02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

آنتی بیوتیک های رایج در دندانپزشکی - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

زمان مطالعه : 10 دقیقه | منتشر شده در: 1399/06/05

مصرف آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت ایمپلنت ضروری است؟

آنتی بیوتیک های رایج در دندانپزشکی معمولا در شرایطی که بیمار دچار آبسه دندان یا عفونت لثه و دندان شده باشد تجویز می‌شود. البته مصرف آنتی بیوتیک بعد از عمل جراحی دندانپزشکی نیز امری طبیعی است. به عنوان مثال برای جلوگیری از ایجاد عفونت بعد از عمل جراحی ایمپلنت دندان یا پس از کشیدن دندان مکن است آنتی بیوتیک تجویز شود.
به طور کلی آنتی بیوتیک های مورد استفاده در دندانپزشکی در شرایط زیر تجویز می‌شوند:

بروز عفونت در لثه و دندان ها

بروز عفونت در دندان لثه یا پایه ایمپلنت در اثر عوامل مختلفی مثل پوسیدگی، تجمع باکتری یا عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ایجاد میشو.د زمانی که دندان یا لثه عفونی شود؛ آبسه اطراف ریشه دندان ایجاد شده و باکتری در آن رشد می کند. ایجاد عفونت در لثه و دندان با علائمی مثل تورم، درد و حساسیت در ناحیه عفونی شده همراه است. در صورتی که آبسه دندان به درستی درمان نشود؛ این عفونت در نواحی دیگر گسترش پیدا کرده و حتی ممکن است به مغز راه پیدا کند و موجب مرگ بیمار شود.
در شرایطی که دندان آبسه کرده باشد؛ تجویز آنتی بیوتیک های دندانپزشکی تنها راه درمان عفونت دندان و لثه است. طبق تحقیقات انجام گرفته، بیش از ۹۰ درصد از بزرگسالان بین ۲۰ تا ۶۰ سال حداقل یک بار با آبسه دندان مواجه شده اند و حدود ۲۷ درصد از آنها فقط با مصرف آنتی بیوتیک عفونت دندان خود را برطرف کرده اما پوسیدگی را درمان نکرده اند.

جلوگیری از بروز عفونت

در برخی شرایط، زمانی که برای انجام کارهای دندانپزشکی مثل کشیدن دندان یا کاشت ایمپلنت به دندانپزشک مراجعه کنید؛ حتی ممکن است بدون اینکه هیچ گونه علامتی از آبسه دندان داشته باشید؛ برای شما آنتی بیوتیک تجویز شود. این نوع آنتی بیوتیک ها، جهت جلوگیری از گسترش عفونت بعد از عمل جراحی تجویز می شوند. مصرف دوز تجویز شده از آنتی بیوتیک های رایج در دندان پزشکی پیش از هر نوع عمل جراحی به منظور جلوگیری از آبسه دندان و همچنین افزایش میزان موفقیت عمل جراحی کاشت ایمپلنت دندان لازم و ضروری است.
برخی دیگر از انواع عمل جراحی دندان مثل پیوند استخوان یا لثه نیز احتمال بروز عفونت را افزایش می‌دهند. به همین علت دو تا سه روز قبل از عمل جراحی توصیه می شود که مصرف آنتی بیوتیک های رایج در دندانپزشکی مثل مصرف آموکسی سیلین را با دوز مناسب شروع کنید.

مصرف آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت ایمپلنت ضروری است؟

دهان و دندان همواره در معرض باکتریهای مختلفی است که می‌تواند موجب بروز عفونت در ریشه دندان یا پایه ایمپلنت شود. در صورتی که به درستی آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده توسط دندانپزشک را قبل از عمل کاشت ایمپلنت دندان مصرف نکنید؛ احتمال بروز بیماری‌هایی مثل پری ایمپلنتیست بعد از کاشت ایمپلنت افزایش پیدا می‌کند.
عمل کاشت ایمپلنت دندان می تواند ریسک عفونت آبسه دندان را به علت وارد شدن باکتری به جریان خون افزایش دهد .برخی از اشخاصی که سیستم ایمنی ضعیفی داشته باشد باید قبل از عمل کاشت دندان، آنتی بیوتیک های مناسب را مصرف کنند تا از عفونی شدن ناحیه تحت عمل جراحی جلوگیری شود.
هرچند بسیاری از افراد نیازی به مصرف آنتی بیوتیک قبل از کشیدن دندان ندارند چون سیستم ایمنی بدن با باکتریهای موجود مبارزه خواهد کرد؛ با این وجود دندانپزشک با بررسی شرایط بیمار در صورت نیاز، آنتی بیوتیک های رایج در دندانپزشکی را پیش از کشیدن دندان تجویز می کند. در صورتی که بیمار قصد داشته باشد از کاشت ایمپلنت دندان فوری بلافاصله بعد از کشیدن دندان استفاده کند؛ توصیه می شود مصرف آنتی بیوتیک های مورد استفاده در دندانپزشکی را پیش از عمل جراحی شروع کند.

چه زمانی آنتی بیوتیک های رایج در دندان پزشکی برای درمان آبسه دندان تجویز می شود؟

انواع مختلفی از آنتی بیوتیک های رایج در دندان پزشکی وجود دارد که هنگام عفونت لثه و دندان برای درمان آبسه تجویز می شود برخی از آنتی بیوتیک های مورد استفاده در دندانپزشکی عملکرد بهتری دارند و می‌توانند همراه با مسکن های مناسب برای کاهش درد و علائم عفونت دندان بیمار به کار روند.
دندانپزشک معمولاً با توجه به میزان عفونت، بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت لثه و دندان را تجویز می کند. البته نمی توان هر نوع آنتی بیوتیکی را برای از بین بردن آبسه دندان استفاده کرد. در شرایطی که عفونت دندان به علت پوسیدگی باشد؛ فقط مصرف آنتی بیوتیک به درمان آن کمکی نخواهد کرد. بلکه دندانپزشک باید پوسیدگی دندان را برداشته و با روت کانال کردن مشکل بیمار را حل کند.
در صورتی که عفونت به لثه گسترش پیدا نکرده باشد و بیمار نیز سیستم ایمنی قوی داشته باشد؛ نیازی به تجویز آنتی‌بیوتیک نیست و دندان پزشک فقط با تراشیدن پوسیدگی دندان و پرکردن آن میتواند عفونت دندان بیمار را برطرف کند.

