02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

لمینت دندان (لامینت یا ونیر دندان) چیست؟ - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

زمان مطالعه : 10 دقیقه | منتشر شده در: 1402/04/10

لمینت دندان یکی از سریع ترین روش ها برای بهبود لبخند شما است. این گزینه در صورتی که توسط یک متخصص حرفه ای و با دقت قرار گیرند، می‌توانند انواع عیوب، از شکستگی ها و ترک‌ ها گرفته تا لکه‌ ها و سایش بیش از حد را پنهان ساخته و به لبخند شما حالتی ببخشند که اعتماد به نفس و عزت نفس شما تا حد زیادی بهبود بخشند.

در واقع می توان گفت که دریافت لمینت دندان یک رویداد تغییر دهنده زندگی است. البته در حالی که آنها می توانند لبخند شما را تغییر داده و شما را خوشحال سازند، روکش های ضعیف نیز می توانند ویرانگر باشند و باید در اسرع وقت ترمیم شوند تا میزان آسیب آن کنترل گردد.

لمینت دندان لایه ای نازک از پرسلن سفارشی بوده که روی جلوی دندان قرار می گیرد. روکش‌ ها نه تنها دندان‌ های شما را به زیباترین و طبیعی ‌ترین ظاهر باز می‌ گردانند، بلکه طول عمر ترمیم‌ ها را تضمین می نمایند. آنها یک استاندارد طلایی در دندانپزشکی زیبایی هستند، زیرا زیبایی حداکثر و طولانی مدتی را ارائه می دهند.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان نوعی روکش نازک است که بر روی سطوح جلویی دندان شما قرار می گیرد. متخصصین حرفه ای برای این کار از مواد دندانپزشکی با کیفیت بالا، مانند کامپوزیت همرنگ دندان یا پرسلین، برای درست کردن آن استفاده می نمایند.

ماهیت روکش های دندان برای زیبایی و تغییر دندان ها است. آنها می توانند طیف گسترده ای از عیوب از جمله شکستگی ها، ترک ها، شکاف ها، تغییر رنگ و موارد دیگر را پنهان سازند.

لمینت دندان در چه مواقعی به کار شما نمی آید؟

درست است که لمینت دندان خواص انعکاس نور دندان ‌های طبیعی و ویژگی ‌های مینای دندان را به خوبی تقلید نموده و یک لبخند ایده آل به شما هدیه می دهند اما در چندین موقعیت یا وضعیت ممکن است که این روش برای شما کاربردی نباشد.

به عبارتی ممکن است قبل از اینکه بتوانید واجد شرایط برای دریافت روکش باشید، نیاز به انجام کارهای دیگری در دندانپزشکی داشته باشید.

یکی از این موارد زمانی است که دندان ‌های شما در اثر ساییدن بسیار فرسوده شده ‌اند. پس در صورتی که دندان ها بیش از حد ساییده شده باشند، نصب یا چسباندن روکش به سطح دندان چالش برانگیز خواهد بود.

یکی دیگر از مسائل وجود شکاف ها یا فاصله های زیاد بین دندان ها است. چنانچه شکاف های بزرگی در دندان های خود دارید، ممکن است لازم باشد ابتدا ارتودنسی انجام دهید. یک متخصص ارتودنتیست دندان ها را حرکت می دهد تا شکاف های بزرگ را از بین ببرد، و در نهایت دندانپزشک زیبایی می تواند روکش ها را قرار دهد.

به یاد داشته باشید که روکش باید به دندان شما بچسبد. اگر روکش را روی دندانی که شکاف زیادی وجود دارد قرار دهید، این شکاف به نوبه خود باقی می ماند.

شلوغی بیش از حد دندان ها یکی دیگر از موارد است یا فک آنقدر کوچک باشد که دندان ‌ها نامرتب باشند. در این وضعیت نیز ابتدا باید از متخصص ارتودنسی بخواهید که دندان ‌ها را جابجا کند تا فضای مناسبی برای قرارگیری دندان‌ها ایجاد شده و بتوانید از لمینت دندان استفاده نمایید.

قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت دندان بخاطر عوامل متعددی کم یا زیاد میشود. فریب تبلیغات فریبنده ای مانند لمینت ارزان قیمت و.. نخورید .لمینت دندان (لامینت) یا ونیر لایه‌ای از مواد همرنگ دندان یا مواد سفید رنگ هالیوودی است که برای اصلاح فرم، شکل، رنگ و طول دندان‌ها یا بستن فاصله بین دندان‌ها و درمان دندان‌های شکسته روی دندان قرار داده می‌شود. ونیر‌ها یا از جنس کامپوزیت هستند و به طور مستقیم و داخل مطب یا کلینیک دندان ساخته می‌شود (که به آن‌ها ونیر کامپوزتی می‌گویند) و یا از جنس سرامیک هستند و در لابراتور ساخته می‌شوند (که به آن‌ها ونیر سرامیکی گفته می‌شود). به علت تراش بسیار کم و ایجاد زیبایی فوق العاده ونیر‌ها اولین طرح درمان در دندان‌های قدامی محسوب می‌شوند .

مطالب مرتبط: اسنپ اسمایل

قیمت انواع لمینت (لامینت) ها (ونیرها)

۱ .قیمت لمینت سرامیکی (روش غیر مستقیم)

۲ . قیمت لمینت کامپوزیتی (روش مستقیم)

لمینت دندان سرامیکی

لمینت سرامیکی دندان (ونیر سرامیکی) که به آن "پرسلن ونیر" نیز گفته میشود، شامل یک پوسته نازک سرامیکی به قطر چند صدم میلیمتر است که دو برابر ضخامت یک پوسته تخم مرغ است و به کمک انواع چسبهای مخصوصی و در عین حال دائمی، روی دندان چسبانده میشود .

لمینت دندان یا ونیر سرامیکی انواع گوناگونی دارد

۱ . انواع لمینت دندان که از فلدسپاتیک پرسلن ساخته شده و به صورت پودر گذاری در لابراتوار، توسط تکنسین بر روی (قالب دندان) فرم داده میشود .

۲ . انواع لمینت دندان  که به صورت فشاری (by pressing) بر روی قالب، در کوره فرم داده میشود، با نام High pressed ceramic که امروزه بسیار مورد استفاده است. مثل Ips-impress

۳ . لمینت دندان که با استفاده از سیستمهای CAD-CAM به صورت ماشینی از بلوکهای سرامیکی تراش داده میشود. مثلCEREC

مراحل انجام لمینت دندان

در ابتدا با تراش مقدار معینی از مینای دندان و سپس قالبگیری از دندان تراش خورده شروع شده و سپس، یک ترمیم موقت بر روی دندان قرار داده میشود و قالب تهیه شده به لابراتوار فرستاده میشود. لابراتوار با توجه به خواست دندانپزشک و بیمار و با توجه به رنگ مورد نظر، آن را فرم میدهد. در جلسات بعدی، لامینیت آماده شده بر روی دندان چسبانده میشود.

موارد استفاده از لمینت دندان یا ونیرهای سرامیکی 

1.      استفاده از لمینت دندان سرامیکی برای دندانهای تیره و رنگ گرفته

2.      استفاده از لمینت سرامیکی برای بستن فواصل بین دندانی

3.      لمینت سرامیکی برای اصلاح بهم ریختگی های متوسط تا خفیف دندانی

4.      لمینت دندان هایی که لب پرشده اند و یا به هر علتی شکسته اند

5.      لمینت دندان هایی که لکه های (مادرزادی یا فلوروسیس) بر روی آنها وجود دارد.

6.      لمینت سرامیکی دندانهایی که تمایل به سمت زبان دارند.

موارد عدم استفاده از لمینت دندان سرامیکی

1.      عدم استفاده از لمینت دندان سرامیکی برای دندانهایی که بر اثر سایش ارتفاع خود را از دست داده اند.

2.      عدم استفاده از سری سرامیکی لمینت دندانهایی که تمایل به سمت لبی دارند.

3.      اگر ضخامت مینای دندان به اندازه کافی نباشد.

4.      افرادی که بهداشت دهانی ضعیفی دارندنمیتوانند از لمینت سرامیکی استفاده کنند

5.      افرادی که عادات دهانی مختلف دارند مثل دندان قروچه یا فشردن دندانها به هم و یا افرادی که سایش دندانی دارند.

البته شایان ذکر است با نسل جدید لمینت های دندانی سرامیکی فوق نازک (و یا لومینیرز) مامی موارد عدم استفاده از لمینت دندان توسط لومینیرز قابل استفاده می با شد.

مزایای لمینتهای سرامیکی چینی:

1.      زیبایی چشمگیر و طبیعی

2.       عدم رنگ پذیری

3.      مقاومت بسیار بالاتر نسبت به کامپوزیت

4.      بدون نیاز به بی حسی

5.      انجام درمان تنها در 2 جلسه

معایب لمینت (لامینت) های (ونیرهای) سرامیکی:

1.       اگر بشکنند یا ترک بردارند غالبا باید تعویض شوند .

2.      اگر کمی تراش زیادتر از حد باشد و به عاج دندان برسد، باند ضعیفتری خواهد داشت و لامینت (لمینت (ممکن است زودتر بیفتد.

3.      در دندانها با پوسیدگی وسیع و یا پر کردگیهای قدیمی کاربرد ندارد

4.      بعد از سمان کردن وچسباندن لامینت (لمینت( بر روی دندان رنگ و شکل آن قابل تغییر نیست.

5.      هزینه نسبتا گران این درمان (از 4۰۰٫۰۰۰ تومان تا ۱٫2۰۰٫۰۰۰ تومان)

* شایان ذکر است که در مورد نسل جدید لمینت ها) لومینیرز( عمر متوسط بالای 25 سال گزارش شده و اینکه نیاز به تراش بسیار اندک دارند سبب می شود که دچار لب پریدگی و کنده شدن نشوند. همچنین در صورت شکستن و لب پریدن قابل ترمیم هستند.

توضیحات تکمیلی تر در زمینه مزایا و معایب لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در این صفحه ببینید.

لمینیت کامپوزیتی دندان

روشی است که با کمک مواد رنگ دندان (کامپوزیت) میتوان در مطب و در یک یا نهایتا دو جلسه (با توجه به وسعت کار) بد فرمی ها، بعضی انواع بد رنگیها، فواصل باز بین دندانی، ترکهای دندانی، شکستگیهای دندانی، لب پر شدن دندانها، بهم ریختگیهای دندانی خفیف تا متوسط و … را برطرف کرد .

موارد عدم استفاده (کنترااندیکاسیونهای) استفاده از لمینت و ونیر کامپوزیتی دندان:

1)     بیماران با سایش شدید

2)     افراد با عادات دهانی مثل دندان قروچه

3)     بهداشت دهانی ضعیف

4)     بهم ریختگیهای دندانی شدید

مراحل لمینت کامپوزیت ونیر دندانها

آنچه که اولویت انجام هر نوع درمان زیبایی دندانپزشکی است، داشتن یک بهداشت دهانی کامل است. هر نوع جرم، پلاک ویا بیماری لثه باید قبلا برطرف شود.

در بعضی موارد برای نمایش دادن فرم نهایی لبخند بیمار یک مدل موقت کامپوزیتی روی دندانهای بیمار فرم داده میشود و در صورت راضی بودن او درمان انجام میپذیرد.

انتخاب رنگ دندان با توجه به خواست بیمار. در این مرحله با مشورت دندانپزشک متخصص زیبایی، رنگ مورد نظر برای دندانهای فرد انتخاب میشود. لازم به ذکر است، اگر بیمار بخواهد رنگ دندانهای روشنتری داشته باشد، بعضا انجام بلیچینگ (سفید کردن دندانها) قبل از انجام ونیر دندانی توصیه میشود .

ایزوله کردن دندانها و اسید زدن و شستن آنها. سپس دندانها کاملا خشک شده و با استفاده از کامپوزیتهای مخصوص انجام ونیر،موسوم به "کامپوزیتهای زیبایی"، دندانپزشک شروع به فرم دادن یک لبخند زیبا میشود.

تفاوت اصلی لمینت (لامینت) سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟

لمینت (لامینت) های سرامیکی مقاومت بیشتری نسبت به کامپوزیتی دارند. ثبات رنگ در لمینت (لامینت)‌های سرامیکی بیشتر است و اصولا ظاهر زیباتری دارند و در لمینت های سرامیکی فوق نازک (کانتکت لنز) نیاز به تراش وجود ندارد که این یک مزیت بسیار خوب نسبت به لمینت کامپوزیتی است.

لمینت (لامینت)‌ های کامپوزیتی ثبات رنگ کمتری دارند و مزیت اصلی آن‌ها نسبت به لمینت (لامینت)‌ های سرامیکی، قیمت ارزان‌تر آنهاست .

لمینت دندان خرگوشی چیست؟

بسیاری از افراد عاشق دندان‌های بزرگ در جلوی دهان‌شان هستند که به دندان‌های خرگوشی معروفند، چون فکر می‌کنند باعث جوان‌تر شدن چهره‌شان شده و لبخندشان را جذاب‌تر و در مرکز دهان قرار می‌دهد. به خصوص اگر کسی دندان‌های کوچک داشته باشد، احتمالاً آنها را بیشتر از دندان‌های بزرگ دوست دارد. اما افرادی هم هستند که از این دندان‌های خرگوشی در جلوی دهان‌شان خوششان نمی‌آید و اندازه دندان‌های جلویی برایشان جالب نیست و از این وضعیت راضی نیستید، این افراد به راحتی می‌توانید آن را اصلاح کنید.

مراحل انجام لمینت دندان خرگوشی

ابتدا باید دندان را کمی تراشید تا با افزودن لمینت حجیم نشود و ابعاد آن نسبت به سایر دندان‌ها بزرگتر نشود. پس از برداشتن لایه نازکی از مینا، قالب‌گیری انجام شده و بر اساس آن، پوسته لمینت در آزمایشگاه ساخته می‌شود. سپس شما برمی‌گردید تا لمینت به دندان شما بچسبد.

روش‌های اصلاح دندان خرگوش چیست؟

اصلاح دندان خرگوش بستگی به اندازه دندان دارد:

اگر دلیل اصلاح دندان‌های خرگوشی اندازه دندان‌های جلویی است، راه‌حل این است که این دندان‌ها را تراشیده و شکل دهید.

اگر دلیل اصلاح دندان خرگوشی به خاطر کوچکتر بودن دندان‌های مجاور باشد، این مشکل با لمینت حل می‌شود. این دندان‌ها را می‌توان با لمینت بزرگ کرد تا نسبت آنها با دندان‌های جلویی مطابقت داشته باشد. معمولاً توصیه می‌شود که هر چهار دندان جلویی کوتاه شده و شکل داده شوند تا فضای کافی برای تغییر و تنظیم اندازه دندان‌ها فراهم شود.

اگر لثه‌ها توسط دندان ایجاد شده‌اند، لثه‌ها باید با کانتور کردن لثه (جراحی زیبایی لثه) برداشته شوند.

معایب لمینت دندان خرگوشی

لمینیت دندان خرگوشی مشکل ارتودنسی شما را حل نمی‌کند و موقعیت دندان را تغییر نمی‌دهد. در واقع دندان‌های زیر لمینت کج و نامرتب باقی می‌مانند. بنابراین اگر هدف شما حل مشکل عملکرد دندان است، بهتر است با متخصص ارتودنسی مشورت کنید.

اگر علت اصلاح دندان‌های خرگوشی واقعاً اندازه دندان‌های جلویی باشد، گاهی اوقات علاوه بر زیبایی می‌تواند مشکلات دیگری را نیز ایجاد کند. اگر دندان‌های جلو خیلی بزرگ باشند، ممکن است تماس مناسبی با بقیه دندان‌ها نداشته باشند و در نتیجه فشار فک روی دندان‌ها به درستی توزیع نشود. از طرفی ممکن است فک به خوبی بسته نشود یا فک پایین عقب بماند و به دلیل کشیدن فک بالا دندان‌ها جفت نشوند. این اختلال که در بایت (تماس دندان‌ها با یکدیگر) ایجاد می‌شود، منجر به مشکلاتی مانند موارد زیر می‌شود:

  • سایش شدید برخی از سطوح دندان
  • ترک یا پر شدن دندان‌ها
  • اختلال مفصل فک که منجر به درد فک یا سردرد می‌شود
  • کاهش تعادل صورت

چه کسانی می‌توانند از درمان لمینت دندان (لامینت) استفاده کنند و چه کسانی نمی‌توانند؟

لمینت دندان (لامینت) برای «اصلاح مشکلات خفیف تا متوسط دندان‌های قدامی» کاربرد دارد .بسیار مهم است که دندان دچار ضایعات گسترده نباشد و مشکلات زیبایی در حد مینای دندان ختم شود. مسئله مهم دیگر اکلوژن بیماراست؛ وجودعادات دهانی چون دندان قروچه کنترا اندیکاسیون درمان لمینیت محسوب می‌شود. در زمان دندان قروچه بیمار نیروی بسیار زیادی را به دندان‌های خود و لمینت دندان (لامینت)  ارد می‌کند که در طی زمان منجر به شکستن لمینت دندان (لامینت( می‌شود. افرادی که کاندید دریافت ایمپلنت دندان هستند، ابتدا می بایست ایمپلنت دندان خود را قرار دهند و سپس حدودا 3 تا 6 ماه بعد و در زمان تحویل روکش ایمپلنت خود برای انجام قالبگیری لمینت دندان مراجعه نمایند.

لمینت دندان

مطالب مرتبط: ایمپلنت فوری

آیا در جریان لمینت دندان‌ها تراش می‌خورند؟

میزان تراش دندان قبل از گذاشتن لامینت (لمینت) بستگی به طرح و شکل اولیه دندان‌ها و وضعیت اکلوژن بیمار دارد. در مورد نسل جدید لمینتها) لومینیرز( بعضا انجام هیچ گونه تراشی لازم نیست اما در برخی از موارد تراش اندکی لازم است. البته به طور کلی تراش ایجاد شده در دندان‌ها بسیار محافظه کارانه‌تر از تراش روکش است و حجم بسیار کمتری از دندان تراشیده می‌شود .

 آیا انجام لمینت دندان (لامینت) عوارض جانبی هم دارد و ممکن است به دندان‌ها آسیب وارد شود؟

عوارض احتمالی لمینت دندان (لامینت) عبارتند از :

1.      حساسیت تاخیری پس از درمان:  مانند هر ترمیم دیگری احتمال ایجاد حساسیت به سرما و گرما پس از درمان وجود دارد که البته پس از گذشت مدت زمان کوتاهی این مشکل برطرف می‌شود .

2.     شکستگی لمینت (لامینت) دندان: اگر اصول اولیه انتخاب بیمار برای درمان لمینت (لامینت( به درستی مورد نظر قرار گرفته باشد و بیمار هیچ گونه کنترااندیکاسیونی در مورد درمان لمینت دندان (لامینت) نداشته باشد احتمال شکستگی ترمیم بسیار کاهش می‌یابد اما از بین نمی‌رود. چون طول عمر درمان لمینت (لامینت) بیمار نقش اساسی ایفا می‌کند. بیمار باید از برخی عادات غذایی خود مانند گاز زدن غذاهای سفت، جویدن یخ و … خودداری کند تا طول عمر درمان افزایش یابد. اما در صورتی‌که لمینت )لامینت) کامپوزیتی یا سرامیکی دچار پریدگی شود، با کامپوزیت دندان قابل ترمیم و اصلاح است. (که البته در مورد لمینت سرامیکی احتمال ایجاد مرز بین کامپوزیت و سرامیک وجود دارد(.

3.     تغییر رنگ قسمت لثه ای لمینت: تغییر رنگ لبه‌ ای در لمینت (لامینت) در طی زمان کاملا بستگی به مواد رنگی مورد مصرف بیمار مانند چای، قهوه و یا کشیدن سیگار دارد. به عبارتی هرچه این مواد بیشتر مصرف شود احتمال تغییر رنگ در لبه‌های لمینت (لامینت) بیشتر است و اگر بیمار مصرف مواد رنگی را کم کند قابل پیشگیری است .

افراد پس از لمینت (لامینت) کردن دندان‌ها چه ملاحظات خاصی باید انجام دهند؟

در کل برای هر گونه درمان ترمیمی دندان‌پزشکی رعایت بهداشت دهان الزامی است، اما در مورد درمان لمینت (لامینت) علاوه بر رعایت اصول بهداشتی استفاده از دستگا‌ه های پیزوالکتریک جرم گیری باید با احتیاط انجام شود. همچنین برخی از دهان شویه‌های حاوی فلوراید روی لمینت (لامینت) تاثیر منفی دارد. بنابراین قبل از استفاده از دهان شویه باید با دندانپزشک مشاوره به عمل آید .– آیا انگونه که در برخی از آگهی‌های تبلیغاتی ادعا می‌شود، می‌توان از لمینت (لامینت) به عنوان جایگزین درمان ارتودنسی دندان استفاده کرد

 در صورتی‌که بیمار دچار مشکلات اکلوزالی شدید نباشد و رشد فکین به حد نهایی خود رسیده باشد می‌توان طرح درمان لمینت (لامینت (را مد نظر داشت. به علت طولانی بودن درمان ارتودنسی ایجاد عوارض جانبی روی دندان‌ها مانند تحلیل ریشه، ایجاد پوسیدگی بیشتر در طی درمان ارتودنسی و همچنین برگشت دوباره مشکلات قبلی دندان‌ها پس از برداشتن براکت‌های ارتودنسی لمینت (لامینت) می‌تواند به عنوان یک جایگزین درمانی با پیش آگهی بسیار عالی در بیماران با مشکلات خفیف تا متوسط دندانی مدنظر قرار گیرد .

آیا بعد از گذاشتن لمینت احساس درد می‌کنم؟

پاسخ به این سوال منفی است. البته گاهی ممکن است در ناحیه اطراف لثه که لبه‌های آن صاف شده‌اند کمی احساس درد کنید و یا ممکن است لثه کمی حساس شده باشد، اما این درد در نهایت باید پس از چند روز به حالت عادی برگردد. اگر درد شدیدتر باشد، باید به دندانپزشک مراجعه کنید تا علت درد را بررسی کنید.

مراقبت‌های بعد از لمینت دندان

در ادامه چندین دستورالعمل برای بیماران برای محافظت از لمینت ونیرها آورده شده است:

1. استفاده از آتل

اگر غذا را بیشتر با دندان‌های آسیاب خود می‌جوید، از آتل یا بریس استفاده کنید. اگر تمایل به فشردن دندان‌های خود دارید، باید یک آتل در دهان خود قرار دهید، اما اگر روکش یا هر کار دندانی دیگری برای لمینیت آن انجام داده‌اید، ساختن (و پوشیدن) آتل از اهمیت بیشتری برخوردار است. این کار از آسیب دیدن لمینت در هنگام خواب جلوگیری می‌کند.

