02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

 قیمت ایمپلنت دندان

 

کاشت دندان یک راه حل عالی برای کسانی است که دندان های خود را از دست داده اند. با این حال، قیمت ایمپلنت دندان می‌تواند بسیار بالا باشد و بسیاری از مردم فکر می کنند که نمی توانند از پس هزینه ‌های آن برآیند، به این معنی که آنچه را که برای زندگی راحت و حفظ سلامت دندان‌های خود نیاز دارند، دریافت نمی ‌کنند.

ایمپلنت دندان یک روش عالی و قابل اعتماد برای بازیابی دندان های از دست رفته است. آنها از دهه 1960 وجود داشته اند، اما اخیرا مقرون به صرفه تر شده و به طور گسترده ای توسط بیماران پذیرفته شده اند.

در طی این پروسه، یک پیچ کوچک تیتانیومی در استخوان فک قرار می‌گیرد. این ریشه دندان مصنوعی از تاج دندان حمایت می کند. در حالی که منتظر بهبود استخوان خود هستید، دندانپزشک دندان جایگزین شما را از چینی یا فلز می سازد. هنگامی که فک شما بهبود می یابد، جراح دندان یک پایه کوچک به نام اباتمنت قرار می دهد که دندان های مصنوعی را نگه می دارد.

در مقایسه با پروتزهای متحرک، این ترمیم ها می توانند بسیار طولانی تر دوام بیاورند و در دهان شما طبیعی تر به نظر برسند. برخلاف پروتزهای معمولی، نیازی به درآوردن آنها در شب نخواهید داشت زیرا به طور دائم در دهان شما نصب شده اند.

 

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان یک روش جایگزینی مناسب برای دندان های خراب و از دست رفته است که با استفاده از یک پیچ و یا مهره فلزی درون استخوان فک نصب می‌شود. این پیچ یا مهره به عنوان پایه یا بستری برای نصب دندان مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ایمپلنت دندان می‌تواند به صورت دائمی و موقت مورد استفاده قرار گیرد.

ایمپلنت دندان‌ها معمولاً از فلزاتی مانند تیتانیوم ساخته می‌شوند و اغلب توسط دندانپزشکان متخصص ایمپلنت دندان مانند دکتر شهاب محمدی و کلینیک های دندانپزشکی نصب می‌شوند. در برخی از مواقع ایمپلنت دندان به دلیل پیچیدگی، نیاز به چندین جلسه درمانی دارد.

با گذشت زمان، بیماران به دلایل مختلفی از جمله پوسیدگی غیر قابل درمان، درمان ناموفق کانال ریشه یا مشکلات دیگر، مجبور به کشیدن دندان ‌ها می شوند. اما دندانپزشکان به خصوص متخصصین ایمپلنت این توانایی را دارند که دندان از دست رفته را بدون درگیر کردن سایر دندان های موجود در دهان جایگزین کنند. اولین سوالی که در این مواقع ذهن افراد را به خود درگیر می کند این است که قیمت ایمپلنت دندان چقدر است؟ برای دستیابی به پاسخ کامل این سوال با ما باشید.

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1402 چقدر است؟

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1402 به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل می توان به جنس ایمپلنت، کشور سازنده، تعداد ایمپلنت، پزشک متخصص و موقعیت جغرافیایی اشاره کرد. در ادامه مطلب هر یک از موارد گفته شده را به طور کامل توضیح خواهیم داد. اما قبل از توضیح هر کدام از این موارد ابتدا شما را با قیمت ایمپلنت دندان در سال 1402 و در شهر تهران آشنا می کنیم.

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1402 و شهر تهران از 11 میلیون تا 25 میلیون تومان می باشد.  توجه داشته باشید، قیمت ها با توجه به عواملی که در قسمت بالا به آن اشاره کرده‌ایم تعیین می‌شود و همین عوامل می‌تواند باعث اختلاف قیمت ایمپلنت دندان در سال 1402 شود. ناگفته نماند اگر از طریق کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی ایمپلنت دندان را انجام دهید، دیگر خبری از هزینه های بالا نیست و حداقل ترین هزینه را با بالاترین کیفیت دریافت خواهید کرد. 11 میلیون تا 25 میلیون تومان هزینه ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی در سال 1402 خواهد بود.

==[هزینه ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی

هزینه ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی به شرح زیر می باشد:

قیمت ایمپلنت دندان کره ای

ایمپلنت دندان کره‌ای یکی از انواع ایمپلنت دندان است که در کره جنوبی تولید می‌شود. این نوع ایمپلنت دندان از جنس تیتانیوم ساخته شده و جز بهترین گزینه ها برای استفاده است. این نوع ایمپلنت دندان به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب آن، در سراسر جهان شناخته شده است. قیمت ایمپلنت دندان کره ای در کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی 11 میلیون تومان است. مگاژن، دیو، بایوتم، دنتیوم و سی ام آی 5 برندی هستند که شما می توانید از آنها در کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی استفاده کنید.

قیمت ایمپلنت دندان فرانسوی

ایمپلنت دندان فرانسوی نیز همانند ایمپلنت دندان کره‌ای، یکی از نوع‌های ایمپلنت دندان است که در فرانسه تولید می‌شود. این نوع ایمپلنت دندان از جنس تیتانیوم ساخته شده است.ایمپلنت دندان فرانسوی نیز به دلیل کیفیت بالا، پایداری و قابلیت پذیرش بالا در بدن بیمار، شناخته شده می باشد. برند idi یکی از بهترین برندهای فرانسوی است که می توانید از آن به قیمت 13 میلیون تومان در کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی استفاده کنید. قیمت ایمپلنت دندان فرانسوی 13 میلیون تومان می باشد.

قیمت ایمپلنت دندان آلمانی

قیمت ایمپلنت دندان آلمانی با برندی که شما از آن استفاده می کنید، رابطه مستقیم دارد. شما می توانید از 3 برند معروف آلمانی sic icx و مدنتیکا در کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی استفاده نمایید. برند  icx  سیزده (13) میلیون تومان، برند sic پانزده (15) میلیون تومان و برند مدنتیکا شانزده (16) میلیون تومان برای شما هزینه در بر خواهد داشت.