رایج ترین آنتی بیوتیک های مورد استفاده در دندانپزشکی کدامند؟

نوع آنتی بیوتیک مورد استفاده در دندانپزشکی باید توسط دندانپزشک با توجه به نوع باکتری که موجب عفونت لثه یا دندان ‌شده تجویز شود. انواع مختلف آنتی بیوتیک های مورد استفاده در دندانپزشکی، تاثیر متفاوتی روی از بین بردن عفونت و باکتری دارند. بیش از ۱۵۰ نوع باکتری می‌تواند به آبسه دندان و عفونت لثه منجر شود و بسیاری از آنها در مدت زمان کوتاهی عفونت را در کل دندان ها و لثه پخش می کنند. به همین علت باید آنتی بیوتیک مناسب با هر باکتری با تشخیص دندانپزشک تجویز شود.

آنتی بیوتیک های رایج در دندانپزشکی

انواع آنتی بیوتیک های مورد استفاده در دندانپزشکی

آنتی بیوتیک دندانپزشکی از دسته پنی سیلین ها

آنتی بیوتیک های از نوع پنی سیلین، متداولترین آنتی بیوتیک مورد استفاده در دندانپزشکی برای درمان عفونت های دندانی هستند. این نوع داروها شامل پنی سیلین و آموکسی سیلین می‌شوند. برخی از دندانپزشکان آموکسی سیلین را همراه با کلاولانیک اسید (clavulanic acid) به عنوان ترکیبی که می‌تواند به از بین بردن باکتری کمک کند؛ تجویز می‌کنند.
به طور معمول دوز مورد استفاده برای درمان عفونت دندان توسط آموکسی سیلین، کپسول های ۵۰۰ میلی گرمی آن هر ۸ ساعت یا ۱۰۰۰ میلی گرمی آن هر ۱۲ ساعت است.
در صورتی که آموکسی‌سیلین با کلاولانیک اسید تجویز شود؛ حدود ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی گرم از آن هر ۸ ساعت یا ۲۰۰۰ میلی گرم از آن هر ۱۲ ساعت بسته به کمترین دوز موثر آن تجویز می شود.

آنتی بیوتیک دندانپزشکی از نوع کلیندامایسین (Clindamycin)

کلیندامایسین بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت لثه و دندان است که روی انواع مختلفی از باکتری ها موثر است. در یکی از مطالعات انجام گرفته توسط محققان دنتال ژورنال، Clindamycin بهترین انتخاب برای عفونتهای لثه و دندان شناخته شده است. چون باکتری ها در برابر این دارو نسبت به داروهای دسته پنی سیلین مقاومت کمتری نشان می دهند.
توصیه می‌شود که کلیندامایسین با دوز ۳۰۰ یا ۶۰۰ میلی گرم هر ۸ ساعت مصرف شود.

آنتی بیوتیک دندانپزشکی از نوع آزیترومایسین (Azithromycin)

آزیترومایسین به‌عنوان آنتی بیوتیک موثر برای عفونت لثه و دندان شناخته می‌شود که با جلوگیری از رشد باکتری به درمان آن کمک می کند. از این دارو معمولا برای افرادی که به داروهای دسته پنی سیلین حساسیت دارند؛ استفاده می شود. مصرف آزیترومایسین برای درمان عفونت لثه و دندان با دوز ۵۰۰ میلی گرم هر ۲۴ ساعت به مدت ۳ روز توصیه می شود.

آنتی بیوتیک دندانپزشکی از نوع مترونیدازول (Metronidazole)

مترونیدازول از دیگر آنتی بیوتیک های مورد استفاده در دندان پزشکی برای درمان عفونت لثه و دندان است که البته برای همه مناسب نیست و معمولا اولین انتخاب دندانپزشکان نمی‌باشد. دوز مناسب برای از بین بردن عفونت توسط مترونیدازول حدود ۵۰۰ تا ۷۵۰ میلی گرم هر ۸ ساعت است.

آنتی بیوتیک دندانپزشکی از نوع پروفیلاکسی 

پروفیلاکسی یکی از بهترین آنتی بیوتیکهای مورد استفاده در دندانپزشکی قبل از عمل جراحی به منظور جلوگیری از ایجاد عفونت و یا بعد از عمل جراحی در صورت بروز عفونت است. پروفیلاکسی می‌تواند به سرعت باکتری های موجود در آبسه دندان را از بین برده و به بهبود علائم عفونت لثه و دندان کمک کند.
دستورالعمل آنتی بیوتیک پروفیلاکسی دندانپزشکی فقط باید توسط دندانپزشک مشخص شود و بیمار باید طبق دستورالعمل تعیین شده تمام دوز مصرفی را به طور کامل  مصرف کند تا عفونت لثه و دندان از بین برود.

مصرف آنتی بیوتیک های رایج در دندانپزشکی چه زمانی توصیه می‌شود؟

مصرف آنتی بیوتیک های رایج در دندانپزشکی معمولاً پیش از این که دندانپزشک بخواهد دندان های پوسیده را روت کانال کرده و یا عمل جراحی انجام دهد؛ توصیه می شود. در این شرایط، بیمار باید دوز کامل آنتی بیوتیک ها را مصرف کند تا دندانپزشک بتواند بدون هیچ گونه خطری کار دندانپزشکی را به پایان برساند. معمولاً مصرف آموکسی سیلین قبل از دندانپزشکی به منظور جلوگیری از ایجاد عفونت توصیه می شود. مهمترین وظیفه بیمار، مصرف کامل آنتی‌بیوتیک‌ها طبق دستور پزشک است. حتی اگر تمام علائم عفونت مثل درد و تورم از بین رفت، مصرف آنتی بیوتیک تا زمانیکه پزشک تجویز کرده، نباید قطع شود. به طور کلی عفونت های لثه و دندان بین ۳ تا ۷ روز بعد از مصرف آنتی بیوتیک به طور کامل برطرف خواهند شد.

آیا مصرف آموکسی سیلین قبل از دندانپزشکی موجب از بین رفتن آبسه دندان می‌شود؟

در صورتیکه لثه و دندان شما دچار عفونت شده بهتر است حتماً به دندانپزشک مراجعه کنید تا بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت لثه و دندان شما تجویز شود. اما اگر به دندانپزشک دسترسی ندارید؛ مصرف آموکسی سیلین با دوزی که پیش از این اشاره کردیم می تواند علائم آبسه دندان را کاهش داده و از گسترش بیشتر عفونت جلوگیری کند. با این حال بهتر است در اولین فرصت توسط دندانپزشک ویزیت شوید.
البته برخی از باکتری ها ممکن است نسبت به این داروها مقاوم باشند و مصرف این نوع آنتی بیوتیک ها تاثیری روی آنها نداشته باشد. به همین علت پزشکان آنتی بیوتیک های دیگری را انتخاب می کنند که تاثیر بیشتری روی باکتری های مقاوم دارد.
در صورتی که به این نوع آنتی بیوتیک های رایج در دندانپزشکی آلرژی داشته باشید نیز دندانپزشک باید انواع دیگری از آنتی بیوتیک دندان پزشکی را برای شما تجویز کند.

