معروف ترین برند های ایمپلنت دندان در جهان کدام است؟ - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

تاریخ انتشار - ۲۳ تیر ۱۳۹۸

سیستم های ایمپلنت دندان برای شرایط کلینیکی مختلف طراحی شده است و سازندگان، ایمپلنت های دندانی مختلفی تولید می کنند که برای شرایط کلینیکی خاصی مناسب است. انواع اصلی ایمپلنت دندان می توانند به سرعت در استخوان فک کاشته شوند و تاج پروتزی روی آنها قرار گیرد. در حالی که برخی از ایمپلنت های دندانی ابتدا باید با استخوان فک جوش خورده و سپس دندان مصنوعی روی آن ها قرار بگیرد.
برخی از این ایمپلنت ها قطر بسیار کمی دارند که برای استخوان هایی که فضای بین ریشه های دندان آنها کم است؛ به کار می رود. در حالی که برخی دیگر کوتاه تر و پهن تر هستند و برای کاشتن نزدیک حفرات سینوسی که در آن موقعیت استخوان فک نازک تر است؛ به کار می روند.
به طور معمول تمام ایمپلنت های دندانی تولید شده دارای کیفیت خوبی هستند و الزامات ساخت اساسی در آنها رعایت می شود. اما برخی از ایمپلنت های دندانی در موقعیت های خاص، کاربرد بیشتری دارند. تمام سازندگان تولید کننده ایمپلنت های دندانی سعی دارند ایمپلنتی تولید کنند که درصد موفقیت، طول عمر و دوام آن پس از کاشت در استخوان فک بیشتر باشد.

انتخاب بهترین برند ایمپلنت دندان

 تعیین اینکه کدام سیستم ایمپلنت دندان برای کاشت ایمپلنت در حال حاضر  بهتر است؛ کمی مشکل است. اما به عنوان یک قانون سرانگشتی می‌توان گفت سابقه شرکت در تولید ایمپلنت و میزان سرمایه گذاری روی بخش تحقیق و توسعه به منظور بهبود سیستم های تولید ایمپلنت های دندانی می توانند از مهمترین فاکتورهای انتخاب بهترین شرکت تولید کننده ایمپلنت دندان باشد دانستن اینکه آیا ایمپلنت تولید شده در یک کارخانه، طول عمری بیشتر از ۱۰ سال پس از کاشت داشته باشد؛ نشان دهنده مرغوبیت آن ایمپلنت است. همچنین در دسترس بودن اجزا و قطعات مختلف ایمپلنت در شرایطی که با ایجاد مشکل پس از کاشت ایمپلنت ها، دندانپزشک بتواند به راحتی ایمپلنت یا قطعات آن را تعویض کند از دیگر ویژگی های برندهای مشهور جهان است.
شرکتهای قابل اطمینان تولید کننده ایمپلنت دندان را می توان با انجام تحقیقات مختصری نسبت به گارانتی و تضامینی که ارائه می دهند؛ شناخت. برای مقایسه باید گت ایمپلنت های ارزانتر که توسط شرکت ‌های کوچکتر تولید می شوند؛ معمولاً از موادی با کیفیت پایین تر تولید شده و دوام و طول عمر زیادی ندارند. تمام ایمپلنت هایی که توسط برندهای مشهور جهان تولید می شوند الزامات FDA را رعایت کرده اند. این الزامات شامل داشتن کیفیت قابل قبول و دوام و طول عمر مناسب است. تنها تفاوت این است که دندانپزشک ایمپلنت مناسب را متناسب با نیازهای بیمار از میان این برندهای دارای تاییدیه FDA انتخاب کند. برندهای مشهور تولید کننده ایمپلنت های دندانی از بروز ترین تکنولوژی های روز دنیا برای ساخت ایمپلنت استفاده می کنند. به همین علت دندانپزشکان نیز معمولا ترجیح می دهند از همین ایمپلنت های پیشرفته استفاده کنند. به عنوان مثال امروزه عمل جراحی که توسط کامپیوتر هدایت می شود با استفاده از برخی ایمپلنت های دندانی امکان پذیر است که موجب می شود موقعیت قرار گیری پایه ایمپلنت در استخوان فک بهترین شرایط را داشته باشد.


