02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

مقالات آموزشی

مجله دندان پزشکی کلینیک دکتر شهاب محمدی

چه دندان هایی نیاز به جراحی دارند؟
چه دندان هایی نیاز به جراحی دارند؟

چه دندان هایی نیاز به جراحی دارند؟ از دلایل جراحی دندان می توان به دندان های عقل نهفته، عفونت شدید دندان، شکستگی یا ترک خوردگی شدید دندان، بیماری های لثه و غیره اشاره کرد.

چند دندان را میتوان پر کرد؟
چند دندان را میتوان پر کرد؟

چند دندان را میتوان پر کرد؟ به‌طور دقیق نمی‌توان گفت که چند دندان را می‌توان پر کرد. پر کردن دندان به شرایط دندان‌ها، وضعیت دهان و البته تصمیم نهایی دندان‌پزشک بستگی دارد. اما به‌طورکلی، معمولاً بین 1 تا 4 دندان رو می‌شود باهم پر کرد.

چند دندان را میتوان با هم کشید؟
چند دندان را میتوان با هم کشید؟

چند دندان را میتوان با هم کشید؟ پاسخ این سؤال به شرایط مختلفی بستگی دارد. به‌طورکلی کشیدن هم‌زمان دو یا حتی چند دندان در یک جلسه امکان‌پذیر است، اما این تصمیم نهایی را دندان‌پزشک متخصص با بررسی دقیق شرایط بیمار و وضعیت دندان‌ها می‌گیرد. درصورتی‌که فرد از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشد، دندان‌های موردنظر برای کشیدن از استحکام کافی برخوردار باشند و نیاز به جراحی خاصی برای خارج کردنشان نباشد، امکان کشیدن هم‌زمان آن‌ها بیشتر است. در ادامه مطلب با ما در بهترین کلینیک دندانپزشکی غرب تهران همراه باشید.

چرا دندان درد در شب بیشتر است؟
چرا دندان درد در شب بیشتر است؟

چرا دندان درد در شب بیشتر است؟ درد بیشتر دندان در شب به عوامل متعددی چون تحلیل لثه، دندان‌قروچه، عفونت سینوسی، فشارخون و  اینکه اعصاب حساس دندان در تاریکی شب بیدارتر می‌شوند، بستگی دارد. در این مقاله باهم به دنیای پیچیده دردهای شبانه دندان سرک می‌کشیم و راهکارهایی برای غلبه بر این کابوس نیمه‌شبی پیدا می‌کنیم.

پرکردن دندان چقدر طول می کشد؟
پرکردن دندان چقدر طول می کشد؟

پرکردن دندان چقدر طول می کشد؟ پرکردن دندان یک ساعت به طول خواهد انجامید. برای پرکردن دندان سعی کنید از بهتری کلینیک ها مانند کلینیک دکتر محمدی معتبرترین کلینیک دندانپزشکی غرب تهران استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم ضمن بررسی اهمیت پر کردن دندان، گام‌به‌گام مراحل این فرآیند را توضیح دهیم و به طور مفصل به سوال شما در مورد زمان‌بندی آن پاسخ دهیم. پس با خیال راحت همراه ما باشید تا با آگاهی کامل، با دندان‌هایی سالم و لبخندی زیبا بدرخشید!

عوارض آمپول بی حسی دندان
عوارض آمپول بی حسی دندان

ازجمله عوارض آمپول بی حسی دندان می‌توان به مواردی چون افزایش فشارخون و اُفت آن، سرگیجه شدید، پدیدار شدن مشکلات پوستی، سردرد،  بی‌حسی در برخی از نواحی بدن، حالت تهوع، ایجاد اختلالات بینایی، ایجاد اختلال در بلع، بی‌حالی و خستگی اشاره کرد. برای اطلاعات بیشتر دراین‌باره با سایت دکتر محمدی همراه باشید.

