02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

هزینه تقریبی ایمپلنت - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

زمان مطالعه : 10 دقیقه | منتشر شده در: 1399/02/23

شکی نیست که ایمپلنت های دندانی موثرترین روش برای جایگزین کردن یک یا چند دندان از دست رفته هستند. به طور طبیعی افرادی که روش کاشت دندان را انتخاب می کنند؛ به دنبال بهترین روش از لحاظ کیفیت و قیمت می گردند. بنابراین محاسبه هزینه تقریبی ایمپلنت در انتخاب آن ها تاثیر گذار است. کاشت ایمپلنت یک سرمایه گذاری بلند مدت است که سلامتی دهان و دندان بیمار را حداقل به مدت ۱۵ تا ۲۰ سال تضمین می کند. برای محاسبه هزینه تقریبی ایمپلنت دندان باید عوامل موثر بر روی آن را بررسی و ارزیابی کرد.
از جمله فاکتورهایی که که موجب تغییر هزینه تقریبی ایمپلنت دندان میشود نوع ایمپلنت و نوع عمل جراحی انجام گرفته است که به طور کلی در سه مرحله زیر تعیین می شود:
مرحله اول: کاشت پایه ایمپلنت
در این مرحله، نوع عمل جراحی و جنس پایه ایمپلنت مشخص می شود. اگر برای کاشت ایمپلنت‌های دندانی از برندهای مشهور مانند بیوکر (Biocare) یا اشترومن (Struman) استفاده شود؛ قیمت ایمپلنت بسیار گران تر از ایمپلنت های ساخت شرکت های کره جنوبی یا چینی خواهد بود. نوع عمل جراحی نیز در این مرحله روی هزینه تقریبی ایمپلنت موثر است. به عنوان مثال، هزینه کاشت ایمپلنت All on 4 بسیار بیشتر از کاشت یک ایمپلنت تک می باشد.
مرحله دوم: قراردادن اباتمنت و قالب گیری
اباتمنت یک پست تیتانیومی یا زیرکونیا است که بالای ایمپلنت قرار می گیرد تا بتوان تاج دندان را از طریق آن روی پایه ایمپلنت سوار کرد. پس از نصب اباتمنت، دندانپزشک از دندان های بیمار قالبی تهیه می کند تا بر اساس آن لابراتوار بتواند تاج دندان مصنوعی را بسازد. در این مرحله تعداد دندان های مورد نیاز برای قالب گیری و کاشت ایمپلنت، هزینه تقریبی ایمپلنت دندان را تعیین می کند.
مرحله سوم تاج دندان مصنوعی
جنس انتخاب شده برای تاج دندان و همچنین مراحل ساخت لابراتوار روی هزینه تقریبی ایمپلنت تاثیر می گذارد.
هزینه های جانبی دیگری نیز ممکن است قیمت ایمپلنت دندان را افزایش دهد. این هزینه های جانبی می تواند شامل نیاز به عکس برداری CBCT، عمل های جراحی پیوند استخوان یا لیفت سینوس و خارج کردن ریشه دندان قبلی از دهان باشد.
معمولاً کلینیک های تخصصی و ایمپلنتولوژیست ها در جلسه مشاوره تمام این موارد را برای بیمار مطرح کرده و به جمع بندی کلی در خصوص هزینه تقریبی ایمپلنت دندان می‌رسند و با توجه به بودجه بیمار، فرایند کاشت دندان را برنامه ریزی می کنند. بسیاری از کلینیک ها نیز تخفیفات ویژه یا روشهای پرداخت اقساطی هزینه ایمپلنت را به بیماران پیشنهاد میدهند تا حتی افراد کم درآمد نیز بتوانند از این خدمت برخوردار شوند.

هزینه تقریبی ایمپلنت چگونه محاسبه می شود؟

هزینه تقریبی ایمپلنت دندان براساس فاکتورهای زیر تعیین می شود:

تعداد دندانهایی که نیاز به ایمپلنت دارد

تعداد دندانهایی که باید با ایمپلنت دندان جایگزین شود؛ فاکتور مهمی در محاسبه هزینه تقریبی ایمپلنت دندان است. روش های متفاوتی برای کاشت دندان وجود دارد که روی قیمت ایمپلنت تاثیر می گذارد:
ایمپلنت دندان تک (فقط یک دندان نیاز به ایمپلنت دارد.)
بریج برپایه ایمپلنت (دو یا حداکثر سه دندان روی یک پایه ایمپلنت درکنار هم قرار می گیرند.)
ایمپلنت All On 4 (کل دندان های فک بالا و پایین روی ۴ پایه ایمپلنت سوار می شود.)
ایمپلنت اوردنچر (کل دندانهای یک فک روی ۶ تا ۸ پایه ایمپلنت سوار می شود.)
هرچه تعداد ایمپلنت های کاشته شده در فک بیشتر باشد؛ هزینه تقریبی ایمپلنت نیز افزایش می یابد. 

