماندگاری بالای این درمان را تضمین می نماید.

دستمزد جراح برای کاشت ایمپلنت

دستمزد پزشک متخصص به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. دستمزد جراح برحسب نیاز به انجام مراحل زیر متغیر است:

1. کشیدن دندان یا جراحی لثه برای خارج کردن ریشه دندان

در صورتی که یک یا چند دندان خود را در اثر پوسیدگی، تصادفات و حوادث ورزشی از دست داده باشید اما هنوز ریشه دندان یا خود آن در استخوان فک قرار دارد؛ دندانپزشک باید با توجه به شرایط شما از روش کشیدن دندان یا جراحی لثه برای خارج کردن ریشه دندانی که قرار است ایمپلنت شود؛ استفاده کند. برای انجام این عمل جراحی نیز هزینه جداگانه ای دریافت می شود.

2. پیوند استخوان و لیفت سینوس

کاشت ایمپلنت دندان موفق نیاز به ارتفاع، حجم و تراکم کافی استخوان فک دارد که بتواند به طور کامل با ایمپلنت دندان جوش بخورد. اگر استخوان فک شرایط مناسب برای کاشت ایمپلنت را نداشته باشد؛ دندانپزشک باید از روش هایی مانند پیوند استخوان یا لیفت سینوس استفاده کند. این عمل جراحی جانبی دستمزد دندانپزشک را افزایش خواهد داد.

3. پیوند لثه

سلامت دهان و دندان از دیگر فاکتورهای مهمی است که در کاشت دندان موفق موثر است. بنابراین در صورتی که به بیماری های پریودنتال دچار باشید یا در اثر عفونت، لثه شما تحلیل رفته باشد و نیاز به پیوند لثه داشته باشید باید هزینه جداگانه ای پرداخت کنید.

4. بلیچینگ

برخی از بیماران برای انتخاب رنگ تاج دندان مصنوعی تصمیم می گیرند سایر دندان‌های خود را سفید کنند. بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها باید پیش از قالب گیری و سفارش تاج دندان به لابراتوار توسط دندانپزشک انجام گیرد که جزو هزینه‌های جانبی ایمپلنت دندان به درخواست بیمار محسوب می شود.

5. موقعیت مکانی مطب ایمپلنتولوژیست

موقعیت مکانی مطب ایمپلنتولوژیست و میزان مهارت او از کارهای دیگری است که روی هزینه تقریبی ایمپلنت دندان موثر است. دندانپزشکانی که در شهرهای بزرگ خدمات ایمپلنت انجام میدهند؛ معمولا دستمزد بیشتری دارند.

6. اسکن

قبل از قرار دادن ایمپلنت، دندانپزشک جراح ممکن است برای بررسی دقیق تر وضعیت دهان و دندان شما، از اشعه ایکس یا اسکن ویژه استفاده نماید. این دو روش به دندانپزشک کمک می کنند تا از وجود استخوان فک کافی برای یک کاشت موفق اطمینان حاصل نماید. آنها همچنین به او این امکان را می دهند تا عوارض ناشی از جراحی را پیش بینی کرده و از آنها جلوگیری به عمل آورد.

7. روش جایگذاری یا نصب

یکی دیگر از مواردی که تعرفه ایمپلنت را افزایش می دهد استفاده از پیشرفته ترین فناوری رایانه هستند که با آن می توان از روش های دقیق ایمپلنت بهره برد. قرار دادن استاتیک مستلزم آن است که از دهان شما اسکن گرفته شود و راهنمایی هایی را برای جایگذاری دقیق به جراح بدهد.

8. موقعیت جغرافیایی کلینیک دندانپزشکی

در برخی از شهرها به دلیل تفاوت در هزینه های کلی زندگی، ممکن است تعرفه ایمپلنت نیز بسته به مکان متفاوت باشد. با در مقابل در برخی جاها ممکن است که هزینه ها کمتر باشد و در نتیجه این هزینه نیز به دنبال آن کاهش یابد.

