02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

اسنپ آن اسمایل - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

منتشر شده در: 1399/09/10

بروزرسانی شده در: 1402/12/12

اسنپ آن اسمایل (snap on smile) مخصوص کسانی است که می خواهند لبخند فوق العاده ای داشته باشند و هنگام خندیدن زیباتر از همیشه به نظر برسند. در این مقاله هر اطلاعاتی که در این زمینه نیاز داشته باشید را برایتان فراهم کرده ایم.

داشتن لبخند زیبا یکی از مهم ترین فاکتورهای زیبایی و اعتماد به نفس به حساب میاید. هرچقدر بتوانید در روابط خود لبخند زیباتری به لب بیاورید، به همان میزان میتوانید ارتباط موثر تر و عمیق تری با افراد بگیرید. پس هرگز نقش لبخند را در ایجاد ارتباط کاری، دوستانه و غیره دست کم نگیرید.

در زمان های گذشته چند روش محدود برای زیباتر کردن لبخند و جذاب تر به نظر رسیدن دندان افراد وجود داشت که با توجه به پیشرفت های روزانه علم، این راه حل ها و ترفندهای زیبایی بیشتر از قبل شده اند.

برای بسیاری از بیماران زیبایی لبخند و دندان اینگونه تعریف می شود که حتما باید تقارن بین دو طرف دندان ها برقرار شود.

 این در حالی است که شما باید ابتدا با مراجعه به دندانپزشک متخصص ارتودنسی مشاوره کامل بگیرید و ارتودنتیست با طراحی لبخند و بررسی زوایای صورت و فک شما با توجه به موقعیت دندان های شما بهترین طراحی را برای زیبایی دندان و خط لبخند شما بکند. قبل از انجام هر کار باید سلامت دهان و دندان شما بررسی شود و بعد هرگونه اقدام دیگر در راستای اصلاح طرح لبخند انجام شود. 

ارتودنستیت با چکاپ کامل و معاینه دهان و دندان شما تشخیص میدهد که کدام روش برای شما مناسب تر است. سپس با هنر و تجربه خود برای ترمیم دندان شما با استفاده از متد هایی مانند روکش دندان، بلیچینگ، پروتز و یا روکش و غیره اقدام به زیباسازی لبخند و دهان شما میکنند.

مطالب زیر را با دقت بسیار بخوانید و سپس تصمیم بگیرید که می خواهید از این روش برای زیبایی دندان و لبخند خود استفاده کنید یا خیر.

 

اسنپ آن اسمایل (snap on smile) چیست و طراحی لبخند با آن چگونه است؟

اسنپ آن اسمایل (snap on smile) ابزار متحرکی مانند پروتز است که بر رو دندان ها قرار می گیرد. اگر بخواهیم ظاهر آن را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم ظاهری شبیه ریتینر دارد. اسنپ آن اسمایل ارتباطی با آرواره ها ندارد و خللی در عملکرد آنها ایجاد نمی کند. 

در این روش دندانپزشک از دندان های شما یک نمونه تصویری درست میکند و طبق آن اسنپ آن اسمایل (snap on smile) را برای شما طراحی میکند و لابراتوار آن را می سازد و به شما تحویل داده می شود.

اسنپ آن اسمایل (snap on smile) باعث پوشانده شدن دندانها می شود. اسنپ آن اسمایل دفورمیتی و فاصله و لکه روی مینا دندان را به طور کامل می پوشاند و تمام عیوب را از بین می برد. 

میتوان اسنپ آن اسمایل را به عنوان نقاب برای دندان ها در نظر گرفت و بدیهی است که عیب و ایرادهای دندان اصلا مشخص نباشد.

استفاده از اسنپ آن اسمایل میتواند برای هر فرد متفاوت باشد و هر فرد به دلیل خاص و ویژه ای از این پروتز استفاده کند. این اهداف شامل افزایش ارتفاع دندان ها، استفاده از اسنپ آن اسمایل به جای ایمپلنت موقت و دائم و… است.

استفاده از اسنپ آن اسمایل (snap on smile) کار سختی نمی باشد، اما به دلیل اینکه در دهان شما باید جا بیوفتد تا بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید ممکن است مدت زمانی طول بکشد تا به استفاده از آن عادت کنید.

اسنپ آن اسمایل (snap on smile) برای چه افرادی مناسب است و چه افرادی میتوانند از آن استفاده کنند؟

اسنپ آن اسمایل (snap on smile) یک پروتز موقت است که میتوانید در مواقع خاص از آن استفاده کنید. برای مثال اگر به مهمانی ویژه ای دعوت شده اید و یا یک مصاحبه کاری دارید که برایتان بسیار مهم است و یا به جشن عروسی و تولد دعوت شده اید و یا قرار ملاقات بسیار ویژه دارید، ایده مناسب برای زیباتر به نظر رسیدن دندان های شما و داشتن لبخند جذاب میتواند استفاده از اسنپ آن اسمایل باشد.

این پلاک های متحرک و یا پروتز های دندان برای افرادی که دندان های خود را به دلایل مختلف از دست داده اند، و یا رنگ دندان مناسب و مطلوبی ندارند، بسیار روش درمانی مفید و موثری می باشد.

اسنپ آن اسمایل (snap on smile) برای مواقع و مراسمات خاص کاربرد بسیار مناسبی دارد. اما توجه داشته باشید که این یک روش موقت است و برای درمان و استفاده طولانی مدت طراحی نشده و نباید در دراز مدت از آن استفاده کرد. 

برای درمان مشکلات دندان به صورت دائمی باید از انواع پروتزهای ثابت و یا لمینت دندان که خود نیز به دو صورت وجود دارد ( لمینت بدون تراش و با تراش)، کامپوزیت، ونیر، انواع روکش ها و ایمپلنت ها که درمان طولانی مدت میدهند استفاده کرد.

 


از اسنپ آن اسمایل (snap on smile) برای درمان و اصلاح چه عیوبی می توان استفاده کرد؟

از اسنپ آن اسمایل (snap on smile) در موارد بسیاری می توان استفاده نمود که در به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

افرادی که دارای فاصله بین دندان هایشان هستند

افرادی که دارای کراودینگ دندان هستند یا به عبارت ساده تر دندان های بهم ریخته و روی هم دارند که ظاهر زیبایی ندارد

افرادی که دندان های تغییر رنگ یافته دارند و یا دندان هایشان دارای لکه هایی بر سطح خود هستند

افرادی که دندان های ساییده شده دارند که خود میتواند به دلایل مختلف پیش آمده باشد. برای مثال این افراد دچار بیماری دندان قروچه هستند و توانایی کنترل این عمل را در خواب ندارند

افرادی که یک یا چند دندان خود را از دست داده اند و به هر دلیل نمی خواهند از ایمپلنت استفاده کنند، این روش بسیار کاربردی و مناسب برایشان می باشد

افرادی که میخواهند دندان های ردیف و صافی داشته باشند و دندان هایشان به این شکل به نظر برسد

استفاده برای افرادی که ارتفاع دندان هایشان به دلایل مختلف از جمله ساییدگی کاهش یافته است و یا دندان ها دارای بدفرمی هستند و زیبا به نظر نمی رسند

نحوه ساخت و نصب اسنپ آن اسمایل (snap on smile) به چه شکل است؟

برای انجام این روش بیمار در یک جلسه که معمولا نیم ساعت الی 45 دقیقه به طول می انجامد برای قالب گیری به مطب دندانپزشک مراجعه می کند. در اسنپ آن اسمایل (snap on smile) نیاز به هیچ گونه تراش دندان و یا کار جاگذاری خاص نمی باشد. بعد از اینکه از دندان ها قالب گرفته شد، قالب گرفته شده برای لابراتوار فرستاده می شود و حدود یک هفته الی ده روز بعد، اسنپ آن اسمایل (snap on smile) آماده استفاده می باشد. در این حالت باید برای جلسه دوم به مطب دندانپزشک مراجعه کرد تا نحوه استفاده، آموزش نگهداری و مراقبت های لازم به فرد داده شود.

چگونه باید از اسنپ آن اسمایل (snap on smile) مراقبت کرد؟

برای اینکه بتوانید از اسنپ آن اسمایل (snap on smile) استفاده صحیح از بکنید باید بدانید چگونه از آن مراقبت کنید. در ادامه به نکاتی که باید به آنها توجه کنید اشاره می کنیم:

برای افزایش عمر اسنپ آن اسمایل باید پس از هر دفعه استفاده، آن را به طور کامل تمیز کنید.

شب ها بهتر است آنها را از دهان خارج کرده و تمیز کنید.

اسنپ آن اسمایل دارای محلول ویژه برای تمیزکردن است که باید حتما با آن تمیز گردد

به دلیل اینکه با اسنپ آن اسمایل (snap on smile) باید غذا بخورید و ممکن است حین غذا خوردن باقی مانده ای در دهان و دندان شما گیر کند و باعث پوسیدگی دهان و دندان شما شود، پس باید از سلامت دهان و دندان خود به بهترین حالت ممکن محافظت کنید.

حداقل روزی دوبار باید دندان هایتان را با فلوراید شستشو دهید و به طور معمول یک بار نخ دندان بکشید.

استفاده از انواع نوشیدنی های دارای شکر و رنگدانه را قطع کنید یا مصرف آنها را به حداقل کاهش دهید.

به طور مداوم ارتباط خود را با دندانپزشکتان حفظ کنید و برای چکاپ دندان ها و اسنپ آن اسمایل (snap on smile) و عدم پوسیدگی دندان ها به مطب مراجعه کنید.

آیا زمانی که اسنپ آن اسمایل (snap on smile) در دهان است می توان غذا خورد و نوشیدنی نوشید؟

وقتی اسنپ آن اسمایل (snap on smile) در دهان شما قرار دارد می توانید غذا بخورید و نوشیدنی بنوشید اما توصیه دندانپزشکان این است که بهتر است آدامس نجویید و غذاهای چسبنده به دهان و دندان مصرف نکنید.

 همچنین بهتر است از نوشیدن نوشیدنی های دارای رنگدانه مانند قهوه، نوشابه های مختلف گازدار استفاده نکنید تا باعث پوسیدگی دندان شما نشود.

البته قابل ذکر است که بعضی از دندانپزشکان  مصرف غذا و نوشیدن نوشیدنی را اکیدا تکذیب می کنند و به بیمارانشان اجازه مصرف نمی دهند. زیرا مصرف این موارد باعث آسیب رساندن به اسنپ آن اسمایل (snap on smile) می شود و پوسیدگی دندان را در پی دارد.

اسنپ آن اسمایل به دلیل نازک بودن، برای صحبت کردن اختلالی ایجاد نمی کند. 

اسنپ آن اسمایل (snap on smile) به طور کامل به دندان ها متصل می شود و به همین دلیل از دهان نمی افتد و شل نمی شود و با خیال راحت میتوان از آن استفاده کرد.

 

جنس اسنپ آن اسمایل (snap on smile) از چیست؟

اسنپ آن اسمایل (snap on smile) از ماده ای به نام استیل رزین کریستالیزه تولید می شود. از این ماده در ساختن کابین هواپیما نیز استفاده می شود.

 دلیل استفاده از این ماده، مقاومت بالای آن در عین سبکی و ضخامت کم است.

مزایا استفاده از اسنپ آن اسمایل (snap on smile) چیست؟

استفاده از اسنپ آن اسمایل (snap on smile) دارای نکات مثبتی می باشد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

استفاده از اسنپ آن اسمایل (snap on smile) در کوتاه ترین مدت زمان ممکن به شما نتیجه مثبت می دهد. علی الخصوص برای افرادی که برای درمان عجله زیاد دارند. افرادی هستند که برای مراسم خاص از اسنپ آن اسمایل استفاده می کنند مانند مراسم عروسی و یا قرارهای ملاقات بسیار مهم.

در روش استفاده از اسنپ آن اسمایل هیچ گونه درد و تراش و بی حسی را بیمار تجربه نمیکند و این نکته ای بسیار مهم برای افراد است.

اگر بیمار دندانهایی بد رنگ داشته باشد و یا بین دندان هایش فاصله قرار گرفته باشد این روش بسیار موثر واقع می شود.

برای افرادی که چند دندان خود را کشیده اند بسیار مناسب است و میتواند به جای ایمپلنت استفاده شود

هزینه درمان توسط اسنپ آن اسمایل (snap on smile) بسیار کمتر از بازسازی همه دندان های فک می باشد.

در افرادی که دارای بهم ریختگی دندان به سمت داخل هستند می تواند بسیار موثر واقع شود و کاملا این عیب را کاور کند.

در این روش تنها دندان ها پوشیده می شود و لثه را در بر نمی گیرد. 

افرادی که بیماری های خاص دارند و نمی توانند از ایمپلنت استفاده کنند این روش را می توانند برای بازیابی زیبایی دندان خود استفاده کنند. افرادی که دارای سرطان هستند و یا در مراحل شیمی درمانی به سر می برند.

معایب استفاده از اسنپ آن اسمایل (snap on smile) چیست؟

اسنپ آن اسمایل (snap on smile) درمان موقتی می باشد پس برای افرادی که به دنبال درمان دائم می باشند مناسب نیست. این افراد می توانند از لمینت یا کامپوزیت استفاده کنند.

افرادی که دندان های بهم ریخته دارند نمی توانند از اسنپ آن اسمایل برای درمان دائم استفاده کنند و تنها راه درمان آنها ارتودنسی است.

کسانی که میخواهند رنگ دندان خود را تغییر دهند بهتر است از بلیچینگ برای درمان طولانی تر استفاده کنند و استفاده از اسنپ آن اسمایل به آنها پیشنهاد نمی شود.

افرادی که به دلیل نداشتن چند دندان از اسنپ آن اسمایل (snap on smile) استفاده می کنند درمان موقتی انتخاب کرده اند و باید برای رفع مشکل خود از پروتز و ایمپلنت استفاده کنند.

اسنپ آن اسمایل (snap on smile) ممکن است به دلیل استفاده ناصحیح از آن شکسته شود. این پلاک با اینکه از مواد خاص و مرغوب ساخته می شود اما ممکن است در شرایطی نتواند فشار را تحمل کند و بشکند. ماند افرادی که دچار عادت دندان قروچه هستند.

به دلیل ضخامت اندک ولایه ای که بر روی دندان قرار می گیرد، حس جسم خارجی را به بیماران میدهد که معمولا به آن عادت می کنند.

هزینه اسنپ آن اسمایل (snap on smile) چقدر است؟

 هزینه ای که باید برای اسنپ آن اسمایل (snap on smile) پرداخت کنید با توجه به دندانپزشکی که انتخاب میکنید متفاوت است. همچنین بسیار مهم است که دندانپزشک شما را چه موادی برای ساخت آن استفاده می کند. 

باید توجه کنید که کیفیت و قیمت با هم در تناسب کامل قرار بگیرند. پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات دکتر شهاب محمدی می باشد.

بهتر است برای پیدا کردن دندانپزشکی که بتواند بهترین خدمات را به شما ارائه دهد، قبل از اقدام به انجام هر پروسه درمانی ابتدا کامل تحقیق کنید و سپس پروسه درمان را آغاز کنید.

 


تفاوت اسنپ آن اسمایل (snap on smile) با ونیر لمینت چیست؟

یکی از مهمترین تفاوت هایی که اسنپ آن اسمایل (snap on smile) با لمینت ونیر دارد این است که این دو به دو شکل مختلف بر روی دندان قرار می گیرند.

لمینت های سرامیکی نوعی از سرامیک نازک هستند که بر روی دندان قرار می گیرند و به طور دائم دارای ارتباط با مینا دندان می باشند و برای مدت طولانی و برای سالهای زیاد بر روی دندان قرار بگیرند و تمامی مشکلات و ایرادات دندان ها را بپوشانند؛ ایراداتی مانند ساییدگی، فاصله دار بودن، زردی، کجی، ترک و…

ونیر لمینت پس از تهیه قالب از دندان شما به صورت سفارشی و شخص سازی شده برای شما ساخته می شود.

 این روش نتایج فوق العاده ای دارد و شما میتوانید سایه رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید تا ونیر لمینت موردنظر شما بر روی دندان هایتان قرار بگیرد.

این لمینت ها دارای قابلیت پوشانندگی بالایی هستند و می توانند انواع عیوب را کاور کنند.

اسنپ آن اسمایل (snap on smile) برخلاف لیمیت زمان کمی میتواند روی دندان شما قرار بگیرد و معمولا شخصی سازی نمی شود و به طور کلی دارای سایز بندی است.

موادی که برای ساخت اسنپ آن اسمایل (snap on smile) استفاده شده است دارای مقاومت کمتری در برابر فشار وارده و زرد شدن می باشد.

کدام روش برای اصلاح خط لبخند بهتر است: درمان با اسنپ آن اسمایل (snap on smile) یا لمینت ونیر؟

وینر لمینت به طور کامل با مینا دندان ارتباط و پیوند برقرار می کند و باعث پوشانده شدن سطح دندان در مدت زمان زیاد می شود. و این در حالی است که اسنپ آن اسمایل (snap on smile) آن اسمایل (snap on smile) دارای کاربرد موقت است و برای چند ساعت مورد استفاده قرار می گیرد.

برای استفاده از وینر لمینت باید دندان تراش داده بشود که این نکته منفی باعث می شود که کمی از محبوبیتش کاسته شود و این روش را یک روش غیرقابل بازگشت برای اصلاح خط لبخند کند.

اگر وینر لمینت را انتخاب کنید باید تا پایان عمر خود با آن زندگی کنید و گزینه ای برای حذف آن از روی دندان خود ندارید.

اسنپ آن اسمایل (snap on smile) برای افرادی که دندان بسیار آسیب پذیر، شکننده، حساس دارند که نمی توانند تراش دندان را تحمل کنند، بسیار مناسب است.

همچنین افرادی که قصد استفاده طولانی مدت از روش اصلاح لبخند را ندارند، اسنپ آن اسمایل (snap on smile) گزینه بسیار بهتری نسبت به وینر لمینت می باشد.

قیمت اسنپ آن اسمایل چقدر است؟

قیمت اسنپ آن اسمایل به نحوه ساخت آن در لابراتوار، دستمزد دندانپزشک، مهارت و تجربه متخصص لابراتوار و دندانپزشک و همچنین نوع آن بستگی دارد. اگر اسنپ آن اسمایل آماده خریداری کنید، مطمئنا هزینه ان بسیار کمتر از Snap On Smile سفارشی خواهد بود که در لابراتوار ساخته می شود.

در مقایسه قیمت اسنپ آن اسمایل با سایر روش های اصلاح طرح لبخند نیز باید گفت که قیمت لمینت اسنپ آن بسیار کمتر از لمینت ونیر است. 

به این مقاله امتیاز دهید

4.5 از 1 رأی

داستان های مشتریان ما

گالری لبخند

ایجاد یک لبخند زیبا می تواند اعتماد به نفس و ظاهر کلی افراد را افزایش دهد.

نظرات کاربران

احمد

با سلام از شهر ساری مزاحم شدم من دچار ساییدگی شدید دندان هستم میتونم از این روش استفاده کنم برا نوبت گرفتن چه کار باید بکنم

ابراهیم

درود بر شما. آیا استفاده از اسنپ آن اسماعیل اصل با چه مشخصاتی در بازار وجود دارد‌.تشکر

دکتر شهاب محمدی

فعلا در بازار وجود نداره

ابراهیم

درود بر شما. آیا استفاده از اسنپ آن اسماعیل اصل با چه مشخصاتی در بازار وجود دارد‌.تشکر

علی رستگار

سلام اقای دکتر من دندانهای بالا رو اضلا ندارم پایین دو یا سه تا دارم نمیتونم استفاده کنم