سفید شدن جای دندان عقل کشیده شده نشانه چیست؟
سفید شدن جای دندان عقل کشیده شده نشانه چیست؟

سفید شدن جای دندان عقل کشیده شده نشانه چیست؟ بعد از کشیدن دندان، بدن برای محافظت از ناحیه زخم اقدام به تشکیل لخته خون می‌کند. این لخته سفیدرنگ معمولاً روی لثه و محل خالی دندان را می‌پوشاند. این اتفاق، کاملاً طبیعی است و بخشی از روند بهبودی به شمار می‌رود. به‌تدریج و با ترمیم بافت، لخته خون حل‌شده و جای آن با بافت صورتی جدید پر می‌شود.

جراحی دندون عقل | جراحی دندان عقل نهفته در تهران
جراحی دندون عقل | جراحی دندان عقل نهفته در تهران

جراحی دندان عقل در مواقعی که بیمار در دندان خود احساس درد و یا خرابی می‌کند پیشنهاد می‌شود.  دندان عقل، آخرین دندان آسیابمان است که معمولاً بین 17 تا 25 سالگی سر از لثه بیرون می‌آورد. اما ازآنجایی‌که تکامل دندان‌هایمان، هنوز با عادات غذایی مدرن هماهنگ نشده، فضایی برای این سرباز آخرِ صف باقی نمانده است. دندان عقلِ جامانده، کج و معوج رشد می‌کند و به ریشه‌های همسایگانش فشار می‌آورد. نتیجه‌ی این شلوغیِ بی‌جا، درد، تورم، عفونت و حتی لق شدن دندان‌های دیگر است. در این مواقع جراحی دندان عقل بهترین گزینه است.

درد دندان عقل و درمان آن
درد دندان عقل و درمان آن

درد دندان عقل برای برخی افراد ثابت است و بعضی دیگر فقط هنگام جویدن غذا یا لمس این ناحیه درد و ناراحتی را تجربه می کنند. اکثر متخصصان دندانپزشکی توصیه می کنند که دندان عقل باید قبل از اینکه مشکل ساز شود، کشیده شود. دندان عقل آخرین دندانی است که از لثه بیرون می آید. به طور معمول چهار دندان عقل وجود دارد که در هر یک از دورترین گوشه های لثه بالا و پایین در می آیند.

علت بوی بد دهان در اثر عفونت دندان عقل
علت بوی بد دهان در اثر عفونت دندان عقل

بوی بد دهان در اثر عفونت دندان عقل ممکن است برای بسیاری از افراد پیش آید. دندان های عقل به طور معمول آخرین دندان هایی هستند که ظاهر شده و معمولا در سنین بالا می رویند. در برخی موارد، این دندان ها یا همان دندان های آسیای سوم به طور کامل از لثه خارج نمی شوند. در چنین مواردی به آنها دندان عقل نهفته می گویند.

پریودنتیت چیست و چرا رخ می دهد؟
پریودنتیت چیست و چرا رخ می دهد؟

پریودنتیت یا بیماری لثه یک عفونت بسیار شایع است که به بافت نرم و استخوان پشتیبان دندان آسیب می رساند. بیش از نیمی از جمعیت جهان با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند و اگر به موقع درمان نشود می تواند استخوان آلوئور اطراف دندان ها را به آرامی و به تدریج از بین ببرد. موضوع مورد بحث ما در این مقاله، بیماری پریودنتیت و به طور کلی هر آنچه که باید در مورد آن را بدانید در بر می گیرد.

علم پریودنتیکس چیست؟
علم پریودنتیکس چیست؟

علم پریودنتیکس شاخه ای از دندانپزشکی است که به جراحی لثه مربوط می شود. به عبارتی این رشته به درمان انواع بیماری های لثه می پردازد. به جز بیماری های لثه، اعمال زیبایی، مهندسی بافت، بازسازی و پیوند استخوان و بافت نرم دهان و ایمپلنت و جراحی های میکروسکوپی دهانی از امور تخصصی این رشته هستند. دندانپزشکی که موفق به پشت سر گذاشتن دوره تخصصی جراحی لثه شود به عنوان متخصص جراح لثه با پریودنتیست شناخته می شود.