نوع ایمپلنت دندان

ایمپلنت های دندانی انواع متفاوتی دارند. معمولا با مشورت دندانپزشک و با توجه به بودجه شما، بهترین نوع ایمپلنت انتخاب می شود. جنس ایمپلنت، برند سازنده و نحوه طراحی و ساخت ایمپلنت، سایز و محل کاشت آن، روی محاسبه هزینه تقریبی ایمپلنت موثرند. به عنوان مثال هزینه مینی ایمپلنت کمتر از ایمپلنت استاندارد است اما همه بیماران کاندید مناسبی برای کاشت مینی ایمپلنت نیستند. علاوه بر این، قیمت اباتمنت که پس از جوش خوردن استخوان فک به پایه ایمپلنت روی آن قرار می گیرد نیز بسته به نوع، جنس و اندازه آن متغیر است. 

نحوه کاشت ایمپلنت دندان

با پیشرفت تکنولوژی، روش کاشت ایمپلنت دندان تغییرات بسیار زیادی کرده است. در حال حاضر ۳ روش مختلف برای کاشت دندان وجود دارد که دندانپزشک با بررسی شرایط بیمار تصمیم می‌گیرد؛ کدام روش برای او مناسب تر است:

1. روش کاشت ایمپلنت استاندارد

کاشت ایمپلنت استاندارد طی سه مرحله شامل کاشت پست ایمپلنت، قالب گیری و نصب اباتمنت و کارگزاری تاج دندان انجام می شود و معمولاً هزینه تقریبی ایمپلنت که در وب سایت های مختلف ارائه شده بر پایه همین روش است.

2. کاشت ایمپلنت دیجیتال یا یک روزه

در روش کاشت ایمپلنت با بارگذاری فوری از تجهیزات بسیار پیشرفته که به تکنولوژی کد کم (CAD/CAM) یا کاشت ایمپلنت دیجیتال معروف است؛ استفاده می شود. در این روش بیمار عمل کاشت پایه و بارگذاری تاج دندان را طی یک جلسه انجام میدهد. به علت استفاده از تجهیزات بسیار پیشرفته مانند اسکنر و پرینتر سه بعدی در داخل مطب معمولا کاشت ایمپلنت با بارگذاری فوری گرانتر از ایمپلنت استاندارد است.

3. کاشت ایمپلنت فوری

در روش کاشت ایمپلنت فوری دندانپزشک در همان جلسه ای که دندان بیمار را میکشد یا با جراحی لثه ریشه دندان را خارج می کند؛ فیکسچر را داخل استخوان فک کار می گذارد. در این روش باید ارزیابی های بسیار دقیقی توسط دندانپزشک انجام گیرد و معمولاً هزینه تقریبی آن کمی بیشتر از ایمپلنت استاندارد است.

تاج دندان ایمپلنت

تاج دندان ایمپلنت در دو نوع مختلف تولید می شود: چسبی و پیچی. هزینه تاج دندان چسبی و پیچی تفاوت چندانی ندارد اما اکثر دندانپزشکان توصیه می کنند که از تاج دندان پیچی استفاده کنید چون تعویض و پاکسازی آن راحت تر است. تاج دندان چسبی انتخاب مقرون به صرفه تری در کوتاه مدت است اما هزینه تعویض و نگهداری پروتز دندان پیچی در آینده کمتر است.  
نحوه ساخت تاج دندان به صورت بریج یا قوس کامل که روی پایه های ایمپلنت در استخوان فک بالا یا پایین قرار می گیرند نیز در هزینه تقریبی پروتز دندان مصنوعی موثر است. هزینه پروتز دندان ثابت از نوع متحرک بیشتر است. جنس تاج دندان که از سرامیک باشد یا زیرکونیا در هزینه نهایی آن موثر خواهد بود. برای ارزیابی هزینه تقریبی تاج دندان می توانید یک جلسه مشاوره رایگان تنظیم کنید. 