برند ایمپلنت

معروف ترین برند های ایمپلنت دندان در جهان

۵ کارخانه مورد اعتماد و مشهور در زمینه ساخت ایمپلنت در سراسر جهان در حال حاضر بیش از ۱۵۰ کشور در جهان اجزاء ایمپلنت دندان را تولید می کند اما مشهورترین و پر فروش ترین آنها استرومن و نوبل بیوکر است. دیگر شرکت های تولید کننده ایمپلنت دندان در درجه دوم قرار دارند. باید توجه داشت که سیستم های ایمپلنت دندان برای شرایط کلینیکی مختلف طراحی شده است و انتخاب بهترین سیستم ایمپلنت دندان باید توسط متخصص انجام گیرد. با این وجود می توان مهمترین و با کیفیت ترین شرکت های تولید کننده ایمپلنت های دندانی را به ترتیب زیر برشمرد:
Straumann
Nobel Biocare (Danaher)
(Dentsply Sirona (Previously Astra Tech
Zimmer Biomet
BioHorizons
تمام این پنج شرکت بیش از ۳۰ سال که در حال تولید ایمپلنت های دندانی هستند و روی افزایش دوام و طول عمر آن با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته ساخت ایمپلنت تحقیقات بسیاری انجام می دهند. به علاوه ایمپلنت ها با کیفیت بسیار بالا در این شرکت و تولید شده و در سراسر جهان توزیع می‌شوند. تقریباً تمام کشورهای جهان از این ایمپلنت های دندانی استفاده کرده و دسترسی دندانپزشکان برای خرید قطعات و اجزای مختلف ایمپلنت های دندانی از این شرکتها بسیار آسان است.

1. شرکت اشترومن (Straumann )

شرکت استرومن یک شرکت سوئیسی است که ایمپلنت های دندانی مبتکرانه، دقیق و متنوع را برای کاربردهای دندانپزشکی تولید می کند.

2. شرکت نوبل بیوکر Nobel Biocare  یا Danaher

دفتر مرکزی شرکت نوبل بیوکر در زوریخ سوئیس قرار دارد که محصولات و خدمات خود را در بیش از 80 کشور جهان عرضه می کند.

3. دنتس پلای سیرونا  Dentsply Sirona یا  سابق Astra Tech

ایمپلنت های دنتس پلی سیرونا دارای دفاتر فروش متعددی در سراسر جهان است و ایمپلنت های دندانی این شرکت به بیش از 120 کشور جهان صادر می شود.

4. زیمر بیومت Zimmer Biomet

شرکت زیمر بیومت یکی از معروف ترین برند های ایمپلنت دندان در آمریکاست. محصولات با کیفیت و البته گران قیمت این شرکت جزو بهترین ایمپلنت های دندانی تولید شدن در جهان است.

5. بیوهوریزونز  BioHorizon  

شرکت بیوهوریزون جزو شرکت هایی است که به روزترین و پیشرفته ترین انواع ایمپلنت های دندانی را تولید می کند. از سال 1997 با تاسیس این شرکت در آمریکا توانست با تولید ایمپلنت های مخروطی شکل نام خود را در میان شرکت های سازنده ایمپلنت دندان مشهور در جهان جا بیندازد. 

کدام کشور بهترین ایمپلنت دندان را تولید میکند؟

 بهترین کشورهای خارجی که ایمپلنت های دندانی را تولید می کنند شامل آمریکا و سوئیس می شوند که محصولاتی با کیفیت بالا به بازارهای جهانی عرضه می کنند اما کشورهایی مانند کاستاریکا، هند و تایلند نیز توانسته اند ایمپلنت های دندانی را با قیمت مناسب و کیفیت قابل قبول به بازارهای جهانی عرضه  کنند.