قیمت ایمپلنت فوری

بسیاری از مراجعین در مورد تفاوت قیمت ایمپلنت فوری و کاشت معمولی دندان از دندانپزشک خود سوال می پرسند. در این روش، پایه ایمپلنت معمولا در یک جلسه در فک قرار می گیرد. قیمت این نوع ایمپلنت معمولا بالاتر بوده و البته برند مورد استفاده یا جنس ایمپلنت نیز در هزینه نهایی تأثیرگذار هستند.

ایمپلنت اقساطی

برخی از مراکز کاشت دندان، امکان ایمپلنت اقساطی را برای مراجعین خود فراهم نموده و آن را تحت برخی شرایط و با روش های مختلفی ارائه می دهند. در واقع، این یکی از شرایط بسیار عالی برای کسانی است که امکان پرداخت کامل ایمپلنت را ندارند. البته این بدان معنا نیست که کاشت دندان به صورت قسطی در این مراکز با کیفیت پایین تری انجام می شود. بلکه در این شرایط نیز، بهترین کیفیت و بهترین متخصصین، لبخندی زیبا را برای شما به ارمغان می آورند.

تعرفه ایمپلنت اوردنچر

اوردنچر یکی از درمان های زیبایی دندانپزشکی است که برای افراد بدون دندان و آنهایی که تمامی دندان های آنها در حال پوسیدگی می باشد گزینه مناسبی به شمار می رود. تعرفه ایمپلنت اوردنچر بسته به شرایط بیمار متفاوت است. این هزینه شامل هزینه های کاشت دندان، قالب گیری، هزینه اوردنچر و سایر درمان های اضافی می شود. مثلا اگر فردی چند دندان باقیمانده دارد اما آنها نمی توانند از سایر دندان ها پشتیبانی کنند، دندانپزشک آنها را می کشد. پس هزینه کشیدن دندان به تعرفه این نوع ایمپلنت اضافه می شود.

بسته به نیاز بیمار و نظر دندانپزشک متخصص که کار اوردنچر را انجام می دهد، دو تا چهار ایمپلنت روی فک بالا و دو ایمپلنت در فک پایین قرار می گیرد. این ایمپلنت ها به حفظ دندان ها در جایگاه خود کمک می کنند. پس یکی دیگر از عوامل موثر بر تعرفه ایمپلنت می تواند تعداد کاشت ها باشد.

به جز موارد بالا، اگر شما دندان های سالمی در دهان داشته باشید، درمان کانال ریشه برای سالم نگه داشتن آنها و عملکرد مناسب سایر دندان ها در نظر گرفته می شود که این نیز خود می تواند بر قیمت کلی بیفزاید. در مجموع شما باید هزینه را بر اساس مواردی چون کشیدن دندان، درمان کانال ریشه، کاشت دندان، قالب برای اوردنچر، گاهی اوقات هزینه ویزیت دندانپزشکی و ... در نظر بگیرید. تمام این هزینه ها به منظور به دست آمدن تصویری دقیق از یک درمان ایده آل و کامل ضروری هستند.

تعرفه ایمپلنت All on 4

برای اغلب بیماران همیشه این سوال پیش می آید که چرا هزینه ایمپلنت تا این حد متفاوت است. در حقیقت عوامل زیادی هستند که هزینه ایمپلنت  All on 4را تحت تأثیر قرار می دهند زیرا این روش با روش ایمپلنت معمولی تا حد زیادی متفاوت است. در ادامه به این عوامل اشاره خواهیم نمود:

تجربه متخصص دندانپزشک

متأسفانه بسیاری از دندانپزشکان تمایل به شروع روش­های ایمپلنت  All on 4 دارند اما تجربه کم آنها سبب می شود که موفقیت آنها در این پرونده کاهش یابد. قطعا کمبود تجربه می تواند بر میزان موفقیت آمیز بودن این درمان تأثیر بسزایی داشته باشد. طبیعی است که هر اندازه مهارت و تجربه دندانپزشک برای انجام این روش بیشتر باشد، دستمزد او نیز افزایش می یابد.