دستمزد جراح برای کاشت ایمپلنت

دستمزد جراح برحسب نیاز به انجام مراحل زیر متغیر است:

1. کشیدن دندان یا جراحی لثه برای خارج کردن ریشه دندان

در صورتی که یک یا چند دندان خود را در اثر پوسیدگی، تصادفات و حوادث ورزشی از دست داده باشید اما هنوز ریشه دندان یا خود آن در استخوان فک قرار دارد؛ دندانپزشک باید با توجه به شرایط شما از روش کشیدن دندان یا جراحی لثه برای خارج کردن ریشه دندانی که قرار است ایمپلنت شود؛ استفاده کند. برای انجام این عمل جراحی نیز هزینه جداگانه ای دریافت می شود.

2. پیوند استخوان و لیفت سینوس

کاشت ایمپلنت دندان موفق نیاز به ارتفاع، حجم و تراکم کافی استخوان فک دارد که بتواند به طور کامل با ایمپلنت دندان جوش بخورد. اگر استخوان فک شرایط مناسب برای کاشت ایمپلنت را نداشته باشد؛ دندانپزشک باید از روش هایی مانند پیوند استخوان یا لیفت سینوس استفاده کند. این عمل جراحی جانبی دستمزد دندانپزشک را افزایش خواهد داد.

3. پیوند لثه

سلامت دهان و دندان از دیگر فاکتورهای مهمی است که در کاشت دندان موفق موثر است. بنابراین در صورتی که به بیماری های پریودنتال دچار باشید یا در اثر عفونت، لثه شما تحلیل رفته باشد و نیاز به پیوند لثه داشته باشید باید هزینه جداگانه ای پرداخت کنید.

4. بلیچینگ

برخی از بیماران برای انتخاب رنگ تاج دندان مصنوعی تصمیم می گیرند سایر دندان‌های خود را سفید کنند. بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها باید پیش از قالب گیری و سفارش تاج دندان به لابراتوار توسط دندانپزشک انجام گیرد که جزو هزینه‌های جانبی ایمپلنت دندان به درخواست بیمار محسوب می شود.

5. موقعیت مکانی مطب ایمپلنتولوژیست

موقعیت مکانی مطب ایمپلنتولوژیست و میزان مهارت او از کارهای دیگری است که روی هزینه تقریبی ایمپلنت دندان موثر است. دندانپزشکانی که در شهرهای بزرگ خدمات ایمپلنت انجام میدهند؛ معمولا دستمزد بیشتری دارند.

چرا هزینه تقریبی ایمپلنت دندان گران است؟

عمل جراحی کاشت ایمپلنت دندان یک فرآیند کاملا تخصصی بر پایه تکنولوژی بسیار پیشرفته است که همزمان ریشه و تاج دندان را با پایه و پروتز دندان مصنوعی جایگزین می کند؛ به طوری که از لحاظ ظاهری و عملکردی هیچ گونه تفاوتی با دندان طبیعی بیمار ندارد و دوام و طول عمر آن بیش از ۱۵ سال است. علاوه براین دندانپزشک پیش از کاشت ایمپلنت، برای ارزیابی موفقیت آمیز بودن عمل جراحی نیاز به بررسی سلامت دهان و دندان و استخوان فک شما دارد که در نتیجه باید عکس های رادیولوژی، اشعه ایکس و CBCT شما را بررسی کرده و نحوه فرایند کاشت ایمپلنت را برنامه ریزی کند.
از طرف دیگر فرآیند کاشت ایمپلنت های دندانی نیاز به چند جلسه مراجعه به مطب دندانپزشک دارد و جراح باید در یک دوره زمانی طولانی حدود ۶ تا ۹ ماه روند درمان شما را بررسی کرده و در هر جلسه، بخشی از فرایند کاشت دندان را انجام دهد. عمل جراحی کاشت ایمپلنت نیاز به بیهوشی کامل بیمار دارد. استفاده از داروی بی حسی موضعی و هزینه داروی بیهوشی توسط دندانپزشک جزو هزینه های جانبی است که توسط دندانپزشک محاسبه شده و به دستمزد او اضافه می شود.
طراحی و ساخت ایمپلنت دندان یک فرآیند بسیار پیچیده است که شرکت‌های تولید کننده پیشرفته با تکنولوژی مدرن قادر به ساخت آن هستند. این برند از سه بخش پایه ایمپلنت، اباتمنت و تاج دندان مصنوعی تشکیل می شود که هر کدام از این ها توسط شرکت‌ها و لابراتوارهای مختلفی ساخته شده و توسط دندانپزشک تعیین می ‌شوند. متریال خاص به کار رفته در هر کدام از اجزا ایمپلنت و نیاز به دانش و تکنولوژی پیشرفته برای طراحی هر کدام از این اجزا که کاملاً با یکدیگر منطبق باشند؛ هزینه تقریبی ایمپلنت دندان را نسبت به سایر روش ها مانند بریج دندان یا پروتز دندان مصنوعی که فقط از یک بخش تاج دندان تشکیل شده‌اند؛ افزایش می دهد.

آیا کاشت ایمپلنت دندان ارزش هزینه کردن را دارد؟

ایمپلنت های دندانی تلفیقی از دانش دندانپزشکی، استعداد هنری و تکنولوژی پیشرفته هستند که با استفاده از آنها می توان یک یا چند دندان از دست رفته را با پایه تیتانیومی به عنوان ریشه و پروتز دندان مصنوعی به جای تاج دندان جایگزین کرد. روش کاشت دندان یک راه حل دائمی است و بیمار می تواند مثل دندان طبیعی خود آن را به کار ببرد. با در نظر گرفتن تمام این مزایا و با توجه به نظرسنجی های انجام گرفته به نظر می رسد بیش از 95% از افرادی که کاشت ایمپلنت انجام داده اند حتی با گذشت 10 سال کاملا از انتخاب خود راضی هستند و کاشت دندان را یک سرمایه گذاری بلند مدت می دانند. باوجود این که هزینه تقریبی ایمپلنت دندان تاحدودی گران به نظر میرسد اما به علت دوام و طول عمر بالایی که دارد؛ مقرون به صرفه است. 

گرانترین نوع ایمپلنت دندان کدام است؟

گرانترین نوع ایمپلنت دندان، اوردنچر کل فک بالا و پایین با پروتز دندان مصنوعی ثابت است. در این فرایند تمام دندانها جایگزین شده و نیاز به ۸ تا ۱۰ ایمپلنت در هر فک می باشد. هرچند هزینه تقریبی ایمپلنت اوردنچر نسبت به دندان مصنوعی متحرک بیش از ۳ یا ۴ برابر است اما عملکرد و زیبایی آن نیز به همان اندازه کیفیت بیشتری دارد. 

جمع بندی

محاسبه هزینه تقریبی ایمپلنت دندان پیش از مراجعه به جراح دهان و دندان و بررسی دندانی که باید ایمپلنت شود توسط دندانپزشک امکان پذیر نیست. عوامل متعددی از جمله جنس ایمپلنت، نوع عمل جراحی، دستمزد دندانپزشک و روش کاشت ایمپلنت در محاسبه قیمت ایمپلنت دندان موثر است. به منظور آگاهی از هزینه تقریبی کاشت دندان میتوانید در بخش تعرفه های سایت هزینه تقریبی هر واحد ایمپلنت دندان که توسط برندهای مشهور تولید شده را مشاهده کنید. در پیج اینستاگرام و صفحه تلگرام کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی نیز آفرهای ویژه و امکان پرداخت اقساطی هزینه ایمپلنت برای بیماران به طور کامل توضیح داده شده است. در مقاله " ایمپلنت اقساط، در 3 قسط" نیز می توانید از نحوه پرداخت اقساطی کاشت ایمپلنت مطلع شوید.
 

مشاوره رایگان دندانپزشکی

داستان های مشتریان ما

گالری لبخند

ایجاد یک لبخند زیبا می تواند اعتماد به نفس و ظاهر کلی افراد را افزایش دهد.

نظرات کاربران

Hamed

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم قیمت ایمپلنت 8تا از دندان های پایین چقدر هزینه داره؟ ممنون

دکتر شهاب محمدی

سلام و عرض ادب برای اطلاع از قیمت ها لطفا با مطب تماس بگیرید.

کورش

کمترین هزینه برای بی دندانی چقدره توهزینه شما سخته حسابش کنی

دکتر شهاب محمدی

سلام و عرض ادب روش کم هزینه برای جایگزینی دندان از دست رفته دندان مصنوعی میباشد.

محسن

با سلام من ۱۷ ساله هستم و یکی از دندانهای فک پایین رو به دلیل پوسیدگی زیاد از دست دادم الان میخواهم ایمپلنت به اضافه ۱۶ واحد لمینت انجام دهم هزینش چقدر میشه؟ ممنون

دکتر شهاب محمدی

سلام هزینه های ایمپلنت تو سایت موجوده. واسه لمینت هم بهتره حداقل 1 سال دیگه صبر کنید اما برای اطلاع از هزینه ها لطفا با مطب تماس بگیرید. 88695864

علی

سلام من میخام یه دونه دندون جلومو رو بکارم چقدر طول می‌کشد

دکتر شهاب محمدی

سلام اگه از ایمپلنت فوری استفاده کنید 1 روز در غیر صورت حدودا 3 4 ماه

پوربههرام

دنونه بغله نیشم شکسته کامل فقط ریشه مانده چ کار کنم؟هزینه اپمپلنت ایرانی چقره؟

دکتر شهاب محمدی

سلام باید تشریف بیارید معاینه هزینه ها تو سایت موجوده

بهروز

سلام هزینه ایمپلنت دندان بزرگ جلو بالا چن میش اصل باش

دکتر شهاب محمدی

سلام هزینه ها تو سایت موجوده

مجتبی مسعودنوا

سلام خسته نباشی من دوتا دندان جلوم رومیخوام بکارم میخوام بدونم هزینش چقدرهست

دکتر شهاب محمدی

سلام هزینه ها تو قسمت تعرفه ی ایمپلنت موجوده

زهرا

سلام اسم سایتون چیه میخام هزینه های ایمپلنت رو ببینم

دکتر شهاب محمدی

https://bit.ly/3ksbJVV

احمدی

سلام ادرس مطب

دکتر شهاب محمدی

سلام تو سایت، قسمت ارتباط با ما، میتونید ادرس و شماره ی مطب رو پیدا کنید.

اسماعیل توکلی

اقای دکتر محمدی سلام مدت 12سال هست که از پروتز دندان مصنوعی استفاده می کنم لذا لثه هایم تحلیل رفته ایا امکان ایمپلنت برایم می باشد خواهش میکنم لطفا دراین مورد بنده را راهنمایی نمایید ممنون و متشکر توکلی هستم

دکتر شهاب محمدی

سلام با پیوند استخوان بله میشه

محمود اربابی

زاهدان هستم برای کاشت ایمپلنت در زاهدان مطب هست یا خیر

مهدی

سلام ایا میشود دندان مصنوعی کامل را روی لثه ثابت گزاشت که دیگه تکون نخوره هزینش حدود چند میشه

دکتر شهاب محمدی

سلام اگه منظورتون ایمپلنته بله قیمت ها توی صفحه تعرفه ایمپلنت موجوده

ساره

سلام هزینه یه دونه دندون ایمپلنت چقد میشه؟

دکتر شهاب محمدی

سلام هزینه ها تو قسمت تعرفه وجوده.

عیسایی

آیا افراد سیگاری میتونن ایمپلنت کنن ؟؟

دکتر شهاب محمدی

سلام بهتره که نکشید. واسه ایمپلنت خوب نیس.

شعبانی

سلام خسته نباشید... بیشتر دندونام خراب شده میشه اونایی هم که هستن کشید و همه رو باهم درست کرد

دکتر شهاب محمدی

سلام بهتره دندونهای سالمتون رو نگه دارید.

بختیاری

سلام. دکتر وقت بخیر. هزینه ایمپلنت درجه یک برای تمام دندانها چقدر میشه؟ لطفا قیمت بگید

دکتر شهاب محمدی

سلام هزینه هر دندون کامل تو سایت موجوده اما برای تعیین هزینه ی کلی باید تشریف بیارید ویزیت.

رحیم

سلام خسته نباشید من چهارتا از دندون های بالام رو کشیدم بخوام بکارم باید کجا ویزیت کنم

دکتر شهاب محمدی

سلام با مطب تماس بگیرید 88695864

پیام

سلام ،هزینه ایمپلنت کره ای چقدر هست؟

دکتر شهاب محمدی

سلام هزینه ها تو سایت موجوده.

محمد

دندونای جلوم سیاه شده چی کار کنم

دکتر شهاب محمدی

سلام تشریف بیارید ویزیت