چطور باید برند ایمپلنت دندان را انتخاب کرد؟

 اولین و مهمترین نکته انتخاب برند ایمپلنت های دندان، داشتن تاییدیه FDA برای ساخت ایمپلنت های دندانی است. بهتر است که ایمپلنت دندان توسط متخصص انتخاب شود تا دندانپزشک عمومی چون متخصص، آموزش های لازم در خصوص انتخاب بهترین انواع ایمپلنت را دیده است.

 آیا ایمپلنت های سرامیکی بهتر از ایمپلنت های تیتانیومی هستند؟

ایمپلنت های تیتانیومی، متداولترین نوع ایمپلنت دندان هستند که توسط شرکت های مشهور جهان تولید می شوند اما در صورتی که بیمار نسبت به ایمپلنت های تیتانیومی واکنش های آلرژیک نشان دهد از ایمپلنت های سرامیکی برای این کاشت ایمپلنت استفاده می شود. ایمپلنت های دندانی زیرکونیا نوعی ایمپلنت دندانی سرامیکی هستند که جنس آنها فلزی نمی باشد. به همین علت امکان ترک خوردگی یا شکستن آنها بیشتر است. 

مشهورترین شرکت های سازنده ایمپلنت های تیتانیومی کدامند؟

معروف ترین برند های ایمپلنت دندان تیتانیومی در جهان استرومن و نوبل بیوکر هستند. از دیگر شرکت های تولید کننده ایمپلنت های دندان می توان به زیمر بیومت، دنتس پلی سیرونا و بیوهوریزون اشاره کرد.

آیا برند ایمپلنت روی موفقیت کاشت آن تاثیر دارد؟

موفقیت کاشت ایمپلنت بیشتر به مهارت دندانپزشک هنگام عمل جراحی بستگی دارد تا برند آن. در حقیقت می توان گفت حدود ۸۰ درصد از عامل موفقیت کاشت ایمپلنت های دندانی به مهارت دندانپزشک هنگام جراحی و کاشت ایمپلنت و پروتز دندانی هنگام طراحی پروتز دندان مصنوعی بستگی دارد.  بنابراین هر نوع ایمپلنت دندانی در صورتی که توسط جراح دهان و دندان با تجربه و حرفه ای کاشته شود؛ نتیجه قابل قبول و موفقی برای بیمار خواهد داشت. در صورتی که حتی اگر بهترین کیفیت ایمپلنت‌های دندانی انتخاب شود اما جراح مهارت کافی در کاشت ایمپلنت نداشته باشد؛ هیچ تضمینی برای موفقیت آمیز بودن عمل کاشت ایمپلنت نخواهد بود.

آیا برندهای مشهور جهان برای تولید ایمپلنت های دندانی در ایران در دسترسند؟

معمولا هر دندانپزشکی در ایران از نوع خاصی ایمپلنت و برند مشخصی استفاده می کنند. سازندگان برخی شرکت های سازنده ایمپلنت دندان، شرکت هایی هستند که به مدت چندین سال است که تولید کننده ایمپلنت دندان میباشند و تحقیقات گسترده ای در این زمینه انجام داده اند. برخی از شرکتهای سازنده ایمپلنت نیز محصولاتی با کیفیت پایین و قیمت کمتر تولید می کنند که البته ممکن است انتخاب این ایمپلنت‌ها سود بیشتری را نصیب دندانپزشک کند اما معمولاً دندانپزشکان تمایل دارند که از برند های مشهور تر که با وجود هزینه بالاتر ،کیفیت بهتری نیز دارند را خریداری کرده و برای بیماران استفاده کنند. چون جنس ایمپلنت های دندانی یکی از فاکتورهای مهم در تعیین درصد موفقیت درمان کاشت ایمپلنت است. یکی از فاکتورهایی که روی طول عمر و دوام ایمپلنت دندان موثر است، کیفیت مرغوب مواد تولید کننده آن و نحوه ساخت ایمپلنت با تکنولوژی های روز دنیا است که این شرایط فقط در برندهای مشهور جهان وجود دارد.
برند های ایمپلنتی که در ایران توسط دندانپزشکان برای کاشت ایمپلنت مورد استفاده قرار می گیرند به تفکیک کشور سازنده عبارتند از:

