02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

مراحل و زمان بندی عمل کاشت ایمپلنت دندان - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

زمان مطالعه : 10 دقیقه | منتشر شده در: 1397/11/18

 زمان بندی دستورالعمل بعد از ایمپلنت

کاشت ایمپلنت دندان ، فقط قرار دادن دندان های مصنوعی در دهان نیست. کاشت ایمپلنت های دندانی نیز مانند با هر نوع جراحی جزئی دیگر است.
اگر شما با فرآیند های دندانپزشکی آشنا نیستید (که اکثر مردم نیستند)، ممکن است کاملا ندانید که عمل جراحی کاشت ایمپلنت دندان چیست.
اساسا، جراحی ایمپلنت دندان جایگزینی دندان ها و ریشه های خراب یا آسیب دیده با دندان ها و ریشه های مصنوعی است. ایمپلنت ها می توانند یک جایگزین راحت تر برای پروتزهای سنتی دهان و دندان باشند .

کاندیداهای خوب برای ایمپلنت دندان

بهترین گزینه برای عمل جراحی ایمپلنت ، فردی است که دارای ویژگی های زیر است:

•     از دست دادن یک یا چند دندان

•     دندان آسیب دیده

•     بهداشت خوب دهان و دندان 

•     استخوان کافی در فک برای حمایت از ایمپلنت ها

•     سلامت جسمانی کلی مناسب 

این ها چیزهایی هستند که می توانید با دندانپزشک خود درباره آنها بحث کنید تا ببینید آیا جراحی ایمپلنت برای شما مناسب است یا نه.
اگر یک یا چند دندان را از دست داده اید یا آسیب دیده اند، می توانید یک گزینه برای کاشت ایمپلنت های دندانی داشته باشید.
چه انتظاری می توانید داشته باشید
این یک عمل جراحی نیست که در آن، شما (با دندان های از دست داده ) به اتاق عمل بروید و با دندانهای سفید جدید بیرون بیایید. این  جراحی نیاز به مراقبت سرپایی دارد و در چند مرحله انجام می شود.
 
اگر دندان آسیب دیده هنوز در دهان شما است، دندانپزشک باید آن را بکشد. این کار به بیهوشی نیاز دارد و اساسا روشی خاص است.
بعد، ممکن است به پیوند استخوانی نیاز داشته باشید ، به این معنی که جراح مقدار کمی استخوان را از جاهای دیگر بدن (به طور معمول از چانه یا ران) برمی دارد و با جراحی آن را به استخوان فک شما پیوند می کند. این کار تنها زمانی لازم است که فک شما فاقد استخوان کافی برای حمایت از ایمپلنت ها باشد. (افراد سالمند می توانند در این صفحه شرایط ایمپلنت برای خود را بخوانند)
تیم دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی پس از جوش خوردن، (اگر شما پیوند استخوان داشته باشید) ، ایمپلنت دندان فلزی را در فک ما قرار می دهد. ایمپلنت در واقع به استخوان متصل می شود تا بیشترین استحکام را داشته باشد. بعد از این، شما یک مرحله ی دیگر بهبودی را باید بگذرانید - به نام  osseointegration (پیوند استخوانی) - که چند ماه طول می کشد
جراح پس از اینکه شما به طور کامل بهبود یافتید، دیواره پشتیبان (abutment) را به ایمپلنت وصل می کند. پس از آنکه بافت نرم بهبود یافت ، دندانپزشک دندان ها و استخوان فک را قالب گیری می کند. در نهایت آنها دندان مصنوعی (یعنی تاج دندان) را در بالای دیواره پشتیبان قرار خواهند داد.
تمام این فرآیند می تواند چند ماه طول بکشد،  که بیشتر آن زمان لازم  برای بهبودی دهان است.
جراحی ایمپلنت دندانی در چندین مرحله اتفاق می افتد و می تواند چند ماه طول  می کشد. (مراجعه شود به صفحه زمان بندی ایمپلنت دندان)

مراحل کاشت ایمپلنت دندان 

مشاوره اولیه دندانپزشکی ایمپلنت

اولین چیزی که باید انجام دهید این است که با دندانپزشک ایمپلنت خود مشورت کنید. در طول این مشورت ، آنها بررسی های جامع دندانپزشکی را انجام می دهند، یک رادیوگرافی اشعه ایکس از دهان شما انجام می دهند، 
بعد از آن، دندانپزشک با شما درباره برنامه درمان توصیه شده ، مراحل و زمانبندی و آنچه در طول بهبودی انجام می شود، صحبت می کند . شما همچنین می توانید در مورد اینکه آیا شما نیاز به یک پیوند استخوان دارید یا نه مشورت کنید.