آیا مصرف آنتی‌بیوتیک درد دندان را از بین می‌برد؟

آنتی بیوتیک ها فقط جهت از بین بردن باکتری ها تولید شده اند و به عنوان مسکن نمی توانند درد را دندان را از بین ببرند. با این وجود پس از مصرف آنتی بیوتیک چون باکتری از بین می‌رود و علائمی مثل تورم کاهش پیدا می‌کند؛ درد آبسه دندان نیز به تدریج از بین خواهد رفت.

بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت لثه و دندان کدام است؟

بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت لثه و دندان با توجه به نوع باکتری که آبسه دندان را به وجود آورده تعیین می شود. با این حال، آنتی بیوتیک های دسته پنی سیلین مثل آموکسی سیلین متداولترین نوع آنتی بیوتیک برای درمان عفونت هستند که تجویز می شوند. قرص مترونیدازول و کپسول های  آزیترومایسین و کلیندامایسین نیز از دیگر آنتی بیوتیک های رایج در دندانپزشکی میباشند که با توجه به نوع عفونت لثه و دندان توسط دندانپزشک تجویز می شوند.

جمع بندی

مصرف آنتی بیوتیک های رایج در دندانپزشکی در هر شرایطی باید فقط توسط دندان پزشک تجویز شده و طبق دوز توصیه شده به طور کامل مصرف شود. در بسیاری از شرایط، عفونت دندان فقط با برطرف کردن پوسیدگی و روت کانال کردن (عصب کشی) از بین رفته و نیازی به مصرف آنتی بیوتیک نمی باشد. در حالی که در شرایط دیگری مثل کشیدن دندان و عمل جراحی کاشت ایمپلنت حتی در صورتی که هیچ گونه علامتی از آبسه دندان یا عفونت لثه و دندان وجود نداشته باشد؛ دندانپزشک بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت لثه و دندان را تجویز می‌کند تا موفقیت عمل جراحی کاشت ایمپلنت یا کشیدن دندان تضمین میشود.
از رایج ترین آنتی بیوتیک های مورد استفاده در دندانپزشکی می توان به آزیترومایسین، آموکسی سیلین و مترونیدازول اشاره کرد که هرکدام باید در شرایط مناسب و با دوز مشخص مصرف شود تا آبسه دندان رفع شود.مشاوره رایگان دندانپزشکی

داستان های مشتریان ما

گالری لبخند

ایجاد یک لبخند زیبا می تواند اعتماد به نفس و ظاهر کلی افراد را افزایش دهد.

نظرات کاربران

تقوی

سلام آقای دکتر من دو روز دندون ۶ و۷ بالا سمت چپم کشیدم اولش درد زیادی داشتم مسکن خوردم دردش خوب شد ولی بعدش سردرد و تب و لرز دارم و بی اشتها شدم ودر ضمن دکتر هیچ آنتی بیوتیکی تجویز نکردن خیلی بی حالم ممنون میشم راهنمایی کنید.

دکتر شهاب محمدی

سلام لطفا به پزشک عمومی مراجعه کنید علایم مربوط به کشیدن دندان نیست

مریم

سلام آقای دکتر جراحی افزایش طول تاج انجام دادم و دکتر م سفکسیم تجویز کردن الان 6روزه بهبودی حاصل نشده میتونم از آموکسی سیلین استفاده کنم به همراه مترونیدازول؟

دکتر شهاب محمدی

سلام و عرض ادب طبق دستور پزشکتان عمل کنید.

زهرا

سلام خسته نباشید پنج روز دندونم رو کشیدم تقریبا جراحی شده ولی هنوز درد میکنه دندونای فک پایینم کامل درد میکنه چیکار باید کنم؟قرص آموکسو سلینم خیلی خوردم ولی هنوز درد دارم

دکتر شهاب محمدی

سلام عرض ادب درد بعد از جراحی معمول هست.مسکن مصرف کنید. و ترجیحا به دندانپزشکتان مراجعه کنید.

خانم آجرلو

سلام خسته نباشید لثه من عفونت کرده اندازه یه عدس شده هرروزم بزرگترمیشه چرک خشکنم خوردم ولی فایده نداره له خاطرکرونامیترسم برم دکتر لطفآراهنمایی کنید ازوقتی که جراحی لثه کردم ودندوناموروکش کردم ابنحوری میشه بگیدچکارکنم

دکتر شهاب محمدی

سلام و عرض ادب نیاز به ویزیت حضوری هست.احتمالا به درمان ریشه احتیاج دارید.

حامد

با سلام و خسته نباشید آقای دکتر چه عواملی باعث میشه بعد روکش شدن، دندان نسبت به فشار حساس بشه و درد کنه؟

دکتر شهاب محمدی

سلام و عرض ادب بدون معاینه بالینی نمیشود نظر قطعی داد.ممکن هست در درمان ریشه یا پروتز مشکلی وجود داشته باشد.

Salehi

خسته نباشید. برای عفونت دندان ولثه آموکسی سیلین 500ومترونیدازول هم 500 باشه؟ واینکه هردوتاش باید همزمان خورده بشه یاباید بینشون فاصله بندازیم؟ ممنون

دکتر شهاب محمدی

سلام عرض ادب بله باید همزمان مصرف بشن

الی

سلام من 32 سالمه یک سالی هست دندون عقل پایینم نهفته دراومده کمتر از نصفش دراونده و بقیش زیر لثه بود و عفونت کرد چند هفته اموکسی سیلین خوردم خوب نشد رفتم دنداپزشک گفتن باید حراحی بشه و جراحی کردن ولی نه تنها بهتر نشد که بدتر شده و لثم متورم شده و عفونت بیشتر سده و کل دندونای فک پایین که سمت دندون عقلم هستن درد میکنن کپسول اموکسی سیلین هم میخورم هیچ تاثیری نداشته بابد چیکار کنم اقای دکتر خیلی درد دارم

دکتر شهاب محمدی

سلام و عرض ادب لطفا به متخصص فک و صورت مراجعه کنید

احسان

سلام ببخشید بچه من ۷سالشه دندونش ابسه کرده صورتش کمی ورم کرده چه دارویی خوبه؟

دکتر شهاب محمدی

سلام اموکسی سیلین

نگین

سلام شبتون بخیر . ببخشید من ۸ روزه دندان ۸ را کشیده ام البته به سختی و بدون جراحی . و چرک خشک کن اموکسی کلاو رو به مدت ۷ روز استفاده کردم . اما الان هنوز لثه ام روش هم سفیده و هم درد دارم . الان باید باز هم انتی بیوتیک دیگه ای مصرف کنم . ممنون میشم پاسخگو باشید .