ایمپلنت های ساخت آمریکا

ایمپلنت زیمر بیومت ( Zimmer Biomet)
ایمپلنت ترى اى (3I)
ایمپلنت بایکان (Bicon)
ایمپلنت اینترالاک (Intralock)
ایمپلنت بیوهوریزونز (Biohorizons)

ایمپلنت های ساخت سوئیس

ایمپلنت ا شترامن  (ITI Strumann )
ایمپلنت اس اى سى (SIC)
ایمپلنت اس پى اى (SPI)
ایمپلنت ایده (Ihdeh)
ایمپلنت نئوبایوتک (neo biotech)یا  SEM
ایمپلنت ITI

ایمپلنت های ساخت سوئد

ایمپلنت استرا (AStraTech ) 
ایمپلنت نابل بیوکر (Nobel biocare)

ایمپلنت های ساخت آلمان

ایمپلنت زایو (Xive)
ایمپلنت بگو (Bego)
ایمپلنت مدنتیکا (Medentica)

ایمپلنت های ساخت کشور کره

ایمپلنت دنتیوم (Dentium)
ایمپلنت اوستم (Osstem)
ایمپلنت مگاژن (Megagen)
ایمپلنت دى او (Dio)

 ایمپلنت های ساخت کشور فرانسه 

ایمپلنت اى دى اى (IDI)
ایمپلنت یوروتکنیکا (Euroteknica)

ایمپلنت های ساخت کشور چین

ایمپلنت وانژو Wenzhou Trasdo Medical Instrument Co
ایمپلنت هونگ کو  Hung Kuo Medical Instrument Co.,Ltd
ایمپلنت گرین دنتک Green DenTech Co., Ltd

ایمپلنت های ایرانی ساخت داخل کشور

ایمپلنت های شرکت کیمیاکاشت اطبا 
ایمپلنت ایرانی سینابایونیک 


کلینیک دندان به منظور ارائه خدمات متنوع به مراجعین، از میان برندهای متنوع ایمپلنت دندان، برندهایی را انتخاب کرده که بیماران با هر نوع سلیقه و بودجه مالی بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند. برندهای ایمپلنت مورد استفاده در کلینیک دندان با مشورت و تایید دکتر شهاب محمدی – ایمپلنتولوژیست و جراح دندان- از بین بهترین برندها با مرغوبترین کیفیت ها انتخاب شده اند:

1. ایمپلنت سوئیسی شرکت استرامن   (ITI Strumann )

شرکت استرامن از سال 1985 فعالیت خود را با تولید ایمپلنت های دندانی آغاز کرد و تا به امروز اعتبار و خوش نامی خود را در سایه تولید ایمپلنت های دندانی با طراحی منحصر به فرد و کیفیت بالا حفظ کرده است. ایمپلنت های دندانی شرکت استرامن دارای سطحی کاملا سازگار با بدن انسان هستند به طوریکه به راحتی بااستخوان فک جوش خورده و دوام و طول عمر بسیار بالایی دارند. هرچند که ایمپلنت استرامن جزو ایمپلنت های دندانی گران قیمت محسوب می شود اما کیفیت بسیار بالای محصولات این شرکت، ارزش هزینه کردن را دارد.

2. ایمپلنت آمریکایی زیمر بیومت ( Zimmer Biomet)

شرکت زیمر بیومت در سال 1972 در شهر Warsaw تاسیس شد و در همان سالهای اول با عرضه ایمپلنت های دندانی با اهداف خاص در ابعاد و اندازه های مختلف به سرعت رشد کرد و درحال حاضر بیش از 90 سال است که محصولات خود را به بیش از 100 کشور جهان عرضه می کند. برند زیمر در ایران جزو پرطرفدارترین برندهای سازنده ایمپلنت های دندانی می باشد که با وجود قیمت بالایی که نسبت به برندهای کره ای یا چینی دارد، به علت کیفیت و دوام بالا توانسته جایگاه خود را در بین 5 برند مطرح جهان حفظ کند.