پیوند استخوان و کشیدن دندان

اگر پیوند استخوانی داشته باشید، قبل از اینکه فک شما برای اولین ایمپلنت آماده شود، 4 تا 12 ماه طول می کشد. این زمان اجازه می دهد تا استخوان شما به درستی ترمیم شود.

قرار دادن ایمپلنت

بعدا می توانید برای کاشت ایمپلنت آماده شوید، ( پیچ فلزی که به استخوان شما وارد می شود و به عنوان لنگر برای کل پروتز عمل می کند). این کار می تواند 1-2 ساعت طول بکشد و شما به خاطر بیهوشی، تمام زمان عمل را می خوابید.
پس از قرار دادن ایمپلنت در استخوان ، زمان بهبودی می تواند تا 5 ماه برای فک پایین و تا 7 ماه برای فک بالا باشد.هنگامی که دهان شما بهبود می یابد، برای مرحله بعدی آماده خواهید شد.

قرار دادن هیلینگ کپ (healing cap) یا تاج موقت

پس از اینکه ایمپلنتها به استخوان شما متصل می شوند، آماده مرحله بعدی می شوید، که شامل قرار دادن یک هیلینگ کپ و احتمالا تاج موقت است.
دندانپزشک هیلینگ کپ را بر روی سر ایمپلنت قرار می دهد - این کمک می کند تا بافت لثه به نحوی مناسب بهبود یابد. هیلینگ کپ یک قطعه فلزی است که لثه ها را از ایمپلنت دور نگه می دارد. این یقه برای 10-14 روز باقی خواهد ماند.
بعد از این زمان، دندانپزشک آن را حذف می کند و به مرحله بعدی می روید.

قرار دادن Abutment در ایمپلنت دندان

Abutment بخشی است که به ایمپلنت پیچ می شود و از تاج پشتیبانی می کند. سپس یک تاج موقت کار گذاشته می شود در حالی که بافت شما همچنان در حال بهبود است واین بافت در اطراف دندان مصنوعی، مانند دندان های طبیعی شما شکل می گیرد. شما تاج موقت را برای چهار تا شش هفته نگه می دارید. در این زمان، تاج دایمی شما ساخته خواهد شد.

قرار دادن تاج دایمی در ایمپلنت دندان

اکنون برای مرحله نهایی عمل - قرار دادن تاج آماده می شوید. تاج ها که بخش مهمی از دندان هستند، می توانند به داخل abutment  پیچ شده یا در جای خود چسبیده شوند. به نظر می رسد گزینه دوم بهتر و طبیعی تر است ، زیرا سوراخ پیچ می تواند در برخی از زاویه ها قابل مشاهده باشد.

تاج قابل جابجایی برای ایمپلنت دندان

دندان مصنوعی قابل جابجایی ، سفید با مواد پلاستیکی صورتی رنگ برای شبیه سازی دندان طبیعی و بافت لثه است. دندان مصنوعی معمولا روی یک قالب فلزی نصب می شود.  به این معنی است که شما می توانید آن را برای تمیز کردن روزانه ، از دهان خارج کنید.

تاج ثابت برای ایمپلنت دندان

در یک تاج ثابت، دندان مصنوعی با پیچ به abutment  وصل شده یا روی آن چسبانده می شود و دائمی است. شما نمی توانید یک تاج ثابت را برای تمیز کردن بردارید. اغلب این نوع تاج بسیار قوی تر و پایدار تر از یک تاج قابل جابجایی است.
کاشت ایمپلنت دندانی در طول چندین بازدید از مطب با فاصله چند هفته یا چند ماهه بین هر یک از بازدید ها اتفاق می افتد، بسته به اینکه دندانپزشک شما چه کاری باید انجام دهد.

مطب دکتر شهاب محمدی به عنوان یک مرکز مجهز ایمپلنت

مطب دکتر شهاب محمدی و کلینیک دندان طی ده سال گذشته به هزاران نفر از افراد کمک کرده است. آنها بر روی مسائل مربوط به بهداشت دهان کار می کنند.
هر مرکز ایمپلنت مطب دکتر محمدی مجهز شده تا همه این مراحل را روی شما انجام دهد. همه چیز در یک مکان و با یک تیم حرفه ای دندانپزشکی و به یک روش انجام می شود.

