02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

مقالات آموزشی

مجله دندان پزشکی کلینیک دکتر شهاب محمدی

لمینت دندان ترمیم دارد؟
لمینت دندان ترمیم دارد؟

اگر لمینت دندان شما ترک خورد، یا شکسته و افتاد می‌توانید دوباره آن را ترمیم کنید. این سوالی است که بیشتر بیماران از ما می‌پرسند.

لمینت دندان پوسیده
لمینت دندان پوسیده

دندان‌های پوسیده و کرم خورده را می‌توان با لمینت دندان سرامیکی یا با ونیرهای کامپوزیتی درمان کرد و دندان‌های پوسیده را تبدیل به دندان‌های سالمی کرد که مثل روز اولشان باشند.

روش نگهداری لمینت دندان
روش نگهداری لمینت دندان

لمینت‌های دندان که به عنوان روکش نیز شناخته می‌شوند، دائمی نیستند. آنها پوسته‌های سفارشی و نازکی هستند که به جلوی دندان‌ها چسبانده می‌شوند تا ظاهر آنها را بهبود بخشند، اما طول عمر بالایی دارند. طول عمر لمینت‌های دندان بسته به بهداشت دهان و دندان افراد و کیفیت لمینت‌ها می‌تواند متفاوت باشد. با مراقبت و نگهداری مناسب، لمینت‌های دندان می‌توانند بین 5 تا 15 سال دوام بیاورند.

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است
لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است

برای تعیین مناسب بودن لمینت ونیر، توصیه می‌شود با دندانپزشک‌تان مشورت کنید. آنها می‌توانند سلامت دهان و دندان شما را ارزیابی کنند، اهداف شما را مورد بحث و بررسی قرار دهند و مناسب‌ترین برنامه درمانی را برای دستیابی به لبخند دلخواه شما توصیه کنند.

لمینت دندان افتاده
لمینت دندان افتاده

لمینت‌های دندانی که برای دندان افتاده استفاده می‌شود، لمینت‌هایی با کیفیت بالا و مقرون به صرفه برای رفع شکاف‌های لبخند شما به دلیل از دست دادن دندان‌ها یا مشکلات تراز است.

حکم شرعی لمینت دندان چیست؟
حکم شرعی لمینت دندان چیست؟

چنانچه شما هم دوست دارید با استفاده از لمینت دندان به ظاهر خود زیبایی دو چندانی به بخشید و دغدغه این را دارید که استفاده از لمینت دندان می‌تواند برای شما حلال و یا حرام باشد، در این مطلب از سایت دکتر محمدی را مورد مطالعه قرار دهید.

قیمت لمینت دندان
قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت دندان در زمانی که به فکر تهیه روکش دندان برای پوشاندن دندان های آسیب دیده، لکه دار یا بدشکل هستید، بسیار مورد توجه قرار می گیرد. بسیاری از مردم دوست دارند لبخندی زیبا و دندان هایی خوش فرم و مروارید گونه ای داشته باشند. اما دندان های طبیعی آنها ممکن است شکلی نا مرتب یا فاصله داشته باشند.

تغییر رنگ لمینت دندان
تغییر رنگ لمینت دندان

تغییر رنگ لمینت دندان و روش های سفید کردن آن، جزء آن دسته از سوالاتی است که گاهی افراد از دندانپزشک خود سوال می کنند. در برخی موارد، مشکل این است که تمام سطح جلوی ونیرها مانند دندان های طبیعی کدر یا زرد شده است. گاهی نیز این تغییر رنگ در اطراف لبه یک یا چند لمینت ظاهر می شود. در همین راستا، افراد ممکن است در مورد جرم گیری دندان لمینت شده یا پولیش لمینت دندان نیز سوالاتی از دندانپزشک بپرسند. دندان های طبیعی ما به دلیل متخلخل بودن مینای دندان با گذشت زمان لکه دار می شوند. اما ماهیت لمینت دندان با مینای دندان متفاوت بوده و رنگدانه ها به راحتی در آن نفوذ نمی کنند. در واقع، تغییر رنگ لمینت دندان به آسانی کامپوزیت اتفاق نمی افتد و این یکی از دلایلی است که اکثر دندانپزشکان زیبایی لمینت را به جای کامپوزیت توصیه می کنند. اما چندین عامل هستند که باعث می شوند لمینت دندان تیره شوند. در ادامه مقاله، با دلایل تغییر رنگ لمینت دندان و روش های سفید کردن آن آشنا خواهیم شد.

کامپوزیت دندان طبیعی تر است یا لمینت دندان؟
کامپوزیت دندان طبیعی تر است یا لمینت دندان؟

کامپوزیت دندان طبیعی تر است یا لمینت دندان؟ این یکی از سوالات رایجی است که افراد برای پوشش دندان های خود و انتخاب بهترین گزینه از دندانپزشک سوال می کنند. به عبارتی، افرادی که برای اصلاح طرح لبخند و برطرف نمودن ناهنجاری های دندان، قصد استفاده از ونیرها را دارند، معمولا بین این دو گزینه مردد می باشند. انتخاب ونیرهای دندان اولین قدم برای بهبود زیبایی دندان ها و به دست آوردن یک لبخند طبیعی است. برای پاسخ به سوال بالا نیز باید ویژگی های مثبت هر یک را بررسی نماییم تا بتوانیم بهترین پاسخ را بدهیم. رزین کامپوزیت و پرسلین رایج ترین مواد مورد استفاده در فرآیند ساخت روکش هستند. هر دوی آنها در دستان یک دندانپزشک زیبایی مجرب می توانند لبخند شما را قطعا متحول کنند.

 اسکنر سه بعدی چیست و چه کاربردی دارد؟
 اسکنر سه بعدی چیست و چه کاربردی دارد؟

اسکنر سه بعدی دندانپزشکی یکی از ابزارهای کارآمد در این صنعت است که با پیشرفت روز افزون خود انتظار می رود برنامه ها و تکنولوژی های جدید و بی شماری را وارد عرصه دندانپزشکی نماید. امروزه اغلب کلینیک های معتبر از پرینترها و اسکنرهای سه بعدی در لابراتورهای خود بهره برده و با آن آشنا هستند.

مقایسه قیمت لمینت دندان ۹۹ و کامپوزیت دندان ۹۹ - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی
مقایسه قیمت لمینت دندان ۹۹ و کامپوزیت دندان ۹۹ - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

قیمت لمینت دندان 99 و کامپوزیت دندان در سال 99 به عوامل متعددی بستگی دارد

مهمترین تفاوت های لومینیرز و لمینت - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی
مهمترین تفاوت های لومینیرز و لمینت - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

تفاوت لومینیرز و لمینت به منظور انتخاب انتخاب بهترین روش اصلاح طرح لبخند و محافظت از دندان ها مسئله مهمی است که باید قبل از دریافت درمان های زیبایی ترمیمی از آنها آگاهی پیدا کنید.