قیمت ایمپلنت دندان سوئیسی

قیمت ایمپلنت دندان سوئیسی نیز با برندی که شما از آن استفاده می کنید، رابطه مستقیم دارد. شما در کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی می توانید از 3 برند اشترومن تیتانیوم، اشترومن رکسالید و اشترومن sla active استفاده نمایید. دو برند اشترومن رکسالید و اشترومن sla active ضمانت مادام العمر داشته و خیال شما را بابت هزینه ایمپلنت دندان راحت می کند.

هزینه های جانبی ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی

قیمت ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟ برای دستیابی به پاسخ این سوال کافی است ادامه این مطلب را مورد مطالعه قرار دهید.

هزینه ایمپلنت تک دندان

هیچ‌کسی فقط یک ایمپلنت خالی نمی‌خرد، ایمپلنت فقط پیچ فلزی یا سرامیکی نیست که به استخوان فک وصل می‌شود، بلکه علاوه بر آن به یک اباتمنت (قسمتی که تاج را به ایمپلنت متصل می کند) و خود تاج نیز نیاز دارید. تمامی این اقلام دارای قیمت جداگانه‌ای هستند.

همچنین بسیاری از بیماران به لیفت سینوس یا پیوند استخوان نیاز دارند تا استخوان فک به اندازه کافی سالم بماند تا ایمپلنت ثابت بماند. این موارد نیز به هزینه‌ها اضافه می‌کند.

هزینه ایمپلنت چند دندان

اگر می‌خواهید بیشتر از یک دندان را جایگزین کنید و آن دندان‌ها در کنار یکدیگر قرار دارند، گزینه‌های بیشتری برای ایمپلنت پیش‌رو دارید و قیمت ایمپلنت شما نیز بالاتر خواهد رفت.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید شکافی از سه یا چهار دندان مجاور را پر ‌کنید، شاید بتوانید از یک بریج استفاده کنید که فقط با دو ایمپلنت در جای خودش نگه داشته شده است، که هزینه‌ها را خیلی پایین می‌آورد. از آنجایی که دو ایمپلنت می‌توانند از سه یا چهار دندان مجاور پشتیبانی کنند، هزینه کمتری نسبت به چهار ایمپلنت جداگانه خواهند داشت.

هزینه ایمپلنت تمام دهان

از آنجایی که روش‌های مختلفی برای جایگزینی دندان کامل وجود دارد، محدوده قیمت‌گذاری گسترده‌ای هم وجود دارد.

گران‌ترین انتخاب مربوط به تعویض دندان‌ها به صورت جداگانه است. این روش راحت‌ترین روش است و به دندانپزشک اجازه می‌دهد تا برخی از دندان‌های موجود که به اندازه کافی سالم هستند، را حفظ کند.

یک گزینه کم هزینه‌تر مربوط به پروتزهای ایمپلنتی است که در آن دو قوس کامل از دندان مصنوعی (پس از برداشتن دندان‌های باقی مانده) جایگزین دندان‌های طبیعی بالا و پایین می‌شوند، درست مانند پروتزهای بدون ایمپلنت. قوس به چهار الی شش ایمپلنت هر کدام در فک بالا و پایین متصل می‌شود. این گزینه با نام تجاری All-on-4 شناخته می‌شود.

قیمت ایمپلنت دندان

هزینه های اضافی برای ایمپلنت دندان

نحوه عملکرد دو روش ایمپلنت دندان یکسان نیستند، به همین دلیل هزینه‌های هر روشی متفاوت‌تر از روش دیگر خواهد بود. از طرفی دیگر، روش‌های ایمپلنت پیچیده هستند و در هر روش چندین بخش است که در دیگر روش‌ها نیست و خود این بخش‌ها نیز هزینه‌های مختلفی را به هزینه نهایی ایمپلنت دندان اضافه می‌کنند. 

عواملی که در هزینه نهایی ایمپلنت دندان نقش دارند؟

عواملی که در هزینه نهایی ایمپلنت دندان شما نقش دارند عبارتند از:

  • معاینه جامع دندانپزشکی شامل تصویربرداری سه بعدی
  • کشیدن دندان‌های مشکل‌دار در صورت لزوم
  • نصب ایمپلنت‌های دندان
  • گذاشتن سخت افزار تکیه گاه
  • ساخت تاج دندان
  • قرار دادن تاج

تصویربرداری سه بعدی 

هزینه هر یک از این عوامل بستگی به عمل دندانپزشکی دارد. برخی از مطب‌ها و کلینیک‌های دندانپزشکی یک اسکن کامپیوتری رایگان (CT) در ابتدای فرآیند انجام می‌دهند (سی تی اسکن تعیین می‌کند که شما برای گذاشتن ایمپلنت دندان مناسب هستید یا نه). اما اگر مجبور شوید از تصویربرداری سه بعدی استفاده کنید، مسلما در هزینه نهایی شما تاثیر خواهد داشت و آن را بالاتر خواهد برد. 

اما این نکته را به یاد داشته باشید که ایمپلنت یک سرمایه‌گذاری مادام‌العمر است و بهتر است از این زاویه دید به قضیه نگاه کنید و بر این اساس قیمت‌گذاری‌ها را ارزیابی کنید. 

قیمت ایمپلنت

روش های نصب ایمپلنت موثر در هزینه های اضافی 

دلیل اصلی نبود قیمت استاندارد برای ایمپلنت دندان این است که دو روش ایمپلنت مشابه هم نیست. برخلاف یک سرویس ساده دندانپزشکی، مانند پر کردن دندان، هزینه ایمپلنت بر اساس نوع و پیچیدگی کار ارزیابی می‌شود.

لیفت سینوس یا پیوند استخوان موثر بر هزینه اضافی ایمپلنت 

به عبارت دیگر، متغیرهایی مانند اینکه آیا سی تی اسکن در معاینه اولیه انجام شده است یا نیاز به لیفت سینوس یا پیوند استخوان (و نوع پیوند استخوان چگونه است) دارد، همگی بر قیمت نهایی ایمپلنت دندان تأثیر می‌گذارند.