تعداد و نوع ایمپلنت

گرچه هر چهار کاشت در هر قوس می تواند ایده آل باشد اما در برخی موارد، فرد بیمار به ایمپلنت های اضافی نیاز دارد. دلیل آن نیز می تواند از دست دادن یا تحلیل استخوان، عفونت شدید و یا تراکم استخوان داخلی باشد. اکثر ایمپلنت ها می توانند در فک بالا یا پایین قرار گیرند اما در برخی از موارد خاص با تحلیل شدید استخوان، ایمپلنت های طولانی تر که تهاجمی تر نیز هستند باید در استخوان زایگوما (zygoma) دقیقا در زیر چشم قرار گیرند و این به نوبه خود تعرفه ایمپلنت را افزایش می دهد.

قیمت ایمپلنت دندان

مواد مورد استفاده برای بریج ایمپلنت All on 4

موادی که برای بریج ایمپلنت All on 4 استفاده می شوند می توانند از نظر قیمت به طول قابل توجهی متفاوت باشند. زیرکونیا بسیار گران بوده زیرا با دوام ترین نوع بریج هستند. در این میان از نوار تیتانیوم هم استفاده می شود که معمولا از زیرکونیا ارزان تر است.

سطح بیهوشی

ایمپلنت  All on 4 را می توان تحت بی حسی موضعی، I.V Sedation یا بیهوشی عمومی انجام داد که این با هر سطح بیهوشی و همچنین مکانی که فرد برای درمان در آنجا حضور دارد می تواند قیمت را افزایش دهد. قطعا بیهوشی در شرایط بیمارستان می تواند گران تر از مطب دندانپزشکی باشد.    

قیمت بریج بر پایه ایمپلنت

تعرفه یا قیمت بریج بر پایه ایمپلنت را نمی توان برای تمامی بیماران یکسان در نظر گرفت به عبارتی از آنجایی که درمان در هر فردی با فرد دیگر متفاوت است پس قیمت نیز تغییر خواهد کرد. برای مثال اگر شخصی باید در ابتدا دندان های خود را بکشد این به هزینه درمان اصلی اضافه خواهد شد. یا اگر مبتلا به بیماری یا عفونت لثه باشد در ابتدا باید این مشکل برطرف شود.

 برخی افراد نیز قبل از ایمپلنت دندان نیاز به پیوند استخوان دارند و این نیز خود در تعرفه نهایی تأثیرگذار خواهد بود. از سایر عوامل دیگر می توان به تعداد دندان هایی که قرار است جایگزین شوند، جنس مواد به کار رفته، تعداد ایمپلنت و ... اشاره نمود. یکی دیگر از موارد استفاده از بیهوشی عمومی است که می تواند تعرفه ایمپلنت را افزایش دهد.

قیمت ایمپلنت دندان

تعرفه ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت فوری

برای تعیین هزینه درمان ایمپلنت دیجیتال و فوری نیز شما باید در ابتدا یک مشاوره اولیه با دندانپزشک متخصص داشته باشید. به طور کلی هزینه ایمپلنت بسته به اینکه چه تعداد دندان باید جایگزین شود متفاوت خواهد بود. این قیمت همچنین به این عامل بستگی دارد که شما قبل از کاشت دندان به چه درمان دیگری برای بهبود سلامتی دهان و دندان خود نیاز دارید.

اگر در فک شما استخوان کافی برای پشتیبانی از ایمپلنت وجود نداشته باشد ممکن است لازم باشد قبل از این درمان، پیوند استخوان انجام دهید تا از موفقیت کاشت اطمینان حاصل شود.

در مطلب بالا به عواملی که هزینه هر یک از انواع ایمپلنت را تحت تأثیر قرار می دهند اشاره نمودیم. حال در ادامه موارد کلی تأثیرگذار بر قیمت ایمپلنت که شامل تمامی این درمان ها می شود را توضیح خواهیم داد.که با دندان های طبیعی ترکیب زیبایی را داشته باشند.