دستورالعمل پس از جراحی ایمپلنت دندانی

صرفنظر از اینکه چه نوع پروتزی را انتخاب می کنید و یا چندین مرحله برای قرار دادن ایمپلنت  طی می کنید ، احتمالا تورم، درد ، خونریزی و احتمالا کبودی را تجربه خواهید کرد. اگر هر یک از اینها شما را نگران کرده یا به نظر می رسد پایدارتر از حد طبیعی است، با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

مراقبت از ایمپلنت 

اساسا شما باید از ایمپلنت خود مراقبت کنید همانطور که از دندان طبیعی خود مراقبت می کنید،. شما باید 2-3 بار در روز مسواک بزنید، نخ دندان استفاده کنید و از دهانشویه های غیر الکلی استفاده کنید. همچنین، مهم است که هر شش ماه یکبار با دندانپزشک خود مراجعه کنید.

اشعه ایکس در ایمپلنت دندان

 دندانپزشک ممکن است در طی مراجعه های پیگیری ، از تصویر برداری اشعه ایکس استفاده کند. آنها به دنبال بررسی چگونگی پیوند ایمپلنت، abutment  و تاج با یکدیگر می باشند تا مشکلی وجود نداشته باشد.

عوارض احتمالی ایمپلنت

همانند هر جراحی، خطرات احتمالی نیز وجود دارد. در ایمپلنت های دندانی ، این احتمال وجود دارد که ایمپلنت خراب شود : به علت عفونت ، گاز گرفتن، فشار دادن دندانها، و یا دندان قروچه.
اگر ایمپلنت روی فک پایین قرار دارد، این احتمال وجود دارد که  عصب زیر فک پایین در طول سوراخ کردن یا قرار دادن ایمپلنت آسیب دیده باشد . ممکن است باعث کرختی یا سوزش شود، اما این ناراحتی ممکن است موقت باشد تا زمانی که عصب بهبود یابد. اما این احتمال وجود دارد که عصب نتواند بهبود یابد.
هنگامی که  ها در فک بالا قرار می گیرند این احتمال دارد که به سینوس ها در بالای دندان ها آسیب برسد و ممکن است منجر به عفونت شود. برای جلوگیری از این اتفاق، دندانپزشک قبل از عمل جراحی اشعه ایکس را انجام می دهد تا بدانند که اعصاب یا سینوس ها در اطراف دندان قرار دارند یا نه.

ایمپلنت چگونه عمل می کند ؟

ایمپلنت های تکی معمولا به نظر بسیار واقعی می رسند، هرچند ممکن است دقیقا مانند دندان های طبیعی شما نباشند.  ممکن است زاویه یا رنگ آن کمی متفاوت از دندان های دیگر شما باشد.
با مراقبت مناسب، می توانید انتظار داشته باشید ایمپلنت شما تا 25 سال کار کنند.

آیا بعد از عمل جراحی ایمپلنت دندانی می توانید الکل مصرف کنید؟

این سوالی است که متقاضیان ایمپلنت دندان اغلب می پرسند. واضح است که سیگار کشیدن برای ایمپلنت شما (یا به طور کلی بهداشت دهان و دندان شما) مناسب نیست، اما برای نوشیدن الکل، وضع چندان مشخص نیست.
به همین دلیل شما باید از شستن دهان و دندان با دهانشویه الکلی و همچنین هر نوع نوشیدنی الکلی اجتناب کنید -. الکل می تواند جریان خون را محدود کند، که برای بهبودی خوب نیست، و حتی می تواند شانس ابتلا به عفونت را افزایش دهد.
ممکن است بخواهید این مسئله را به پزشک خود مطرح کنید، اما معمولا دندانپزشکان اجازه نمی دهند که متقاضیان ایمپلنت، الکل را زودتر از 72 ساعت پس از مرحله نهایی مصرف کنند.
پس از اینکه ایمپلنت شما با موفقیت در استخوان فک متصل شد، باید مانند دندان های طبیعی از ان مراقبت کنید.  شما نیاز به پیگیری های دندانپزشک خود دارید که می تواند شامل عکس برداری اشعه X و  برخی آزمایشات باشد.

کلام آخر درباره ایمپلنت دندان

اگر متخصص ایمپلنت شما تصمیم بگیرد که شما یک نامزد خوب برای ایمپلنت دندانی هستید، باید این روند را طی چند ماه انجام دهید. اگر چه این مسئله ناخوشایند است، به یاد داشته باشید که این ایمپلنتها سالها عمر خواهند کرد.
شما می توانید اعتماد به نفس و لبخند زیبا را به خود بازگردانید.

مشاوره رایگان دندانپزشکی

داستان های مشتریان ما

گالری لبخند

ایجاد یک لبخند زیبا می تواند اعتماد به نفس و ظاهر کلی افراد را افزایش دهد.

نظرات کاربران

بینا

سلام خسته نباشین.آقای دکتر من بعداز اماه ونیم کشیدون و لخیه دو دندون 5و6فک بالام دیروز کارکاشت اولیه همون کاشت پیچ انجوم دادم.باکیسه یخ و مصرف دارویا هیچ دردی ندارم 4ماه دیگه هم مرحله قالبگیریه ب نظرتون تااینجا مشکلی نیس؟واینکه هزینه هر ایمپلنت 6تومن بود ب نظرتون بااین هزینه چه برندیه و چقد برام عمر م داره؟متشکر از پاسخگوییتون.

دکتر شهاب محمدی

سلام خیر مشکلی نیست. ما نمیتونیم در مورد قیمت مراکز دیگر نظر بدیم.

میرزاشفیع

مدت 1ماهی است دندان نهفته داشتم کشیدم وقت ایمپلنت کی میشود

دکتر شهاب محمدی

سلام و عرض ادب 3 ماه معمولا در صورتی که پیوند استخوان انجام داده باشید 6 ماه

سارا

سلام دکتر. وقتتون بخیر. من دوهفته پیش مرحله اول ایمپلنت رو انجام دادم. بعد از ۱۰ روز بخیه ام شل شد و در اوردمش. الان پایه ایمپلنتم مشخصه. به نظرتون مراجعه کنم به دکترم تا دوباره بخیه کنن؟

دکتر شهاب محمدی

سلام به نظر من خیر

شیرین

سلام .من ۴تاازدندونای بالاموتیرماه امپلنت کردم ۱۰روزپیش هم مرحله دوم رو گذروندم وفردا وقت دندونپزشکی دارم میخواستم بپرسم چند روز دیگه باید صبرکنم تاکاردندونام تموم بشن

دکتر شهاب محمدی

سلام اگه پایه سفت شده باشه بعدش باید قالب بگیرن ۲ هفته بعد دندونتون باید حاضر باشه

منیژه

سلام من دندونام پوسیدگی دارن میخام کل دندونامو ایمپلنت کنم آیا باید دونه دونه دندونامو بکشم یا اینکه دکتر ی جا با جراحی اونارو درمیاره و مراحل رو انجام میده چند وقت بی دندونم کلا برام توضیح میدید ممنونم

دکتر شهاب محمدی

سلام اگه امکانش باشه دندانپزشک واستون میکشه همون لحظه ایمپلنت میکنه. معمولا هر دندون پروسه ی 3،4 ماهه داره. دندانپزشکتون باید معاینتون کنن تا بتونن بگن کل کارتون چقد زمان میبره.

پروانه

سلام‌ اقا دکتر ۱۵روز ایمپلنت انجام دادم درحدود ۹تا بابیهوشی قسمت فک‌پایینم‌ سنگین ایا این درد طبیعی؟بعد چرا هلینگ‌ همون موقع نذاشتن

دکتر شهاب محمدی

سلام درد طبیعیه و خیلی وقتا بهتره هیلینگ نذارن

محمد جبراییلی

سلام آقای دکتر میخواستم ببینم کدام دندانپزشکا ایمپیلنتو با بیهوشی انجام میدن و ایا دردش بعد از انجام ایمپیلنت زیاد است ممنون میشم راهنمایی کنیدش

دکتر شهاب محمدی

سلام در موارد بسیاری کمی این اتفاق میوفته و اگر لازم باشه خود دندانپزشک اعلام میکنه

فاطمه

ببخشید اقای دکتر می خواستم بپرسم ایا امکانش هست در مراحل ایمپلنت دندان متحرک گذاشت

دکتر شهاب محمدی

سلام اگه منظورتون ایمپلنت فوری هست بله میشه

اشکان

سلام آقای دکتر من روی هم 8 ایمپلنت در فک بالا و 6 در فک پایین داشتم. دوهفته پیش پس از همه ی مراحل عمل قالبگیری انجام دادم ولی بازم دکترم هفته ی بعد خواست برای موم گذاری دو تا لثه مراجعه کنم آیا باز باید برای نصب روکش دندانها صبر کنم

دکتر شهاب محمدی

سلام باید با دکترتون هماهنگ کنین من نمیتونم نظر بدم

امیر حسین

سلام خسته نباشید چند وقت پیش برای ایمپلنت اقدام کردم کار ها به خوبی پیش می رفت تا اینکه پیچ دندان افتاد بعد دوباره جراحی صورت گرفت حالا سوالم این است دوباره همان مراحل صورت خواهد گرفت ممنون

دکتر شهاب محمدی

سلام بله

امیر حسین

سلام خسته نباشید چند وقت پیش برای ایمپلنت اقدام کردم کار ها به خوبی پیش می رفت تا اینکه پیچ دندان افتاد بعد دوباره جراحی صورت گرفت حالا سوالم این است دوباره همان مراحل صورت خواهد گرفت ممنون

دکتر شهاب محمدی

سلام بله

مریم

سلام دکتر من دندون ۷ راست بالا رو که کشیدم فک جوش بود ،یه تیکه از استخوان فکم هم باهاش کنده شده خواستم ببینم با این شرایط میشه ایمپلنت انجام داد

دکتر شهاب محمدی

سلام نیاز به عکس سه بعدی دارید.

منصور

سلام.اخرین‌مرحله‌باچسب‌جواب‌میده

منصور

سلام.اخرین‌مرحله‌باچسب‌جواب‌میده

رضا

با سلام اقا دکتر من فقط دندان ها جلو تا نیش ها را دارم میخواستم بدونم دندان ۶واسه جویدن و غذا خوردنه یا دندان ۷هم لازمه

دکتر شهاب محمدی

سلام ۷ باشه بهتره نباشه هم تا نود در صد مشکلی واسه غذا نیست

ذبیح عباسی

من مرحله اول گذاشتن شش ایمپلنت راانجام دادم گفتند دو ماه ونیم دیگه بیا برای مرحله بعد الان من جای مته کاریهایی که انجام دادند خوب شده اما هیچ چیز یا پیچی نمیبینم میخواستم بدونم چی تو لوه من کارگذاشتن

دکتر شهاب محمدی

سلام پایه ی ایمپلنت رو فعلا قرار دادن

سلیمی

سلام و وقت بخیر من ایمپلنت انجام دادم و برای هفت دندان سی میلیون پرداخت کردم. جنس ایمپلنت ها سوئیسی هست. الان گفتند برای مرحله بعد وجایگذاری دندان ها ۴۰ میلیون دیگر باید پرداخت کنم. به نظرشما قیمت معقول و منصفانه است؟

دکتر شهاب محمدی

سلام میتونین با قیمت های ما توی سایتمون مقایسه کنین

Ghalandari

سلام.وقتتون بخیر.بنده بعد از اینکه پایه ایمپلنت در مرحله اول گذاشته شد و لثه رو بخیه زدن همش سر درد دارم.ایا طبیعیه؟ و اینکه شما فرمودین مرحله ی دوم، سه ماه بعد از مرحله اول انجام میشه در صورتیکه دکتر ب من گفته یک ماه بعد ب مطب مراجعه کنم!طولانی یا کوتاه بودن این مدت رو آیا حدودی گفتین یا تعیین شده قطعی برای همه افراد هست؟ با تشکر

دکتر شهاب محمدی

سلام در بعضی موارد خاص میشه یک ماه هم ادامه داد

گیتی

سلام ، من اردیبهشت ایمپلنت کردم ، قبلش چندجایی ویزیت شدم همگی گفتن نیاز به پودر استخوان دارم در فک بالا ولی دکتری که کارم رو انجام داد و متخصص لثه هستش گفتن نمیخواد و عکس CT هم نخواستن و در جلسه ی اول هم پایه و هم هیلنگ رو گذاشتن ، ایا این روند کاره؟

دکتر شهاب محمدی

سلام بله

مسی

حدود ۱۰ ماه پیش دندانپزشکم پایه های ایمپلنت را در داخل فک پایینم گذاشتند برای ۲ دندان حالا که به ایشان مراجعه کردم میگن که باید برم و دکتر دیگری را ببینم برای گذاشتن کپ گفتن کار ایشان تمام شده و بقیه مراحل باید بوسیله دکتر دیگ‌های انجام شود آیا این صحت دارد این مراحل به نظر من درست در نمی اید لطف کنید و مرا راهنمایی بفرمایید

دکتر شهاب محمدی

سلام بستگی به هر دکتری داره ما تمام مراحل رو خودمون انجام میدیم

Ali

سلام خدمت شما دکتر من چهار روز است امپلند کردم و روزی یک بسته سیگار می کشیدم از روز جراهی روزی دوتا سیگار کشیدم ولی العان با خوندن چند تا مطلب واقعا ترسیدم آیا بخاطر این چند تا سیگار احتمال است ایمپلندها شکست بخورند و جوش نخورند ممنون و تشکر

دکتر شهاب محمدی

سلام بهتره فعلا نکشین

مهدیه

سلام.من پایه ایمپلنت رو گزاشتم امروز.ولی تو اینه که نگاه میکنم خود پایه معلومه ولی بخیه ها نه.بخیه هارو کجا میزارن؟؟اصلا باید دیده بشه

دکتر شهاب محمدی

سلام‌ داخل لثه است و احتمالا جذب شده

Parisa

سلام کسایی ک کلا بی دندان هستند مدتی ک 3 ماه یا بیشتر برای اماده شدن روکش هست بدون دندون میمونن یا پروتزی در نظر گرفته میشه واسشون؟

دکتر شهاب محمدی

سلام اگه دیجیتال بزارین همون موقع تاج میزارن

Hamed

سلام.من دندون خراب داشتم تازه کشیدم چقدر باید صبر کنم تا مراحل ایمپلنت و شروع کنم؟

دکتر شهاب محمدی

سلام بهتر بود قبل از کشیدن تشریف میاوردین ویزیت، گاهی همزمان با کشیدن ایمپلنت انجام میشه یک ماه دیگه تشریف بیارین

مهدی

سلام اقای دکتر،، مادرم تمام دندوناشو کشیده ایا میتونه ایملنت کنه و دندون ثابت داشته باشه و چقدر هزینش میشه و چقدر طول میکشه ممنون

دکتر شهاب محمدی

سلام بله باید بیان واسه ویزیت. هزینه ی هر دندون کامل تو قسمت تعرفه ایمپلنت موجوده. شروع تا پایان کار حدودا 3 ماه طول میکشه.

عباس عظیمی

با سلام.دندون کنار نیش قسمت بیرونی شکسته و قیمت داخلی سالمه.البته دندون قبلا پر شده الان خالی شده آیا امکان ترمیم وجود دارد یا باید کشیده و ایمپلنت بشه.

دکتر شهاب محمدی

سلام باید معاینه بشین

ستاره

باسلام من یکی از دندان هامو چن روز پیش مراحل ایمپلنت همون مرحله اول هست رو انجام دادم میخواستم بپرسم چکار کنیم بعد از اتمام مراحل دندون پس نزنه یعنی چه مراقبتایی لازم هست ممنونم

دکتر شهاب محمدی

سلام دخانیات ممنوع فشار نیارین و مسواک و نخ دندون فراموش نشه

مهران

با سلام سوال ها وپاسخ.ها بسیار آموزنده بود از شما سپاسگزارم

فريبا

سلام اقاي دكتر من ماه مهر تمام فك بالا رو بعلت نداشتن سايز فك با پودر پيوند استخوان شدم وهمون جلسه 10 پايه هم برام گذاشته شد ولثه ام بخيه شدن ودكتر شش ماه براي مرحله بعدي وقت داد كه بعلت كرونا به هشت ماه كشيد هفته پيش كلنيك باز شد وقت دادن رفتم ومجدداً لثه رو بازكرده وسر پايه هارو پيچ ديگه اي قرار دادن وبخيه كردن الان متوجه ميشم ماده سفيدي اطراف پيچي كه از لثه بيرون زده پيداست وگونه من هم از اول شكل طبيعي خودش رو از دست داد بعلت پيوند استخوان بوسيله پودر ودوهفته ديگه قرازه مراجعه كنم براي مرحله ديگري ميخواستم بپرسم زمانيكه تاج دندون پس از قالب گيري ونصب اماده ميشه ايا باز هم احتياج بعمل جراحي داره براي برداشتن چسبيكه زير لثه قرار داره وايا صورتم بحالت اوليه بر ميگرده يا خير اين موضوع نگرانم كرده

