02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری یا کاشت یک روزه جایگزین عالی برای دندان های از دست رفته است. به طور کلی ممکن است بین سه تا دوازده ماه طول بکشد تا درمان ایمپلنت انجام شود. اما در مقابل، ایمپلنت فوری فرصتی برای کوتاه شدن جایگذاری دندان ها و کاهش تعداد ویزیت هایی است که بیمار باید به دندانپزشکی مراجعه نماید. این مسئله هم به نفع بیمار است و هم به نفع دندانپزشک. در این مقاله قصد داریم در مورد کاشت یا ایمپلنت فوری توضیح دهیم و اینکه  فرآیند درمان آن با ایمپلنت معمولی چه تفاوتی دارد.

ایمپلنت فوری زمانی انجام می‌شود که ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان طبیعی کاشته می‌شود. کاشت ایمپلنت در سوکت‌های تازه برای اولین بار توسط شولت و هایمکه در سال ۱۹۷۶ انجام شد که "ایمپلنت فوری" نامیده شد. در طول سالیان مطالعات زیادی بر روی میزان ماندگاری این نوع ایمپلنت‌ها گزارش شده است. انتخاب دقیق بیمار، برنامه‌ریزی درمان مناسب و قرار دادن دقیق ایمپلنت برای به دست آوردن نتایج قابل پیش‌بینی و زیبایی لازم است.

بارگذاری فوری چیست؟

بارگذاری فوری شامل قرار دادن یک ترمیم ظرف ۴۸ ساعت پس از کاشت ایمپلنت است. در صورتی که ثبات اولیه به دست بیاید می‌توان بارگذاری فوری را انجام داد. برای ترمیم یک دندان به‌تنهایی، بارگذاری فوری به عنوان موقتی‌سازی فوری شناخته می‌شود. این تکنیک در پاسخ به تقاضای فزاینده بیماران برای درمان سریعتر و کوتاه‌ کردن زمان درمان توسعه یافته است.

فواید ایمپلنت فوری

در شرایط مناسب، کاشت ایمپلنت فوری و بارگذاری فوری مزایای زیادی برای بیمار فراهم می‌کند، از جمله زمان درمان کوتاه‌تر شده و شکاف دندان در زمان کمتری ترمیم می‌شود. همچنین ترمیم‌های زیبایی در همان روز جراحی انجام می‌شوند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیماران در مقایسه با چهار روش درمانی دیگر، کاشت ایمپلنت فوری در فک بالا را بسیار ترجیح می‌دهند.

کاشت فوری ایمپلنت و آماده سازی آن با امکان پیش‌بینی نتیجه عمل همراه است.

بارگذاری فوری نیاز به مداخله جراحی و روش‌های پیچیده پیوند استخوان را کاهش می‌دهد که در غیر این صورت ممکن است به بازیابی برجستگی‌های جذب شده مورد نیاز باشد. تکنیک یک مرحله‌ای یک عمل جراحی ساده است و بیمار به جای دو عمل، یک عمل جراحی انجام می‌دهد. تجربه بهبودی بیماران پس از اجرای روش‌های بدون فلپ برای توانبخشی تک دندانی بسیار بوده است. موارد موفقیت‌آمیز پروتکل بارگذاری فوری نیز برای قرار دادن ایمپلنت‌های متعدد گزارش شده است.

با همکاری نزدیک بین جراح دهان، متخصص پروتز و تکنسین آزمایشگاه، قرار دادن فوری ایمپلنت و بارگذاری فوری می‌تواند به تجربه ای منحصر به فرد و به صرفه تبدیل شود.

ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت فوری روشی است که در آن ایمپلنت و جایگزین نمودن دندان ها به طور همزمان انجام می شوند و نه اینکه همانند ایمپلنت معمولی بین مرحله اول و دوم، سه تا شش ماه فاصله باشد. این فرآیند در اصطلاح دندانپزشکی به عنوان "بارگذاری فوری (immediate loading)" شناخته میشود و بدین ترتیب می توانید دندان های جدید خود را در مدت تقریبا یک ساعت تهیه کنید.
بیمارانی که دندان های آنها شکسته اند یا در معرض از دست دادن دندان هستند، جایگذاری فوری ایمپلنت می تواند یک گزینه مناسب باشد. ما درک می کنیم که هیچ کس نمی خواهد بدون دندان باشد و در نتیجه ایمپلنت فوری می تواند یک راه حل سریع، مقرون به صرفه و با دوام باشد. 
پس از ارزیابی دقیق و در صورتی که شرایط بیمار برای این کار مناسب باشد، متخصص دندانپزشکی می تواند بلافاصله پس از کشیدن دندان ها، ایمپلنت را قرار دهد.

 

ایمپلنت فوری

آیا واقعا در یک روز می شود ایمپلنت کرد؟

جواب این سوال مثبت است. شما می توانید در یک قرار ملاقات بالینی کاشت دندان یا ایمپلنت فوری را دریافت کنید. متخصصین دندانپزشکی انقلابی را در کاشت دندان ارائه نموده اند که با آن می توانید فورا و در عرض یک روز، جای دندان های از دست رفته خود را به ایمپلنت بدهید. متخصصین ایمپلنت بیش از یک دهه است که این روش ها را با موفقیت بالایی انجام می دهند. 
خواه شما نیاز به تعویض یک دندان، چند دندان و یا تمامی آنها داشته باشید، یا اینکه دیگر از دندان مصنوعی به ستوه آمده اید می توانید با ایمپلنت فوری، از یک لبخند زیبا، طبیعی و سریع بهره مند شوید. این پیشرفت به شما این امکان را می دهد تا در کمتر از بیست و چهار ساعت به دندان های ثابت و زیبایی دست یابید. 

مزایای ایمپلنت فوری

مزایای ایمپلنت فوری عبارتند از:

زمان انتظار کمتر

به طور سنتی، درمان ایمپلنت های دندانی یک فرآیند چند مرحله ای است که شامل دوره های بهبود میان این مراحل می شود. با استفاده از فناوری مدرن امروزی و نیز ایمپلنت فوری می توان مدت زمان مراحل درمان را به حداقل رساند و بیماران سریع تر و اغلب در یک جلسه به دندان های خود برسند.

عملکرد فوری دندانپزشکی

از آنجایی که بیماران می توانند در یک روز با جراحی به دندان های خود برسند، بازگشت فوری را نیز تجربه خواهند کرد. بدین ترتیب، آنها قادر خواهند بود غذاهایی را که به دلیل عدم دندان نمی توانستند مصرف کنند، گاز زده و بجوند.

رسیدن به لبخندی طبیعی

با ایمپلنت فوری صاحب دندان هایی از مواد فوق العاده محکم و طبیعی خواهید شد که ظاهری بسیار زیبا دارند و می توانند اعتماد به نفس شما را تا حد زیادی بهبود ببخشد.

ترمیم لبخند دائمی

ایمپلنت قرار است تا پایان عمر با شما بماند. زمانی که شما به طور مناسب از آن مراقبت نمایید، شاهد ماندگاری و طول عمر بالا و نیز عملکرد شگفت انگیز دندان های خود خواهید بود.
علاوه بر موارد بالا، مزایای دیگری نیز برای ایمپلنت فوری به شرح زیر وجود دارند:
•    ایمپلنت فوری کانتور صورت را بازیابی می نماید.
•    چین و چروک های ناشی از تحلیل استخوان فک می تواند با ایمپلنت فوری بلافاصله کاهش یابند.
•    دندان ها روی فک نصب شده و هرگونه لغزش از بین خواهد رفت.
•    حساسیت به گرما و سرما از بین می رود.
•    نیازی به پیوند استخوان نیست.
•   میزان دفعات مراجعه بیمار به دندانپزشکی تا حد زیادی کاهش می یابد.
•    وقفه کمتر در فعالیت های عادی به وجود می آید.
•    عوارض کمتری با این درمان همراه است.
•    درمان با ایمپلنت فوری مقرون به صرفه است.