عامل دیگری که بر قیمت ایمپلنت‌های دندانی شما تأثیر می‌گذارد عبارت از موقعیت جغرافیایی پزشک شماست. مثلا در مناطق بزرگ شهری معمولاً ایمپلنت دندان گران‌تر در می‌آید. بهترین کار این است که قبل از انجام ایمپلنت از پزشک‌تان بپرسید که هزینه آن برای شما چقدر خواهد بود. البته با کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی دیگر نگران هزینه های ایمپلنت نخواهید بود.

شما باید با دندانپزشک‌تان درباره قیمت گذاری صحبت کنید و هزینه‌ها را کاملا درک کنید. به ندرت هزینه‌های اضافی ایجاد می‌شود و بیشتر دندانپزشکان کل هزینه را از قبل به بیمار ارائه می‌دهند. تنها هزینه‌های اضافی که ممکن است داشته باشید، مربوط به داروهای بدون نسخه یا نسخه‌ای است، مانند مسکن پس از برخی از عمل‌ها یا آنتی‌بیوتیک‌ها قبل یا بعد از آن، البته اگر دندان‌پزشک تشخیص دهد که برای شما لازم است.

از آنجایی که کاشت دندان یک فرآیند طولانی مدت است، شما می‌توانید هزینه‌های آن را در طول چندین ماه پرداخت کنید. 

قیمت ایمپلنت دندان

توصیه هایی برای کاهش هزینه های ایمپلنت دندان

همانطور که گفتیم ایمپلنت دندان یک روش بسیار جذاب برای پر کردن دندان های خالی در دهان به مار می رود که ممکن است با هزینه بالایی همراه باشد. با این حال، می‌توان با مدیریت هزینه‌های مربوط به ایمپلنت دندان، هزینه‌ها را به حداقل ترین مبلغ کاهش داد. در ادامه به برخی از توصیه‌های کاهش هزینه‌های ایمپلنت دندان اشاره می‌کنیم:

مقایسه قیمت ‌ها

قبل از انجام هرگونه خدمات درمانی مانند ایمپلنت، بهتر است با چندین کلینیک دندانپزشکی مختلف تماس گرفته و قیمت‌های آن‌ها را مقایسه کنید. اما توجه داشته باشید که عوامل دیگری مثل تجربه و تخصص دندانپزشک و کیفیت خدمات ارائه شده نیز باید در نظر گرفته شوند.

انتخاب کلینیک‌ های دندانپزشکی دولتی یا کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی

 برخی کلینیک‌های دولتی، ایمپلنت دندان را به قیمت کمتری نسبت به سایر کلینیک های فعال در این زمینه ارائه می‌دهند. برای کاهش هزینه، می‌توانید به دنبال این کلینیک ‌ها بگردید. کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی با ارائه هزینه های بسیار مقرون به صرفه و ارائه خدماتی با کیفیت می تواند هزینه های شما را به طور چشمگیری کاهش دهد.

استفاده از تخفیف ‌های بیمه

 در برخی از مواقع بیمه ‌های دندانپزشکی، هزینه ایمپلنت دندان را تحت پوشش قرار می‌دهند. در صورتی که بیمه دارید، بهتر است با شرکت بیمه خود تماس بگیرید و شرایط تحت پوشش بیمه را بررسی کنید.

به دنبال تخفیف‌های ویژه باشید

 برخی کلینیک‌های دندانپزشکی، تخفیف‌های ویژه برای برخی خدمات دندانپزشکی ارائه می‌دهند. به دنبال این تخفیف‌ها بگردید و در صورت امکان، از آن‌ها بهره‌مند شوید. با دنبال کردن پیج و سایت دکتر محمدی می توانید از خدماتی که این کلینیک دندان پزشکی در طول سال ارائه می دهد استفاده کنید و هزینه های خود را کاهش و مدیریت نمایید.

انجام درمان در خارج از کشور

شاید با شنیدن این توصیه و روش شگفت انگیز کمی تعجب کرده باشید. در برخی کشورها، هزینه ایمپلنت دندان کمتر است. با این حال، قبل از تصمیم‌گیری برای انجام درمان خارج از کشور، باید در مورد کلینیک دندانپزشکی، تجربه دندانپزشک و ایمپلنت‌های استفاده شده، اطمینان حاصل کنید.

به هر حال، باید توجه داشت که استفاده از خدمات دندانپزشکی به خصوص ایمپلنت دندان، نیازمند تخصص و تجربه دندانپزشکان متخصص است. لذا، همیشه بهتر است از کلینیک‌های دندانپزشکی با تخصص و تجربه مناسب استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بدست آورید. یکی از این کلینیک ها، کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی است. همچنین، خدمات دندانپزشکی به عنوان یک سرمایه‌گذاری در سلامتی و کیفیت زندگی شما باید با اهمیت و توجه به موارد فنی و علمی انجام شود، بنابراین بهترین راهکار این است که با توجه به محدودیت های مالی خود، با کلینیک دندانپزشکی مطرح و صادق همکاری کنید تا طرح درمانی مناسب برای شما تعیین شود.

قیمت ایمپلنت دندان

عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان

اگر شما نیز بابت از دست دادن دندان رنج می برید، ایمپلنت یک گزینه عالی برای جایگزینی دندان است. ایمپلنت های دندان ظاهری طبیعی داشته و اگر به خوبی از آنها مراقبت شود می توانند تا آخر عمر باقی بمانند. با این حال، قبل از اینکه درمان ایمپلنت دندان را انتخاب کنید، بهتر است که از عوامل موثر بر قیمت آن اطلاع داشته باشید.

عوامل مختلفی وجود دارند که می توانند بر هزینه ایمپلنت دندان تاثیر بگذارند. از برند، جنس مورد استفاده و کشور سازنده گرفته تا تعداد ایمپلنت های مورد نیاز، یا صرفاً ناحیه ای که ایمپلنت در آن قرار می گیرد. پس مهم است که قبل از عمل، از این فاکتورها باخبر باشید.

جنس ایمپلنت دندان

ایمپلنت ‌های دندان معمولاً از تیتانیوم و روکش سرامیکی ساخته می‌ شوند. استخوان فک به خوبی با تیتانیوم پیوند می خورد. همچنین زیست سازگار است، به این معنی که وجود آن در بدن ما بی خطر می باشد. تیتانیوم یا آلیاژهای تیتانیوم مواد استاندارد ایمپلنت هستند. اما گاهی اوقات ممکن است بیمار به فلز حساسیت داشته و دندانپزشک جنس متفاوتی را در نظر بگیرد. همین مسئله بر هزینه ایمپلنت دندان تا حد زیادی تاثیرگذار است.

