02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

ایمپلنت فوری - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

ایمپلنت فوری یا کاشت یک روزه جایگزین عالی برای دندان های از دست رفته است. به طور کلی ممکن است بین سه تا دوازده ماه طول بکشد تا درمان ایمپلنت انجام شود. اما در مقابل، ایمپلنت فوری فرصتی برای کوتاه شدن جایگذاری دندان ها و کاهش تعداد ویزیت هایی است که بیمار باید به دندانپزشکی مراجعه نماید. این مسئله هم به نفع بیمار است و هم به نفع دندانپزشک. در این مقاله قصد داریم در مورد کاشت یا ایمپلنت فوری توضیح دهیم و اینکه  فرآیند درمان آن با ایمپلنت معمولی چه تفاوتی دارد.

ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت فوری روشی است که در آن ایمپلنت و جایگزین نمودن دندان ها به طور همزمان انجام می شوند و نه اینکه همانند ایمپلنت معمولی بین مرحله اول و دوم، سه تا شش ماه فاصله باشد. این فرآیند در اصطلاح دندانپزشکی به عنوان "بارگذاری فوری (immediate loading)" شناخته میشود و بدین ترتیب می توانید دندان های جدید خود را در مدت تقریبا یک ساعت تهیه کنید.
بیمارانی که دندان های آنها شکسته اند یا در معرض از دست دادن دندان هستند، جایگذاری فوری ایمپلنت می تواند یک گزینه مناسب باشد. ما درک می کنیم که هیچ کس نمی خواهد بدون دندان باشد و در نتیجه ایمپلنت فوری می تواند یک راه حل سریع، مقرون به صرفه و با دوام باشد. 
پس از ارزیابی دقیق و در صورتی که شرایط بیمار برای این کار مناسب باشد، متخصص دندانپزشکی می تواند بلافاصله پس از کشیدن دندان ها، ایمپلنت را قرار دهد.

 

ایمپلنت فوری

آیا واقعا در یک روز می شود ایمپلنت کرد؟

جواب این سوال مثبت است. شما می توانید در یک قرار ملاقات بالینی کاشت دندان یا ایمپلنت فوری را دریافت کنید. متخصصین دندانپزشکی انقلابی را در کاشت دندان ارائه نموده اند که با آن می توانید فورا و در عرض یک روز، جای دندان های از دست رفته خود را به ایمپلنت بدهید. متخصصین ایمپلنت بیش از یک دهه است که این روش ها را با موفقیت بالایی انجام می دهند. 
خواه شما نیاز به تعویض یک دندان، چند دندان و یا تمامی آنها داشته باشید، یا اینکه دیگر از دندان مصنوعی به ستوه آمده اید می توانید با ایمپلنت فوری، از یک لبخند زیبا، طبیعی و سریع بهره مند شوید. این پیشرفت به شما این امکان را می دهد تا در کمتر از بیست و چهار ساعت به دندان های ثابت و زیبایی دست یابید. 

مزایای ایمپلنت فوری

مزایای ایمپلنت فوری عبارتند از:

زمان انتظار کمتر

به طور سنتی، درمان ایمپلنت های دندانی یک فرآیند چند مرحله ای است که شامل دوره های بهبود میان این مراحل می شود. با استفاده از فناوری مدرن امروزی و نیز ایمپلنت فوری می توان مدت زمان مراحل درمان را به حداقل رساند و بیماران سریع تر و اغلب در یک جلسه به دندان های خود برسند.

عملکرد فوری دندانپزشکی

از آنجایی که بیماران می توانند در یک روز با جراحی به دندان های خود برسند، بازگشت فوری را نیز تجربه خواهند کرد. بدین ترتیب، آنها قادر خواهند بود غذاهایی را که به دلیل عدم دندان نمی توانستند مصرف کنند، گاز زده و بجوند.

رسیدن به لبخندی طبیعی

با ایمپلنت فوری صاحب دندان هایی از مواد فوق العاده محکم و طبیعی خواهید شد که ظاهری بسیار زیبا دارند و می توانند اعتماد به نفس شما را تا حد زیادی بهبود ببخشد.

ترمیم لبخند دائمی

ایمپلنت قرار است تا پایان عمر با شما بماند. زمانی که شما به طور مناسب از آن مراقبت نمایید، شاهد ماندگاری و طول عمر بالا و نیز عملکرد شگفت انگیز دندان های خود خواهید بود.
علاوه بر موارد بالا، مزایای دیگری نیز برای ایمپلنت فوری به شرح زیر وجود دارند:
•    ایمپلنت فوری کانتور صورت را بازیابی می نماید.
•    چین و چروک های ناشی از تحلیل استخوان فک می تواند با ایمپلنت فوری بلافاصله کاهش یابند.
•    دندان ها روی فک نصب شده و هرگونه لغزش از بین خواهد رفت.
•    حساسیت به گرما و سرما از بین می رود.
•    نیازی به پیوند استخوان نیست.
•   میزان دفعات مراجعه بیمار به دندانپزشکی تا حد زیادی کاهش می یابد.
•    وقفه کمتر در فعالیت های عادی به وجود می آید.
•    عوارض کمتری با این درمان همراه است.
•    درمان با ایمپلنت فوری مقرون به صرفه است.

 

ایمپلنت فوری

معایب ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری حداقل خطرات را برای بیمار به همراه دارد. بیشترین نگرانی که در مورد هر روش کاشت وجود دارد، استخوان سازی است. این کلمه از اصطلاحات یونانی و لاتین به معنای "استخوان" و "ساخت کامل" گرفته شده است. استخوان سازی یک فرآیند طبیعی است که ایمپلنت با استخوان فک پیوند می خورد. این فرآیند ممکن است سه تا شش ماه طول بکشد.
کمترین تغییر در این پیوند استخوان می تواند روند بهبودی را دچار اختلال کند. ایمپلنت باید به روشی خاص قرار گیرد تا در طول روند بهبودی، پایدار و بی حرکت باشد. درست است که ایمپلنت های فوری در همان روز نتایج فوری را برای بیمار به ارمغان می آورند اما برای موفقیت آمیز بودن عمل در دراز مدت باید عمل جراحی استخوان سازی انجام شود. از این رو، در این درمان به بیماران اکیدا توصیه می شود که از دستورالعمل های دندانپزشک با دقت پیروی کنند.
به بیماران توصیه می شود که در طی فرآیند استخوان سازی، غذاهای نرم تری را انتخاب کند. مصرف غذاهای سفت ممکن است باعث جابجایی ایمپلنت شده و از این رو باید تا زمان بهبودی از این غذاها اجتناب شود. سیگار کشیدن نیز برای بهبودی مضر بوده و توصیه نمی شود. به طور کلی معایب ایمپلنت فوری عبارتند از:

•    خطر حرکت کاشت
•    صبر در حین استخوان سازی برای اطمینان از موفقیت درمان
•    خطر عفونت

 

ایمپلنت فوری

چه کسی کاندید مناسب دریافت ایمپلنت فوری است؟

برای اینکه دندانپزشک متخصص تشخیص دهد شما می توانید کاندید مناسبی برای دریافت ایمپلنت یک روزه یا فوری باشید باید معاینه جامعی از دهان و دندان شما به عمل آورد و موارد زیر را با دقت ارزیابی نماید:

-    یک یا چند دندان شما از دست رفته باشد و یا آسیب دیده باشند.
-    شما می خواهید که ظاهر دندان های شما فوری بهبود یابند.
-    از تراکم استخوان کافی در ناحیه کاشت برخوردار باشید.
-    بافت دهان و دندان های شما سالم باشند.
-    دندان های خود را بیش از اندازه نساییده باشید.
-    دچار شرایط خاص پزشکی نباشید که بر بهبود استخوان تأثیر منفی داشته باشد و آن را به تأخیر بیندازد.

عوامل مختلفی وجود دارند که ممکن است درمان ایمپلنت فوری در شما را به تأخیر بیندازند و یا به عبارتی در ابتدا شما باید آنها را برطرف نمایید. به عنوان مثال اگر تراکم استخوان کافی در فک نداشته باشید، متخصص دندانپزشکی برای پشتیبانی از کاشت، ممکن است نیاز به پیوند استخوان را برای شما پیشنهاد کند. یا اگر به بیماری های لثه یا سایر مشکلات دهان و دندان مبتلا باشید باید قبل از اینکه ایمپلنت فوری دریافت کنید، موارد فوق برطرف شوند.
در نهایت اگر کاندید ایده آل برای ایمپلنت فوری نباشید دندانپزشک شما ممکن است یک برنامه درمانی شخصی برای کمک به شما و مطابق با شرایطی که در آن قرار دارید تدوین نماید. او همچنین ممکن است روش دیگری را به شما پیشنهاد کند که بتوانید در رسیدن به هدف خود یعنی دستیابی به لبخندی زیبا و طبیعی کمک کند. 

جراحی ایمپلنت دندان فوری چه مدت طول می کشد؟

به طور معمول، متخصص دندانپزشک در کمتر از 30 دقیقه یک کاشت دندان را انجام می دهد و ایمپلنت های متعدد ممکن است یک ساعت به طول انجامند. درمان فک کامل نیز ممکن است دو تا سه ساعت زمان ببرد.

آیا در روز جراحی من با دندان های دائمی خود خداحافظی می کنم؟

این سوال در مورد ایمپلنت فوری یا یک روزه کمی مبهم می شود. در روز جراحی شما با دندان های موقت یا یک لبخند کامل مطب را ترک خواهید کرد. اکثر متخصصین بر این باورند که فک شما قبل از اینکه بتواند تاج را تحمل کند به زمان کافی برای بهبودی نیاز دارد و از این رو دندانپزشکان می خواهد که از ایمنی و موفقیت ایمپلنت دندان اطمینان حاصل کنند.
برای روش All on 4، در واقع دندان های موقت جدید نصب می شوند و شما باید تا زمانی که این دندان های موقت در دهان شما قرار دارند، دستورالعمل های غذایی مرتبط با ایمپلنت را به خوبی رعایت کنید. لازم به ذکر است که این پروتز موقت هم لبخندی طبیعی برای شما به ارمغان می آورد. زمانی که فک شما به طور کامل بهبود یافت شما صاحب پروتز دائمی خواهید شد و هر نوع غذایی را مجددا می توانید میل کنید.

 

ایمپلنت فوری

آیا ایمپلنت فوری روش درمانی ایمنی است؟

ایمپلنت یک روزه یا فوری اگر توسط دندانپزشک ماهر و معتبر انجام شود قطعا یک گزینه ایمن برای جایگزینی دندان ها است. برخی از این متخصصین معتقدند که هر چند ممکن است مشکلات نادری رخ دهند اما آنها جزئی بوده و به راحتی قابل درمان می باشند. نکته ای که در این مورد مهم است، مراجعه به یک متخصص با تجربه و با مهارت است تا بتواند به خوبی سلامت دهان و دندان های شما را تضمین نماید.

ایمپلنت فوری یا معمولی؟ کدام یک بهتر است؟

یک روش ایمپلنت یا کاشت دندان معمولی معمولا به چهار تا شش ماه زمان برای بهبودی بین قرار دادن ایمپلنت تیتانیوم و قرار دادن تاج نیاز دارد. در طی این چند ماه، استخوان با ایمپلنت تیتانیوم ادغام می شود تا ثبات را تضمین نماید. در حالی که بهبودی حاصل می آید، بیماران مجبور هستند بدون دندان باشند و یا از دندان های مصنوعی یا بریج استفاده کنند. در مقابل، با ایمپلنت فوری، بیماران دیگر مجبور نیستند که چندین روش جراحی و زمان بهبودی طولانی مدت را تحمل کنند زیرا ایمپلنت بلافاصله جایگزین می شود.

ایمپلنت فوری برای چه افرادی به خوبی عمل می کند؟

ایمپلنت فوری برای تمامی بیماران به خوبی عمل می کند اما برای کسانی بهتر است که دندان های جلویی یا تمامی دندان های خود را از دست داده اند و یا در کل فک پایین، ایمپلنت دارند. لازم به ذکر است که موفقیت این روش درمانی تا حد زیادی بستگی به سلامت دهان و دندان بیمار بستگی دارد و همچنین تعهد او برای داشتن رژیم غذایی در سه ماه اول. طی این سه ماه است که ایمپلنت به استخوان پیوند می خورد و از این رو بهتر است که بیمار از خوردن غذاهای بسیار سفت تا حد امکان خودداری کند تا این کار منجر به نارسایی ایمپلنت نشود.

 

ایمپلنت فوری

هزینه ایمپلنت فوری چقدر است؟

قیمت ایمپلنت فوری به دستمزد دندانپزشک، قیمت پایه ایمپلنت و قیمت پروتز دندان بستگی دارد. بهتر است برای کاشت ایمپلنت دندان به یک متخصص متبحر و باتجربه مراجعه کنید تا ایمپلنت شما با موفقیت انجام شود و متحمل هزینه های اضافی مثل تعویض پایه ایمپلنت به علت جوش نخوردن با استخوان فک نشوید.

جمع بندی

ایمپلنت فوری یکی از روش های جراحی موثر و کارآمد کاشت دندان است و برای افرادی که دندان های آنها شکسته یا از دست رفته دارند خوب عمل می کند. ایمپلنت ها به طور کلی مانند ریشه های دندان عمل کرده و پایه ای ثابت برای اتصال تاج های با دوام و ظاهر طبیعی ایجاد می نمایند. با این حال، ایمپلنت معمولی نیاز به یک دوره بهبودی برای قرار دادن ایمپلنت و اتصال تاج دارد.
اما ایمپلنت فوری که روش منحصربفرد بوده و شما می توانید فورا صاحب دندان هایی جدید و زیبا شوید. در واقع شما شاهد نتایج فوری این روش درمانی خواهید بود. با این روش شما می توانید با اطمینان لبخند زده، صحبت کنید و غذا بخورید. علاوه بر این ایمپلنت به ایجاد ثبات و حفظ استخوان فک کمک کرده و از تحلیل رفتن استخوان در آینده جلوگیری می نماید. در نظر داشته باشید که ایمپلنت های دندانی یک جایگزین محبوب  برای پروتزهای مصنوعی هستند، زیرا پروتزها می توانند دردسر ساز شده و در آینده باعث از بین رفتن استخوان شوند.

داستان های مشتریان ما

گالری لبخند

ایجاد یک لبخند زیبا می تواند اعتماد به نفس و ظاهر کلی افراد را افزایش دهد.

نظرات کاربران