 

ایمپلنت فوری

 

اهمیت انتخاب ایمپلنت مناسب

انتخاب یک سیستم ایمپلنت دندانی که از نظر بالینی روی بیمار جواب بدهد، برآورده کردن این کار برای دستیابی به نتایج مطلوب و موفقیت‌آمیز در طولانی مدت هم برای کاشت و هم برای بارگذاری فوری بسیار ضروری است. برای کاشت تک ایمپلنت، بدنه ایمپلنت منبسط و مخروطی گزینه خوبی است که به تدریج استخوان را متراکم می‌کند، زیرا تیغه‌های حفاری در راس استئوتومی کوچکتر است و کار را تسهیل می‌کنند. در شرایطی مانند استخوان نرم یا حفره‌ها اگر غیر این عمل شود  کار دشوار خواهد بود.

بیماران درصدد هستند تا با روشی کارآمد و مناسب وضعیت آنها درمان شوند. آنها وقتی دنبال درمان هستند، درمان ایمن و مؤثری را می‌خواهند که در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین درد و ناراحتی ممکن انجام شود. قرار دادن و بارگذاری فوری ایمپلنت تکنیک‌های ارزشمندی برای دندانپزشک هستند، اما مهارت و تجربه دندانپزشک و همچنین انتخاب ایمپلنت مناسب، همه عواملی مهم برای تضمین نتایج طولانی مدت و موفق هستند.

معایب ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری حداقل خطرات را برای بیمار به همراه دارد. بیشترین نگرانی که در مورد هر روش کاشت وجود دارد، استخوان سازی است. این کلمه از اصطلاحات یونانی و لاتین به معنای "استخوان" و "ساخت کامل" گرفته شده است. استخوان سازی یک فرآیند طبیعی است که ایمپلنت با استخوان فک پیوند می خورد. این فرآیند ممکن است سه تا شش ماه طول بکشد.
کمترین تغییر در این پیوند استخوان می تواند روند بهبودی را دچار اختلال کند. ایمپلنت باید به روشی خاص قرار گیرد تا در طول روند بهبودی، پایدار و بی حرکت باشد. درست است که ایمپلنت های فوری در همان روز نتایج فوری را برای بیمار به ارمغان می آورند اما برای موفقیت آمیز بودن عمل در دراز مدت باید عمل جراحی استخوان سازی انجام شود. از این رو، در این درمان به بیماران اکیدا توصیه می شود که از دستورالعمل های دندانپزشک با دقت پیروی کنند.
به بیماران توصیه می شود که در طی فرآیند استخوان سازی، غذاهای نرم تری را انتخاب کند. مصرف غذاهای سفت ممکن است باعث جابجایی ایمپلنت شده و از این رو باید تا زمان بهبودی از این غذاها اجتناب شود. سیگار کشیدن نیز برای بهبودی مضر بوده و توصیه نمی شود. به طور کلی معایب ایمپلنت فوری عبارتند از:

•    خطر حرکت کاشت
•    صبر در حین استخوان سازی برای اطمینان از موفقیت درمان
•    خطر عفونت

 

ایمپلنت فوری

چه کسی کاندید مناسب دریافت ایمپلنت فوری است؟

برای اینکه دندانپزشک متخصص تشخیص دهد شما می توانید کاندید مناسبی برای دریافت ایمپلنت یک روزه یا فوری باشید باید معاینه جامعی از دهان و دندان شما به عمل آورد و موارد زیر را با دقت ارزیابی نماید:

-    یک یا چند دندان شما از دست رفته باشد و یا آسیب دیده باشند.
-    شما می خواهید که ظاهر دندان های شما فوری بهبود یابند.
-    از تراکم استخوان کافی در ناحیه کاشت برخوردار باشید.
-    بافت دهان و دندان های شما سالم باشند.
-    دندان های خود را بیش از اندازه نساییده باشید.
-    دچار شرایط خاص پزشکی نباشید که بر بهبود استخوان تأثیر منفی داشته باشد و آن را به تأخیر بیندازد.

عوامل مختلفی وجود دارند که ممکن است درمان ایمپلنت فوری در شما را به تأخیر بیندازند و یا به عبارتی در ابتدا شما باید آنها را برطرف نمایید. به عنوان مثال اگر تراکم استخوان کافی در فک نداشته باشید، متخصص دندانپزشکی برای پشتیبانی از کاشت، ممکن است نیاز به پیوند استخوان را برای شما پیشنهاد کند. یا اگر به بیماری های لثه یا سایر مشکلات دهان و دندان مبتلا باشید باید قبل از اینکه ایمپلنت فوری دریافت کنید، موارد فوق برطرف شوند.
در نهایت اگر کاندید ایده آل برای ایمپلنت فوری نباشید دندانپزشک شما ممکن است یک برنامه درمانی شخصی برای کمک به شما و مطابق با شرایطی که در آن قرار دارید تدوین نماید. او همچنین ممکن است روش دیگری را به شما پیشنهاد کند که بتوانید در رسیدن به هدف خود یعنی دستیابی به لبخندی زیبا و طبیعی کمک کند. 

جراحی ایمپلنت دندان فوری چه مدت طول می کشد؟

به طور معمول، متخصص دندانپزشک در کمتر از 30 دقیقه یک کاشت دندان را انجام می دهد و ایمپلنت های متعدد ممکن است یک ساعت به طول انجامند. درمان فک کامل نیز ممکن است دو تا سه ساعت زمان ببرد.

آیا در روز جراحی من با دندان های دائمی خود خداحافظی می کنم؟

این سوال در مورد ایمپلنت فوری یا یک روزه کمی مبهم می شود. در روز جراحی شما با دندان های موقت یا یک لبخند کامل مطب را ترک خواهید کرد. اکثر متخصصین بر این باورند که فک شما قبل از اینکه بتواند تاج را تحمل کند به زمان کافی برای بهبودی نیاز دارد و از این رو دندانپزشکان می خواهد که از ایمنی و موفقیت ایمپلنت دندان اطمینان حاصل کنند.
برای روش All on 4، در واقع دندان های موقت جدید نصب می شوند و شما باید تا زمانی که این دندان های موقت در دهان شما قرار دارند، دستورالعمل های غذایی مرتبط با ایمپلنت را به خوبی رعایت کنید. لازم به ذکر است که این پروتز موقت هم لبخندی طبیعی برای شما به ارمغان می آورد. زمانی که فک شما به طور کامل بهبود یافت شما صاحب پروتز دائمی خواهید شد و هر نوع غذایی را مجددا می توانید میل کنید.

 

ایمپلنت فوری

آیا ایمپلنت فوری روش درمانی ایمنی است؟

ایمپلنت یک روزه یا فوری اگر توسط دندانپزشک ماهر و معتبر انجام شود قطعا یک گزینه ایمن برای جایگزینی دندان ها است. برخی از این متخصصین معتقدند که هر چند ممکن است مشکلات نادری رخ دهند اما آنها جزئی بوده و به راحتی قابل درمان می باشند. نکته ای که در این مورد مهم است، مراجعه به یک متخصص با تجربه و با مهارت است تا بتواند به خوبی سلامت دهان و دندان های شما را تضمین نماید.