مراحل کاشت ایمپلنت

کاشت ایمپلنت به طور کلی در سه مرحله زیر تعیین می شود:

مرحله اول: کاشت پایه ایمپلنت

در این مرحله، نوع عمل جراحی و جنس پایه ایمپلنت مشخص می شود. اگر برای کاشت ایمپلنت‌های دندانی از برندهای مشهور مانند بیوکر (Biocare) یا اشترومن (Struman) استفاده شود؛ قیمت ایمپلنت بسیار گران تر از ایمپلنت های ساخت شرکت های کره جنوبی یا چینی خواهد بود. نوع عمل جراحی نیز در این مرحله روی هزینه تقریبی ایمپلنت موثر است. به عنوان مثال، هزینه کاشت ایمپلنت All on 4 بسیار بیشتر از کاشت یک ایمپلنت تک می باشد.

مرحله دوم: قراردادن اباتمنت و قالب گیری

اباتمنت یک پست تیتانیومی یا زیرکونیا است که بالای ایمپلنت قرار می گیرد تا بتوان تاج دندان را از طریق آن روی پایه ایمپلنت سوار کرد. پس از نصب اباتمنت، دندانپزشک از دندان های بیمار قالبی تهیه می کند تا بر اساس آن لابراتوار بتواند تاج دندان مصنوعی را بسازد. در این مرحله تعداد دندان های مورد نیاز برای قالب گیری و کاشت ایمپلنت، هزینه تقریبی ایمپلنت دندان را تعیین می کند.

مرحله سوم تاج دندان مصنوعی

جنس انتخاب شده برای تاج دندان و همچنین مراحل ساخت لابراتوار روی هزینه تقریبی ایمپلنت تاثیر می گذارد.
هزینه های جانبی دیگری نیز ممکن است قیمت ایمپلنت دندان را افزایش دهد. این هزینه های جانبی می تواند شامل نیاز به عکس برداری CBCT، عمل های جراحی پیوند استخوان یا لیفت سینوس و خارج کردن ریشه دندان قبلی از دهان باشد.
معمولاً کلینیک های تخصصی و ایمپلنتولوژیست ها در جلسه مشاوره تمام این موارد را برای بیمار مطرح کرده و به جمع بندی کلی در خصوص هزینه تقریبی ایمپلنت دندان می‌رسند و با توجه به بودجه بیمار، فرایند کاشت دندان را برنامه ریزی می کنند. بسیاری از کلینیک ها نیز تخفیفات ویژه یا روشهای پرداخت اقساطی هزینه ایمپلنت را به بیماران پیشنهاد میدهند تا حتی افراد کم درآمد نیز بتوانند از این خدمت برخوردار شوند.

چرا هزینه تقریبی ایمپلنت دندان گران است؟

عمل جراحی کاشت ایمپلنت یک فرآیند کاملا تخصصی بر پایه تکنولوژی بسیار پیشرفته است که همزمان ریشه و تاج دندان را با پایه و پروتز دندان مصنوعی جایگزین می کند؛ به طوری که از لحاظ ظاهری و عملکردی هیچ گونه تفاوتی با دندان طبیعی بیمار ندارد و دوام و طول عمر آن بیش از ۱۵ سال است. علاوه براین دندانپزشک پیش از کاشت ایمپلنت، برای ارزیابی موفقیت آمیز بودن عمل جراحی نیاز به بررسی سلامت دهان و دندان و استخوان فک شما دارد که در نتیجه باید عکس های رادیولوژی، اشعه ایکس و CBCT شما را بررسی کرده و نحوه فرایند کاشت ایمپلنت را برنامه ریزی کند.
از طرف دیگر فرآیند کاشت ایمپلنت های دندانی نیاز به چند جلسه مراجعه به مطب دندانپزشک دارد و جراح باید در یک دوره زمانی طولانی حدود ۶ تا ۹ ماه روند درمان شما را بررسی کرده و در هر جلسه، بخشی از فرایند کاشت دندان را انجام دهد. عمل جراحی کاشت ایمپلنت نیاز به بیهوشی کامل بیمار دارد. استفاده از داروی بی حسی موضعی و هزینه داروی بیهوشی توسط دندانپزشک جزو هزینه های جانبی است که توسط دندانپزشک محاسبه شده و به دستمزد او اضافه می شود.
طراحی و ساخت ایمپلنت دندان یک فرآیند بسیار پیچیده است که شرکت‌های تولید کننده پیشرفته با تکنولوژی مدرن قادر به ساخت آن هستند. این برند از سه بخش پایه ایمپلنت، اباتمنت و تاج دندان مصنوعی تشکیل می شود که هر کدام از این ها توسط شرکت‌ها و لابراتوارهای مختلفی ساخته شده و توسط دندانپزشک تعیین می ‌شوند. متریال خاص به کار رفته در هر کدام از اجزا ایمپلنت و نیاز به دانش و تکنولوژی پیشرفته برای طراحی هر کدام از این اجزا که کاملاً با یکدیگر منطبق باشند؛ هزینه تقریبی ایمپلنت دندان را نسبت به سایر روش ها مانند بریج دندان یا پروتز دندان مصنوعی که فقط از یک بخش تاج دندان تشکیل شده‌اند؛ افزایش می دهد.
قیمت ایمپلنت دندان

آیا کاشت ایمپلنت دندان ارزش هزینه کردن را دارد؟

ایمپلنت های دندانی تلفیقی از دانش دندانپزشکی، استعداد هنری و تکنولوژی پیشرفته هستند که با استفاده از آنها می توان یک یا چند دندان از دست رفته را با پایه تیتانیومی به عنوان ریشه و پروتز دندان مصنوعی به جای تاج دندان جایگزین کرد. روش کاشت دندان یک راه حل دائمی است و بیمار می تواند مثل دندان طبیعی خود آن را به کار ببرد. با در نظر گرفتن تمام این مزایا و با توجه به نظرسنجی های انجام گرفته به نظر می رسد بیش از 95% از افرادی که کاشت ایمپلنت انجام داده اند حتی با گذشت 10 سال کاملا از انتخاب خود راضی هستند و کاشت دندان را یک سرمایه گذاری بلند مدت می دانند. باوجود این که هزینه تقریبی ایمپلنت دندان تاحدودی گران به نظر میرسد اما به علت دوام و طول عمر بالایی که دارد؛ مقرون به صرفه است. 

گرانترین نوع ایمپلنت دندان کدام است؟

گرانترین نوع ایمپلنت دندان، اوردنچر کل فک بالا و پایین با پروتز دندان مصنوعی ثابت است. در این فرایند تمام دندانها جایگزین شده و نیاز به ۸ تا ۱۰ ایمپلنت در هر فک می باشد. هرچند هزینه تقریبی ایمپلنت اوردنچر نسبت به دندان مصنوعی متحرک بیش از ۳ یا ۴ برابر است اما عملکرد و زیبایی آن نیز به همان اندازه کیفیت بیشتری دارد. 

سخن پایانی

همانطور که از مطالب بالا متوجه شدید، قیمت ایمپلنت به عوامل مختلفی بستگی دارد. گذشته از این تفاوت ها، فراموش نکنید که نتیجه نهایی کار نیز در ماندگاری ایمپلنت و زیبایی دندان های شما بسیار اهمیت دارد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی دکتر شهاب محمدی، درخواست یک مشاوره اولیه داده تا بدانید دقیقاً چه کاری باید انجام دهید و هزینه ایمپلنت دندان چقدر است.

در این کلینیک تخصصی، یک برنامه درمانی سفارشی برای شما طراحی شده و تمامی گزینه‌های تامین مالی جراحی به مراجعین ارائه می شود تا آنها به لبخندی که شایسته آن هستند برسند.


نظرات کاربران

حسن

سلام آقای دکتربنده 4تاازدندان های جلورودرتصادف ازدست دادم چندتا ایمپلنت میخوادلطفا راهنمایی کنید

دکتر شهاب محمدی

سلام میتوانید به صورت تکی پایه بذاریدو هم میتونید از دو پایه و 4 روکش استفاده کنید اگر شرایط استخوانی مناسبی داشته باشید.

بهنام پناهی غفارکندی

میتوان از دندان ایمپلنت شده به عنوان پایه برای گذاشتن بریج یا روکش برای دندان کناری استفاده کرد؟؟

دکتر شهاب محمدی

سلام و عرض ادب خیر

پروین تدین

ایا سالمند 74 ساله که تحلیلی لته دارد میتواند ایمپلنت کند؟

دکتر شهاب محمدی

سلام باید عکس رادیولوژی از ایشون ببینیم.