دکتر شهاب محمدی

سلام به نظر من ۷ روز کافیه مگر در موارد خاص

مهدی

سلام سپاس از راهنمایی های شما ۵۸ ساله هستم دارای فشارخون ودیابت نوع ۲چندین روزاست دندان آسیاب دردوطرف فک بالادرددارم به دلیل بیماری کرونا به دندانپزشک مراجعه نکردم باید چه کارکنم سپاس ازراهنمایی شما

دکتر شهاب محمدی

سلام باید برای معاینه مراجعه کنید. در منزل غیر از مسکن استفاده کردن کار دیگه ای نمیشه انجام داد.

نیره

سلام من چند سال قبل دندانم عصب کشی کردم وروکش بعد درد گرفت دوباره مراجعه کردم پرشک از روی روکش سوراخ کرد وعثب کشی کرد وبعد گفتتند بقلشی هم عصب کشی نشده است گفتم عصب کشی کینید گفت الان احتیاج نیست الان حدود یک ماه استاب گلویم را قورت می دهم درد ی کشد طرف سمت راست سرم ودندان بالا هم به سردی وگرمی اب حساس است ایا ممکن دندانم عفونت کرده باشد واین عوارض بد اثر عفونت دندان است

دکتر شهاب محمدی

سلام خیر عوارض دندان نیست.

امید

سلام دکتر جان. بنده 4تا از دندونام به خاطر پوسیدگی کاملا صاف شده.وهم سطح لثه شده آیا باید با عمل جراحی کشیده بشه یا نه. چون نمیتونم باهاشون غذا بخورم

دکتر شهاب محمدی

سلام معمولا بدون جراحی خارج میشه.

محمد

سلام دکتر. 10روزی میشه دندون عقلم عفونت کرده درد شدیدی داره آموکسی سیلین و مترو خوردم خوب نشد سفالکسین بهم دادن سر وقت خوردم یکم بهتر شد ولی به خاطر استفاده از لیدوکایین یه دندان دیگم عفونت کرد الان هر دو تاش درد داره چیکار کنم؟

دکتر شهاب محمدی

سلام برای درمان اقدام کنین. کشیدن یا عصب کشی

سمیرا

سلام آقای دکتر دندون من عفونت قدیمی و آبسه داشت، عصب کشی کردم الان صورتم ورم کرده آموکسی و مترونیدازول مصرف میکنم. خطرناک نیست؟ احتمال پخش عفونت به کل بدن نیست؟

دکتر شهاب محمدی

سلام اگر زیاد نشه خطرناک نیست.

سمیرا

سلام آقای دکتر دندون من عفونت قدیمی و آبسه داشت، عصب کشی کردم الان صورتم ورم کرده آموکسی و مترونیدازول مصرف میکنم. خطرناک نیست؟ احتمال پخش عفونت به کل بدن نیست؟

دکتر شهاب محمدی

پاسخ داده شد.

سعيد

سلام اقاي دكتر من چهار روزه دندونمو كشيدم (دندان عقل نيس) دردش قط نشده داخل دندونم سفيد هس فكنم چرك هس بايد انتي بيوتيك مصرف كنم چه نوعش خوبه واسع عفونت؟

دکتر شهاب محمدی

سلام آموکسی سیلین و مترو.

حبیب سلیمانی

سلام جهت عفونت سفالکسین چطوره مرسی

دکتر شهاب محمدی

سلام عفونت چی؟

مریم

سلام من ماه اخر بارداریم دندونم ابسه کرده پیش دندانپزشکم رفتم عفونت خالی کرد الان بعد دورروز باز باد کرده لثه ام اموکسی سلین ۵۰۰میخورم ایا خطر ناک؟

دکتر شهاب محمدی

سلام دوباره مراجعه کنین اگر هنوز کم نشده.

اردلان

سلام اقای دکتر و تشکر در این روزها به مردم کمک می کنید. من نارسایی قلبی دارم و یک دندان عقل پایین که همیشه منو اذیت می کنه ولی چون دندون مشکلی نداره دکتر داندانپزشکم میگه نیازی به کشیدن نیست. هفته پیش که نخ کشیدم دوباره دچار عفونت شد نه از نوعی که اینجا خوندم بیشتر یه توده کوچولو شکل می گیره ولی تفاوتش این بود اینبار فک من دیگه از یک حدی بیشتر باز نمیشد و بشدت درد داشتم الان سه روز هست که اموکسی 500 هر هشت ساعت مصرف می کنم بهتر شده ولی هنوز لثه برامده روی دندان عقلم هست. با این شرایط باید چند روز اموکسی ادامه بدم ؟و در ضمن با این مشکلات اگر نخ نکشم و دندون هم که سالم هست ایا باز نیازی به کشیدن با توجه به شرایط قلب نیست ؟ تشکر از شما و وقتی که گذاشتید

دکتر شهاب محمدی

سلام کشیدنش که قلبتون رو اذیت نمیکنه اما فرض کنیم نخواین بکشین اموکسی خوبه اما دهانشویه خیلی بیشتر کمک میکنه

اردلان

سلام و تشکر از پاسخ شما منظورتون از دهانشویه اب نمک معمول هست یا نوعی خاص از دهانشویه مدنظر شما هست ؟ تشکر

دکتر شهاب محمدی

سلام همان اب نمک در موارد معمولی کفایت میکنه

چلبی یانی

با سلام ۹ ماه پیش دندان۶ بالا رو روکش گذاشتن الان مدتی هست که درد دارم دندان کاملا عصب کشی شده ممکنه عفونت باشه ؟ به علت کرونا نمیخوام برم کلنیک میشه از آنتی بیوتیک و مسکن استفاده کرد

دکتر شهاب محمدی

سلام بله فعلا می تونید با دارو ارومش کنید

زهرا

سلام من چندسال پیش دندون نیشمو پر کردم اونموقع دکتر گفتن که به عصب نرسیده و فقط پر کردن بعد الان حدود دو ساله کنار دماغمو که فشار میدم سفته و درد میکنه و اون قسمت زیر لپم یکم ورم کرده ولی دندونم در ظاهر مشکلی نداره و پوسیده نیس آیا با مصرف آنتی بیوتیک مشکلم حل میشه یا نیاز به عصب کشی هست