ایمپلنت فوری یا معمولی؟ کدام یک بهتر است؟

یک روش ایمپلنت یا کاشت دندان معمولی معمولا به چهار تا شش ماه زمان برای بهبودی بین قرار دادن ایمپلنت تیتانیوم و قرار دادن تاج نیاز دارد. در طی این چند ماه، استخوان با ایمپلنت تیتانیوم ادغام می شود تا ثبات را تضمین نماید. در حالی که بهبودی حاصل می آید، بیماران مجبور هستند بدون دندان باشند و یا از دندان های مصنوعی یا بریج استفاده کنند. در مقابل، با ایمپلنت فوری، بیماران دیگر مجبور نیستند که چندین روش جراحی و زمان بهبودی طولانی مدت را تحمل کنند زیرا ایمپلنت بلافاصله جایگزین می شود.

ایمپلنت فوری برای چه افرادی به خوبی عمل می کند؟

ایمپلنت فوری برای تمامی بیماران به خوبی عمل می کند اما برای کسانی بهتر است که دندان های جلویی یا تمامی دندان های خود را از دست داده اند و یا در کل فک پایین، ایمپلنت دارند. لازم به ذکر است که موفقیت این روش درمانی تا حد زیادی بستگی به سلامت دهان و دندان بیمار بستگی دارد و همچنین تعهد او برای داشتن رژیم غذایی در سه ماه اول. طی این سه ماه است که ایمپلنت به استخوان پیوند می خورد و از این رو بهتر است که بیمار از خوردن غذاهای بسیار سفت تا حد امکان خودداری کند تا این کار منجر به نارسایی ایمپلنت نشود.

 

ایمپلنت فوری

هزینه ایمپلنت فوری چقدر است؟

قیمت ایمپلنت دندان به صورت فوری به دستمزد دندانپزشک، قیمت پایه ایمپلنت و قیمت پروتز دندان بستگی دارد. بهتر است برای کاشت ایمپلنت دندان به یک متخصص متبحر و باتجربه مراجعه کنید تا ایمپلنت شما با موفقیت انجام شود و متحمل هزینه های اضافی مثل تعویض پایه ایمپلنت به علت جوش نخوردن با استخوان فک نشوید.

آیا ایمپلنت فوری برای همه مناسب است؟

ایمپلنت فوری در درجه اول برای اکثر بیماران مناسب است. دندانپزشکان توصیه می‌کنند که اگر سیگار می‌کشید، مشروبات الکلی زیاد می‌نوشید یا سایر بیماری‌های دهان و دندان دارید، ممکن است لازم باشد نگاهی عمیق‌تر به فونداسیون دهان خود داشته باشیم.

طی یک جلسه مشاوره، دندانپزشک متخصص ترمیمی می‌تواند خیلی زود متوجه مناسب بودن ایمپلنت فوری برای درمان شما شود.

به عنوان مثال، اگر شما دندانی را به دلیل آسیب از دست داده‌اید، شاید بتوان بلافاصله ایمپلنت دندان قرار داد.

اما باید سریع عمل کنید، زیرا در عرض چند روز، لثه در حفره رشد می‌کند و کار گذاشتن فوری ایمپلنت را دشوارتر می‌شود.

همین مورد درباره بیمارانی که معتقدند در شرف از دست دادن دندان هستند نیز صادق است. متخصصان ما، شما را راهنمایی می‌کنند تا در صورت از دست دادن دندان، فوراً دندانی را جایگزین کنید. بنابراین هرگز نگران شکاف‌های دندان و بد شدن طرح لبخندتان نباشید.

ایمپلنت‌های فوری مستلزم دریافت فیکسچر ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان است و معمولاً به عنوان یک فرآیند ترکیبی انجام می ‎‌شود و به تازگی محبوبیت زیادی به دست آورده است. کاشت ایمپلنت فوری را می‌توان دو هفته پس از کشیدن دندان تکمیل کرد.

ایمپلنت‌های فوری دندان در مقایسه با روش سنتی بهترین عملکرد را برای شما دارند. با این حال، ساختار دندان در بین بیماران مختلف متفاوت است و آن تعیین می‌کند که آیا شما برای ایمپلنت فوری مناسب هستید یا خیر. اگر سلامت کلی دندان فرصت بدهد که ایمپلنت دندان انجام دهید، این یک روش ایده‌آل برای شما و دندانپزشک‌تان است.

پروسه ایمپلنت فوری دندان چگونه است؟

در حالت کلی، شما به دندانپزشک مراجعه می‌کنید و دندانپزشک دندان شما را می‌کشد. به خانه می‌آیید و دوباره برای ایمپلنت فوری، باید به مطلب مراجعه کنید تا کاشت ایمپلنت انجام شود.

ابتدا برای ارزیابی وضعیت سلامتی خود و بررسی گزینه‌های دارویی قبل از جراحی به دندانپزشک مراجعه می‌کنید. همچنین با دندانپزشک در مورد گزینه‌های آرام بخش و  سایر داروها مانند داروهای ضد درد، آنتی‌بیوتیک‌ها، دهان‌شویه‌ها و ضد التهاب‌ها با دستورالعمل‌های دقیق استفاده از آنها صحبت می کنید.

 

با ایمپلنت‌های فوری دندان، دندانپزشک آرام بخشی تزریق می‌کند و اقدام به کشیدن دندان می‌کند. پس از برداشتن، دندانپزشک یک ایمپلنت را با دقت در محل کشیده شده قرار می‌دهد. پس از قرار دادن، ایمپلنت را با یک تاج موقت می‌پوشاند.

جمع بندی

ایمپلنت فوری یکی از روش های جراحی موثر و کارآمد کاشت دندان است و برای افرادی که دندان های آنها شکسته یا از دست رفته دارند خوب عمل می کند. ایمپلنت ها به طور کلی مانند ریشه های دندان عمل کرده و پایه ای ثابت برای اتصال تاج های با دوام و ظاهر طبیعی ایجاد می نمایند. با این حال، ایمپلنت معمولی نیاز به یک دوره بهبودی برای قرار دادن ایمپلنت و اتصال تاج دارد.
اما ایمپلنت فوری که روش منحصربفرد بوده و شما می توانید فورا صاحب دندان هایی جدید و زیبا شوید. در واقع شما شاهد نتایج فوری این روش درمانی خواهید بود. با این روش شما می توانید با اطمینان لبخند زده، صحبت کنید و غذا بخورید. علاوه بر این ایمپلنت به ایجاد ثبات و حفظ استخوان فک کمک کرده و از تحلیل رفتن استخوان در آینده جلوگیری می نماید. در نظر داشته باشید که ایمپلنت های دندانی یک جایگزین محبوب  برای پروتزهای مصنوعی هستند، زیرا پروتزها می توانند دردسر ساز شده و در آینده باعث از بین رفتن استخوان شوند.

داستان های مشتریان ما

گالری لبخند

ایجاد یک لبخند زیبا می تواند اعتماد به نفس و ظاهر کلی افراد را افزایش دهد.

نظرات کاربران

Rasoul

سلام خسته نباشید. اقای دکتر از همه چیز گفتید راجب قیمت.اما....!حالا این سوال خواهشن با دوتا عدد جواب بدین. قیمت دربدتر ی ن حالت که همه اضافه کاریها رولازم داره و بهترین حالت شرایط افراد. برای ایمپلند فوری. چقده..........

غلامرضا

باسلام خسته نباشي چطوري ميشه دندون فوري گذاشت چطوري ميتونم نوبت بگيرم وهزينه اش چقدر اقساط هم انجام ميديد

غلامرضا

باسلام خسته نباشي چطوري ميشه دندون فوري گذاشت چطوري ميتونم نوبت بگيرم وهزينه اش چقدر اقساط هم انجام ميديد

دکتر شهاب محمدی

سلام ابتدا باید عکس گرفته بشه برای هزینه ها هم می توانید با مطب تماس بگیرید تاهمکاران به بهترین شکل شما را راهنمایی کنند