دکتر شهاب محمدی

سلام نه دیگه جراحی ندارین نگران نباشین

مریم

سلام. من سه سال پیش دندان چهار بالا سمت راست روکش کردم و چندماه پیش متوجه وجود یک کیست بالای دندان روکشی شدم و مراجعه کردم دکتر گفت که ریشه پوسیده شده و باید دندان کشیده و ایمپلنت شود. آیا راهی به جز ایمپلنت وجود دارد. مچکرم

دکتر شهاب محمدی

سلام بعید میدونم راهی باشه حالا باز اگه پیش ما نمیتونین تشریف بیارین میتونین پیش چند تا دندونپزشک دیگه ویزیت بشین نظرتشون رو بپرسین

مراحل ایمپلنت دندان

سلام. وقت بخیر. خواستم بپرسم ایمپلنت دندان بصورت کلی در چند مرحله و با چه فاصله زمانی انجام میشه؟

دکتر شهاب محمدی

سلام در 3 مرحله؛ که مرحله ی دوم 3 ماه بعد از جلسه ی اول، و مرحله ی سوم حدودا 2 هفته بعد از مرحله ی دوم انجام میشه.

میثم

سلام دکتر ایمپلنت دندون تکی خوبه یا چسبیده مثل دوتا ایمپنلنت کاشت دوتا دیگش روش کمکی گرفت

دکتر شهاب محمدی

سلام بستگی به شرایط لثه تون داره به دندونپزشکتون اعتماد کنین

Dania

سلام اقای دوکتور سه ماه قبل ایمپلنت گذاشتم اما امروز یکی از پایه ها پس زده دوباره داخل فک نمودم ایا جا می افتد

دکتر شهاب محمدی

سلام نه سریعتر به دندونپزشکتون مراجعه کنین

علی روحانی

درب بهمن ماه کامل برای ایمپلنت کشیدم و پایه های اول رو انجام داده ولی به دلیل کرونا ادامه کار مونده چه کار کنم ممنون

دکتر شهاب محمدی

سلام مشکلی نیست بعد از کرونا به دندونپزشکتون مراجعه کنین

مهدی حاجیوند

با درود بی پایان دو ماه از اینپلنت فک پایین گذشت که یکی از پینها نیاز به پیوند استخوان داشت و یک هفته گذشته که متاسفانه بخیه کنار پین پاره شده و استخوان تیزی مشاهده میشود لطفا راهنمایی کنید آیا نیاز به بخیه مجدد دارد یا احتمال بیشتر ترمیم میشود لازم ب ذکر است که فک پایین کاملا دندان ندارم و شش عدد اینپلنت کار گذاشته شده فقط همین مورد باعث نگرانی شده. با سپاس

دکتر شهاب محمدی

سلام نه معمولا نیاز به بخیه مجدد نداره جای نگرانی نیست.

ملیحه

من پنج ماه قبل برای ایمپلنت اقدام کردم اما هنوز تاج دندان رو نگذاشتم قبلا پایه ها معلوم نبود اما چند روز متوجه شدم پایه ها دیده میشه،آیا مشکلی ایجاد شده ؟

دکتر شهاب محمدی

سلام باید تشریف ببرین پیش دندانپزشکتون از نزدیک ویزیت بشین.

فتحی

سلام آقای دکتر من دندان 3 بالا سمت راستم خراب شدن رفتم دکتر گفت درست نمیشه حتما باید کشیده بشه آیا راهی داره من دندونمو نکشم یا اینمه بعد از کشیدن راهی داره؟

دکتر شهاب محمدی

سلام باید تشریف بیارین ویزیت ویزیت رایگانه اگه نمیتونین دنبال متخصص‌ریشه و پر کردنی بگردین اطرافتون.

نگار

سلام من دو دندان کنار هم را از دست دادم و 20 سال پیش بریج گذاشتم تابستان بریج را برداشته و دو دندان را ایمپلنت نموده اما امروز متوجه شدم دکترم می‌خواهد روکش یکسره بگذارد تنها دلیل من برای برداشتن بریج فقط گذاشتن روکش تک تک بود آیا می‌توان از پزشک خواست که روکش مجزا بگذارد

دکتر محمدی

سلام واقعیت جواب این سوال کمی سخته باید از نزدیک ویزیت بشین چون بریج دندان های کناری رو کمی دچار از بین بردگی می کنه باید ویزیت بشین تا بشه نظر داد

داود

سلام،من 15آذر،جراحی انجام دادم و پایه ایمپلنت گذاشتم،پایه ایمپلنت هم پیداست یه ذره،بهم گفت ۳ ماه دیگه بیا واسه معاینه دوباره،احتمالش هست تا ۲۴ اسفند کار‌دندونم تموم بشه،اخه عروسی خواهرمه

دکتر محمدی

سلام ایشالا مبارک باشه معمولا بعد از ۳ ماه قالب گیری انجام میشه و حداکثر تا ۲ هفته بعدش تاج ایمپلنت روی پایه قرار میگیره

مینا

من دوماه پیش ایمپلنت فک بالا دندون چهارم و پنجم سمت راست و چپ با بیهوشی انجام دادم دکترم گفت بعد از سه ماه دیگه بیا واسه قالب گیری. الان لثه تنهاست و هیچ چیزی مشخص نیس پس این پایه های ایمپلنت کجاس. زیر لثه گذاشتن؟

دکتر محمدی

بله یه لایه نازک از لثه اونو پوشونده

لیلی

موضوع کاشت ایمپلنت در طول یک هفته صحت داره یا در حد تبلیغات هست؟ پایه ایمپلنت به محض کشیدن دندان جاگذاری بشه

دکتر محمدی

جواب هر ۲ سوالتان بله می باشد

افسون

سلام.من دوتا از دندانهای جلوییم رو خیلی وقت پیش از دست دادم و تحلیل لثه شدید دارم.بنظرتون ایمپلنت در این قسمت میتونه زیبایی داشته باشه ؟

دکتر محمدی

پاسخ دادان این سوال بدون دیدن عکس و ویزیتتون خیلی مشکله شاید بشه مشکل تحلیل استخوان رو حل کرد ویزیت های ما رایگانه

مريم

من دوتا از دندونام مادر زادي ريشه اي نداشتن.ميشه راهنماييم بكنين راجب ايمپلنت

دکتر محمدی

میتونی تشریف بیارین ویزیت رایگان و بعد ازتون عکس گرفته باشه تا بتونیم براتون ایمپلنت کار کنیم

محسن

چند بار ایمپلن انجام دادم ولی متاسفانه بعد از یکی دو هفته پس زده شد واز جایش خارج شد .ایا مشکل عمل جراحی بوده یا بدن من مشکل دارد.ممنون

دکتر محمدی

پاسخ دادن این مورد به این نحو سخته شاید اشکال از ایمپلنت بوده شاید مشکل از تجربه و نحوه کار پزشک بوده شاید هم بدنتون به دلایلی پس زده شاید خودتون مراقب نبودین نمیشه دقیق گفت باید تشریف بیارین ویزیت، ویزیت رایگانه

جوادزاده

با سلام، حدودا بیست روزی است، فک بالا پایین پایه گذاشتند بعداز ده روزبخیه را برداشتند آیا برای گذاشتن روکش مجددا بایدلثه جراحی کنند ،چون پایه ها قابل رویت نیستند باتشکر

دکتر محمدی

سلام نه لازم به جراحی نیست اون قسمت که دیده میشه مشکلی نداره

محترم جعفریان

برام جالبه که شما نوشتید که میشود برای بهداشت دندان کاشته شده نخ دندان استفاده کنیم ولی دکترم که پس از طی همه مراحلی که نوشتید قراره در هر طرف فکم چهار ریشه بکارند ولی میگن نمیشه از نخ دندان استفاده کننید

دکتر محمدی

خوب شاید تاج دندان های شما بهم چسبیده باشه

معصومه

دندانهایم کلا از بین رفتن برای فک بالا نیاز به پیوند هست اما برای فک پایین چنروز دیگر برای ایمپلنت پیش دکتر میرم اما خیلی میترسم دودندان سالم در فک پایین زیر سنایا دارم به چن پایه نیازه تا فک پایین ایمپلنت بشه

دکتر محمدی

سلام با ویزیت دقیق میشه نظر داد خیلی به شرایط استخوان فک شما وابسته است این کار