02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

علت تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان

زمان مطالعه : 4 دقیقه | منتشر شده در: 1400/06/03

علت تفاوت  قیمت ایمپلنت دندان و اینکه هزینه آن به چه عواملی بستگی دارد، یکی از اولین سوالاتی است که بیماران برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته خود می پرسند. چه یک دندان از دست داده باشید و چه یک قوس کامل، احتمالا در مورد ایمپلنت فکر کرده اید. اما ممکن است چیزی که شما را متوقف کند قیمت ایمپلنت باشد.

در حالی که ایمپلنت دندان نیاز به هزینه بالایی دارد اما نتیجه نهایی ماندگار، پایدار و زیبا می باشد. در مقایسه با سایر گزینه های جایگزینی دندان که فقط قسمت های قابل مشاهده دندان های از دست رفته را بازیابی می کنند، ایمپلنت دندان که هم ریشه و هم تاج را جایگزین می نماید ایده آل می باشد. در ادامه مقاله در مورد علت تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان و عواملی که بر هزینه آن تأثیرگذار هستند صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

علت تفاوت قیمت در ایمپلنت به چندین عامل بستگی دارند از جمله:

 تعداد ایمپلنت های مورد نیاز

یکی از دلایل تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان، تعداد ایمپلنت مورد نیاز می باشد. هر اندازه تعداد جایگزینی دندان بیشتر باشد، هزینه درمان نیز بالاتر خواهد بود. البته دندانپزشک به بیمار توصیه می نماید آنچه که را که او طی درمان پیشنهاد می کند در نظر بگیرد.

در برخی از کلینیک دندانپزشکی ، بیماران پس از اولین ایمپلنت، ایمپلنت های اضافی را با کمی کاهش قیمت دریافت می کنند و تا زمانی که این درمان تکمیل شود، هزینه های جراحی نسبتا ثابت خواهند ماند.

ناحیه ای که دندان از دست رفته باید جایگزین شود

یکی دیگر از این عوامل موثر، ناحیه ای است که در آن ایمپلنت دندان انجام می شود. در واقع، قرار دادن دندان های جایگزین باید مورد توجه قرار گیرد. برخی نواحی هستند که دسترسی را کمی چالش برانگیز کرده و ممکن است برای درمان ایمپلنت از روش های پیچیده تری استفاده شود. بدین ترتیب، هزینه ایمپلنت دندان می تواند بالاتر رود.

نیاز به تراکم استخوان یا درمان های اضافی

تراکم استخوان نیز یکی دیگر از علت های تفاوت هزینه ایمپلنت دندان می باشد. در حقیقت، تراکم استخوان یکی از اولین معیارهایی است که دندانپزشک آن را برای ایمپلنت ارزیابی می نماید. دلیل آن هم این است که موفقیت ایمپلنت های دندان بستگی زیادی به این مسئله دارد که استخوان فک چقدر می تواند از دندان جایگزین حمایت کند.

برای بیمارانی که از تراکم کافی استخوان برخوردار نیستند، دندانپزشک قبل از در نظر گرفتن هر روش دیگری، پیوند استخوان را پیشنهاد می کند. این روش آماده سازی می تواند بر هزینه کلی درمان تأثیر بگذارد. علاوه بر این، هزینه های اضافی دیگر نظیر کشیدن دندان یا بیماری های لثه که باید درمان شوند بر هزینه ها تأثیر می گذارند.

هزینه های آماده سازی ایمپلنت

هزینه آماده سازی نیز می تواند یکی دیگر از علل تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان باشد. به منظور تعیین محل دقیق قرار دادن ایمپلنت، دندانپزشک از اشعه ایکس و سایر اسکن ها بهره می گیرد تا تصویر کاملی از دهان بیمار به دست آورد. این مراحل برای اطمینان از صحت روش و اثربخشی برنامه درمانی ضروری هستند.

کیفیت مواد ایمپلنت

انواع مختلفی از مواد در ساخت ایمپلنت های دندانی به کار می روند که با توجه به کیفیت و عملکردی که ارائه می دهند می توانند هزینه متفاوتی داشته باشند. بسیاری از دندانپزشکان از بهترین مواد برای بیماران خود استفاده می کنند. این مواد با کیفیت درست است که هزینه بالاتری دارند اما با کاهش احتمالی عوارض می توانند در درازمدت در زمان و هزینه صرفه جویی کنند.

سخن پایانی

به طور کلی برآورد هزینه ایمپلنت های دندانی به آسانی تعیین قیمت یک ایمپلنت واحد نیست. توجه داشته باشید که دندانپزشکان باید به سلامت دهان و دندان بیمار، نیازها و خواسته های فردی او، پیچیدگی روش و سایر گزینه های دیگر که بر نتیجه عمل ایمپلنت تأثیر می گذارند توجه کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد علت تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان و برآورد دقیق هزینه می توانید با یک دندانپزشک با تجربه صحبت کرده و برای یک برنامه درمانی مناسب و دریافت بهترین نتیجه با او مشورت نمایید.

 

داستان های مشتریان ما

گالری لبخند

ایجاد یک لبخند زیبا می تواند اعتماد به نفس و ظاهر کلی افراد را افزایش دهد.

نظرات کاربران

هنوز نظری درج نشده است!