2. پرهیز از غذاهای جامد

غذاهای سفت مانند سیب نخورید و مصرف شکلات را کاهش دهید. لمینت دندان به اندازه دندان‌های طبیعی محکم نیست و باید بیشتر مراقب آن‌ها باشید.

هنگام مصرف غذاهای مختلف مراقب استخوان‌ها، هسته میوه‌ها، مغزها و ... باشید.

3. استفاده نکردن از دندان به عنوان ابزار

از دندان‌های خود برای باز کردن بسته‌های غذا یا بطری‌های نوشیدنی استفاده نکنید!

  1. 4. خودداری از جویدن غذا با دندان‌های جلویی
  2. 5. خودداری از جویدن ناخن و یخ با دندان‌های جلویی
  3. 6. مراقب بودن از لمینت دندان در حین فعالیت‌های ورزشی

از فعالیت هایی مانند ورزش هایی که احتمال ضربه و آسیب به روکش ها و دندان های شما وجود دارد خودداری کنید. ضربه شدید می‌تواند آسیب فاجعه باری به دندان‌های شما وارد کند و هزینه بیشتری برای شما به همراه داشته باشد. ارزشش را ندارد! اگر در فعالیتی شرکت می‌کنید که ممکن است این اتفاق بیفتد، از محافظ دهان با کیفیت ساخته شده توسط دندانپزشک استفاده کنید.

در ادامه این‌کارها را نیز برای مراقبت از لمینت‌های دندان خود انجام دهید.

بهتر است دو بار در روز با خمیر دندان حاوی فلوراید مسواک بزنید و هر شب از نخ دندان استفاده کنید.

غذای بد باعث ایجاد لکه روی دندان‌ها می شود. بهتر است در مصرف چای، قهوه، شراب قرمز، نوشابه و البته سیگار دقت کنید.

دندان‌های لمینت نشده حتی بیشتر در معرض لک هستند، بنابراین با کنار گذاشتن عادات غذایی ناسالم، می‌توانید به ظاهر بهتر دندان‌های خود کمک کنید.

معاینات و تمیز کردن منظم دندان‌ها صرف نظر از سلامت دهان و دندان شما ضروری است و هر گونه مشکلی را در مراحل اولیه تشخیص می‌دهد.

لمینت دندان کج

اصلاح دندان کج با لمینت بلافاصله و تنها در یک یا دو جلسه انجام می‌شود اما درمان ارتودنسی طولانی و زمان بر است.

لمینت علاوه بر اینکه دندان‌ها را صاف و مرتب نشان می‌دهد، مشکلات دیگری مانند تغییر رنگ و لکه، تغییر شکل لبه‌ها، ناهمواری، ابعاد نامتناسب یا فاصله بین دندان‌ها را نیز اصلاح می کند و در صورت پر یا شکستگی لب، آن را می‌پوشاند.

سخن پایانی

اگر شما نیز از ظاهر لبخند خود ناراضی هستید، لمینت دندان ممکن است راه حل فوق العاده ای برای شما باشد. برای این کار شما می توانید به یک کلینیک دندانپزشکی تخصصی و یک متخصص حرفه ای مراجعه نموده و با در مورد نگرانی های زیبایی خود صحبت نموده و در نهایت دریابید که آیا این روکش ها می توانند برای شما کارآمد باشند یا خیر. دکتر محمدی بهترین گزینه برای شماست.

در نظر داشته باشید که ونیرها راهی عالی برای تقویت لبخند و افزایش اعتماد به نفس شما بوده و می توانند گزینه ای مناسب برای شما باشند. در هر صورت، قبل از انتخاب درمان، مزایا و معایب آن را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید آگاهانه تصمیم بگیرید.

 

داستان های مشتریان ما

گالری لبخند

ایجاد یک لبخند زیبا می تواند اعتماد به نفس و ظاهر کلی افراد را افزایش دهد.

نظرات کاربران

هنوز نظری درج نشده است!