دکتر شهاب محمدی

سلام نیاز به عصب کشی دارید

شفق موسوی

با عرض سلام من پریروز دندون دردم شروع شد دندون اصلی جلویی بالا، و دیروز رفتم و دکتر بعد عکس گرفتن گفتن عفونت داره و باید عصب کشی بشه که همون جا عصب کشی کردن و الان بعد گذشتن ۱۲ ساعت درد شدیدی داره که فقط با مسکن ۵ ساعت یکبار خوب میشه و الان از دماغم تا لب بالایی ورم کرده.میشه راهنمایی کنین در ضمن آموکسی سیلین و مترونیدازول هم مصرف میکنم

دکتر شهاب محمدی

سلام به همین انتی بیوتیک ادامه بدین خوب میشه

خادم

سلام من دختر 9 ساله ای دارم دندان شماره چهارش پکاملا پوسیده دو روز درد داره لثه اش هم قرمز شده نمدونم ببرمش دندونپزشکدندونش میکشه یا باید دارو مصرف کنه یه باید چه انتی بیوتیکی مصرف کنه؟

دکتر شهاب محمدی

سلام ببرید معاینه بشن

مریم

سلام اقای دکتر همسر من 6روز پیش دندان عقلشون رو کشیدن ولی هنوز درد دارن ومسکن استفاده می کنن البته دندون خیلی سخت بیرون اومدوانتی بیوتیک هم مصرف نکردن

دکتر شهاب محمدی

سلام درد کشیدن عقل ممکنه تا ۲ هفته ادامه پیدا کنه

اکبر زاده

سلام.وقت بخیر دندون آسیاب فک پایینم که قبلا پر شده بوده، یه تیکش یک ماه پیش شکسته و الان دندون و گلوم درد گرفته. قبل از مراجعه به دندانپزشک میتونم آنتی بیوتیک شروع کنم؟ آموکسی و مترونیدازول خوبه؟ و نکته دوم اینکه من به محض شروع آنتی بیوتیک یبوست شدید میگیرم و خیلی اذیت میشم. ممنون میشم اگه برای افرادی مثل من راهکاری بدید🙏🙏🙏

دکتر شهاب محمدی

سلام آنتی بیوتیک رو عوض کنید. می تونین از سفکسیم استفاده کنین.

اسدی

باتشکر فراوان از شما

نجمه جعفری

ممنون

موسوی

سلام من چند روز,لثه پایینم به شدت میخاره چند روز آموکسی کلاو خوردم حالا نمیخاره درد میکنه لثه تیره شده انگار عین کبودی چی بخورم بهتر شم ممنون

دکتر شهاب محمدی

سلام نیاز به معاینه دارید.

محمد

سلام اقای دکتر من ۲۳ سالمه یکی از دندون های بالا که باهاش غذا میخورم شکسته توش خالی شده و فقط بغل هاش مونده تو لسم الان دو روز متورم شده و درد شدیدی میکنه به طوری ک توان خوردن غذا ندارم از مترونیدازول و اموکسی سیلین استفاده میکنم خواستم بدونم نیاز به جراحی داره یا مراجعه کنم برام میکشنش

دکتر شهاب محمدی

سلام باید معاینه بشین و نیاز به عکس می باشد

یعقوبی

دکتر جان.افراد سیگاری میتونن ایمپلنت کنند؟

دکتر شهاب محمدی

سلام بله میتونن. اما بهتره که رعایت کنن.

یعقوبی

دکتر جان.مطب شما بازه؟یا بخاطر کرونا تعطیله؟

دکتر شهاب محمدی

سلام بله هستیم. میتونید با شماره ی تو سایت جهت هماهنگی تماس بگیرید.

یعقوبی

دکتر جان سلام.دوتا دندان دارم که حدود یکساله هردو لق هستند بطوری که احساس میشه بادست درمیان .میشه فعلأ نگهشون بدارم ؟یا بایستی بکشمشون؟

دکتر شهاب محمدی

سلام نیاز به معاینه دارین.

کبری

سلام من مهر ماه دندونمو‌عصب کشی کردم منتهی فرصت نشد پر کنم بخاطر کرونا همون اوایل ک عصب کشی کردم از دو هفته بعد دندونم درد داشت امروز هم کلا لثه ام درد می‌کنه و گونه هام می‌تونه عفونت باشه چون هنوز پر نشده

دکتر شهاب محمدی

سلام بله می تونه زودتر پر کنید

پیمان برجیان يزدی

جناب دکتر یک از دندان‌های من ٣ سال پیش مقداری پوسیدگی داشت و پزشک معالج من کارهای لازم را انجام دادند و پر کردنداما عصب کشی احتیاج نداشت، اکنون متاسفانه عفونت کرده و بسیار متورم شده البته در زمان یک روز. با توجه به شیوع کرونا در یزد نمی تونم به دندانپزشک مراجعه کنم. نظر شما چیست تا مقطعی کاری انجام بدم تا پیک شیوع کرونا در شهرمان کمتر شود و به دندانپزشک مراجعه کنم. ضمن تشکر و تقدیر از بزرگواری حضرتعالی.

دکتر شهاب محمدی

سلام گاهی استفاده از آموکسی و مترو باعث کم شدن موقتی عفونت میشه امتحان کنید

سمیرا

سلام.دندونم‌نیاز به عصبی کشی داشته از ۳ هفته قبل بخاطر ابسه و عفونت اموکسی سیلین و مترونیدازول مصرف کردم اما وقتی دکتر دندونم رو‌یاز کرد و‌شروع ب کار کرد با کلی بی حسی ک تزریق کرد دردم غیر قابل تحمل بود باز دندونمو‌بست و گقت اننی ییوتیک‌بخور.ی ماه باز خوردم موقع کار نشد دردشو تحمل کنم نمیدونم چه انتی بیوتیکی مصرف کنم ک ابسه کامل از بین بره ک بی حسی اثر کنه

دکتر شهاب محمدی

سلام آنتی بیوتیک کافیه ماده بی حسی یا روش تزریق باید عوض بشه

شروین

سلام وقت بخیر بابت پوسیدگی دندان آخر بالا سمت راست،که شکسته و پوسیده بود به دکتر مراجعه کردم،هیچ دردی هم نداشتم و یکی دو سالی بود که به همین وضع سر میکردم،دکتر گفت که باید عصب کشی بشه،مرحله اول انجام شد و گفتند باید ۲هفته فاصله بیفته برای مرحله بعد،بعد از ۲هفته به قدری درد داشتم که مجبور شدن پانسمان رو خالی کنن و پنبه گذاشتن،بعد دوروز دوباره گفتن که مراجعه کنم برای شستشو و دوباره پانسمان کردن،به قدری در حال حاضر درد دارم که نمیتونم صحبت کنم،تماس گرفتم و گفتن باید تا روز نوبتم یعنی ۳روز دیگه تحمل کنم. لطفا راهنماییم کنید که باید عصب کشی دوباره صورت بگیره قبل از نوبتم به دکتر دیگه ای مراجعه کنم؟یا دندان رو بکنم بهتره؟ این حجم از درد طبیعیه؟

دکتر شهاب محمدی

سلام درمان رو ادامه بدین بله ممکنه بین جلسات درد شدید بشه

امیر علی

سلام دو هفته پیش چهار تا دندانم پر کردم هنوز درد می کنه سمت راست صوزتم درد می کنه پنج روزه دندان هفت پایین سمت راستم هم کشیدم باید روزی سه تا زلوفن بخورم با استامینفون کديین فقط سه ساعت اروم می شم،چه کار باید بکنم

دکتر شهاب محمدی

سلام باید به مصرف مسکن ادامه بدین

لیلی

سلام دکتر من جراحی دندون عقل داشتم دکتر ۲۰ تا آموکسی‌سیلین تجویز کردن ،الزاماا واجبه همشو بخورم من ۱۴ تاشو مصرف کردم و ورمو درد تموم شده ۱۰ تا هم مترونیدازول مصرف کردم

دکتر شهاب محمدی

سلام کافیه

مهناز ولیخانی

سلام من دندونم ابسه کردهاموکسی مترو نیدازول میخورم هنوز یک بسته نشده معده درد دارد میتونم قطعش کنم دارویی هست برای ضرر نداشته باشه اشتها م کم شده دلپیچه دارم

دکتر شهاب محمدی

سلام سفکسیم رو امتحان کنید

علی

سلام آقای دکتر دوسال پیش دندون پایین را عصب کشی و روکش کردم الان درد داره عکس گرفتم دکتر میگه عفونت کرده باید بکشی آبسه شدید همراه درد دارم .آموکسی سیلین ۵۰۰ با مترونیدازول۲۵۰هر۸ ساعت داده .آیا جواب میده این دوز

دکتر شهاب محمدی

سلام همیشه نه اما بیشتر وقتا جواب میده

محمدباقر

سلام. خداوند عمر با برکت بهتون عنایت فرماید . بنده دندان عقلم رو جراحی کردم ، پس از یکروز استخوان فک زیر دندان نمایان شد(به اندازه یک سانتیمتر) پس از دو هفته عفونت شدیدکرده ، خواستم بدونم برای عفونتش چی استفاده کنم و برای درمان باز شدگی لثه و اکسپوز شدن فک چیکار باید کرد ؟ ممنون

دکتر شهاب محمدی

سلام حتما مراجعه کنید دکترتون از نزدیک ببینن شاید نیاز به بخیه باشه

محمدباقر

سلام و خدا قوت مراجعه کردم میگن باید یه مقداری از استخوان فک در قسمت اکسپوز شده تراشیده بشه تا لثه بخیه شود . به نظر شما نیاز به تراشیدن استخوان می باشد؟ بخیه لثه به تنهایی کافی نیست؟ سپاسگذارم

دکتر شهاب محمدی

سلام باید معاینه بشین

ناصر

سلام آقای دکتر ببخشید من حدود 4 سال پیش دندان شماره 7 بالا مو عصب کشی و پر کردم تو این مدت هر 3 -4 ماه یه بار یه درد خفیفی احساس میکردم زیاد توجه نمیکردم با مرور زمان یه قسمت خیلی کوچیک از بغل دندون که پرکرده بودم انگار خالی شده و بعضی مواقع غذا میرفت داخلش و درد میکرد.الان چند روزه دردش خیلی شدت گرفته بخصوص موقعی که آب سرد میخورم. میخواستم بدونم دلیل ایندرد چیه؟ آیا عفونته یا به خاطر اون خالی شدگیه؟ آیا میتونم به صورت آزمایش آنتی بیوتیک مصرف کنم ببینم خوب میشه یا نه؟ آیا دندونی که عصب کشی و پرشده میتونه عفونت بکن

دکتر شهاب محمدی

سلام باید ویزیت بشین نیاز به عکس هم هست

ترکمان

سلام آقای دکتر خسته نباشین.من۲۳سالمه و حدودا ۲ ساله دندان عقلم نیمه نهفتس و نصفش زیر لثه مونده مشکل اینه گاهی اوقات آبسه میکنه. اینبار بعلاوه بر لثه زیر فکم اندازه یه نخود آبسه کرده و باتکون دادن فک و گردنم جابجا میشه و درد کمی داره.غیرازکشیدن چه راهی داره ک از زیر لثه بیرون بیاد؟

دکتر شهاب محمدی

سلام باید معاینه بشین تا ببینم چه جراحی میشه انجام داد

زهرا

سلام آقای دکتر زهرا هستم میتونم کلیندامایسین یا آزیتروماسین استفاده کنم دوتابچه کوچیک دارم با این کرونا شرایط دکتر رفتن ندارم

دکتر شهاب محمدی

سلام عکس رادیولوژیتونو باید ببینم

زهرا

سلام دندونموچهارساله پرکردم الان یه هفته عفونت کرده ورم داره دورش سفیدشده درد زیادی دارم آموکس سیلین بامترونیدازول مصرف کردم تاثیری نداشته چیکارکنم

دکتر شهاب محمدی

سلام عکس رادیولوژیتونو باید ببینم

فاطمه

سلام آقای دکتر من حدود دوسالی هست دندانهای ۴و۵ چپ بالام رو عصب کشی و روکش کردم...همون موقع روکش دندونام نزدیک لثه(پایه) یه کم سیاه بودن...الان دو سه روزیه لثه ام موقع نخ دندون کشیدن خونریزی میکنه امروز که نگاه کردم بافت لثه ام از داخل سیاه شده من چیکار باید بکنم؟خیلی خیلی نگرانم😭

دکتر شهاب محمدی

سلام باید معاینه بشین

محمدیان

سلام و خسته نباشید. دندود عقل من ناقص رشد کرده و الان سه روزه قسمتی از لثه که روی دندونه درد میکنه و متورم شده و ناحیه اطراف هم همینطور شده و موقع بلعیدن هم درد میگیره و یه ذره قسمت فکم متورم شده. از امروز مصرف آموکسی سیلین ۵۰۰ و مترونیدازول ۲۵۰ رو شروع کردم. خواستم بپرسمم این دارو ها برای درمان عفونت کافی هستن؟ با تشکر

دکتر شهاب محمدی

سلام دهانشویه کلر هگزیدین هم اضافه کنین

مریم

سلام

مریم

سلام.من یک سال هست ک دندونم رو عصبی کشی و پر کردم اما حالا دوباره عفونت داره باید چکار کنم،درضمن مطب دندانپزشکی بسته هست لطفاً راهنمایی کنید واقعا تحمل درد برام سخته

دکتر شهاب محمدی

سلام باید ویزیت بشین شاید عفونت داره

معصوم

سلام سختہ نباشید من دندون6روقبلابدون عصب کشی پرکردہ بودم الان چندروزدردشیدداشتم دکترگفت زیراون تکہ کہ پرھست بہ عصب رسیدہ دیروزدرستش کردولی بازم دردشدیددارم میشہ راھنمایی کنید

دکتر شهاب محمدی

سلام بعد از عصب کشی درد می تونه وجود داشته باشه

حسن

سلام .خدا خیرت بده آقای دکتر که وقت میزاری همه رو جواب میدی.من مدتی هست دندون درد دارم یه تیکه از دندونم شکسته درد زیاد داره عفونت هم داره میتونم بکشم

دکتر شهاب محمدی

سلام باید معاینه بشین عفونت درمان بشه و کشیده بشه

ثریا

بردمش چند جا گفتندعکس برای اطفال خوب نیست عکس ننوشتند مردم دیگه از استرس بس که چیزی نمیخوره،آقای دکتر با آموکسی چندروزه درمان میشه؟

مریم

سلام آقا دکتربه بخشید میشه لطف کنین جواب بدیدمن ۸ روزه دوتا دندونمو کشیدم یه جای یکش خوب کشیده شده ویکش دست میزنم مثل استخوان تیزه فک کنم ریشه باشه مونده درد هم داره چکارکنم ویکی ازدندونام که ۱۰ روز پیش دکتر عصب کشی میخواست انجام بده گفت کانالش باز نشده باید بکشی دست کاری کرد الان بالای دندونم روی لثه آبسه شده ۴ روزه قرص داده مصرف میکنم سروقت عفونتش پرمیشه خالی میشه چرک سفید درمیاد چکارکنم آیا کشیده میشه اذیت نمیشم خاهیش میکنم جواب بدید

دکتر شهاب محمدی

سلام کشیده میشه اون تیزی هم احتمالا لبه استخونه مشکلی نداره

ثریا

پسرم ۲سال و۸ماهشه سه روزه که همش میگه دندونم دردمیدرد میکنه غذانمیتونه بخوره بردمش چندتا دندانپزشک میگم التهاب و عفونت لثه داره البته یکی ازدندونای کرسی هم تازه داره درمیاد،دندانپزشک چیزی تجویزنکردبردمش متخصص داخلی آموکسی سیلین داده الان۳۶ساعته داره استفاده میکنه ولی تغییری نکرده تاکی زمان میبره خوب شه؟کار دیگه ای بایدکرد؟

دکتر شهاب محمدی

سلام عکسهاشون رو باید ببینم

ثریا

پسرم ۲سال و۸ماهشه سه روزه که همش میگه دندونم دردمیدرد میکنه غذانمیتونه بخوره بردمش چندتا دندانپزشک میگم التهاب و عفونت لثه داره البته یکی ازدندونای کرسی هم تازه داره درمیاد،دندانپزشک چیزی تجویزنکردبردمش متخصص داخلی آموکسی سیلین داده الان۳۶ساعته داره استفاده میکنه ولی تغییری نکرده تاکی زمان میبره خوب شه؟کار دیگه ای بایدکرد؟

دکتر شهاب محمدی

سلام عکسهاشون رو باید ببینم

طیبه

سلام خسته نباشید من عفونت لثه داشتم جرم گیری کردم وقرص آموکسی سیلین 500 ومترونیدارول 250 مصرف کردم عفونت لثه ی من خیلی کمترشده اما از وقتی قرص نمی خورم دیگه بهتر نشده یعنی کاملا خوب نشده اگه باز قرص مصرف کنم عوارض ندارهبیشتر از یه ماه مصرف کردم اما هنوزخوب نشدم

دکتر شهاب محمدی

سلام باید برید دنبال درمان و علت عفونت تا عاملش هست این عفونت هم هست شما فقط با قرص کمش میکنین

نیلوفر

سلام من کامل لثه ام عفونت کرده و کل دودمان درد میکنه دندون هم پوسیده است و عفونت به خاطر اینه یه طرف صورتم هم روم کرده دارو سفکسیم مصرف میکنم ۳روزه اصلا تغییری نکرده میتونم غیراروپایی رو جایگزین کنم .تواین شرایط به دکتر دسترسی ندارم

دکتر شهاب محمدی

سلام با این شرایط حتما به دندانپزشک مراجعه کنین

مهدی

سلام دکتر من سه روزه دندونمو کشیدم ی کم عفونت داره صبحا از خواب بیدار میشم ی بوی بدی از دهنم میاد قرص مترونیدازول میخورم بنظر شما خوب میشم

دکتر شهاب محمدی

سلام بله

حسین حیدری

سلام .لثه دندانم دورم کرده درد میکند .آیا آموکسی سیلین کفایت میکند

دکتر شهاب محمدی

سلام حتما باید عاملش پیدا بشه اما تا قبل از اون اموکسی به همراه مترو

امیر

سلام وخسته نباشید .من همه ی دندونام وکشیدم یا ماه از روشون میگذره هنوز جاشون درد میکنه.چی مصرب کنم بهتر بشه؟

دکتر شهاب محمدی

سلام برای تشخیص دلیل درد بعد از یک ماه باید توسط دکترتون معاینه بشین

سپهر

سلام بسیار کامل و واضح توضیح دادین ممنونم از شما که بدون دریافت هزینه وقت میزارین، سوال داشتم آیا فردب ک اعتیاد به شیشه داره میتونه ایمپیلنت کنه یا کلا دندانی بکشه ...؟

دکتر شهاب محمدی

سلام می تونین بکشین ولی شانس موفقیت ایمپلنت کمتر از بقیه ادماست

حمیدرضامحمودی

سلام خسته نباشید .من موقع مسواک زدن لثه هام خونریزی میکنه لثه هام ضعیف هرطوری هم آرام مسواک بزنم خون میاد چه داروی بخورم ممنون میشم جواب بدین

دکتر شهاب محمدی

سلام با دارو خوب نمیشه جرم گیری کنید

Imane

سلام. تقریبا یک ماهه که دندونم عفونت کرده. اول پنی سیلین خیلی قوی زدم،بعدش سرساعت آموکسی کلاو خوردم و بعدشم آموکسی سیلین و مترونیدازول سرساعت مصرف کردم بازم عفونتم خوب نشد. همش عفونت جمع میشه و تخلیه میشه...باید چکار کنم که این عفونت خشک بشه تا بکشمش؟🙁😓😥

دکتر شهاب محمدی

بدون خشک شدن عفونت باید بکشید لزومی برای خشک شدن نیست

امیر

با عرض سلام و خسته نباشید اقای دکتر من لثه پایینم عفونت شدید کرده و صورتم متورم شده پنی سیلین و مترونیدازول مصرف کردم کمی بهتر شده ولی هنوز لثه هام متورمه چی استفاده کنم بهتر بش‌...با تشکر

دکتر شهاب محمدی

سلام باید عامل عفونت رو که جرم یا عفونت هست از بین ببرین با دارو ممکنه کاملا خوب نشه

بنیامین

سلام دکتر ، من لثه هام درد میکنن وقتی ک غذا میخورم حتی کوچیک ترین چیز هم بره روش درد میکنه دندونام هم بعضی مواقع حساسیت ب سردی نشون میده بنظرم لثه هام عفونت کردن نظر شما چیه و از چه آنتی بیوتیکی مصرف کنم؟

دکتر شهاب محمدی

سلام آنتی بیوتیک کافی نیست مراجعه کنین به دکترتون برای درمان لثه

مهتاب

سلام و خسته نباشید برای درمان عفونت لثه با آموکسی سیلین و مترونیدازول آموکسی1000 هر 12 ساعت و مترونیدازول 500 هر 8 ساعت مناسب هست یا به صورت ترکیبی دوز مناسب دیگری دارد ؟ با سپاس

دکتر شهاب محمدی

سلام اگر عفونت متوسط منظورتون هست بله مناسبه

امیر

من سه روزه دندان درد همراه گلو درد دارم. چیکار میتونم بکنم .آیا انتی بیوتیک استفاده کنم

دکتر شهاب محمدی

سلام باید تشریف بیارین ویزیت ویزیت رایگانه

سلام پسرمن 3سالشه لثش عفونت‌ داره چه دارویی بهشون بدم الان آموکسی میدم اما فرقی نکرده عفونتش بیشتر شده لطفا راهنمایی کنید

سلام پسر من 3سالشه عفونت لثه داره آموکسی سیلین دادم خوب نشد بزرگتر شده عفونت لثس لطفا راهنمایی کنید

دکتر شهاب محمدی

سلام دندان باید درمان بشه

فاطمه

سلام من دوهفته پیش دندون درد شدم رفتم دکتر ۳تا امپول پنی سیلین دادزدم درد خوب الان از دیروز تا حالا دندونم دوباره عفونت کرده صورتم خیلی ورم کرده ودرد داره چکارکنم

دکتر شهاب محمدی

سلام نیاز به درمان ریشه دندان یا کشیدن آن است

گندم

سلام من ۵روزپیش دندون ۴بالاروکشیدم وروزقبلش ۶پایین روعصب کشی کردم الان خیلی درددارم بطوری که درروزچندتاژلوفن یاناپروکسون ۵۰۰میخورم تاثیرش فقط برای ۱یا۲ساعته بعدلثه هام دوباره شروع به دردمیکنن دکترهم هیچ آنتی بیوتیکی برام تجویزنکردلطفاراهنمایی کنید

دکتر شهاب محمدی

سلام با همون مسکن ادامه بدین درد نرماله

ندا

من ماه آخر بارداري هستم و لثه م عفونت كرده، كم خطرترين و مناسب ترين آنتي بيوتيك چيه؟ ممنون

دکتر شهاب محمدی

سلام لثه؟ یک دندان یا پخش؟

حنا

سلام من سه روزه ازدندان درد رنج ميبرم ومسكن ميخورم يك طرف صورتم را ازدرد وزوغ زوغ نميتونم دست بزنم چكاركنم

دکتر شهاب محمدی

سلام نیاز به معاینه دارید.

رویا

سلام خسته نباشید دکتر جان من شش روز که دندونم و کشیدم ولی هنوز درد میکنه و یکم هم ورم داره لطفا راهنمایی کنید

دکتر شهاب محمدی

سلام اگه تا 1 هفته دیگه بهتر نشدید باید معاینه بشید.

سعید

سلام من عفونت دندونم بیشتر از یک ماه طول کشیده هفته اول اموکسی سیلین و میتروندازول مصرف کردم بهتر شد بعد از چند روز دوباره عفونت کرد یک ماهه تقریبا فقط عفونت رو از لثه با برش خارج میکنم لطفا راه کار بدید به خاطر کرونا جرات مراجعه به دندان پزشک ندارم

دکتر شهاب محمدی

سلام راه های خونگی زیادی وجود نداره. نهایتا شما بتونید کوآموکسی کلاو رو جایگزین آموکسی سیلین کنید. تشریف بیارید معاینه نگران نباشید.

فاطمه

سلام من پنج روز که دندون عقلم رو کشیدم البته آقای دندانپزشک هر چقدر تلاش کرد نتونست کامل دندان رو خارج کنه و مقدار کوچکی از ریشه داخل لثه مانده پس از یک روز صورتم ورن کرده و لثه عفونت کرد،هنوز انتی بیوتیک مصرف میکنم ورن صورتم بهتر شده، ولی مقداری درد احساس میکنم نگرانم نکنه اون ریشه باقیمانده اذیت میکنه لطفا منو راهنمایی کنید امکان داره که این ریشه برام مشکل ساز بشه؟؟؟

دکتر شهاب محمدی

سلام اگر کوچک باشد مشکلی ایجاد نمی کند

میر حسین

من دندونم عفونت داشت پنسلین دکتر پنسلین تجویز کرد ب جای بهبودی با هر بار تزریق محل عفونت متورم تر میشه و من در حالت عادی ب پنسلین حسایت ندارم فقط در مورد دندونم برعکس عمل میکنه

دکتر شهاب محمدی

سلام خب دارو رو عوض کنین