3. ایمپلنت آلمانی شرکت مدنتیکا  (Medentika)  

شرکت مدنتیکا حدود 25 سال است که با هدف تولید ایمپلنت های دندانی با کیفیت و با قیمت مناسب در بازارهای جهانی به شهرت رسیده است. تقریبا اکثر دندانپزشکان و ایمپلنتولوژیست های حرفه ای از ایمپلنت های دندانی شرکت مدنتیکا به عنوان یکی از بهترین گزینه هایی که می تواند در استخوان فک بیمار کاشته شود، استفاده می کنند. 

4. ایمپلنت کره ای شرکت دیو (Dio)

بیش از 25 سال از تاسیس شرکت دیو در کشور کره می گذرد و طی این مدت این شرکت توانسته نام خود را در میان شرکت های مشهور جهان در زمینه تولید ایمپلنت های دندانی قرار دهد. کیفیت بالا و قیمت مناسب ایمپلنت های دندانی تولید شده در شرکت دیو و همچنین خدمات پس از فروش مناسب این کشرکت از جمله عرضه قطعات مختلف ایمپلنت های خود در بازار جهانی موجب شده محبوبیت زیادی در میان دندانپزشکان داشته باشد. ایمپلنت های دندانی شرکت دیو به بیش از 70 کشور در سراسر جهان صادر می شود.

مشاوره رایگان دندانپزشکی

نظرات کاربران

 • 1398/08/24
  0 0

  باتشکرازاقای دکتربسیارمفیدبودسپاسگزارم.

 • 1398/09/21
  0 0

  سلام چگونه است که بعضی دکتر ها(حتی که استاد دانشگاه هم هستند تبلیغ ایمپلنت کره ای کلا (ایمپلنت وپروتز)مبلغ ۱.۳۷۰.۰۰۰تومان دارند لطفا به آدرس زیر پاسخ بفرمائید. Hadi.akbarii1324@gmail.com

 • 1398/09/21
  0 0

  سلام چگونه است که بعضی دکتر ها(حتی که استاد دانشگاه هم هستند تبلیغ ایمپلنت کره ای کلا (ایمپلنت وپروتز)مبلغ ۱.۳۷۰.۰۰۰تومان دارند لطفا به آدرس زیر پاسخ بفرمائید. Hadi.akbarii1324@gmail.com

  • 1398/09/23
   0 0

   سلام دوست عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه چند تا نکته اول اینکه ایمپلنت های کره های کیفیت ها متفاوتی دارن دوم اینکه استاد دانشگاه بودن نشانه تجربه بالا برای ایمپلنت انجام دادن نیست سوم هم شما باید تحقیق کنین تا متوجه بشین پیش چه دندونپزشکی برین ممنون پاسخ به ایمیل ارسال شد

 • 1398/09/27
  0 0

  سلام اقای دکتر میخواستم ببینم اگر هزینه کافی نداشته باشیم میتونیم از ایمپلنت های کره ای استفاده کنیم؟؟؟چند سال دیگه باید تعویضش کنیم ؟

  • 1398/10/05
   0 0

   شاید تا بیست سال هم هیچ مشکلی براتون پیش نیاد

 • 1398/10/11
  0 0

  سلام. خسته نباشید... کیفیت ایمپلنت دنتیس کره ای چطور هست ب مبلغ 2500000ت با پروتز. ممنون میشم

  • 1398/10/12
   0 0

   سلام ممنون کیفیت مناسبی دارن

 • 1398/10/11
  0 0

  سلام آقای دکتر محمدی. خسته نباشید... ایمپلنت دنتیس کره ای کیفیتش چطور هست. مورد قبول هست و عمرش چقدر هست. 2500000با پروتز