کشور سازنده ایمپلنت دندان

امروزه برندهای متنوعی از ایمپلنت دندان با قیمت های گوناگونی در دسترس هستند، برخی از آنها ارزان و بعضی دیگر گرانقیمت. توجه داشته باشید که یک برند معتبر و شناخته شده از ایمپلنت در درمان آن بسیار تاثیرگذار است. برای مثال، کشورهای سوئیس، آمریکا، کره، آلمان و سوئد، حرفه ای ترین و بهترین برندهای ایمپلنت را تولید می کنند.

تعداد ایمپلنت های دندان

تعداد ایمپلنت های دندان مورد نیاز نیز یکی از بزرگترین عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت است. اگر یک دندان از دست رفته باشد، یک ایمپلنت ساده و تک دندانی کافی است. اما چندین ایمپلنت به ‌طور اجتناب ‌ناپذیری هزینه را افزایش می دهند.

به طور طبیعی، تعویض چند دندان هزینه بیشتری نسبت به ترمیم یک دندان دارد. بسته به سلامت دندان‌ ها و لثه ‌ها، ممکن است مجبور شوید این تعویض ‌ها را به طور همزمان یا در زمان ‌های مختلف انجام دهید که می‌تواند بر هزینه‌ های کاشت دندان نیز تاثیر بگذارد.

قیمت ایمپلنت دندان

پیوند استخوان

استخوان برای سالم ماندن نیاز به تحریک دارد. زمانی که دندانی از دست می ‌رود، استخوان پشتیبان که زمانی دندان را احاطه کرده بود، از بین می‌ رود زیرا به آرامی توسط بدن جذب می‌شود. از آنجایی که ایمپلنت های دندان با استخوان پیوند می خورند، پس باید استخوان کافی برای نگه داشتن آن ها در جای خود داشته باشند.

پس ممکن است برای تقویت استخوان فک قبل از جراحی ایمپلنت، پیوند استخوان (که به آن جراحی ترمیمی نیز گفته می شود) نیاز باشد. به یاد داشته باشید که در موارد شدید، این وضعیت می تواند باعث بی ثباتی شده و منجر به از دست دادن دندان اضافی شود.

در نتیجه، برای کاشت ایمپلنت، باید تراکم استخوان کافی برای حمایت از این فرآیند وجود داشته باشد. با پیوند استخوان هزینه ای بر هزینه ها و یا همان قیمت ایمپلنت دندان افزوده می شود.

پزشک متخصص کاشت دندان

تجربه و مهارت متخصص کاشت دندان نیز می تواند یکی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت باشد. بدیهی است که یک متخصص مجرب به دلیل اطلاعات بروز و بهره گیری از برترین تکنولوژی های روز، کاشت دندان را با درصد موفقیت بسیار بالایی به اتمام می رساند. پس مراجعه به یک دندانپزشک متخصص در این زمینه، با وجود هزینه بالاتر، قطعا ارزش سرمایه گذاری داشته و ماندگاری بالای این درمان را تضمین می نماید.

قیمت ایمپلنت فوری

بسیاری از مراجعین در مورد تفاوت قیمت ایمپلنت فوری و کاشت معمولی دندان از دندانپزشک خود سوال می پرسند. در این روش، پایه ایمپلنت معمولا در یک جلسه در فک قرار می گیرد. قیمت این نوع ایمپلنت معمولا بالاتر بوده و البته برند مورد استفاده یا جنس ایمپلنت نیز در هزینه نهایی تاثیرگذار هستند.

ایمپلنت اقساطی

برخی از مراکز کاشت دندان، امکان ایمپلنت اقساطی را برای مراجعین خود فراهم نموده و آن را تحت برخی شرایط و با روش های مختلفی ارائه می دهند. در واقع، این یکی از شرایط بسیار عالی برای کسانی است که امکان پرداخت کامل ایمپلنت را ندارند. البته این بدان معنا نیست که کاشت دندان به صورت قسطی در این مراکز با کیفیت پایین تری انجام می شود. بلکه در این شرایط نیز، بهترین کیفیت و بهترین متخصصین، لبخندی زیبا را برای شما به ارمغان می آورند.

تعرفه ایمپلنت اوردنچر

اوردنچر یکی از درمان های زیبایی دندانپزشکی است که برای افراد بدون دندان و آنهایی که تمامی دندان های آنها در حال پوسیدگی می باشد گزینه مناسبی به شمار می رود. تعرفه ایمپلنت اوردنچر بسته به شرایط بیمار متفاوت است. این هزینه شامل هزینه های کاشت دندان، قالب گیری، هزینه اوردنچر و سایر درمان های اضافی می شود. مثلا اگر فردی چند دندان باقیمانده دارد اما آنها نمی توانند از سایر دندان ها پشتیبانی کنند، دندانپزشک آنها را می کشد. پس هزینه کشیدن دندان به تعرفه این نوع ایمپلنت اضافه می شود.

بسته به نیاز بیمار و نظر دندانپزشک متخصص که کار اوردنچر را انجام می دهد، دو تا چهار ایمپلنت روی فک بالا و دو ایمپلنت در فک پایین قرار می گیرد. این ایمپلنت ها به حفظ دندان ها در جایگاه خود کمک می کنند. پس یکی دیگر از عوامل موثر بر تعرفه ایمپلنت می تواند تعداد کاشت ها باشد.

به جز موارد بالا، اگر شما دندان های سالمی در دهان داشته باشید، درمان کانال ریشه برای سالم نگه داشتن آنها و عملکرد مناسب سایر دندان ها در نظر گرفته می شود که این نیز خود می تواند بر قیمت کلی بیفزاید.

در مجموع شما باید هزینه را بر اساس مواردی چون کشیدن دندان، درمان کانال ریشه، کاشت دندان، قالب برای اوردنچر، گاهی اوقات هزینه ویزیت دندانپزشکی و ... در نظر بگیرید. تمام این هزینه ها به منظور به دست آمدن تصویری دقیق از یک درمان ایده آل و کامل ضروری هستند.

تعرفه ایمپلنت All on 4

برای اغلب بیماران همیشه این سوال پیش می آید که چرا هزینه ایمپلنت تا این حد متفاوت است. در حقیقت عوامل زیادی هستند که هزینه ایمپلنت All on 4 را تحت تاثیر قرار می دهند زیرا این روش با روش ایمپلنت معمولی تا حد زیادی متفاوت است. 

چرا ایمپلنت دندان اینقدر گران است؟

عوامل زیادی بر بالا بودن قیمت ایمپلنت تاثیر می گذارند که در ادامه آنها را توضیح خواهیم داد:

- مکان:

هزینه عمل های دندانپزشکی از شهری به شهر دیگر متفاوت است. به عنوان مثال، ایمپلنت ها در برخی مناطق تهران به دلیل هزینه های کلی زندگی و دستمزد گران تر هستند.

- نوع ایمپلنت:

قیمت و طول عمر ایمپلنت های دندان بسته به کیفیت برند متفاوت است. برندهای درجه یک می توانند محصولشان را گران تر اما با کیفیت بالاتری عرضه کنند. در مقابل، برندهای دیگر برای قیمت گذاری صرفا به رقابت در بازار متکی هستند که منجر به محصولات با کیفیت پایین تر می شود.

- تجربه دندانپزشک:

دندانپزشکان باید به طور مداوم با آخرین تکنیک ها و گرایش ها در رشته خود همراه باشند. آنها زمان زیادی را به توسعه مهارت ‌های جدید، شرکت در برنامه ‌های آموزشی و ادامه تحصیل اختصاص می‌ دهند. همه این موارد نیز به خاطر بهبود تجربه و تخصص است. همانطور که آنها بیشتر روی خودشان سرمایه گذاری می کنند، باید شاهد افزایش قیمت ایمپلنت دندان باشید.

- پیچیدگی پروسه ایمپلنت دندان:

یکی دیگر از دلایل بالا بوده قیمت ایمپلنت، پیچیدگی این پروسه است. همچنین درمان مشکلات دندانی پیچیده‌ تر ممکن است طولانی ‌تر شود. بنابراین، در صورت نیاز به روش های جراحی اضافی مانند پیوند استخوان و لیفت سینوس برای یک جراحی موفقیت آمیز، هزینه ممکن است به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

 

کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی بهترین انتخاب

کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی بهترین گزینه برای شماست تا بتوانید خدماتی مانند ایمپلنت دندان، لمینت دندان و سایر گزینه ها را استفاده کنید. دکتر محمدی با ارائه تجهیزاتی نوین و پیشرفته سعی کرده یکی از مجهزترین کلینیک دندانپزشکی دیجیتال را احداث کند. شما می‌توانید با استفاده از خدمات این کلینیک بهترین کیفیت ایمپلنت را در اختیار داشته باشید. همچنین دکتر محمدی برای اینکه شما بتوانید هزینه ایمپلنت را به بهترین شکل مدیریت نمایید، برندها و قیمت های متفاوتی را برای شما در نظر گرفته است. با استفاده از کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی دیگر نگرانی بابت قیمت و نوع خدمات نداشته باشید و با خیالی آسوده ایمپلنت دندان را انجام دهید.


نظرات کاربران

پریوش

سلام من بیماری قلبی دارم و 55 سالمه میتونم ایمپلنت کنم؟ چقدر هزینه میشه برای من ؟

دکتر شهاب محمدی

بله می تونید ایمپلنت کنید و هزینه هاتونم با فرد غیر بیماری قلبی فرقی نداره

سلام خوبی عزیزم سلام سلام

سلام ببخشید آدرس تون کدم شهر

بهروز

باسلام من عاجلا و فعلا قصد گذاشتن دو دوچندان پیشین بالا و دندان کنار سمت چپ آن دو رودارم. یعنی 3 دندان کنار هم در بالا. بطور تقریبی اگه ایمپلنت کره ای باشه، چقدر برام خرج داره؟ تقریبی

دکتر شهاب محمدی

با مطب تماس بگیرید

دکتر شهاب محمدی

برای قیمت تماس بگیرید

نگار گرامی

درود من 33 سالم هست و دندونی که ریشه ام عفنونت کرده و باعث ایجاد فیستول شده چه مدت بعد از کشیدن دندان بهترین زمان گذاشتن ایمپلنت است ؟

دکتر شهاب محمدی

دوماه

عمران‌احمدزاده

سلام‌هزینه‌۴‌ایمپلنت‌چقدرمیشه

حمید

عرض ارادت امکان اینکه برای قراردادن تاج از یک پایه ایمپلنت ویک پایه دندان طبیعی استفاده کرد ؟

دکتر شهاب محمدی

توصیه اکید میشه که این کاررو نکنید

مختار

درود جناب دکتر ایمپلنت ایرانی کار میکنید؟ قیمت چگونه هست

دکتر شهاب محمدی

درود خیر

اکبر

قیمت هاتون به روز هستش؟

دکتر شهاب محمدی

بله به روز هستن

سمانه

سلام اقای دکتر من پنج تا دندون فک بالا از دست دادم یکیش جلوی شماره ۱ هست ۳۲سالمه بنظرتون بریج کنم بهتره یا مصنوعی ؟

محمدرضا

سلام شرمنده بنده مادرم کل فک بالا دندونشو کشیده خواستیم ببینیم کلا بخواد ایمپلنت کنه هزینش چقدر میشه یه چیز نرمال و قیمت مناسب هزینه کاملش ممنون

دکتر شهاب محمدی

زنگ بزنید مطب راهنماییتون می کنند

ازاد

سلام ببخشید آقای دکتر ، راست میگن ایمپلنت شکننده هسش!؟

دکتر شهاب محمدی

شکننده نیست اما امکان شکستن دارد

مهدی

سلام‌ دکتر‌ بنده‌ هشت‌ دندان‌ کشیده‌ شده‌ و‌ هفت‌ دندان‌ پر‌ کردم‌ که‌ خراب‌ شدن‌ هزینه‌ کامل‌ ایمپلنت‌ چقدر‌ میشه‌ ممنون

Parastoo

سلام من 33 سالمه ... من برای ایمپلنت یکی از دندان های فک بالا به دندانپزشکی مراجعه کردم و دکترم گفت همزمان با خارج کردن ریشه دندانم فیکسچر ایمپلنت رو قراره میده و همینطور پودر استخوان استفاده میکنه... آیا این پروسه درسته چون من شنیدم وقتی پیوند استخوان انجام میشه یاید چند ماه بعد ایمپلنت گذاشته بشه. دندانم خیلی سال پیش عصب کشی شده بود و روش ریخته و فقط ریشه مونده.

منصوری

سلام قیمت تمام فک بالا و پایین چند در میاد تمام و کمال با هزینه جراحی و غیره...

سیما نظامی

سلام قیمت All no4 فک بالا چنده؟

مریم حصاری

سلام دو تا دندون فک بالا سمت راست شماره ۵ و ۶ و چند سال پیش عصب کشی کردم که همون سال پزشک خیلی ناشیانه کار کرد و کیست کرد و شماره ۵ شکسته و ۶ هم کیست داره میخوام ایمپلنت کنم عجله هم دارم ترجیحا از مارک سوئیسی که پاسپورت بین المللی هم داشته باشه سوالم از شما اینه چند مرحله کار باید انجام بشه و قیمت هر واحد ایمپلنت چقدر میشه؟ با تشکر

محمدرضا مرادی

جهت نگهداری و بهداشت ایمپبنت مسواک مخصوصی نیاز است؟ دستگاهی که جهت شستشوی زیر پروتز ایمپلنت موجود است مناسب است؟

گلمحمدی

سلام اقای دکتر دندون پنجم فک بالا رومیخام ایمپلنت کنم میخام بدونم درجابکشم و ایمپلنت کنم بهتره یا بزارم بعدترمیم جای دندون.لطفا راهنماییم کنید😢

دکتر شهاب محمدی

بلافاصله بعد از پیچیدن بذارید بهتره

وحید اسفندی

سلام برای کل فک پایین از بهترین ایمپلنت و بهترین بریج بخوام استفاده کنم حداکثر قیمت چقدر میشه؟و چون بالا هم پروتز متحرک هست آیا حتما باید الزاما بالا هم ایمپلنت بشه؟چون با بالا مشکلی ندارم

دکتر شهاب محمدی

نه لازم نیست بالا هم ایمپلنت بشه برای قیمت باید با مطب تماس بگیرید

برزو

سلام من خارج از ایران زندگی می کنم. چقدر زمان با فرض سلامت لثه ونبود عفونت برای ایمپلنت سریع لازم دارم؟

معصومه

سلام وقت بخیر من دندان ۷،۶و۵ راکشیده ام میتوانم ازیک پایه ایمپلنت واردنچر استفاده کنم؟

دکتر شهاب محمدی

خیر

معصومه

سلام وقت بخیر من دندان ۷،۶و۵ راکشیده ام میتوانم ازیک پایه ایمپلنت واردنچر استفاده کنم؟

امیدافشار

سلام آقای دکترمن فک پایین۶تادندان جلو دارم وفک بالا ۴تاجلوچندتاایمپلنت استفاده میشه ممنونم

شهاب

سلام جناب دکتر این هزینه هایی که در اول مقاله فرمودین برای هر عدد دندان می باشد؟ من کلا دندان‌های کناریم از دوطرف هم فک بالا و هم فک پایین کلا از دست رفتن یا ریختن یا کرم خوردگی دارن که نمیشه باهاشون غذا جویید میخواستم ببینم اگه ایمپلنت کامل فک بالا و پایین انجام بدم هزینه هاش چقر میشه. ممنون

فندق

سلام خسته نباشید من دکتر بعداز معاینه گفت یاباید همشون رو دربیارم یاایمپلنت کنم خواستم ببینم هزینه ایمپلنت ایرانی هردوفک چنده

دکتر شهاب محمدی

باید دیده بشه و بعد هزینه گفته بشه. تشریف بیارید مطب سعی می کنیم هزینه ها رو مدیریت کنیم

حسین

باسلام به نظر شما برای دندان ایمپلنت بهتر می باشد یا کامپوزیت چه یا بستگی دارد به نوع دندان وتعدادو...

دکتر شهاب محمدی

بستگی به دندون های شما داره

حسین

باسلام به نظر شما برای دندان ایمپلنت بهتر می باشد یا کامپوزیت چه یا بستگی دارد به نوع دندان وتعدادو...

حسین

باسلام به نظر شما برای دندان ایمپلنت بهتر می باشد یا کامپوزیت چه یا بستگی دارد به نوع دندان وتعدادو...

علی احمدی

سلام و عرض ادب دکتر برای بنده ایمپلنت داخل لثه جاگذاری کرده اما من بدلیل عمل قلب نتونستم برای ادامه درمان به پزشک مراجعه کنم الان مطب دکتر جمع شده آیا میتوانم از دکتر دیگر برای ادامه درمان استفاده کنم با تشکر

دکتر شهاب محمدی

اگر اطلاعات ایمپلنتتون رو داشته باشید میتونید به دکتر دیگه هم مراجعه کنید

علی

آیا قیمت ایمپلنت دندان تک کاناله با چند کاناله متفاوت است ؟

دکتر شهاب محمدی

خیر

محمد عبدی

سوال در مورد فک بالا و دندان های نیش سلام دکتر من در اسفند سال گذشته در اثر ضربه ای که به صورتم وارد شد دندان های جلو فک بالا دوتا افتاد و دوتا هم لق شد که دندانپزشگ آنها را کشید و به جای 4دندان سه واحد ایمپلانت گذاشت که چهار دندان روی آن سوار کند اما این پایه ها در تعطیلات عید عفونت شدید کردو لق شد که درد زیادی داشت ویکی از آنها از جای درامد ودوتا از آنها هم بعداز14فروردین که به دندانپزشک مراجعه کردم دراوردندبیرون وگفتن که عفونت باعث خراب شدن انها شده در حالی که من انتی بیوتیک هم مصرف کرده بودم اما من از همان لحظه اول هم حس میکردم که این پایه های ایمپلنت زیر بینی من را می‌کند و مثل جسمی میخ مانند به بافت نرم بینی فشار می اورد که حتی موقع خوردن سوپ ویا حتی آب دردشدیدی در زیر بینی احساس میکردم حال میخواستم بدانم آیا باز هم می‌شود از ایمپلنت استفاده کنم یا نه؟

Mohammad Reza Asgharzadeh

درود . قیمت های ایمپلنت که در جدول است با احتساب روکش آن است ؟

دکتر شهاب محمدی

بله با احتساب روکش هستش

Shayan

سلام آقای دکتر بنده به خاطر افتادن از ارتفاع دندان های فک بالا رو از دست دادم وبیشتر ریشه مانده برای ایمپلنت کامل فک بالا چنتا ایمپلنت باید اینجام بدم بعد این که هزینه پایه و روکش باهم یکی هست ممنون میشم راهنمایی کنین

آوین

عرض ادب و احترام من قبلا دندان جلو فک بالا بینش فاصله افتاد و پس از مدتی یکیش در اثر ضربه که از پله افتادم لق شد و افتاد مدتی از دندان مصنوعی متحرک استفاده کردم ولی دندان کناریش هم که کمی از قبل لق بود افتاد الان دوتا دندان جای خالی ولی انگار اندازه سه تا خالی نشون میده از نظر هزینه توان پرداخت سنگین ندارم به نظر شما راه حل با کمترین هزینه چیه و اینکه فاصله دندان که خالیه کمی بیشتر از دوتاست میشه کاریش کرد یا احتیاج به کشیدن چند دندان دیگه هست که ردیف جایگزین بشه یعنی ۴ تا دیگه بکشم و ۶ دندان ردیف مصنوعی بزارم خواهش میکنم راهنمایی کنید در ضمن بنده شهرستانم و مکانم دور از شماست با سپاس

ستایش

سلام وقت بخیر کسی که جراحی فک داشته و در فکش پیچ وجود داره میتونه ایمپلنت کنه؟

احمدرضا شایسته

سلام.برای ایمپلنت باید دندان باشد ، اگر دندان نباشد ایمپلنت صورت میپذیرد ممنون

محمد

سلام آقای دکتر بنده ایمپلنتم نیمه کارست یعنی پایه زیر لثه انجام شده ولی رویه انجام نشده و دکتر بنده از ایران رفتن و کارم نیمه کاره است و جنس ایمپلنتم دکتر ایده است شما میتونید کمکم کنید

دکتر شهاب محمدی

اگر سایز ایمپلنت رو داشته باشید ما میتونیم کمکتون کنیم

مریم

سلام آقای دکتر، وقتتون بخیر میخواستم بپرسم گارانتی ایمپنت های کره ای و آلمانی که روی سایت گذاشتید چند سال است؟ متشکرم

امین

سلام خسته نباشید اقایی دکتر من 30 سالمه تازه کل ریشه دندونمو کشیدم وتازه قالب گیری دندون مصنوعی انجام دادم میخوام دندون مصنوعی بزارم میخوام بدونم میشه با 30 یا 40 میلیون تومان دندون مصنوعی ثابت بزارم که دندون مصنوعی پیچ بشه

دکتر شهاب محمدی

30 سالتونه دندون مصنوعی نذارید حتما در اینده دچار مشکل میشید برای اطلاعات بیشتر به مطب مراجعه کنید

امید رحمتی

سلام ، وقت بخیر و عرض ادب ، مرسی از سایت خوب و راهنمایی های خوبتون.نزدیک به ۴۵ روز پیش برای کاشت ایمپلنت به پزشک مراجعه کردم و پس از کشیدن ریشه ، گذاشتن پودر استخوان و پیچ ایمپلنت گذاشتن ، در مراجعه مجدد پیچ ایمپلنت هرز شده و سفت نمی شود و دکتر گفتند که نمیشه پیچ جدید گذاشت و باید با کمک دندان بغل (که لمینت هست) براتون کانتیلور بذاریم.من خیلی با این حرکت موافق نیستم ، میتونید راهنمایی کنید چیکار کنم؟آیا امکان گذشاتن پیچ مجدد نبوده؟

دکتر شهاب محمدی

من نمیدونم شرایط استخوان به چه شکل است. شاید استخوان ضعیف هست که به شما گفتن. برای پیوند مجدد باید ببینم

سلام خسته نباشید دو دندان جلویی فک‌بالا ساقط شده است از ریشه میشود بفرمایید هزینه ایمپلنت دیجیتال در صورت امکان‌چه‌میزان است

اوکی

فرزین آذری

سلام من دندون شماره ۵پایین کشیدم میخواستم ببینم میشه دندون عقل نهفته‌ام رو بکارم بجای اون؟

دکتر شهاب محمدی

خیر جا نمیشه

پرنیان اسدپور

سلام وقتتون بخیر قیمت ها بروز هستن؟

دکتر شهاب محمدی

سلام بله به روز هستن

کسری

جوری میگی استخوان اهدایی برای پیوند استخوان که انگار از لگن عمل کرده و استخوان برداشت کردید یا استخوان ترقوه اهدایی کسی دیگر رو آوردید نصب کردید. یه کمی پودر استخوان ریختن در محل این همه ادا اصول نداره مردک .کم مردم بدبخت رو گم را کنید..ملت بخشی رانت خور هستند پول دارند بقیه نون شب ندارن و بیکارن ... از کجا بیارن دندانی ۷ میلیون چرا قیمت ها متفاوت هست یکی ۱ میلیون یکی ۲ میلیون و یکی ۳ میلیون ای الله به زودی زلزله ای میاد و شاهد نابودی همه ظالمان خواهم بود... شهر کریه ادم های کریه پزشکان کریه و وقبح

آرش اشانف.

. با عرض ادب واحترام بنده تقریبا ده سال پیش کلیه دندانهایم را کشیدم البته در روسیه وپروتز گذاشتم الان یک‌جور حقارت میکشم یعنی افسردگی به من دست داده وزیاد تمایلی در خودم احساس نمیکنم که با مردم خصوصا زنها ارتباط برقرار کنم گوش گیر وانزوا بیشه کردم. سئوالات بنده این است که درفک بالا 6 عدد وهمینطور پائین میسر خواهد گشت که روحیه از دست رفته دوباره به من برگرده. ازصمیم قلب سپاس گذارم اگر قیمت تقریبی را حساب کرده مرقوم بفرمائید. سپاس فراوان ازشما.

ناشناس‌

من پنج تا دندون عقب کشیدم دو سالی میشه میشه دندون کاشت هزینهش چقدر میشه ممنون

دکتر شهاب محمدی

سلام هزینه باید حضوری تشریف بیارید بررسی بشه تا اعلام کنیم

رامین

سلام وقت بخیر جناب دکتر دندونهای من از بچگی کج و بدشکل بودن چندتا از دندونهای فک پایین رو حدود ۲۰ سال پیش کشیدم سه تاشم پارسال در فک پایین فقط دندان های جلو وجود دارن فک بالا هم ۵سال پیش روکش کردم ولی بعد از یکسال دندان های جلویی فاصله افتاد بینشون و کج شدن تقریبا همه فک بالا به جز ۴تا دندون روکش هستن که چندتاشو کشیدن و و روکش جایگزین کردن فک پایین من هم عقب تر هست و دندون ها رو هم تراز نیستن زیر لب (قسمت بالای چانه که زیر لب هست) گودی رفته دندانهای جلویی فک بالا هم هرسال عفونت می‌کند و متورم میشود که فقط با تزریق ویال سفازولین (یا سفتریاکسون) و دگزا در سرم رفع میشود خواستم بپرسم با توجه به اینکه شاغل هستم دوره نقاهت برای درمان و کشیدن دندان ها و ایمپلنت کردن کامل دو فک چقدر هست؟ هزینه تقریبی رو هم لطف بفرمایید و اینکه اول باید مشکل فک پایین رفع شه بعد ایمپلنت انجام شه ؟ سپاس از پاسخگویی شما

رامین

سلام وقت بخیر جناب دکتر دندونهای من از بچگی کج و بدشکل بودن چندتا از دندونهای فک پایین رو حدود ۲۰ سال پیش کشیدم سه تاشم پارسال در فک پایین فقط دندان های جلو وجود دارن فک بالا هم ۵سال پیش روکش کردم ولی بعد از یکسال دندان های جلویی فاصله افتاد بینشون و کج شدن تقریبا همه فک بالا به جز ۴تا دندون روکش هستن که چندتاشو کشیدن و و روکش جایگزین کردن فک پایین من هم عقب تر هست و دندون ها رو هم تراز نیستن زیر لب (قسمت بالای چانه که زیر لب هست) گودی رفته دندانهای جلویی فک بالا هم هرسال عفونت می‌کند و متورم میشود که فقط با تزریق ویال سفازولین (یا سفتریاکسون) و دگزا در سرم رفع میشود خواستم بپرسم با توجه به اینکه شاغل هستم دوره نقاهت برای درمان و کشیدن دندان ها و ایمپلنت کردن کامل دو فک چقدر هست؟ هزینه تقریبی رو هم لطف بفرمایید و اینکه اول باید مشکل فک پایین رفع شه بعد ایمپلنت انجام شه ؟ سپاس از پاسخگویی شما

دکتر شهاب محمدی

سلام باید از نزدیک دیده بشین

مریم

سلام.ایمپلنت یک روزه چه فرقی بابقیه ایمپلنتهاداره؟بایکباراومدن انجام میشه؟

دکتر شهاب محمدی

سلام یک تاج به صورت موقت برای شما در نظر گرفته میشه که البته اون هم بعدا عوض خواهد شد

امیر

سلام آیا کلا دندون نداشته باشه کسی و ۲ سال از دندون متحرک استفاده میکنه میتونه ایمپلنت ديجيتال کنه ؟؟؟؟ و آیا ممکنه لثه هم تحلیل رفته باشه؟؟؟

یاری

سلام من ده سال است دندان کامل مصنوعی دارم هزینه تقریبی ان چقدر میشه بروشی که در یک جلسه شدنی باشه میدونم شرایط داره قیمت بین چه مبلعی است تا چه مبلغ ممنون

ایمان

سلام خسته نباشید جناب دکتر بنده ۳۳سالمه ولی دندان های چویدنم تا الان چند بار ترمیم کردم چند ماه پیش سمت پایین یکی شکست دکتر گفت باید بکشی الانم یکی دیگه شکست گفت باید بکشی به عبارتی یک سمت دندونام از کار افتاده ایا میشه فقط دندونم اسیاب با روش اوردنچر درست کنم

محسن

آیا قیمتهای جدول بالا با احتساب روکش است.یا فقط ایمپلنت؟

ناشناس

سلام من 29 سالمه فک بالایی فقط شش دندان جلویی دارد بقیه دندان مصنوعی تکه ای گذاشتم دو ساله. الان چکاری میتونم انجام بدم

حسن

سلام آقای دکتربنده 4تاازدندان های جلورودرتصادف ازدست دادم چندتا ایمپلنت میخوادلطفا راهنمایی کنید

دکتر شهاب محمدی

سلام میتوانید به صورت تکی پایه بذاریدو هم میتونید از دو پایه و 4 روکش استفاده کنید اگر شرایط استخوانی مناسبی داشته باشید.

جواد

سلام بنده ۵ دندان بغل هم جلو از بین رفته میتونم همه رو با هم ایمپلنت کنم

جواد

سلام بنده ۵ دندان بغل هم جلو از بین رفته میتونم همه رو با هم ایمپلنت کنم

جواد

سلام بنده ۵ دندان بغل هم جلو از بین رفته میتونم همه رو با هم ایمپلنت کنم

جواد

سلام بنده ۵ دندان بغل هم جلو از بین رفته میتونم همه رو با هم ایمپلنت کنم

بهنام پناهی غفارکندی

میتوان از دندان ایمپلنت شده به عنوان پایه برای گذاشتن بریج یا روکش برای دندان کناری استفاده کرد؟؟

دکتر شهاب محمدی

سلام و عرض ادب خیر

آقاخان خیری

بله

پروین تدین

ایا سالمند 74 ساله که تحلیلی لته دارد میتواند ایمپلنت کند؟

دکتر شهاب محمدی

سلام باید عکس رادیولوژی از ایشون ببینیم.

اکبر

بله .صد در صد