  • 1398/10/12
   0 0

   سلام کیفیت مناسبی دارن

 • 1398/10/16
  0 0

  میخاستم درموردایمپلنت فرانسوی بدونم قیمت ۴۵۰۰۰۰۰۰هس کیفیتش چطورطول عمرش خوبه

  • 1398/10/25
   0 0

   بله از ایمپلنت های خوبه

 • 1398/10/21
  0 0

  سلام آقای دکتر جنس سویس خوبه به نظرتون

  • 1398/10/25
   0 0

   سلام بله کیفیت خوبی داره

 • 1398/10/22
  0 0

  سلام آقای دکتر دکتر من قراره برای من ایمپلنت ایرانی کار کنن و گفتن واسه هر واحد 1500 میگیرن میخواستم ببینم ماندگاریش چقده و کیفیتش چطوره ؟!؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

  • 1398/10/25
   0 0

   سلام خوب کیفیتش خیلی بالا نیست ولی در بعضی موارد مناسبه

 • 1398/10/22
  0 0

  آقای دکتر تورو خدا اگه میشه جواب بدین و راهنماییم کنین دکتر من گفتن برام ایمپلنت ایرانی کار میکنن و هزینه ی هر واحد 1500 میگیرن میخواستم ببینم چقد ماندگاری داره و اینکه کیفیتش چطوره ؟ تورو خدا جواب بدین

  • 1398/10/25
   0 0

   پاسخ در کامنت قبلی داده شد

 • 1398/10/22
  0 0

  سلام آقای دکتر دکتر من قراره برای من ایمپلنت ایرانی کار کنن و گفتن واسه هر واحد 1500 میگیرن میخواستم ببینم ماندگاریش چقده و کیفیتش چطوره ؟!؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

  • 1398/10/25
   0 0

   پاسخ داده شد

 • 1398/10/27
  0 0

  سلام دکتر . آیا ایپلنتها همیشگی هستند و اگر نه تعویض آنها چگونه است.

  • 1398/10/29
   0 0

   با توجه به کیفت ایمپلنت ها میتونن همیشگی باشن اگر کیفیت پاینی داشته باشن شاید بعد از چند سال بیوفتن و نیاز به تزریق پودر استخوان و کاشت دوباره ایمپلنت هست

 • 1398/11/03
  0 0

  سلام اقای دکتر چند سوال داشتم! ایمپلنت CMI کره و SIC سویسی چطور هستند، آیا تفاوت از نظر کیفیت دارند؟ و ایا قیمت ۱ میلیون تفاوت می ارزد و همچنین ایا برند سویسی واقعا ساخت ان کشور است یا در چین و کره ساخته می شود؟ متشکرم

  • 1398/11/05
   0 0

   سلام بله ایمپلنت های سوییسی کیفیت بهتری دارند و در کشور سوییس ساخته می شوند

 • 1398/11/04
  0 0

  با سلام و تشکر . برند ایتالیایی به نظرتون خوبه؟

  • 1398/11/05
   0 0

   سلام برندهای اروپایی برند های خوبی هستن

 • 1398/11/05
  0 0

  سلام وقت بخیر آقای دکتر برند تایولوژیک آلمان برند خوبیه یا bego المان بهتره .قیمت جفتش یکی هست و با پروتز ۴/۵۰۰

  • 1398/11/08
   0 0

   سلام وقت شما هم بخیر هردو در یک سطح هستند

 • 1398/11/09
  0 0

  سلام بهترین و با کیفیت ترین مارک ایمپلنت چیه؟؟؟

  • 1398/11/13
   1 0

   سلام اشترومن سوییسی

 • 1398/11/18
  0 0

  سلام میخواستم بدونم برای هر دندون باید یک ایمپلنت گذاشت یا مثلا برای چنتا دندون کنار هم دو ایمپلنت کافیه؟؟؟ ممنون که وقت میزارین

  • 1398/11/19
   0 0

   سلام در بعضی شرایط با صلاحدید دندانپزشک، امکان کاشت یک پایه ی ایمپلنت و دو روکش وجود دارد. اما برای جواب قطعیتر حتما باید ویزیت شوید. ویزیت رایگان است 88699227

 • 1398/11/29
  0 0

  کیفیت ایمپلنت کره ای اسنوکن چگونه است ممنون وسپاس

  • 1398/11/30
   0 0

   سلام تقریبا همسطح بقیه برندهای کره ای است. از برندهای اروپایی کیفیت پایین تری داره.

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید